Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:09 04.07.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
Тема Re: ЗА СКЪСЯВАНЕ И ПОМЕН НЯМА ПРИ НАПРАВЕНИЯ ИЗВОДнови [re: Military_MinD]  
Автор Aбcoлют (минаващ)
Публикувано02.12.08 20:23



Аз съм неутрален, пишете си цинизми, щом не са по мой адрес, все ми е едно.
Само че забелязах нещо, Петков изпитва удоволствие като пише цинизми, докато на теб, ти е неприятно, така, че ти губиш.





Тема Re: ЗА СКЪСЯВАНЕ И ПОМЕН НЯМА ПРИ НАПРАВЕНИЯ ИЗВОДнови [re: Aбcoлют]  
Автор Military_MinD (костелив орех)
Публикувано02.12.08 21:03



Аз съм неутрален, пишете си цинизми, щом не са по мой адрес, все ми е едно.
Само че забелязах нещо, Петков изпитва удоволствие като пише цинизми, докато на теб, ти е неприятно, така, че ти губиш.
Странно,как си установил,че ми е неприятно.Няма значение дали ми е приятно или не и не ме интересува колко много се кефи Петков на простотиите си.Удовлетворен съм от постигнатите цели!Не се тревожи за настроението ми,радвай се на Петков,докато можеш.





Тема Re: ЗА СКЪСЯВАНЕ И ПОМЕН НЯМА ПРИ НАПРАВЕНИЯ ИЗВОДнови [re: Military_MinD]  
Автор Aбcoлют (минаващ)
Публикувано02.12.08 22:49



Странно,как си установил,че ми е неприятно.Няма значение дали ми е приятно или не и не ме интересува колко много се кефи Петков на простотиите си.Удовлетворен съм от постигнатите цели!Не се тревожи за настроението ми,радвай се на Петков,докато можеш.

Окей, значи няма проблеми.





Тема ДЖМУНДЖИ, ЧЕТИ В ЛИНКЪТ .. ТАМ Е ИСТИНАТА..нови [re: тpeпaч]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано03.12.08 12:47



В долния край на страничката... хихихи..

ИСТИНАТА Е В ХСВ

Тема АБЕ ГОВНО, ТИ РАЗБРА ЛИ ЧЕ ТУКА Е ВЕЧЕ БЕЗ ЦИНИЗМИнови [re: Military_MinD]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано03.12.08 12:52



А?...хихихи.. всички разбраха само говното още не е разбрало... хохохо..

ИСТИНАТА Е В ХСВ

Тема ПЕТКОВ-ДА ТИ ЕБА МАЙКАТАнови [re: Пeтkoв]  
Автор Убaвeц ()
Публикувано03.12.08 13:09



хухухуху





Тема УБИВА ЛИ ТИ ОКА БРАТО ?нови [re: тpeпaч]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано03.12.08 13:11



Здравей трепач,


цитат:
"Е, и нататъка кво ?.. Как от тия части ще последва че не се изпълнява критерия за синхронност : tB - tA = t'A - tB Това си плаче за доказателство.. "

....(съкратен вид на глупотевини , пескача се).............

След като частите са различни, това означава че те са изминати за различен интервал време (в едната и в другата посока, изминават се със скоростта V), т.е. това равенство дето си го сложил не е верно за тях, а се получава неравенство.

край на цитата.


А какво е интервал от време ? .. Не беше ли във физиката това път изминат със някаква скорост ?.. Не беше ли по кратко казано път делен на време ?.. Я да видим сеги кое е пътя и кое е скороста за да ми говориш за разни интервали от време? .. Гола вода си ти брато , гола вода и кал покрай ушите! .. хихихи.. Такъв като тебе ми омръзна да го возя на ока на девуколката зарад такива глупотевини и накрая той като видя зор взе че бега оти ока му обивал... хихихи
На теб усещаш ли да ти убива веке байновото ?.. ако усещаш не чекай ми бегай .. може да настигнеш оня дето бега преди туй ...хихихи.. убивало им на мамините айнщанистчета !.. Ми като ви убива що се кетрите да сядате баш на ока .. А?.. хихихи..


ИСТИНАТА Е В ХСВ

Редактирано от Пeтkoв на 03.12.08 13:15.



Тема Re: УБИВА ЛИ ТИ ОКА БРАТО ?нови [re: Пeтkoв]  
Автор тpeпaч (скептик)
Публикувано03.12.08 13:43



А какво е интервал от време ? .. Не беше ли във физиката това път изминат със някаква скорост? Не беше ли по кратко казано път делен на време ?.. Я да видим сеги кое е пътя и кое е скороста за да ми говориш за разни интервали от време? .

Не, интервал от време не е път делен на време.

Aми гледай де. Я да видим колко е според тебе пътят? Защо се изплаши и спря само до тука?

Защото не си наясно с физиката на нещата. Не си чел статията на гуруто, и пръскаш само лайнени измислици наоколо.

