Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:37 27.04.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема атомна/неутронна бомбанови  
Автор goshko147 (любопитен)
Публикувано27.04.10 13:45



Как се прави атомна бомба и неутронна бомба? Или по точно ме интересуват разликите в направата. И възможността за направа на неутронни бомби ,на гранати и радиус на действие на евентуални такива.



Трима души пазят тайна когато двамата са умрели!

Тема Re: атомна/неутронна бомбанови [re: goshko147]  
Автор CATV ()
Публикувано27.04.10 15:06



И как си представяш някой да ти публикува тука информация как се прави а?





Тема Re: атомна/неутронна бомбанови [re: CATV]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано27.04.10 15:40



То е публикувано отдавна в Anarchist cookbook, проблемът е материалите са адски скъпи, а технологията е сложна. Само обогатяването на плутония може да "глътне" до 25 MWh ток за грам.

Иначе в едно от изданията на въпросния cookbook беше поместена даже информация откъде може да се открадне готов плутоний (ако имаш частна армия, танкове, апачита и действаш бързо естествено), а също и приблизително разписание на конвоите, които го превозват от точка А до точка Б в САЩ.





Тема Re: атомна/неутронна бомбанови [re: croesus]  
Автор geri® (циник)
Публикувано27.04.10 16:01



Проблемът е че може лесно да сбъркаш нещо в гаража, докато химичиш над бомбата... :)

"Природата е жива, мъртви са нейните точни приближения."


Тема Re: атомна/неутронна бомбанови [re: croesus]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано27.04.10 16:08



Абе плутониевата е сложна за правене. Ураниевата е бая по-"террористка".

Мисля, че е реално да се сглоби в гаражни условия.



Тема Re: атомна/неутронна бомбанови [re: goshko147]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано27.04.10 16:09



Атомни "гранати" не могат да съществуват засега, заради ограничението на критичната маса, което съществува, за да започне спонтанна реакция. При плутоний 239 е около 10 кг, мисля че при калифорний беше най-ниска, но пак е в килограми.

Могат обаче да се правят "мръсни" гранати, при които с конвенционален взрив да се разпръсне радоактивно вещество в атмосферата. Тогава най-подходящ е полония, бидейки е сред най-отровните вещества за човека. Един килограм полоний е достатъчен, за да убие 1.6 милиона души ако го вдишат.



Тема Re: атомна/неутронна бомбанови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано27.04.10 18:13



Чак сега обърнах внимание, че някой ми е отговорил.

Най-терористка си е точно "полониева", "цезиева" или подобни бомби - 2 шашки тротил + няколко грама радиоактивен изотоп.
П.с. неутронните бомби са създадени, за да предизвикат внезапна смърт на танкистите, намиращи се до 2 км от взрива, защото дотогавашните плутониеви бомби "просто" ги разболявали от лъчева болест и живеели до две седмици след това - достатъчно време, за да се стигне с танк от ГДР до Атлантическия океан. Т.е. принципа не е много по-различен, въпрос на политическа интерпретация е дали е тероризъм или отбранителна доктрина.





Тема Re: атомна/неутронна бомбанови [re: geri®]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано27.04.10 18:16



Помня, че имаше и някакви силно токсични флуорни химикали, които се ползваха при обогатяването. Не е лесно.

М/у другото във fas.org има подробни инструкции за всеки етап от процеса, с оценки за цени и нужни материали и технологии. Сайтът се бори за ядрено разоръжаване!





Тема Re: атомна/неутронна бомбанови [re: croesus]  
Автор goshko147 (любопитен)
Публикувано27.04.10 19:05



Е защо не обсъдим нещата тук ,виждам че клуба набързо се оживи след като написах моя пост. Някой ако иска да прави нещо ще го направи и без вашата помощ щом има материялите. "А аз ги имам и просто ми е любопитно."

..най - много да умрем ,кфо толкова?! Имам и друг любопитен въпрос , при конфликта между Китай и Русия през 1968г. възможно ли е руснаците да са отворили озонова дупка и след това да са я затворили.. чрез взривени бомби в атмосферата. И ако ДА или Не , как може да стане това?

Трима души пазят тайна когато двамата са умрели!

Редактирано от goshko147 на 27.04.10 19:06.



Тема Re: атомна/неутронна бомбанови [re: goshko147]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано28.04.10 00:40



А за какво според теб са използвали "цар бомба"? В последния момент са намалили двойно мощността.

Най-важното е невидимо за очите.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.