Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:24 22.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Фотонинови [re: Гepиcъм]  
Автор тapaтaнчo (идиот)
Публикувано08.01.13 00:40



Потенциалната енергия е потенция, т.е. възможност за движение. А вече самият и произход - например поле - е резултат на някакво движение.

Електростатичното поле не е резултат на движение.





Тема Re: Фотонинови [re: тapaтaнчo]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано08.01.13 00:46



Резултат е, виртуалните фотони за какво са?

Per warez ad scientiam


Тема Re: Фотонинови [re: Гepиcъм]  
Автор тapaтaнчo (идиот)
Публикувано08.01.13 00:52



Резултат е, виртуалните фотони за какво са?

Кви виртуални фотони?!
Например имаме един протон и електростатично поле около него, какви виртуални фотони те гонят.



Тема Re: Фотонинови [re: тapaтaнчo]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано08.01.13 00:59



Виртуалните фотони осъществяват взаимодействието, т.е. те реализират това което в класическата физика се нарича електростатично поле.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Фотонинови [re: тapaтaнчo]  
Автор рибарят (зомботрепач)
Публикувано08.01.13 07:31



Много си бос , вземи се ограмотявай че ми омръзна да те ограмотявам



най хубавото от миналото, да бъде най лошото от бъдещето

Тема Re: Фотонинови [re: Гepиcъм]  
Автор рибарят (зомботрепач)
Публикувано08.01.13 07:45



Де съм казал че са еквивалент? , правилно си забелязал че съм казал че са пропорционални.

най хубавото от миналото, да бъде най лошото от бъдещето


Тема Re: Фотонинови [re: Гepиcъм]  
Автор тapaтaнчo (идиот)
Публикувано08.01.13 12:00



Древните гърци са въвели категорията 'материя' за субстанцията, енергията доста по-късно е въведена като свойство.

Не ни ли пързаляш?


Древните гърци считали ли са за материя светлината, звука, морските вълни или само това което сега наричаме вещество.



Тема Re: Фотонинови [re: тapaтaнчo]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано08.01.13 12:48



Светлината и вълните имат същите свойства на материята по съвременните разбирания, длъжни сме да ги причислим към нея.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Фотонинови [re: рибарят]  
Автор тapaтaнчo (идиот)
Публикувано08.01.13 13:07



Много си бос , вземи се ограмотявай че ми омръзна да те ограмотявам

А ти си не само бос, ами и гол и не можеш нито да се обуеш, нито да се облечеш!


А аз поне мога да мисля за разлика от тебе.
Те казват че коничното сечение може да бъде хипербола, парабола или елипса, като става въпрос за кръгов конус. Може и да са прави, въпреки че на мен ми изглежда странно и невероятно че наклоненото конично сечение ще е елипса, аз си мислех че ще е яйцоид (овоид преведено на български). А не само за сечение на елипсовиден конус както си мислиш ти.

А виж
"В геометрията цилиндърът се дефинира като геометрично тяло, заградено от цилиндрична повърхнина и две равнинни сечения. Той няма върхове.
Цилиндрична повърхнина е повърхнина, която се описва от права с постоянно направление, хлъзгаща се по крива, наречена управителна крива. Правата и всички успоредни на нея, минаващи през точките на управителната крива, се наричат образуващи на цилиндричната повърхнина. Управителната крива не трябва да бъде изродена крива, например точка. Цилиндричните повърхнини могат да се класифицират според кривите, които се получават при пресичането им с равнина, перпендикулярна на образуващите им — например кръгова, елиптична, параболична, хиперболична, призматична повърхнина."


Баси, те изкарват нормалния кръгов цилиндър за частен случай. Ми тогава значи сечение перпендикулярно на оста на цилиндър с елиптична цилиндрична повърхнина ще е елипса.

А ако започнем да накланяме (завъртаме) сечението около голямата ос на елиптичната повърхнина, малката ос на елипсата ще започне да нараства, когато двете оси се изравнят, каква ще е формата на сечението и защо няма да е кръг???!!!

Рибарю, последния въпрос не е към тебе, а към Герие.
така че не се напъвай да мислиш, да не ти умре и последната останала мозъчна клетка.

Редактирано от тapaтaнчo на 08.01.13 13:09.



Тема Re: Фотонинови [re: Гepиcъм]  
Автор тapaтaнчo (идиот)
Публикувано08.01.13 13:21



Виртуалните фотони осъществяват взаимодействието, т.е. те реализират това което в класическата физика се нарича електростатично поле.

Е и ако няма взаимодействие, електростатично поле няма ли?




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.