Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:13 10.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: ТОВА БЕШЕ ЦЕЛТА МИ!нови [re: Шпara_]  
Автор harish_chandraМодератор (curmudgeon)
Публикувано31.07.09 17:52



Тих_ужас,

доста е дразнещо поведението ти и затова не мога да се сдържа и да ти го кажа, пък ти ако искаш се сърди. Пак си приела ролята на разглезено дете което не знае какво иска и само хленчи.

Сега за нещо друго. Тук си от доста години и през цялото време се люшкаш между двата лагера. И само се оплакваш ту от едните ту от другите. Дразни факта, че се опитваш да ги сложиш на едно ниво, при условие че разликите са огромни. В една от по-старите теми се опитваше да кажеш, че хипотеата на Зорник и Квантовата механика не могат едни и същи неща, един вид голяма разлика няма. А истината е че разликата е от земята до небето. Във всички случай упреците ти към науката са несъстоятелни. Ако нещо не си разрала, нормалното е да се опитваш да го разбереш, а не да тропаш с крак и да отправяш безпочвени обвинения. Като стана дума за разбиране, за толкова години, при условие че почтни няма промяна, не ти ли е хрумвало, че проблема може да е в подхода ти.



Тема Re: ТОВА БЕШЕ ЦЕЛТА МИ!нови [re: harish_chandra]  
Автор Шпara_ ()
Публикувано31.07.09 18:30



Споко бе, човек. Не можа ли да ме изтърпиш още един ден? Не видя ли, че съм обещала през август да отсъствам? А през септември пък, ако се върна, ще можеш да ме баннеш



Само не разбрах защо непременно трябва да съм в нечий отбор, ама... не ми обяснявай. Виждаш, че трудно схващам, та няма смисъл да си губиш времето.



Тема КАКВО НАСТРЪХНАХТЕ СРЕЩУ ШПАГА?нови [re: harish_chandra]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано31.07.09 18:47



Здравей harish_chandra,



цитат:
Тих_ужас,

доста е дразнещо поведението ти и затова не мога да се сдържа и да ти го кажа, пък ти ако искаш се сърди. Пак си приела ролята на разглезено дете което не знае какво иска и само хленчи.

край на цитата.


Нима ти си човека който ще дава оценки на другите ?.. Не смяташ ли че е малко нетактично ти да окачествяваш шпага_.. с какво си повече от останалите в клубът , че да даваш оценки на клубарите?..



цитат:
Сега за нещо друго. Тук си от доста години и през цялото време се люшкаш между двата лагера.
край на цитата.


Апа модераторът е против номадство в науката и постановява от днес нататък никий да не се люшка между различните представи в науката.. Смях в залата братци !.. Айда правила !.. Айда модератор!..





цитат:
В една от по-старите теми се опитваше да кажеш, че хипотеата на Зорник и Квантовата механика не могат едни и същи неща, един вид голяма разлика няма. А истината е че разликата е от земята до небето.
край на цитата.


Ясно .. в тоя клуб истината може да я каже само модератора .. каквото каже той , таквази ще е истината !..



цитат:
Във всички случай упреците ти към науката са несъстоятелни.
край на цитата.


Кое е науката според теб бе хариш?.. Това което днес е на въоръжение или представите които след това ще бъдат приети на въоръжение .. И има ли според теб догматизъм в науката или науката е постоянно развиващи се нови и по приближени представи към истината ?..



цитат:
Като стана дума за разбиране, за толкова години, при условие че почтни няма промяна, не ти ли е хрумвало, че проблема може да е в подхода ти.

край на цитата.


Че какъв такъв лош е подхода и?.. подход като подход , интересува се , чете .. мисли над представите на другите .. прави собственни умозаключения и изказва собственното си мнение честно и откровенно.. Нима да имаш собственно мнение и да имаш смелоста да го изказваш публично е лош подход в науката ?.. А?

