Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:04 06.07.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | (покажи всички)
Тема Re: Видяла жабата, че подковават вола...нови [re: щш]  
Автор Шпara_ (тих ужас)
Публикувано22.12.08 21:49



... и тя вдигнала крак.



Тема Re: Айнщайновата теория на относителността е глупостнови [re: щш]  
Автор щш ()
Публикувано22.12.08 21:58



За любознателните: Както виждате, трупат се, трупат се възможности за vatanasov да покаже клоун ли е или не. А авторитетът на аргументите расте ли расте с всяка изпусната възможност на vatanasov-ците да вземат отношение.



Тема Re: На гол корем...нови [re: щш]  
Автор Шпara_ (тих ужас)
Публикувано22.12.08 22:42



... чифте пищови.



Тема Re: Айнщайновата теория на относителността е глупостнови [re: щш]  
Автор щш ()
Публикувано22.12.08 23:48



vatanasov, мислиш, че съм те забравил? Грешиш.



Тема Re: Айнщайновата теория на относителността е глупостнови [re: щш]  
Автор щш ()
Публикувано22.12.08 23:50



Защо изобщо ти трябваше да се обаждаш, vatanasov?



Тема Re: Айнщайновата теория на относителността е глупостнови [re: щш]  
Автор vatanasov (непознат)
Публикувано23.12.08 02:22



Ох, какво си се зацепил за мене?
Ако очакваш аз да изиграя ролята на компетентен оценител на идеите ти, много си сбъркал. Котировката на идеите ти се срива много бързо по този начин. Аз съм само един прост икономист, който понякога в свободното си време се интересува от физика. Приятелката ми е по-навътре в тази наука, от нея научавам повечето интересни неща. От нея знам, че не е достатъчно в един форум да се говори за наука, за да бъде наречен научен форум. Също от нея знам, че не е достатъчно някой да изкаже някакви идеи, а трябва и да може да ги докаже, като ги защити адекватно от критиката.

Аз не мога да оценя идеите ти, макар че ми харесват. Но това не ги прави нито правилни, нито приемливи. В момента за мен под тази форма това са само интересни лозунги, и злостта с която ги повтаряш не ми харесва. Злостта е характерна черта за аутсайдерите, не за победителите.



Тема Re: ТУК Е ФОРУМ.. МЯСТО ЗА СБЛЪСЪК НА ИДЕИ!нови [re: Пeтkoв]  
Автор vatanasov (непознат)
Публикувано23.12.08 03:23



Здравейте!

Не мисля че е достатъчно в един форум да се споменават някакви научни идеи, за да бъде наречен научен форум. Мисля че трябва тези идеи да се дискутират от компетентни хора по компетентен начин, само тогава може да се даде оценка дали идеите са значими или нищо не струват. Точно такива дискусии тук не се виждат. Някак всеки се опитва с много думи нищо да не каже, но да изглежда че дискутира по науката и да повишава единствено собствената си значимост. Което пък предизвиква подигравки и усмиване от конкурентната страна. И двата начина на поведение не са допустими за един научен форум. Но повечето форуми на които съм попадал са такива, така че нищо страшно няма, само буря в чаша вода. Лошото е ако претенциите породени в такива форуми започнат да се вземат насериозно. Затова го давайте по-коледно





Тема Re: Айнщайновата теория на относителността е глупостнови [re: Aбcoлют]  
Автор vatanasov (непознат)
Публикувано23.12.08 03:56



Аз мисля че съвсем ясно се изразих.
Не идвам тук да подкрепям или да опровергавам Айнщайн. Идвам тук да науча нещо ново, но искам това да не са само голи твърдения, а добре обосновани идеи. Идеи, минали през огъня на истинската дискусия, както казваше един мой учител. Ако може да ми покажете такава дискусия тука, дайте да я видим. Иначе дебати има и в народното събрание, само дето няма никаква наука в тях. Както виждате, само наличието на дебатите не се котира като сериозност. И съвсем не са достатъчни ако се подменят със хумор, сатира и много празни приказки.



Тема Re: Айнщайновата теория на относителността е глупостнови [re: vatanasov]  
Автор щш ()
Публикувано23.12.08 05:39



vatanasov, не на мен, не на мен отговаряй. С мен разговор не може да имаш, защото сам признаваш, че не разбираш от въпроса. Отговаряй на тези, които подобно на теб очевидно хал хабер нямат от що иде реч. Както казах, ако vatanasov не е някой от клоуните замърсяващи темата веднага рязко ще реагира на определени коментари тук, изтърсени ни в клин ни в ръкав. Хайде сега vatanasov бързо да обясни как подобни коментари според него сериозно подкопават доверието в представените аргументи.



Тема Re: Айнщайновата теория на относителността е глупостнови [re: щш]  
Автор vatanasov (непознат)
Публикувано23.12.08 06:00



Към началото на темата има контрааргументи, равностойни на вашите. Вие не отговаряте на тях по същество, а само рецитирате едни и същи лозунги. Което пък предизвиква законно подигравките на противника. Поради което не трябва да разчитате на моята намеса на ничия страна. Не мога да подкрепя нито вашите аргументи, нито чуждите. Защото и двете страни бягат от истинска дискусия, а използуват основно метода на внушението в някаква своя правота. Което прави цялата дискусия несериозна. Останалите коментари, които нямат съвсем нищо общо с темата, си е ваш проблем да коментирате, защото те са предизвикани от начина ви на водене на спора.




Страници по тази тема: << 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.