Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:43 18.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Относно правилата в клубанови  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано15.03.13 21:31



Хедър: Предупреждавам, че темата ми е в нарушение на правило 0, тъй, че ако модераторът сметне - може да я изтрие. Но пък от друга страна - отговаря на условието в последното изречение в правилата, което решително е дилема.



Предлагам, (почерпано от темата "Различна скорост на светлината......") да се вземе решение за осъвременяване на правилата в клуба.

Главно основание за това - обсъждането само на теми съвместими с доктрините на ортодоксалната физика (независимо от това, че и аз съм неин представител и привърженик) реално погледнато е невъзможно, тъй като ... ми няма какво толкова да им се обсъжда.

Затова предлагам да се редактират или отпаднат следните правила (с пояснение за някои от тях):

1. В правило 0 (нула) да отпадне "да бъдат отбелязвани като off topic в заглавието. ". Това е клуб, а не производствена документация, която трябва да отговаря на ИСО2001. Напълно ясно е, че тема озаглавена "Гледахте ли новия сезон на "Бойна звезда Галактика"" едва ли има сериозна свързаност с физиката и без да пише "оф топик" пред нея......
Всъщност - направо правило нула да отпадне. Това е клуб за хора интересуващи се/занимаващи се от/с физика, което обаче не означава, че нямат и други интереси. От гледна точка живването на клуба, и факта, че всички тясно профилирани клубове на практика са умрели, намирам, че няма нужда от подобно правило.

2. Да отпадне правило 5 от общите правила. Поради горната причина за ИСО-то. Какво значение има накъде се насочва дадена тема, стига да е приятна и интересна за пишещите в нея.

3. Да отпадне целия раздел с правила "Относно тематиката". Понеже реално ограничават тематиката на клуба. Какво толкова ще стане, ако някой предложи нещо, колкото и идиотско да е даденото нещо? Ще се промени С ли? Не. Но пък - ще бъде по-забавно. Ако ще и да твърди, че земята е плоска, стъпила на 4 гигантски слона, намиращи се на гърба на великата А'Туин. Като войнствуващ атеист, силно съм изкушен да предложа оставане на правилото за религиозните догми, но пък в крайна сметка ако някой иска и може да докаже, че земята е на 6000 години - нека. Като ще е свобода и демокрация - жертвам се.

Футър:
Предлагам дискусия по темата, след което или по-точно след съставяне на списък с новите правила модераторът да пусне тема-анкета за гласуването им.



Тема Re: Относно правилата в клубанови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор aл ибн бeн AMAH (сегашен)
Публикувано15.03.13 23:02



аз съм твърдо против демокрацията, чандрата да се справя както може!
да живне клубът зависи от нас, а не от правилата - признавам си, че дори не съм ги чел



Тема Re: Относно правилата в клубанови [re: aл ибн бeн AMAH]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано15.03.13 23:39



И аз не ги бях чел, но ги прочетох след репликите на чандрата в оная тема.
Мисля, че липсата на алтернативна тематика ни лишава от много неща и най-вече, от репликите на Зейфода към алтернативно-физичните.



П.С. Инак и аз съм противник на демокрацията.

Редактирано от пopyчиkPжeвckий на 15.03.13 23:40.



Тема Re: Относно правилата в клубанови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор harish_chandraМодератор (curmudgeon)
Публикувано16.03.13 01:13



След като се обсъждат правилата, предполагам се очаква всеки да си каже мнението. Та моето е, че не са проблем теми несвързани с физиката, пробемът е кой ги пуска и кой участва в такива теми. Когато някой с изключително надуто самочувствие и със забравени знания по физика от осми клас тръгне да обеснява как всички други грешат и само той има теоря за всичкото... Те от там се появиха правилата и модерирането.



Тема Re: Относно правилата в клубанови [re: harish_chandra]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано16.03.13 01:45



Вярно, че е дразнещо до някъде, ама - сме големи хора и не би трябвало да се дразним от глупости.
Тъй де - може и там да намерим фън.
Виж, за неспазване на добрия тон (в смисъл - когато се стига до крайности) и личностни обиди - бан.



Тема Re: Относно правилата в клубанови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано16.03.13 09:06



... Това е клуб за хора интересуващи се/занимаващи се от/с физика, което обаче не означава, че нямат и други интереси. От гледна точка живването на клуба, и факта, че всички тясно профилирани клубове на практика са умрели, намирам, че няма нужда от подобно правило.

Съгласявам се с мнението ти ...
Види се, този клуб умира, ако не се променят "правилата" - на два пъти по шест месеца не писах тълкувания (и не само аз - и др. не си пишеха мненията за коментар от СТРАХ да не бъдат оплюти по "правилата" - понеже са догматично прилагани) и ... имаше не повече от едно-две "участия" - нищо, че когато участвам, мненията са срещу хипотезата

... Колкото и да им е неприятно на догматиците в мисленето, считам това действие за полезно, за подтикване на алтернативно мислене на четящите. Нека и др. клубари да могат да си дават алтернативните мнения-идеи. Това е интересното, ... разбира се и опровергаването на мненията им по учебников път, но с факти!- също.

...
В този дух, по точките:
... 4. Да се предупреждават клубари ( в крайност- да се заличават изказвания), които не дискутират мненията в темата, а само подиграват и оплюват авторите им.
(Личностните взаимоотношения - на лични бележки -има го като правило).

Т.е., да бъдат предупреждавани комплексарите, дето считат, че "знанията" им, са засегнати (чувстват изказванията на другите като лична обида?) от незнаещи (според комплексарите) хора?!

По-весело, бе хора!
Чувството за хумор не е напуснало физиката, въпреки комплексарите.
...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: Относно правилата в клубанови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор aл ибн бeн AMAH (сегашен)
Публикувано16.03.13 10:08



така формулирано съм напълно съгласен с теб. признавам си, не съм търпелив и попържам повече отколкото ми се иска, ама това също е вид забавление





Тема Re: Относно правилата в клубанови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор нaив (тя)
Публикувано16.03.13 12:05



"Главно основание за това - обсъждането само на теми, съвместими с доктрините на ортодоксалната физика (независимо от това, че и аз съм неин представител и привърженик), реално погледнато е невъзможно, тъй като ... ми няма какво толкова да им се обсъжда."

Има какво да им се обсъжда, няма кой да ги обсъжда. Съгласна съм с Хариш, проблемът е в хората, а не в правилата, темите и подобни.

Правилата могат да отпаднат напълно, примерно Хариш да не прави нищо 3 месеца, с решение, демократично гласувано, естествено. Виж дали ще ти стане много забавно. Впрочем това може да видиш в други клубове, които налазват гаражните гении и революционери - виж дали ти е интересно във Философия, а напоследък в Астрономия.



Тема Re: ГАРАЖНИЯТ ГЕНИЙ ФАРАДЕЙ!!!нови [re: нaив]  
Автор РИБАРЯ (съмнителен)
Публикувано16.03.13 13:03







Тема Re: Относно правилата в клубанови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор hladnika (brujo)
Публикувано16.03.13 13:16



Според мен клуба е далече от умрял, но допускам че е възможно да живне ако се променят малко правилата.

*ба бъ** дир* бля
св. св. електрон и неговите протони
чукча-читател



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.