ИСТИНАТА Е В ХСВ

Тема Re: ТОВА БЕШЕ ЦЕЛТА МИ!нови [re: Шпara_]  
Автор harish_chandraМодератор (curmudgeon)
Публикувано31.07.09 18:48



Знаех, че не трябва да ти пиша, но не се стъпях. Ти не търпиш критика защото си разглезеното дете. Нищо живот и здраве след още 6-7 години при липсата на какъвто и да е било напредък при теб, пак ще ти кажа, че подхода ти е проблема и ти пак ще си продължиш по същия начин. Малко приличаш на човек който се опитва да отслабне и с години прилага едни и същи методи които очевидно не помагат.



Тема Re: КАКВО НАСТРЪХНАХТЕ СРЕЩУ ШПАГА?нови [re: Пeтkoв]  
Автор Шпara_ ()
Публикувано31.07.09 19:24



Здравей, Петков!

Много ти благодаря за подкрепата!

"... мисли над представите на другите..." - да, точно това е едно от нещата, които най-много ме принизяват в очите на Хариш. Той счита за абсолютен тъпак всеки, който погледне по-насериозно към вашите хипотези и положи някакво усилие да ги разбере. А и не може да търпи по-емоционалните реакции, макар че без емоции този клуб ще заприлича... на някакъв мъртвец



Разбира се, в упреците му има и основания - прекалявам понякога. Но като гледам, не съм само аз сред прекалилите тук...



Тема Re: КАКВО НАСТРЪХНАХТЕ СРЕЩУ ШПАГА?нови [re: Пeтkoв]  
Автор harish_chandraМодератор (curmudgeon)
Публикувано31.07.09 20:21



"Нима ти си човека който ще дава оценки на другите ?.. Не смяташ ли че е малко нетактично ти да окачествяваш шпага_.. с какво си повече от останалите в клубът , че да даваш оценки на клубарите?.."

Всеки може да дава оценки, аз си казах моите. Доколко отговарят на истината всеки може да прецени сам.


"Апа модераторът е против номадство в науката и постановява от днес нататък никий да не се люшка между различните представи в науката.. Смях в залата братци !.. Айда правила !.. Айда модератор!.."

Петков, не става дума за люшкане между различни предтави в науката. А за люшкане между наука и псевдонаука.


"Ясно .. в тоя клуб истината може да я каже само модератора .. каквото каже той , таквази ще е истината !.."

!!!

"Кое е науката според теб бе хариш?.. Това което днес е на въоръжение или представите които след това ще бъдат приети на въоръжение .. И има ли според теб догматизъм в науката или науката е постоянно развиващи се нови и по приближени представи към истината ?.."

Петков, на години си, още ли не си разбрал какво е наука и какво не.



"Че какъв такъв лош е подхода и?.. подход като подход , интересува се , чете .. мисли над представите на другите .. прави собственни умозаключения и изказва собственното си мнение честно и откровенно.. Нима да имаш собственно мнение и да имаш смелоста да го изказваш публично е лош подход в науката ?.. А?"

Щом за токоз години не дава резултати явно не е добър подхода. Има и друга възможност, но понеже съм идеалистично настроен и смятам, че всички могат да ги разберат физиката, не я споменавам.



Тема Re: КАКВО НАСТРЪХНАХТЕ СРЕЩУ ШПАГА?нови [re: Шпara_]  
Автор harish_chandraМодератор (curmudgeon)
Публикувано31.07.09 20:27



Не, не е това което ме дразни. Гледай на сериозно на 'хипотезите' колкото искаш. Те самите автори гледат на тях на сериозно, но на тях не съм им писал подобни неща, нали?

За емоците също нямам нищо против, но има разлика между емоции и хленчене.

Пак да си повторя аналогията. Ако след години прилагане на един и същи тип диети, човек си стой на същите килограми, а иска да отслабне. Нормално е да пробва друг подход. Но ти прави каквото си искаш и приемай това което пиша както ти е по-изгодно.



