Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:27 21.06.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: търся обяснение....нови [re: Matu]  
Автор Bpeдитeл (отговорен)
Публикувано15.05.10 23:12



И така, остава впечатлението, че в лентата с ширина 6 MHz могат да се поместят 6 канала с по +/-0.5 MHz ширина всеки, около 6 носещи честоти с 1 MHz дистанция една от друга?



Тема Re: търся обяснение....нови [re: Bpeдитeл]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано16.05.10 08:43



не се знае дали лентите са с +-, самата аналогова телевизия е само с +, ако не сме разточителни същото трябва да важи и за цифровите канали.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Задник...нови [re: Bpeдитeл]  
Автор Язoвeц (новак)
Публикувано16.05.10 11:57



Ти си тривиален ...във МЕИ то си спомням един преподавател - Велев, а в СУ си спомням друг - доц. д-р Христо Попов.....



Тема Re: търся обяснение....нови [re: zaphod]  
Автор Язoвeц (новак)
Публикувано16.05.10 14:05



Приятели , едно не ми е ясно - защо спряха предавателите на средн

и вълни - сега в моето село - Морава, Свищовско няма обхват националното радио, телевизия със зор се приема от телевизионния предавател на връх "Ботев"



Тема Re: търся обяснение....нови [re: Язoвeц]  
Автор potr (член)
Публикувано17.05.10 00:31



И аз ги чух, честота казаха. Ама колко ти разбират едни журналисти?





Тема Re: търся обяснение....нови [re: Язoвeц]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано17.05.10 08:33



ха, не знаех че са ги спрели!




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Задник...нови [re: Язoвeц]  
Автор Bpeдитeл (отговорен)
Публикувано18.05.10 00:39



О, оценяваш ме! И как го правиш? В Мрежата от това поведение (квалификации без причини и факти) по-тривиално не съм срещал.

А какво общо намираш между мен и това, че ТИ си смомняш двама преподаватели общо - по един от два университета? Как го постигаш?!



Тема Re: търся обяснение....нови [re: zaphod]  
Автор Bpeдитeл (отговорен)
Публикувано18.05.10 01:11



Мислиш, че трябва да има тесни ленти около по-гъсто разположени носещи? Е, каква би била разликата, ако лентата е 1Hz и е от едната страна на носещата?

Обратно на проблема:

Представи си, как разделяш три спектрални ленти една от друга, когато всяка е с ширина 1 интервал и трите се побират в 3 интарвала? Кое е цифровото на това аналогово мислене?



Тема Re: търся обяснение....нови [re: Bpeдитeл]  
Автор Matu (materialist)
Публикувано18.05.10 01:26



Не съм специалист, но не вярвам да е честотно уплътнението. По скоро канала е един-цифров, а тв програмите се "извличат" от цифрите. Може и по време да е делението. Но честотно не трябва да навлиза в съседен канал. В случая "канал" си е чисто административно понятие. Могат да се измислят всякакви канали с един или половин мегахерц, но не се прави, защото има твърде много работеща апаратура, настроена на стандартните канали.



Тема Re: търся обяснение....нови [re: Bpeдитeл]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано18.05.10 09:55



тц, мисля че щом са ршили да натъпчат повече канали, логично е да се откажат от двулентово предаване, защо да хабят половината място.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.