Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:34 28.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Чакай малко!нови [re: geri®]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано22.06.11 13:47



В случая изобщо няма значение структурата на гравитоните, щом се запазва импулса. Дали са плоски или накъдрени е само разводняване на темата, и липса на дисциплина в мисленето по важните неща - ЗЗИ. Нито пък дали стават вълни от тях, след като ги разглеждаме поединично в посоченият процес. Проблемът е че измислянето на Зорник отдавна се е превърнало в процес, противоречащ на фактите.

Така е, за съжаление

Но мен просто ме озадачи това - защо с такъв апломб подчертава, че "гравивълни няма (поне досега не са открити -факт!).", след като същото важи и за гравитоните, които пък са неотделима част от хипотезата му.

Основният проблем обаче наистина е в нарушаването на ЗЗИ, което направо е КРЕЩЯЩО при неговото обяснение на нещата.

П.П. Зорник, извинявай, но вече ми се струва, че ти просто се правиш на неразбрал за какво става дума. И ни приписваш някакви заяждания, когато ти посочваме очевадните грешки. След като развиваш хипотезата си в този клуб, нормално е да търпиш и критика, нормално е да има и спорове, а не само ръкопляскания...



Тема Re: Подхождаш към теория на великото обединениенови [re: ribarqt_]  
Автор нaив (тя)
Публикувано22.06.11 14:10



"какъв ще е тоя импулс без да фигурира масата? без маса няма некакъв импулс , това да ти е ясно , сила по време дава мощност, а не импулс"

Айде сега пък мощност... Има доста голямо объркване в термините на български и английски. И аз знам за импулс това, което Зорник пише като формула, така е английското Impulse. На български обаче импулс казват на това, което на английски е Momentum, в което има маса.

Ето ти линк:



In classical mechanics, an impulse (abbreviated I or J) is defined as the integral of a force with respect to time.

Изглежда не само аз се обърквам от българското импулс, а още по-идиотски са разни термини като момент на импулса май беше за усукващата сила, как пък беше на английски, или пък беше импулс на момента...

Ето бългаската уикипедия по въпроса:

Навярно по исторически причини в българския език под Импулс се разбира това, което в чуждестранната литература се нарича момент (на английски: Momentum или Linear Momentum), а под "момент на импулса" — това, което в чуждестранната литература се обозначава с Angular Momentum. При преводите трябва да се внимава, в противен случай се получава неточност.



Обаче така и не видях как е на български Impulse!?

П.П. Усукващата сила изглежда се казва въртящ момент, но пък на английски има няколко термина:
Torque, also called moment or moment of force (see the terminology below), is the tendency of a force to rotate an object about an axis,[1] fulcrum, or pivot.

Редактирано от нaив на 22.06.11 14:17.



Тема Re: Подхождаш към теория на великото обединениенови [re: 3opниk2]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано22.06.11 14:36



"В хипотезата - фотоните нямат характеристика "маса". Те пренасят импулс."

Но Рибаря пита:

А без маса как се преняася импулс? P=V.m във формулата за импулс фигурира масата.

А сега питам и аз

как ако няма маса /ако масата е нула/ тези формулки биха имали някакъв смисъл:

F=m.a
a=v/t
F=m.v/t
F.t=m.v=P
P=F.t (някъде към шести-седми клас се учи)


Като вместо m сложим нула, какво би се получило?

П.П. А фотонът си има маса. Няма маса на покой, но това даже е безсмислено да се казва, защото той изобщо не съществува в покой.



Тема Re: Подхождаш към теория на великото обединениенови [re: 3opниk2]  
Автор нaив (тя)
Публикувано22.06.11 14:48



А без маса как се преняася импулс? P=V.m във формулата за импулс фигурира масата.

P=F.t

Обяснявал съм го вече, преди време...
Импулс по метри е равно на "действие". Константата на Планк е в същата дименсия. Енергията на фотона е: Конст.Планк по честотата (действие по честотата).
Фотонът пренася импулс подобно въртящ момент (нецентрално действащ).
При поглъщане променя както мястото на образуване (моментен център на ротация - транслационно движение) така и ъглов момент (начин на въртене - ротация). Тези движения са възможни при непрестанно образуване на вещевата (отвън, от „косата” – навътре, към център на ротация; затова крайният резултат като движение зависи от коя обвивка-слой на частицата е поглъщането, т.е. какъв вид взаимодействие е), демек, не като удар по билярдна топка.
...


