Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:15 09.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Вярно е това което работинови [re: mr Chaos]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано06.10.11 13:34



Ще те разочаровам, но не съм и помислил да навивам намотки на пирони



А колкото до късото - ти как му казваш на свързването на двата извода на батерия през 50 см меден проводник?



Тема Re: Вярно е това което работинови [re: 741]  
Автор mr Chaos (somebody)
Публикувано06.10.11 13:44



Ами като не си пробвал защо се обаждаш тогава? От какво недоволстваш? Или и ти като Гери си по мисловните експерименти


Хубаво е от време на време и нещо реално да се прави. Те мечтите вярно са безплатни, ама не е същото



Тема Re: Вярно е това което работинови [re: mr Chaos]  
Автор harish_chandraМодератор (curmudgeon)
Публикувано06.10.11 13:50



Хайде успокой се и стига си се инатил и спамил. Като толкова искаш да обсъждаш разни намотки пусни отделна тема, най-добре в клуб електротехника.



Тема Re: Вярно е това което работинови [re: mr Chaos]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано06.10.11 13:53



Странно, защо реши, че съм недоволен? Даже ми е забавно.
Колкото до експеримента - ако пусна камък през прозореца, знам накъде ще тръгне, въпреки че никога не съм пускал камък през прозореца. Разчитам на опита ми с пускане на камъни по други места.
Същото е и с пироните.



Тема Re: Вярно е това което работинови [re: harish_chandra]  
Автор mr Chaos (somebody)
Публикувано06.10.11 13:54



Айде сега пак аз съм виновен. Всички реват "Дай примери!"
После никой въобще не им обръща внимание.
Хубаво аз няма да пиша повече. Вижда се, че никакво желание няма от другата страна. Всички са силни само на думи. Никой не си мръдва пръста за да се обоснове и да направи нещо реално.
Както искат. Тяхна си работа. Аз казах каквото имах да казвам.



Тема Re: Вярно е това което работинови [re: mr Chaos]  
Автор geri® (циник)
Публикувано06.10.11 14:07



Аз продължавам да не схващам какво общо има тази намотка със свободната анергия?



Тема Re: Вярно е това което работинови [re: geri®]  
Автор lapsus (новак)
Публикувано06.10.11 16:20



Хе-хе -логика основана на неверни факти може и да е перфектна.По-скоро е нещо като футболни клакьори - и двете агитки не могат баш да играят футбол,но са по-спецове от осноените играчи.Които винаги са един нищожен процент от цялата работа и къде за пари,къде за кеф си вършат работата.И така стигаме до фундаменталния въпрос защо има толкова глупост по тоя свят.Ами защото е нужна на естествения подбор ,но той действа мноооооооого бавно на биологично ниво по простата причина,че гените се предават на 20-30 години,а и не е много ясно дали се "усъвършенстват" през тоя период или джуркането става докато тая работа е в оная работа.Докато умствените идеи се тестват за по-кратко време -приомерно фашизма. И както виждаш макар и доказано провален все още има поддръжници и то доказано по-опасни за себе си и другите хора отколкото антирелативистите, които са общо взето безобидни.



Тема Re: Вярно е това което работинови [re: mr Chaos]  
Автор Аспарух Найденов (новак)
Публикувано06.10.11 17:51



ЗДР , проявих любопитство , за твоят опит с трансформатор които както разбрах , може да увеличава мощността. Казваш че се използва бифилярна намотка във трансформатора , би ли описал как действа тази намотка , че качва мощността ? това нарушава ли ЗЗЕ , или е просто някакъв нов енергиен източник ?

"Идеите са по-силни от физическата сила."Софокъл


Тема Re: гери е виновеннови [re: geri®]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано07.10.11 19:20



Не, смисълът на живота е да се подпомогне ентропията да расте по-бързо.

Тц!
Това е "смисъл на живота" на техническата революция, пък тя - в крайна сметка, ще убие живота ... ако продължава да й е това смисълът.


...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: гери е виновеннови [re: 3opниk2]  
Автор geri® (циник)
Публикувано07.10.11 19:29



Не позна.

Всеки живот увеличава ентропията над нормалният и ръст. А човекът го прави виртуозно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.