Нагъзил съм те и няма измъкване - ще те обработвам до припадък и посиняване.



Тема Re: ДЖМУНДЖИ, ЧЕТИ В ЛИНКЪТ .. ТАМ Е ИСТИНАТА..нови [re: Пeтkoв]  
Автор тpeпaч (скептик)
Публикувано03.12.08 13:46



Така се получава, когато лъжеш, после не можеш да покажеш доказателството а препращаш "там някъде". Всеки вижда че на никоя страница няма това за което питам. Голи лайнени фантазии само ни разправяш, на такива измислици се крепят "познанията" ти по физика. Вижда се че дори не си чел изобщо статията. Приклещих те яко на пангара! Кацнал си ми удобно.

Къде в посочената статия скоростта на светлината е V+v или V-v?

И ще ти дам пояснение: не питам къде се срещат изрази като V-v, V+v, а къде тези изрази са обявени за скорост на светлината. Постарай се поне в едно изречение да разбираш за какво се говори, за повече е ясно че не се справяш.



Тема А КАКВО Е ТОВА ЧУДО tB – tA = rAB/(c – v)нови [re: щш]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано03.12.08 13:54



Здравей ЩШ ,


цитат:
“Е, и нататъка кво ?.. Как от тия части ще последва че не се изпълнява критерия за синхронност : tB - tA = t'A - tB Това си плаче за доказателство..”

Ето:

От tB – tA = rAB/(c – v) и t’A – tB = rAB/(c + v) следва, че в неподвижната система tB – tA =/= t’A – tB.
край на цитата.


А какво е туй чудо tB – tA = rAB/(c – v) и t’A – tB = rAB/(c + v) ???
Какво се крие зад тези заклинателни обозначения ?.. КАКЪВ Е СМИСЪЛЪТ ИМ ВЪОБЩЕ? .. Нали зад всяка формула стоят някакви променливи обозначаващи нещо си ?..


Ти тазбираш ли в случая какво е това tB – tA да речем ?.. А разбираш ли какво е това rAB/(c – v) да речем ?.. Аз не разбирам !.. сори ..


цитат:
В никакъв случай обаче не е тук, в неподвижната система, мястото, където се тества критерия за синхронност.
край на цитата.


А нима ти намираш че горните формули са вярно изписани за неподвижната система ?.. Какво е това rAB в неподвижната система и каква роля играе то във формулите за пътя , скороста и времето ?.. А? Що за чудо е това чудо в неподвижната система .. А?.. И за какво то въобще може да послужи в неподвижната система това мистериозно rAB? .. То не е нито път .. нито па е билет за кино .. какво е тогиз ?..


цитат:
В никакъв случай обаче не е тук, в неподвижната система, мястото, където се тества критерия за синхронност.

край на цитата.


Разбира се !.. В неподвижната система при тая постановка хал хабер си нямат нито в кой момент светлината се отразява в огледалото , нито па вкой момент отразената светлина достига в противоположния на огледалото край на подвижната пръчка .. Тука сме на едно и също мнение !!.. Това го казвам за сведение на всички антирелативистчета които мислят че с теб не сме на едно мнение..


цитат:
Критерият за синхронност се тества след като това неравенство tB – tA =/= t’A – tB получено в неподвижната система, се прехвърли от неподвижната в подвижната система
край на цитата.


Не може в неподвижната система да бъде засечено какъвто и да било момент.. Моментите tB и t’A са моменти наблюдаеми само в подвижната система .. единственно момента tА е наблюдаем и в двете системи..Това не може да бъде получено в неподвижната система тъй като наблюдателите в неподвижната система нема как да узнаят нито коги светлината се отразява в огледалото нито па коги отразената светлина се връща в противоположния на огледалото край.. Тези моменти(моментите на отразяване на светлината и връщане в противоположния на огледалото край на подвижната пръчка ) могат да ги засекат единственно наблюдатели неподвижни с подвижната пръчка..


цитат:
Разбира се, както вече казах неведнъж, Айнщайн не може да постулира, че c = const, защото часовниците в А и В са синхронни, което е абсолютна истина, произтичаща от Нютоновата механика, приета по необходимост и от Айнщайн като начално условие.
край на цитата.


Айнщайн не постулира на такова основание С=конст .. Айнщайн постулира С= конст поради това е скороста на светлината опитно не зависи от скороста на източника и на инерциалния наблюдател.. По такъв начин е опитен факт че светлината е равна на С=конст спрямо всеки наблюдател неподвижен в дадена ИС.. Което си е така мааму стара !..


цитат:
Моля те, размисли по горното и не продължавай, защото така само вкарваш вълка в кошарата и объркваш тези, които искат да разберат нещата.

край на цитата.


Дай пиши ми за всичко по което не си съгласен с мен на лична поща .. готов съм да го обсъдим насаме за да не занимаваме другите и евентуално да ги не раздвояваме.. Съгласен ?

ИСТИНАТА Е В ХСВ

Редактирано от Пeтkoв на 03.12.08 13:59.




Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.