Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:40 22.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Ефект на Джанибековнови [re: geri®]  
Автор melron (съзидател)
Публикувано11.01.11 13:16



Перчатката е руско производство и има несиметрия относто остта на въртане ;)))
Това предизвиква влизане в неудържима прецесия и заради въздуха следва рязко завъртане, след което посоката на въртене относно постъпателното движение се променя, следва кратък опит за стабилизация, но несиметрията довежда до ново влизане в неудържима прецесия, пак заради въздуха.
При пластелина тази несиметрия е очвадна.

Колкото е по-голяма скоростта на въртене, толкова по задълго ще се държи стабилно преди да изпадне в неудържимост на прецесията.
Неудържимостта зависи също от големината на несиметрията.

Редактирано от melron на 11.01.11 13:22.



Тема !!!-стабилизаторите играят роля-?нови [re: CATV]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано11.01.11 13:32





цитат:
Ами твоите любими отправни системи бе човек. Разгледай задачата спрямо земята и ще видиш че в началните моменти ракетата изстреляна назад от летящ самолет лети с дупето напред. Останалото го оставям за твоя преценка дали ще се обърне или не.
Край на цитата


Тук земята е нипричьом .. ракетата се движи в първия момент спрямо въздухът и той взаимодейства със ракетата съ стабилизатори като със вятърно петле.. Но това е отделен въпрос ..



цитат:
При куршумите явлението зависи от съотношението на скоростите, но при ракетите( НУРСовете особенно) се наблюдава винаги.
Край на цитата


При куршумите на знам да се наблюдава , те се въртят (що ли имат нарез пушките?) и са с табиети на жироскоп , па и нямат крила .. па и на всичко отгоре още със изстрелването имат скорост спрямо въздухът от към гъзъ към носът.. :) няма как да се преобърнат освен ако самолета не се движи с над два пъти по голяма скорост от звуковата..




Редактирано от Петко Марков Петков на 11.01.11 13:47.



Тема Re: !!!-стабилизаторите играят роля-?нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор CATV ()
Публикувано11.01.11 13:51



няма как да се преобърнат освен ако самолета не се движи с над два пъти по голяма скорост от звуковата.

За новите смолети не е проблем, какво ти е учудването тогава.
За старите пък то и пушките са били с по-малка скорост.
Така че писах зависи от съотношението.
Както и да е още след първата световна война та и досега спират да въоражават самолетите със стрелящи назад оръжия.

А пък за причината те оставям да си гадаеш.


Аз нека да не съм прав.



Тема Re: Ефект на Джанибековнови [re: CATV]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано11.01.11 13:57



да, това изглежда истинско, но тук посоката на въртене се запазва. предполагам че и оня е наблюдавал същото, а обръщането на въртенето си го е измислил




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема !!!-не ше да е заради преобръщането-?нови [re: CATV]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано11.01.11 14:45





цитат:
"няма как да се преобърнат освен ако самолета не се движи с над два пъти по голяма скорост от звуковата. "

За новите смолети не е проблем, какво ти е учудването тогава.
За старите пък то и пушките са били с по-малка скорост.
Така че писах зависи от съотношението.
Както и да е още след първата световна война та и досега спират да въоражават самолетите със стрелящи назад оръжия.

А пък за причината те оставям да си гадаеш.
Аз нека да не съм прав
Край на цитата


И каква е причината да не се стреля назад ? , за да не се преобръщат куршумите ли ? :)


Редактирано от Петко Марков Петков на 11.01.11 14:46.



Тема Re: Ефект на Джанибековнови [re: melron]  
Автор ribarqt_ (либерален)
Публикувано11.01.11 17:51



Тук напълно съм съгласен с теб

аз тръгнах да търся по сложни причини и за това и не успях да разгадая ефекта. Това е пример че простите решения са винаги по правилните



Тема Re: !!!-не ше да е заради преобръщането-?нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор CATV ()
Публикувано11.01.11 17:58



И каква е причината да не се стреля назад ? , за да не се преобръщат куршумите ли ? :)

А не знам аз съм от по-тъпите питай някой по-умен


Пък може да предложиш да се стреля назад ако искаш и изобретение направи



Тема Re: !!!-някой сее тука заблуди-!нови [re: geri®]  
Автор Шпara_ ()
Публикувано11.01.11 18:32



... по-слабите духом са се хванали :)

Ми в тоя клуб не са блажени слабите духом. Уви :(



Тема Re: !!!-някой сее тука заблуди-!нови [re: Шпara_]  
Автор geri® (циник)
Публикувано11.01.11 18:40



То за това клуба се казва Физика, за физически по-якичките е :)



Тема !!!-лазерната пушка тепе и назад-?нови [re: CATV]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано11.01.11 18:49





цитат:
"И каква е причината да не се стреля назад ? , за да не се преобръщат куршумите ли ? :) "

А не знам аз съм от по-тъпите питай някой по-умен
Край на цитата



Тука умни наспорил Господ.. :)



цитат:
Пък може да предложиш да се стреля назад ако искаш и изобретение направи
Край на цитата


Добре де , предлагам да се стреля назад с лазерни пушки.. Песен работа а от друга страна фотончетата не се преобръщат .. :)





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.