Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:47 06.07.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: !!!-закон за запазване на импулсът-!нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Military_MinD (Bl0w_Ya_MinD)
Публикувано30.03.11 18:48



При това положение следва въпросът :
След като земята се движи по орбита около слънцето как ще се движи в пространството свободното от сили тяло в центърът на земята ?


Предполагам че няма да се удря в стените на кухата сфера в центъра.Но трябва да се посмята, незнам.В случая мисля че единствената разлика е че ако се разглеждат така нещата силата по същество ще е на отблъскване.Само че в случая със слънцето, трябва лъчението с което бомбандира земята да носи много по-малко импулс отколкото импулса идващ с лъченията от открития космос.Ако не е, слънцето ще издуха някои планети, поне тези които се намират по-близо до него.

Редактирано от Military_MinD на 30.03.11 18:58.



Тема Re: Какво е гравитациятанови [re: geri®]  
Автор JUSTunDOIT (минувач)
Публикувано30.03.11 18:58



Благодаря Гери. За моето инженерно възприятие на света това беше доста добро обяснение.


Harish_chandra и аз не мисля, че Нютон е ставал и лягал с градиенти :), но ако това ще ми разшири познанията аз съм навит известно време да лягам и ставам с него. Подай някакъв линк или инфо за това уравнение.



Тема !!!-огледайте се и ще разберете кои са неразбрали!нови [re: harish_chandra]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано30.03.11 19:07





цитат:

Петков, кои са тези които не сме разбрали. Това са добре известни, и то отдавна, неща във физиката.
край на цитата.


Неразбралите са тези които не разбират че гравитационния потенциал в дадена точка не определя еднозначно гравитационната сила която действа на дадено пробно тяло намиращо се в тази точка.



Тема Re: Какво е гравитациятанови [re: JUSTunDOIT]  
Автор geri® (циник)
Публикувано30.03.11 19:17



Потенциалната нотация на гравитацията се появява по-късно от времената на Нютон, когато се разширява класическата теория на полетата с електромагнитното поле. Математически се оказва, че потенциалът е всичко, което е нужно да се знае, за да се опише напълно полето, и всички останали негови характеристики са следствие на няколко свойства на потенциала.

За уравнението на Поасон и ролята на потенциала може да прочетеш

. Навсякъде където се говори за електростатично поле, заряд и интензитет може да заместиш с гравитационно поле, маса и интензитет - двете полета се описват от зависимости с еднаква форма в класическата физика.



Тема Re: !!!-огледайте се и ще разберете кои са неразбрали!нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор harish_chandraМодератор (curmudgeon)
Публикувано30.03.11 19:26



Колкото и да се оглеждам, все на теб ми се спира погледа.



Тема !!!-гледането не е виждане-!нови [re: harish_chandra]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано30.03.11 19:37





цитат:

Колкото и да се оглеждам, все на теб ми се спира погледа.
край на цитата.


Гледането не е като виждането. Поогледай се още и може да видиш защо по голяма сила тегли камъка към земята отколкото към слънцето след като в точката в която е камъка гравирационния потенциал на слънцето е по голям отколкото гравитационния потенциал на земята.. Ъхъ! :)



Тема Re: !!!-гледането не е виждане-!нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор harish_chandraМодератор (curmudgeon)
Публикувано30.03.11 19:45



Петков, аз това го знам. Ти защо си мислиш, че се разминава с нещо от моите изказвания? И се вижда, че на теб не ти е ясно какво е потенциал и какво сила.



Тема !!!-и защо камъните падат от небето на земята?-!нови [re: harish_chandra]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано30.03.11 20:15





цитат:

Петков, аз това го знам. Ти защо си мислиш, че се разминава с нещо от моите изказвания
край на цитата.


За да покажеш че наистина го знаеш трябва да обясниш защо камъните падат ..падат от небето.. към земята когато гравитационния потенциал на слънцето е по голям отколкото гравитационния потенциал на земята в точката от която падат камъните .. Целият съм в слух.. :)



Тема Re: !!!-и защо камъните падат от небето на земята?-!нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор harish_chandraМодератор (curmudgeon)
Публикувано30.03.11 20:44



Петков, няма какво да ти обеснявам. Очевидно е, че не знаеш какво е потенциал и какво градиент, щом си мислиш, че ако потенциала е голям то и градиента трябва да е голям. По-горе си написал, че потенциала не определя силата еднозначно, което също показва незнание от твоя страна. Потенциала е това което не е еднозначно определено.

Петков, ти след като опроверга теорията на относителност, да не си тръгнал да опровергаваш и калсическата механика?



Тема !!!-учи се от бай си петков?-!нови [re: harish_chandra]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано30.03.11 21:16





цитат:

Петков, няма какво да ти обеснявам.
край на цитата.


Има, имааа!.. Требе да обясниш те тука те на народу как в дадена точка в пространството със определен гравитационен потенциал формиран от дадена маса се определя гравитационната сила която действа на пробна еденична маса поставена в тази точка.. Това не си го обяснил. Я да чуем как ще го обясниш .. :)


цитат:

По-горе си написал, че потенциала не определя силата еднозначно, което също показва незнание от твоя страна.
край на цитата.


А според теб потенциала в дадена точка определя ли еднозначно каква гравитационна сила изпитва в тази точка еденична пробна маса..Я да чуем ?.. :)



цитат:

Петков, ти след като опроверга теорията на относителност,
край на цитата.


Факт е че провергах каквото требеше да се опровергае.. опровергах една сбъркана теория .. колко му е ?..


цитат:

да не си тръгнал да опровергаваш и калсическата механика?
край на цитата.


Тц!.. не съм !.. Класическата механика си е вярна .. Само я допълвам във разпространението на вълни от разпичен тип във разни преносни среди обединяващи се във събирателното понятие физически вакуум.. Учи се от бай си Петков..Ъхъ!.. :)

Редактирано от Петко Марков Петков на 30.03.11 21:20.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.