Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:16 26.09.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Тема Може ли материята да се дематериализира?нови  
Автор шмaтчи (from Magh Mor)
Публикувано25.06.11 17:29



Ако ВСИЧКО е електромагнитни вълни, те могат ли да се анихилират? ако не може- ЗАЩО?



Конкретният ми въпрос е Може ли да се измисли машина, която да унищожи цялата съществуваща материя във Вселената? А Може ли да съществува информация в Нищото?
Ако някой се постарае да ми отговори, ще съм му крайно признателна:)



Тема Re: Може ли материята да се дематериализира? [re: шмaтчи]  
Автор blood2 ()
Публикувано25.06.11 17:48



"Може ли да се измисли машина, която да унищожи цялата съществуваща материя във Вселената? "

Не може, защото по-голяма скорост от тази на светлината е невъзможна. И черна дупка да създадат, пак не става, така, че Вселената ще я има още милиарди години, каквото и да направим.

"А Може ли да съществува информация в Нищото?" Повечето Информация е именно в това дето науката нарича нищо. Всичките закони на физиката, дори математическите модели неприложими в физиката се съхраняват извън Енергията, в определен Информационен масив. И този масив следи дали се спазват правилата на енергообмена при материята.

Да, 99,9999999999% от Информацията е в така нареченото от нас Нищо.

Ние сме Дрогата на Бог, затова просто го обичайте.


Тема Re: Може ли материята да се дематериализира?нови [re: шмaтчи]  
Автор ribarqt_ (мекосърдечен)
Публикувано25.06.11 18:08



може , и червената шапчица може да изяде вълкът





Тема Re: Може ли материята да се дематериализира?нови [re: blood2]  
Автор шмaтчи (from Magh Mor)
Публикувано25.06.11 18:18



Мерси:)
добре, аз така или иначе съм седнала да чета по въпроса, но искам и тук да получа някакъв по- обобщен отговор.
Ще попитам и така: Всичко съществуващо ли е електромагнитна вълна, макар и супер-супер малка и фина, дори и Нищото, ?

Ще се радвам ако гери, зафод и зорник ми отговорят по темата





Тема Re: Може ли материята да се дематериализира?нови [re: шмaтчи]  
Автор blood2 ()
Публикувано25.06.11 18:23



Естествено, че не.

За да съществува една система, то трябва да взима отвън нещо. Поради факта, че Вселената не взима достатъчно Нещо отвън, ще последва гравитационен колапс и изчезването на Енергията.

Също така, щом нещо изчезва и се разпада, това означава, че Нещо друго го Взима и преобразува. Тоест Нещо друго взима Електромагнитните вълни и ги преобразува в Нещо дето не е Енергия и затова Енергията ще изчезне.
Но това нещо друго не е Материя. Парадокс, нали?

Именно поради Факта, че не е Материя и за нея не важат Физичните закони, можем да я приемем само като Информационна среда.

Ние сме Дрогата на Бог, затова просто го обичайте.

Редактирано от blood2 на 25.06.11 18:25.



Тема Re: Може ли материята да се дематериализира?нови [re: blood2]  
Автор ribarqt_ (мекосърдечен)
Публикувано25.06.11 18:28



всичко е божествена вълна , и дрогааааааааааа





Тема Re: Може ли материята да се дематериализира?нови [re: ribarqt_]  
Автор blood2 ()
Публикувано25.06.11 18:33



Тука си напълно прав, и ти си на гребена на вълната с бира в ръка и мръвка, демек само дрога и Вълни те гонят и теб. Ето, разбра ли как действат Информационните вълни?

Те ни обземат и дрогират, а не ние тях.

Ние сме Дрогата на Бог, затова просто го обичайте.

Тема Re: Може ли материята да се дематериализира?нови [re: blood2]  
Автор шмaтчи (from Magh Mor)
Публикувано25.06.11 18:35



Толкова хубаво си ми отговорил, благодаря ти:)




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.