Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:08 17.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема За посоката на времетонови  
Автор Изyмeн (Премъдър)
Публикувано12.11.10 21:58



Слушам по Дискавъри: "Ние не знаем защо времето върви само напред".

Замислих се, та... Струва ми се, че времето може и да не върви само напред.

Какво смятат физиците по въпроса?

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: За посоката на времетонови [re: Изyмeн]  
Автор geri® (циник)
Публикувано12.11.10 23:24



Може да го разглеждаш по-философски. Например, 'напред' в случая е посоката в която върви времето. Това като онзи стар анекдот, че всяка линия, която завива заедно с Априлската линия, е права :)

"Природата е жива, мъртви са нейните точни приближения."


Тема Re: За посоката на времетонови [re: geri®]  
Автор P. - koвaчa (Hubble's Nozle)
Публикувано13.11.10 00:06



1
Изобщо времето май се върти в кръг. Днес по телевизията казаха че закриват селските пощи. Когато бях дете в съседното село нямаше поща а един селянин се водеше и аз не знам какво та представляваше селото пред властите -пълномощник май беше титлата.. Времето е за едни като мацка за други като на мотиката дръжката, май време няма, има само понятие "сега"и всичко се наглася според на когото както му е угодно по отношение на "утре"-то и "вчера" - та. Както е в девиза на унгарските авиолинии "Времето е пари" - за богатите времето тече по един начин и в една посока , а за бедните то тече по друг начин и в кой знае каква посока.и времето бедните ги сурка по пепела на земята а богатите ги води по килимите на охолството.Странно е че в един момент всички умират но от това на бедните не им става по хубаво нито прави богатите по малко смъртни поради съдбата на бедните.
Какво се случва "сега" е онова което създава химерата време.и прави реалност нещо несъществуващо . Време няма, за едни има ясна представа за последователноста от решения които трябва да вземат за да са в личен комфорти през деня и през суровта зима, а за други е ясно че нямат представа какво следва да сторят и така карат докато могат да дишат. В физически смисъл "времето" е по просто да се обясни и дори има формули. Ето в момента мен ме пронизва един кварк пред очите ми в окуляра на телескопа е Нова на разстояние 10 милиона светлинни години и точно сега кучето на съседите се изпишква пред входа Колко много събития и въпреки това аз намирам време да ги отразя нв поста си
2
Значи време има и то достатъчно Времето и по точно скороста на времето е субективно усещане свързано с много фактори най вече от строго индувидуален характер.Ако очаквам награда времето ще лети бавно, а може и да не стигне ако ме чака наказание времето до наказанието ще лети бързо, ако съм мъдър ще мога да "разпъна" времето до наказанието и да "свия" времето до наградата Времетозависис от това дали съм участник или наблюдател в даден процес и дори от това дали мога да бъда участник /наблюдател по свое свободно желание ако я има и тая опция е хубаво.Прочитам хубав роман за единици наречени часове свършвам тежка работа за единици наречени секунди но ми се виждат години Времето по скоро като субективно усещане е може би "измервач" на собственото жизнено състояние а като физична величина онази която ни "заповядват" часовникът и календара е като господар който пък в зависимост от тези именно "собствено жизнено състояние" можем да му бъдем ние господари или роби
Ето аз вече много месеци не мога да започна работа и това ме убива и колкото повече време не мога да започна работа толкова по злобно и жестоко ми се вижда всичко и отслабвам и дето се вика на каменна кариера да бях по нямаше да ми се отрази на здравето от това прнудително бездействие. Сиреч аз съм роб на времето и то ме изпива Психичната ми нагласа е такава не съм свикнал да не работя . докато има хора обратно ако иде на работа той ще се смъкне моментално Времето е понятие което обхваща много комплексни категории . Аз смятам че времето може да се управлява макар и по примитивен начин и с малки успехи но може.

Редактирано от P. - koвaчa на 13.11.10 02:08.



Тема Re: За посоката на времетонови [re: geri®]  
Автор Изyмeн (Премъдър)
Публикувано13.11.10 00:18



Имам предвид, че ако времето шава напред-назад - ние по никакъв начин не може да уловим движението, тъй като за нас то е среда, в която се проявяваме. Тоест за да се случи нещо и да го разберем - времето трябва да върви напред. Ако върви назад - просто няма начин да го разберем, а ако разбираме нещо - то все пак върви напред, все едно с каква скорост. Тоест времето може да е обвързано с други величини и в зависимост от скоростта му да се променят и самите величини. (по принцип недоказуема идея).

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Ами пространството???нови [re: Изyмeн]  
Автор enarei (познаващ ГИ)
Публикувано13.11.10 07:09



То пък стои само навън.



Тема Re: За посоката на времетонови [re: Изyмeн]  
Автор blood2 (Духовен учител)
Публикувано13.11.10 11:50



Те учените, ама нищо не знаят. Времето върви само напред, защото целта на тази Вселена е да изчезне.
Доволен ли си от отговора?



Тема Re: За посоката на времетонови [re: blood2]  
Автор Изyмeн (Премъдър)
Публикувано13.11.10 13:38



Не, въпросът ми е абсолютно сериозен и няма нищо общо с философията и други глупости.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема КАКВО Е 'НАПРЕД' И КАКВО Е 'НАЗАД'?нови [re: Изyмeн]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано13.11.10 13:47



Здравей Изумен ,
Най първо кажи какво е според теб времето да върви напред и какво е според теб времето да върви назад и тогава ще поумуваме напред ли върви , назад ли.. :)



Тема Re: КАКВО Е 'НАПРЕД' И КАКВО Е 'НАЗАД'?нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Изyмeн (Премъдър)
Публикувано13.11.10 14:03



Напред - както обикновено се смята, че върви. Назад - пак така, ама в обратен ред. Да вземем за пример обикновена запалка - човек натиска копчето, газът излита, пиезокристалът създава високо напрежение, излиза искра, газър се запалва.

В обратен ред - газът вече гори, но вместо да излиза от запалката - пламъкът поглъща енергия, като при това се отделят кислород и газ, който влиза в запалката. Искрата също в обратен ред - не изскача, а се появява, но вместо да отдели енергия я поглъща и се връща обратно.

Тоест при обратния ход на времето би следвало законите на физиката да са обратни. Тъй като ние съществуваме във времето, не можем да разберем дали времето върви само напред или и назад. Тоест възможно е времето да си е единно цяло, бъдещето вече да го има и то да съществува "едновременно" с миналото и в този случай да няма фактическо развитие на нещата, а всичко да си съществува в покой (като цяло), което донякъде дава отговор на въпроса откъде се е взела всичката тая енергия - тя просто си съществува.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: КАКВО Е 'НАПРЕД' И КАКВО Е 'НАЗАД'?нови [re: Изyмeн]  
Автор enarei (познаващ ГИ)
Публикувано13.11.10 14:19



Това касае причинно-следствената връзка на събитията.

В обратен ред газът няма да гори! Въглеродният двуокис и водата трябва да се разлагат някъде, но дали ще е точно на запалката...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.