Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:24 18.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Време енови  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревно зелен)
Публикувано01.10.11 09:53



Време е клуб Физика да се преименува на клуб Релативистика-Антирелативистика. Ако случайно дойдат извънземни и случайно се зачетат в дир-а, ще останат с твърдото убеждение, че единствената радост за земните физици и пишман физици е опровергаването (съответно антиопровергаването) на някой си Айн Щайн.
Туй няква нова мода ли е в нАучните среди?

М+З=ВЛ




Тема Re: Време енови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор B0081 ()
Публикувано01.10.11 14:13



Релативистиката не е дело само на Айн Щайн. Тука става въпрос за опровергаване на цяла една концепция, произведена каде волно каде неволно от много хора.
Ако самата теория не даваше повод за такъв интерес от антирелативисти, то последните нямаше да ги има.
Никой не спори че ако ти имаш 2 ябълки, и аз ще ти дам още 2 ябълки, то ти ще имаш 4 ябълки.
Нормално е СТО да среща интуитивната съпротива на повечето хора. Особенно когато даден човек не е запознат с разглежданата материя.
От другата страна колкото и да е запознчт човекът със СТО, той може да намери това което го интересува,използвайки правилата на СТО, но човекът никога не може да я смели тази информация с интуитивните си предстви.
СТО не може да бъде разбрана интуитивно. СТО трябва да се приеме за теория като вярна на честна дума.

Така че няма нищо чудно че СТО превлича толкова с парадоксалната си същност. Че може и извънземните да са привлечени от СТО, та затова и идват насам.





Тема Re: Време енови [re: B0081]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревно зелен)
Публикувано02.10.11 08:22



Хубаво де, щом там ги сърби, нека се чешат. Аз само скромно предложих преименуване на клуба.

М+З=ВЛ




Тема Re: Време енови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор B0081 ()
Публикувано02.10.11 13:27




Трябва да се гласува тогава.



Тема гери е виновеннови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано04.10.11 07:56



той им уйдисва на акъла, все едно има някакво значение. във физиката демокрация няма, дали ще убедиш паплачта да гласува за 100 или не, е абсолютно без значение, низшата сган може да си пише опровержения на 100 колкото иска, нищо не зависи от тях.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Време енови [re: B0081]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано04.10.11 10:41



"Релативистиката не е дело само на Айн Щайн."
Отдавна искам да видя нещо в клуба за Henri Poincaré и за неговите приноси по въпроса, ама или не съм се ровил по клуба достатъчно или всички са фенове и антифенове на Щайн. Не ми харесва , че искат да превърната такъв голям мислителл като Айнщайн да играе ролята на Аристотел в средновековието. Аз лично уважавам Щайн за това, че е бил близък приятел на Великовски:)



Тема Re: Време енови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор harish_chandraМодератор (curmudgeon)
Публикувано04.10.11 14:34



Само се оплаквате, ако иската да има и други дискусии в клуба, започвайте ги!



Тема Re: Време енови [re: dedo_minu]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано04.10.11 15:06



Е, те някои даже твърдят, че ~щайн е краднал идеята от Поанкаре.
Което не е вярно разбира се.



Тема Re: гери е виновеннови [re: zaphod]  
Автор geri® (циник)
Публикувано04.10.11 15:32



Просто ми е интересно. Да процъфтяват такива самозаблуди и да се отхвърля очевидната логика, като се говори за някаква неясна и абстрактна логика (за която всъщност нищо не повече не се казва), е ситуация която противоречи на целите на еволюцията и би трябвало естественият подбор отдавна да я е ликвидирал. Това че тази практика е толкова масова обаче показва, че тя има някакъв принос за оцеляването, и ми е любопитно какъв е той.



Тема Re: гери е виновеннови [re: geri®]  
Автор harish_chandraМодератор (curmudgeon)
Публикувано04.10.11 15:45



Може да е страничен ефект на нещо което има принус към оцеляването и за това да не е изчезнало. Например (от Dawkins) насекомите летящи към пламъка изгарят, но летенето към огъня не е изчезнало с времето и очевидно няма роля в оцеляването:))

От друга страна, аз лично изпитвам силно неудоволетворение, когато някой не разбира нещо елементарно и добре разяснено, и силно чувство да бъде обяснявано докато го разберат. Добре, че не разбирам ТО достатъчно иначе щях да губя още повече време тук.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.