Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:07 18.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Вярно е това което работинови [re: geri®]  
Автор mr Chaos (somebody)
Публикувано05.10.11 14:26



Ами честно да ти кажа не си е проличало особено от това което си писал тук. За СТО е по-сложно да се направят експерименти. Иска поне някаква лаборатория. За свободната енергия има повече възможности. Според мен не си се ровил особено по този въпрос

. Но може и да бъркам. Нека другите с които си си писал да кажат. Все пак не съм изчел всичките ти постинги.



Тема Re: Вярно е това което работинови [re: mr Chaos]  
Автор geri® (циник)
Публикувано05.10.11 14:29



"За СТО е по-сложно да се направят експерименти. Иска поне някаква лаборатория. За свободната енергия има повече възможности. Според мен не си се ровил особено по този въпрос"

Самият факт че това е верно трябва да означава, че в свободната енергия трябва да има много по-голям прогрес. Реални резултати обаче няма. Защо ли?



Тема Re: Вярно е това което работинови [re: geri®]  
Автор mr Chaos (somebody)
Публикувано05.10.11 14:33



Какво значи по-голям?
Кога е измислен двигателя с вътрешно горене? Какво принципно е променено в него?
Китайците са пускали барутни ракети преди хиляди години. С какво летим ние сега? Къде е прогреса?
СТО от колко години съществува? Някоя нова теория да я е допълнила или заменила?



Тема Re: Вярно е това което работинови [re: geri®]  
Автор нaив (тя)
Публикувано05.10.11 14:38



"Така е, затова и ми е любопитно, с какво помага такова явление за да е толкова масово."

Колко да е масово, 1/10 000, 1/100 000, 1/1 000 000? Не е по-масово от други подобни форми на странности, да го наречем. Защо смяташ, че трябва да помага, за да го има? Просто шарен свят, луди всякакви.;)



Тема Re: Вярно е това което работинови [re: mr Chaos]  
Автор geri® (циник)
Публикувано05.10.11 14:40



И барутът, и двигателят с вътрешно горене нямат общо със свободната енергия. Некоректни примери. Наличието на прогрес в тази област не означава автоматично че всичко е възможно.

Терминът "свободна енергия" не трябва да се бърка с "нов енергетичен източник". Докато последното се съобразява със законите на физиката, първото лети в облаците на основа надежди за нарушаване на ЗЗЕ. Енергията от водните, вятърни и слънчеви централи не е "свободна енергия" - за нея се плаща и то доста скъпо, не е в сферата на дейност на свободните енергетици :) Дай да не смесваме нещата, че стават обърквания.



Тема Re: Вярно е това което работинови [re: geri®]  
Автор mr Chaos (somebody)
Публикувано05.10.11 14:52



Ти даже не си разбрал защо съм ти дал тези примери. Това са примери за "прогреса" на "стандартната" наука. В тези примери няма принципни промени в продължение на стотици и хиляди години.
Ето ти пример за свободна енергия



Ето и нещо от Тесла. Онзи ден го проверих. Всеки може да го направи сам





Тема Re: Време енови [re: нaив]  
Автор harish_chandraМодератор (curmudgeon)
Публикувано05.10.11 15:02



Втория е господ, но трябва да гледаш целия епизод, аз просто намерих този клип, а исках да покажа само първата част.



Тема Re: Вярно е това което работинови [re: mr Chaos]  
Автор geri® (циник)
Публикувано05.10.11 15:35



Именно, такива като Steorn са типичен пример за свободни енергетици, които имат постижения само в приказването и хвалбите. Като се задълбочиш, ще намериш и причината - нямат "стандартната" наука за нищо. И началният ми въпрос покрива и тази област - на какво разчитат такива персони, които дори не са наясно какво е постигнато до момента в областта в която нещо ги бута от вътре да се изявяват като "експерти".



Тема Re: Вярно е това което работинови [re: geri®]  
Автор mr Chaos (somebody)
Публикувано05.10.11 15:50



И какъв е типичния пример? Хората са ти дали каква им е опитната постановка, дали са ти резултатите от измерванията. Какво не ти харесва?
Или ти изпробва всичко ей сега на бързо и видя, че резултатите им са грешни





Тема Re: Вярно е това което работинови [re: mr Chaos]  
Автор harish_chandraМодератор (curmudgeon)
Публикувано05.10.11 16:03



Зацикляш разговора.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.