Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:55 11.06.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Мнение  
Автор Язoвeц (непознат )
Публикувано17.05.09 15:10



аз дрругари съм от Свищов, завърших атомна физика в СУ. Днес работя при един интересен човек- той казва измисли нещо, а аз му отговарям, че вече почти всичко е измислено, подобно на Фукуяма, и аз мисля че физиката (той за историята) мисля че клони към своя край - адронния акселератор мисля че ще потвърди това; Вие как мислите ?



Тема Re: Мнениенови [re: Язoвeц]  
Автор P. - koвaчa (член)
Публикувано19.05.09 03:24



Кажи си така : на остров където всички са боси няма пазар за обувки или ...на остров където никой не е виждал обувка ще има голяма далавера като познаят обувките.
Твоят човек те будалка не само че няма нищо за откриване ами и това дето е открито вече не се котира никъде.
най добре зарежи всичко и почвай език за програмиране да учиш поне няма да скучаеш а и няма да мизеруваш.Джавичката е добър избор.
Адронния колайдър ще докара някоя и друга нобеларка няма начин - там са изсипани милиарди, какво са един милион. Адронния колайдър ще покаже още неизвестни страни на материята в това няма съмнение.

Браво че си изкарал ядрена физика но днес са модерни ПГС инженерите
Споко имам идея помисли къде има нужда от хора с твоята специалност днес и там иди. Защото какво ти и аз мислим за началото или края на коя да е наука няма кой знае какво значение.
Питай твоят човек за ето това нещо защо и как става:
два магнитни цилиндъра поставени успоредно въртим ги с висока скорост и поставяме сфера в /над междината сферата не пада да мести се наляво надясно по протежението им но не пада леwитира без никакви свръхпроводимости и прочее нелеко осъществими условия



P.S. не би трябвало да ти го казвам но тук не е прието да се другаросваме
по добре наричай ни приятели
имам още едно две интересни нещица за твоят човек ако прояви желание.
интересни са.и мога да ги покажа Не не става дума за перпетуум мобиле парателекинеза трансмутации и прочее това са предмет на някакъв вид изкуства а тук ние се придържаме към наука занаят го наречи. Ние тук поне аз сме скромни хорица интересува ни чистия експеримент, като как например да се направи транспорт подобен на този ди пекинското летище но без прескъпите течнохелиеви модули.
такива ми ти работи елементарнички.и осъществими с чука и теслата:)))
ще ти ги покажа по нататък стига да поискаш.
Мн. поздрави на нашият задочен нов приятел "твоят човек"

Редактирано от P. - koвaчa на 19.05.09 03:56.



Тема Re: Мнениенови [re: Язoвeц]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано19.05.09 10:01



кура му янко.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Разгеле!нови [re: Язoвeц]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано19.05.09 10:27



В клуба ни трябва човек дето разбира от ядрена физика.

Не е задължително да е завършил



Ей го Крьогерчо разбра, че не я знае и се оттегли да се доучва. Гери още не го е разбрал , но той няма да се оттегли защото Рачо не му дава
Абе Рачо, остави човека малко да се поусъвършенства.

Един ядрен физик трябва да се опитва да измисля, а не да казва че вече почти всичко е измислено иначе напразно ни е ял от хляба.

Въпросът, който задаваш Язо, най-много да предизвика схоластика и клюка.

Изхождайки само от философски позиции аз ще отговоря - просто физиката трябва да се отдръпне от конкретиката (кварки адрони лептони) защото там тя боксува от години и да потърси философско начало, както го направи Айнщайн преди 100 години.


Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Разгеле!нови [re: Exhemus]  
Автор P. - koвaчa (член)
Публикувано19.05.09 23:24



