Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:15 29.09.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Знам че ще физици, ама... OFFнови  
Автор Изyмeн (Магистър)
Публикувано04.02.10 01:24



Според вас кога ще бъде създаден изкуственият интелект? Щото напоследък се замислих и реших, че е напълно възможно да се създаде до края на десетилетието. Ама не такъв, дето играе шах и т.н. Имам предвид изкуствен интелект превъзхождащ човешкия във всяко отношение. Той ще даде отговор на много от въпросите, които ви интересуват. Някои смятат, че няма начин да се създаде по-висш интелект от човешкия, аз пък си мисля, че хората са доста ограничени като цяло, ама просто не го осъзнават. Аз например имам сериозни проблеми със запомнянето на имена и лица, но никой не ми вярва. За сметка на това помня неща, които никога не съм си поставял за цел да запомня. Тази сутрин си помислих, че оня журналист с голямата глава, дето беше водещ по БТВ беше наистина добър, ама и досега не мога да си спомня как се казваше. Та ето един от критериите, по които бих определил изкуствения интелект - може да изучи всеки език (принципно нов критерий).

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Знам че ще физици, ама... OFFнови [re: Изyмeн]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано04.02.10 08:49



няма никакви индикации че ще стане до края на десетилетието, никакви нови идеи в областта, нито някакви продукти на пазара които да подсказват че такива идеи има.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Знам че ще физици, ама... OFFнови [re: Изyмeн]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано04.02.10 12:30



Според мен - тогава, когато 1) бъде ясно дефинирана целта (т.е., понятието интелект) и 2) когато се изяснят в достатъчно големи детайли механизмите, по които човекът постига 1). Защото ми се вижда малко вероятно някой да измисли от нищото някакви революционни механизми, по-реалистично ми се струва да ги копираме от природата. Което пък, предвид всеобщата стагнация в науката като цяло и липсата на някакво сериозно развитие напоследък в областта на ИЕ в частност, означава вероятно доста дълго време, във всеки случай значително повече от десетилетие.

Колкото до принципната възможност - ами естествено, не виждам принципна причина нещо, което веднъж е станало, да не може да стане пак. Възраженията са на разни философствующи или откровено религиозни антропоцентристи, които са твърдо убедени, че Човекът е божи образ и подобие и нищо по-велико от него нема и не може да има.



Тема Re: Знам че ще физици, ама... OFFнови [re: Orнeдишaщ]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано04.02.10 13:15



Защото ми се вижда малко вероятно някой да измисли от нищото някакви революционни механизми, по-реалистично ми се струва да ги копираме от природата
няма такава песен като копиране от природата, опитите да се направи самолет размахващ крила като птица са се проваляли всичките, докато накрая братята раит го правят както трябва - с мислене, а не с копиране на природата. въобще с преписване до никъде не се стига.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Знам че ще физици, ама... OFFнови [re: zaphod]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано04.02.10 13:16



Добре, а КРИЛАТА не са ли преписани?


Нали се сещаш, че в самолета най-важното не е това, дали крилата се махат или не, а идеята за крило, обтичано от въздушна струя. Те и птиците могат да летят, без да махат крила.

Редактирано от Orнeдишaщ на 04.02.10 13:21.



Тема вероятно махащите криле нямат общо с интелекта.нови [re: Orнeдишaщ]  
Автор P. - koвaчa (ентусиаст)
Публикувано04.02.10 14:20







В Япония има национално състезание по птицеподобни модели Там чужденци не се допущат.Много е яко доколкото виждам от Ю Туб.Днес не намерих линка но и това дето съм показал си струва времето.



Тема Re: Знам че ще физици, ама... OFFнови [re: Orнeдишaщ]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано04.02.10 14:59



не мисля че са преписани. но така или иначе, всички опити да се препише пт мозъка удрят яко на камък, мозъци колкото искаш са гледани, рязани, мерени, но нещо много нечетливо е писал автора






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Знам че ще физици, ама... OFFнови [re: zaphod]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано04.02.10 15:02



Тъй става, когато авторът е неинтелигентен...





Тема Re: Знам че ще физици, ама... OFFнови [re: Изyмeн]  
Автор aл ибн бeн AMAH (муджахидин)
Публикувано04.02.10 16:03



въпросът е зададен неправилно, правилно е да се пита дали, а не кога ще имаме искуствен интелект. от поне 10 години насам индикациите сочат към отрицателен отговор. имаше период на шум и големи надежди, но той мина. сега ситуацията много напомня на струнните теории, пълен застой



Тема Re: Знам че ще физици, ама... OFFнови [re: aл ибн бeн AMAH]  
Автор Изyмeн (Магистър)
Публикувано04.02.10 17:01



Там е работата, че напоследък се замислих много сериозно върху някои въпроси и стигнах до извода, че създаването на изкуствен интелект е напълно възможно. Всъщност това е частен случай от разсъжденията ми, които упорито продължават да ми говорят, че са правилни, макар да използвам всяка възможност за да ги опровергая - няма нищо, което ми е познато и им противоречи. Та убеден съм, че създаването на изкуствен интелект или копирането на човешкия върху компютър са напълно реалистични в близките години. За съжаление същите тези разсъждения ме убедиха, че ще ми е изключително трудно да накарам когото и да било да разбере какво точно си мисля. За начало - разбрах какво прави хората хора. Убеден съм и че почти никой няма да вземе насериозно нещата, които казвам, тъй като най-малкото звучат достатъчно странно, за да не им се обърне внимание. Във всеки случай на мен ми трябваха няколко седмици да осмисля всичко. Та там е цялата работа, че никога не съм се занимавал с изкуствения интелект, но имам разностранни наблюдения върху човешкия. Съвсем набързо погледнах докъде са стигнали опитите за създаване на ИИ и осъзнах, че вървят в изцяло грешна посока, точно толкова грешна, в колкото и психологията и философията. Покрай всичко това се сетих и за вас - как непрестанно спорите за 100, 200, 300 и т.н. Е, аз знам защо спорите, освен това знам, че всеки от вас вярва, че е прав, а също така знам и защо не можете да убедите другите в правотата си.

Изкуствен интелект ще има, вече са налице всички предпоставки за това, въпросът е не дали, а кога.

Най-важното е невидимо за очите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.