Тема Re: Хариш...нови [re: harish_chandra]  
Автор Шпara_ ()
Публикувано31.07.09 21:22



"Щом за токоз години не дава резултати явно не е добър подхода."

Ти не знаеш какви резултати целя, така че не можеш и да кажеш дали съм ги постигнала, или не. По същата причина и няма как да прецениш дали подходът ми е добър, или е лош.

Не възприемам постингите ти до мен като заяждане. Не се заяждам и аз. Просто приеми, че не съм в този клуб, за да се боря за нечие одобрение, или пък за да си избивам комплексите. Физиката ми е интересна, чета за удоволствие, ей така - в насипно състояние, каквото ми падне. Хората тук също са ми интересни, чета с удоволствие и техните хипотези. Чета с интерес и контрите на Гери. Работя вкъщи, понякога работата ми е и много напрегната, а клубът в такива моменти ми помага да се разведря. Това е.

А що се отнася до "хленченето" - съжалявам, че си изтълкувал така разните ми изблици. Аз пък тълкувам някои твои изказвания като "сухарщина" и злоба, но... Такива сме, какво да се прави. Не виждам защо да не подхождаме един към друг със симпатия, въпреки тези различия.



Тема Re: Хариш...нови [re: Шпara_]  
Автор geri® (циник)
Публикувано31.07.09 21:29



Добри думи :)

Сега нали няма да ни изоставяш цял август тука съвсем самички>





Тема ЛИПСВА ЯЙЦЕ С ПРЕДИМСТВОнови [re: geri®]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано31.07.09 21:39



Здравей Гери ,



цитат:
"От гледна точка на пръчката в кято имаме съвпадение по място и време на четирите люпения е възможен номерът на кукувичето ,"

"Сеги представи си че четирите събития които се случват в едно и също време в непосредственна близост две по две са ..."
.........
Първият цитат твърди че и четирите събития стават на едно място, вторият - че стават по двойки на различни места.

край на цитата.


Добре .. можело е да изкажа и по прецизно мисълта си .. ето така например :
"От гледна точка нанеподвижната пръчка там където имаме съвпадение по място и време на две по две от четирите люпения е възможен номерът на кукувичето ,"

"Сеги представи си че четирите събития които се случват в едно и също време в непосредственна близост две по две са ..."

Надявам се сеги да се е успокоил духът ти .. Споко!.. ше са упраим .. но това няма да ти помогне да излезеш от блатото в което те натиквам..





цитат:
След като имаш съвпадение в едната КС по място на две събития (крайща на пръчки и излюпване), ще имаш такова съвпадение и в другата КС. И в другата КС ще имаш едновременно излюпване на пиленцата (на всяка двойка крайща) в момента на срещата. Само дето в другата ИС крайщата не съвпадат едновременно (и четирите) а два по два, с интервал. Какъв ти е проблемът, пак питам?

край на цитата.


Ами щом пак питаш да взема да ти кажа пак.. Проблемът е в това, че според СТО(по твоите твърдения) двете яйца които са в края на неподвижната пръчка и се люпят едновременно по часовниците на неподвижната пръчка по твоите твърдения ше се люпят през интервал по часовниците на другата пръчка(за да се угоди от една страна на фикс идеята на СТО, че едновременноста на събитията е относителна и зависи от изборът на ИС и от друга страна на предатавата че щом две събития са се случили в едно място в една КС то те трябва да се случат в едно място и във всяка друга КС) .. едното яйце трябва да се излюпи по напред апа чак след това ще се излюпи другото.. Та проблемът е в това кое яйце ше се люпи първо и кое второ и на какво основание едното яйце ше има предимство във излюпването, нали пусто упостяло и двете тия яйца са в една ИС и са поставени в еднакви условия на люпене.. кое за Бога ги кара да се люпят неедновременно ? .. Дължиш ми тоя отговор приятелю.. това ми е проблемът !..

ИСТИНАТА Е В ХСВ

Редактирано от Пeтkoв на 31.07.09 21:56.




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.