Леле, извинявам се. Явно не съм в час с разговора.:))

Много е весело всичко - и въпросът, и отговорът, особено второто.



Тема Re: Какво представлява ...нови [re: geri®]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано22.06.11 16:44



"Щото ти е известно, че не се ли включи и импулс на полетата, то, след СТО, третият принцип не важи."

Ма хубаво, в случая дори полета не разглеждаме, разглеждаме обекти - вещевият и гравитонът. Същността им няма значение за закона за импулса, нали? При което се връщаме на моите раязсъждения за елиминирането на всички въздействия на гравитона като краен резултат.


Май не згря, че импулсът не се запазва локално, а в крайния резултат, т.е., след действието и на полетата. Затова се изменя и линейната скорост... или това го забравяш... щото пак не отчиташ непрестанната направа. За резултат има центростремително ускорение. И при двете тела. Общото движение на двете тела се подчинява на ЗЗИ, глобално.

След като се запазва импулса като резултат, сумарно сумата от силите е нула. По известната формулка F=dp/dt. A запазване на импулса означава запазване на скоростта. Ако е била нула, остава си нула. И никакво привличане в резултат, само напразни напъни.

Показал съм къде не се запазва, в кой момент е нарушен ЗЗИ... и защо се променя скоростта. Трябва време за възстановяване на полетата с ОВ, за съответното действие - през това време, вещевото се образува на друго място, не на старото си. Глобално се запазва импулса.
(Преди време "гледахте" разсъждения с Петков и др. клубари, ако изчезне Слънцето - чак след 8 мин - ще се освободи Земята и ще ти се изпълни формулката, за нейното движение - през това време - не е в сила запазване на импулс)
...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере



Тема Re: Чакай малко!нови [re: Шпaгa]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано22.06.11 17:05



Здрасти, Шпага!

Ми нали и гравитони досега не са открити - факт! А ти си се впуснал да ги описваш... подробно и както ти е удобно:

Не е точно така: Гравитоните са предположени от други - по хипотезата само им поправям свойствата. И тези свойства произтичат като работни от хипотезата, а не като доказателство за тяхното съществуване. Би трябвало да си спомниш, че казвах: Никога няма да бъдат открити с екперимент... (не може да се направи Дисекция на жаба с острие, голямо колкото Земята!). Което е нормално за хипотетични частици, особенно, след като им "турих" характеристиките на които трябва да отговарят. Косвени са доказателствата им за съществуване. Както на кварките.

Е, аз пък мога да опиша друг вид гравитони, от които да "стават" и гравитационни вълни. И въобще, след като нито гравитоните, нито гравивълните са открити, можем да си ги "измисляме" както ни хрумне, особено ако пратим по дяволите разните закони от типа на ЗЗИ, ЗЗЕ и прочие... отживелици

Ами, браво! - описвай. Предполагам, с интерес ще се възприеме. (за мен поне, ще е интересно)

Не се впечатлявай, че ЗЗИ не се спазва локално - когато са го измисляли не е било известно за крайната скорост на сигнала (сигналообмена). Даже обмен не се е имало предвид. Стриктно се спазва само в средните мащаби - малки относителни скорости, абсолютно твърди тела и др... "отживелици", дето им думаш, т.е., там, където е открит.


...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: Подхождаш към теория на великото обединениенови [re: Шпaгa]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано22.06.11 17:32



Здрасти пак!

P=F.t (някъде към шести-седми клас се учи)

Като вместо m сложим нула, какво би се получило?

П.П. А фотонът си има маса. Няма маса на покой, но това даже е безсмислено да се казва, защото той изобщо не съществува в покой.


Няма как в последната формулка да се приравнява маса към нула - очевадно е!
Нали за по хипотезата става въпрос, а не за сегашни интерпретации - в сегашните, такива разсъждения няма; няма безмеханичен физвакуум; няма определение за действие; няма яснота по това, какво е сила; няма определение за маса; няма определение за заряд и ... нормално е да се мисли, че след като телата получават изменение на движението си при облъчване със светлина, то светлината има маса, ама не можем да я хванем в покой, че да я измерим! Косвено, ще казваме, съдим за наличието на "маса".
Е, по хипотезата съм казвал ... вече много пъти: какво е маса, какво е фотон, какво е сила. Затова и говоря по "този начин".