Аз обичам физиката от ей толковичък и уважавам всеки който и се е отдал.
Тук често се появявам и още по често ме банват Сега не знам какво стана но установявам че банът е свален от кога и до кога не знам.
Физиката е прекрасна наука.тя е като матръошка за да разбереш даден физически момент трябва да разбереш "физиката на нещата" някакси като че ли физиката ражда физика.
в нета срещнах изключителни експерименти.кои лъжовни кои направо са си мечта кои пък са до такава степен реални че дори не можеш да си го представиш че е възможно. А то е !А бе магия... бая време се блъскам с едни магнити по старите които са забелязали че ме има знаят.
сам не можах да схвана нещата напълно помогнаха ми един двама дори трима и четирима но най ми помогна един човек от друг клуб - страхотен изобретател изглежда е бил в "миналия живот":)))
Думата бе резонанс нея ми подсказа човекът .Всичко се връзва реализацията ще е трудна но наистина немислимо е инак да повярвам че в 4 милиметра осичка ще има батерия и двигател които да дават 11 джаула непрекъснато в продължение на двадесетина часа.
инак за магнитите какво школна физика и това е но ако се поразвъртишш се оказва работата по дебеличка.
искам не искам вече работя за кеф каквото направя никой не ме гони но интересно ми е това което обмислям. Апетита идва с яденето казват.
то е и детска мечта и невъзможен блян и като че ли самата реалност.
един смотан резонанс и ...картинката става коренно различна и ...апетитна.
Па знам ли може наистина да има двигател и батерия в тая 4 милиметра осичка на ей товачка: бъркаш в Гугъла, после в Ю Туб пишеш ОС МРММ, и ти се схваща езика.
е има и други работи но тях ги знам защо и как стават не ми са интересни
например мотора на Mylowe- горкия побъркал се е мисли си че ще го нобелират както и да е добра работа е свършил дори много добра.Даже не го е правил в гаража:)))
Моторът на Aлме също е хубав
Но друго нещо си е резонанса всичко е компактно и мощно Освен ако ...освен ако не са сложили все пак батерийка с моторче в осичката
му или ако не са намесени други причини както ето там горе в видеото с паралелните цилиндри и сферичното левитиращо нещо. Аз май я подкарах като оня уеник на дъската за краставицата знаел за краставицата си говорел.
Прав си Екземиус с каквото и да се захванеш за да го доведеш до някъде иска бир парче философия не само пуцане налево надесно.
Ще видим до къде ще я докарам.белким все пак снеса нещо сносно някой по голям ден. Да не забравя 4 километър не са го закрили още нали За всеки случай питам ако се усетя все пак да паля колата овреме.
Няма страшно знам какво говоря.Както винаги е казвал за мен Щирлиц да е жив и здрав.Той много ме окуражи на времето. не съм го мяркал кой го знае къде е .



Тема Re: Мнениенови [re: P. - koвaчa]  
Автор Lenor (Прасето)
Публикувано20.05.09 01:16



Тази машина е супер тъпа

Няма нищо мистично в нея.Просто създава две ел.магнитни полета в двата цилиндъра,които се сменя тактово ту едното ту другото .Забележи 4е металните предмети които слага са симетрични (съчми ,цилиндри).Бас ловя че ако сложи нещо не-симетично може да тръгне към осцилоскопа му или на където си поиска.



Тема Re: Разгеле!нови [re: P. - koвaчa]  
Автор aл ибн бeн AMAH (муджахидин)
Публикувано20.05.09 11:12



не се хаби, скоро пак ще те избанят, тая твоята логорея е твърде досадна. айде моля ти се, направи си една нова темичка, 'дрисня' например, и да си дрискаш в нея?



Тема Re: Мнениенови [re: Язoвeц]  
Автор bai_lun (red angel)
Публикувано20.05.09 11:19



И на Х.Херц са казвали същото едно време


Просто трябва да открият нови хоризонти, отвъд които днешната наука няма да важи!




Тема логореята ли те дразни?нови [re: aл ибн бeн AMAH]  
Автор P. - koвaчa (член)
Публикувано20.05.09 18:38



А?

Ти пък си толкова увъртян че и самият Джон Атанасов, лека му пръст да списваше в тоя форум щеше да му изнамериш кусур....
Огледай си постовете все нещо не ти достига все някой ти крив.
Ще си отида от форума когато си реша! С или без бан.

Редактирано от P. - koвaчa на 20.05.09 19:10.



Тема Re: Мнениенови [re: Lenor]  
Автор P. - koвaчa (член)
Публикувано20.05.09 19:00



добре ще се логна в тубата и ще го помоля да сложи нещо несиметрично
може и да е наистина супер тъпо но да видим какво ще се случи наистина
Та какво казваш е устройството по точно тея цилиндри въртящи се са какво намотки ли или магнити или не разбрах от видеото разкажи какъв е експеримента така както ти го виждаш малко по подробно Да мога да го разбера и аз..Моля те разбира се ако имаш време.
просто искам да повторя този експеримент лично. за това настоявам да и го разкажеш.

Редактирано от P. - koвaчa на 20.05.09 19:02.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.