Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:50 10.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Антирелативистичен клуб Физика(2)нови  
Автор Cekc C KoзиМодератор (Секс №1)
Публикувано16.04.12 23:12



Здравейте, аз съм служебния модератор на клуба от преди даване на права, на Хариш. От известно време получавам бележки от редовно пишещи/писали в клуба потребители, от нуждата на алтернативен клуб Физика. Не съм специалист по темата, така че ще помоля редовните потребители, да си кажат мнението, доколко такъв клуб би имал смисъл и по-специално по отношение на "науката" в него.


FERRARI F1 - където боговете карат.

Тема Re: Антирелативистичен клуб Физика(2)нови [re: Cekc C Koзи]  
Автор Изyмeн (Премъдър)
Публикувано17.04.12 00:02



Ами че те са превзели философията, още един ли им трябва?



Тема Re: Антирелативистичен клуб Физика(2)нови [re: Изyмeн]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано17.04.12 00:10



Философията не е представителен, там почти никой не ходи да ги чете. А на тях изява им трябва, не друго :)


Това което не ни убива, ни прави по-силни (Ницше)


Тема Re: Антирелативистичен клуб Физика(2)нови [re: Cekc C Koзи]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано17.04.12 00:19



Не знам, според мен те са под един файтон хора, като май двама са баннати от тука за системно нарушаване на правилата. Ако правите клуб за двама човека, не мисля че от тук някой ще възрази.

Иначе по отношение на науката смисълът е повече от съмнителен. Ако се направи повърхностен преглед в клуб Философия, основният смисъл е да се парадира "вижте ни какви сме антирелативисти, релативистите са зомбита" и с това се изчерпва в общи черти репертоара и научният принос. Пък и водещият антирелативист мисля че вече е загубен за каузата



От друга страна, "науката" в такъв клуб би могла да достигне добри висоти. Така че ако не е сложен софтуерен проблем, може би би запълнил някаква ниша такъв клуб. На фона на Адам и Адам и подобни ще си бъде съвсем смислен и нужен клуб. Пък и би успокоил нервите на някои от някаква въображаема цензура тук. Ще видят че като няма какво да се каже по даден проблем, и там може да се направи същото но с повече думи :)


Това което не ни убива, ни прави по-силни (Ницше)

Тема Re: Антирелативистичен клуб Физика(2)нови [re: Герисъм]  
Автор Samolet 5 (новак)
Публикувано17.04.12 00:45



Нямам какво конкретно да кажа по темата релативизъм/антирелативизъм тъй като и двете ми се струват далеч от истината но ще се намеся до толкова, колкото в клуба има цензура.
Лично на мен ми бе изтрита тема според мен без основание. Всичко различно от възгледите на модератора се счита за скрап и бива премахвано. Клубът е превърнат в частен и нещата са по симпатии и съмислие.
Според мен както анти-релативистите се отнасят към раздел физика така и моят студен термоядрен синтез който беше изтрит като нямащ връзка с физиката и реалноста.



Тема Re: Антирелативистичен клуб Физика(2)нови [re: Изyмeн]  
Автор Cekc C KoзиМодератор (Секс №1)
Публикувано17.04.12 08:44



И в астрономия знам, че имаха присъствие. Въпроса е дали, да не им се направи отделен клуб, а не да налазват съществуващите.


FERRARI F1 - където боговете карат.

Тема Re: Антирелативистичен клуб Физика(2)нови [re: Герисъм]  
Автор Cekc C KoзиМодератор (Секс №1)
Публикувано17.04.12 08:46



На Администрацията надали е проблем, да добавят още един клуб. Въпроса е до колко е смислено, а и веднъж подобен прецедент, може да доведе, до рояци подобни мераци.


FERRARI F1 - където боговете карат.

Тема Re: Антирелативистичен клуб Физика(2)нови [re: Samolet 5]  
Автор Cekc C KoзиМодератор (Секс №1)
Публикувано17.04.12 08:48



Ако смятате, че сте бил изтрит неправомерно, клуба "Въпроси и помощ" е мястото за това. Аз нямам инструменти, за да проверя какво е било изтрито и т.н.


FERRARI F1 - където боговете карат.

Тема Re: Антирелативистичен клуб Физика(2)нови [re: Cekc C Koзи]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано17.04.12 09:41



За темата на Samolet нищо не мога да кажа - не съм я чела и не знам защо е била изтрита. Но на антирелативистите никой не им е пречел да изразяват тук своите физични "възгледи", колкото и очевидно несъстоятелни да са те.

Всъщност модераторът Хариш беше принуден да им наложи бан заради нескончаемите обиди и вулгаризми, които сипеха тук срещу опонентите си, както и заради крайно неуместните им квалификации по адрес на Айнщайн /!?/

Така че, ако искате в Дир-а да има и клуб Физика, в който Айнщайн да бъде наричан "зомби" и "мошеник", а теориите му - "глупотевини", "помии" и тъй нататък... действайте!

Мечта --



Тема Re: Антирелативистичен клуб Физика(2)нови [re: Шпaгa]  
Автор Cekc C KoзиМодератор (Секс №1)
Публикувано17.04.12 14:31



Тоест, да разбирам ли че в хипотетичния втори клуб, ще бъде обсъждан единствено и само Айнщайн. Не други теории, а само Айнщайн?


FERRARI F1 - където боговете карат.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.