Спомни си, че щом има вещеви обект, то той притежава характеристика "маса" - по хипотезата, обаче. Тя се проявява само при взаимодействия (и сега е така, и по хипотезата). Не знам какво значи "маса нула", че да разгадая кво ще се случи с матмоделите.
...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: Какво представлява ...нови [re: 3opниk2]  
Автор geri® (циник)
Публикувано22.06.11 17:37



"Май не згря, че импулсът не се запазва локално, а в крайния резултат, т.е., след действието и на полетата."

И къде са тези полета? Имаш 100 кила маса от много вещеви. Пускаш и 2 кила гравитони, които после излизат със същият импулс (за да не се екранира гравитацията). Запазването на импулса изисква в крайна сметка, след всичките взаимодействия които си измислил и всички полета дето не е ясно къде са, тези 100 кила да не помръднат. Елементарно. Всичко отчитам по този начин.


"Показал съм къде не се запазва, в кой момент е нарушен ЗЗИ... и защо се променя скоростта."

След като глобално ЗЗИ се запазва, в някакъв следващ момент (който очевадно не си показал!) нещата се възстановяват и скоростта се възстановява.

Сънуваш май че си показал нещо, след като в резултат нищо не трябва да се случва по твоят модел





"Преди време "гледахте" разсъждения с Петков и др. клубари, ако изчезне Слънцето - чак след 8 мин - ще се освободи Земят"

Това какво общо има със издънката в обясненията ти за привличане? Там имаш полета, а ти се опитваш да обясниш действията на тези полета и силата на привличане чрез тях, чрез гравитоните които разглеждаш като частици. Но от казаното досега се вижда че си противоречиш - моделът ти не съответства на реалността и не обяснява никакво привличане. Нещо повече, не обяснява никакво взаимодействие, щом като гравитоните излизат с непроменени характеристики.



Тема Re: Подхождаш към теория на великото обединениенови [re: ribarqt_]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано22.06.11 17:41



P=F.t добре ти дай линка а не само да твърдиш неща които може да си си ги измислил и какъв ще е тоя импулс без да фигурира масата? без маса няма некакъв импулс , това да ти е ясно , сила по време дава мощност а не импулс

Помисли си пак...
Склонни сме да си измисляме, ама аз поне гледам, измисленото да пасва на реалността, на известните факти, а не - на тяхните тълкувания. Има разлика.



Мощност е работа за единица време. Нещо си объркал дименсиите...
...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: Чакай малко!нови [re: Шпaгa]  
Автор geri® (циник)
Публикувано22.06.11 17:45



"Но мен просто ме озадачи това - защо с такъв апломб подчертава, че "гравивълни няма (поне досега не са открити -факт!).", след като същото важи и за гравитоните, които пък са неотделима част от хипотезата му. "

Е, то пък нещо друго да беше наред в хипотезата му, та само за това да се връзваме :)

В науката хипотезите, които могат някак да просъществуват и да обяснят нещо, се правят като се въвежда малка промяна към вече установени неща. Например, вече да е установен механизмът с вакчастиците му, и да се изучават смущеният дето ходят по тях, тогава може да предположиш гравитон. Но да предполагаш едновременно повече от едно нещо (а тука не са фотони, при това все с предположени свойства, и все противоречащи в крайна сметка на реалността по следствия) е напълно ненаучно - от много предположения няма на какво да опреш логиката ти да вади следствия от хипотезата. И се получава това което виждаме - следствия изсмукани от пръстите с единствена цел да се каже - виж колко добре обяснявам нещо. Като забравя че "обяснявам" трябва да е с кавички защото означава нещо съвсем друго и неясно какво.


"Зорник, извинявай, но вече ми се струва, че ти просто се правиш на неразбрал за какво става дума. И ни приписваш някакви заяждания, когато ти посочваме очевадните грешки."

Така е, някакво зле разбрано честолюбие го гони. Не може да си признае грешките и се инати безсмислено.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.