Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:49 25.04.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Въпроснови [re: Sargonlll]  
Автор ya2011 (умна)
Публикувано12.08.13 17:58



Да прав си, дори и аз имам един, но не е още официално удобрен. Като каза глупости, ето един пример, маска която не ти позволява да ядеш.





А иначе ако имаш някоя идея за патент, можеш да я споделиш.

Както казах, ще се използва само за проект, така че можеш да си я патентоваш после.

science is about doubt

Тема Re: Въпроснови [re: Sargonlll]  
Автор ya2011 (умна)
Публикувано12.08.13 18:00



Идеята ми беше за подгряваща подметка, която да се захранва с електричество от механичната енергия при ходенето, но вече има патент на базата на пиезоелектричният ефект, както и на базата на електромагнитната индукция. Не успях да намеря патент с обикновен генератор.... така че за сега това е варианта, ако не се сетя нещо по-умно.

science is about doubt


Тема Re: Въпроснови [re: Sargonlll]  
Автор Bpeдитeл (отговорен)
Публикувано12.08.13 18:22



Пък аз имам повече от един патента. Не - резервации за патент, а - патенти. Разликата, е че за резервация единственото условие са парите.

Тук се говори за намерение от реактивна механична енергия да се индуцира реактивен ток и последно, да се конвертира реактивен ток в активен. Това последното трябва да бъде направено не чрез простото образуване на затворен проводящ контур, а на такъв - при който токът създава и активна съставка на мощността.

Без това условие, очевидно, не се получава топлина, а - радио-разсейване на смущения със спектъра на механичния процес (ниски честоти). Тук радистите поне може да се досетят, как предавателната антена доста повече разсейва енергия в пространството, отколкото се стопява или разпрашава...

Поздрави!



Тема Re: Въпроснови [re: ya2011]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано12.08.13 18:42



Не разбирам какъв е проблемът. Да не би да има само един патент, в който пиезоелектик се използва за генериране на енергия в обувка?! Ти нещо фундаментално ли се каниш да измислиш?! Просто сваляш колкото патента намериш, които се отнасят към твоя случай и на тяхна база правиш твой, собствен патент (статии се пишат по същия начин). Важното е да е малко по-различен от останалите - примерно ще разположиш преобразуващия елемент и реотаните по нов начин, ще промениш схемата и т. н. Ако искаш да патентоваш в България, няма никакъв проблем, само се зареди с търпение и малко пари.

Пак ти казвам, за да се преобразува механична енергия в топлинна, не е задължително да се минава през електрическа. Помисли върху това.



Тема Re: Въпроснови [re: ya2011]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано12.08.13 18:44



Умрял съм да патентовам, пък идеи - с лопата да ги ринеш. Но, просто ме мързи да се обяснявам, пък си имам и друга работа.





Тема Re: Въпроснови [re: Sargonlll]  
Автор ya2011 (умна)
Публикувано12.08.13 18:50



Ами не мога да патентовам нещо което го има. Не това няма да мине, защото това просто е примерен чертеж, не може да сложиш друга схема и да мине, няма как да стане просто това което си го мислиш. То тази схема е просто за да илюстрира начина на работа, а не някакъв точен чертеж, които ако го промениш малко и можеш да регистрираш нов патент.



Мерси за идеята, ще помисля.

science is about doubt


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.