Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:08 02.07.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Тема Re: Натам вървят нещата...нови [re: Military_MinD]  
Автор Шпara_ (тих ужас)
Публикувано02.12.08 18:31



"Аз пък не се сдържах и го наругах."

Разбирам те. Ако бях мъж и аз едва ли щях да се сдържа

Много провокира към кофти речник тоз "чиляк"

П.П. До нови срещи в другите теми



Тема Re: ЧЕТИ , ЧЕТЕНЕ МУ Е МАЙКАТА !нови [re: щш]  
Автор щш ()
Публикувано02.12.08 18:35



За любознателните: Доказаният бездарник и тъпак продължава. Няма отърване от тази напаст: "Къде в статията която ми предлагаш, скоростта на светлината е v+V или V-v?"

Айде пак, да му го напишем, дано стопли:

Ето къде скоростта на светлината е v+V или V-v (в моята нотация (c + v) и (c - v)):

tB - tA = rAB/(c - v)
t'A - tB = rAB/(c + v)

Да вземем tB - tA = rAB/(c - v). Тук tB - tA е времето за което нищо друго освен светлина преминава по цялото разстояние rAB. Значи имаме

(време за преминаване на светлина по дължината rAB) = (дължината rAB)/(c - v)

откъдето

(c - v) = (дължината rAB)/(време за преминаване на светлината по дължината rAB) = скорост на светлината

или по-съкратено

(c - v) = скорост на светлината

Айнщайн постулира, че скоростта на светлината е c = const, ама нали си е мошеник, хич и не му мига окото да си използва като скорост на светлината и (c - v), и (c + v) и да прави каквото му скимне, защото знае, че има достатъчно тъпаци като geri дето ще му се вържат. (geri е уникално тъп, обаче и далеч надминава очакванията.)

Дали малоумникът geri най-после ще го схване? (хич не се и надявайте.)



Тема Re: ЧЕТИ , ЧЕТЕНЕ МУ Е МАЙКАТА !нови [re: щш]  
Автор тpeпaч (скептик)
Публикувано02.12.08 18:44



Да вземем tB - tA = rAB/(c - v). Тук tB - tA е времето за което нищо друго освен светлина преминава по цялото разстояние rAB. Значи имаме

Някой те е заблудил че разстоянието което минава светлината е rAB. Не е толкова, не и в неподвижната система. Питай Петков, той правилно си мисли че не е така. Откъдето следва, че това в знаменателя не е скосорстта на светлината.

И ти не си чел статията а говориш лъжи и измислици.



Тема Re: ЧЕТИ , ЧЕТЕНЕ МУ Е МАЙКАТА !нови [re: щш]  
Автор щш ()
Публикувано02.12.08 18:54



За любознателните: Ако някой ви каже, че, когато изразяваме на какво е равно времето за преминаване на светлината през разстояние rAB, то това, което изразяваме не е това, което изразяваме, знайте, че този, който говори такива неща е болен мозък. Това е същият болен мозък, който твърди, че когато изминатото разстояние от светлината е rAB, то rAB не е цялото изминато разстояние. Имате работа с уникален тъпак. Уникум някакъв. И на тоя щели пет-шест модератори да му слугуват, да продължава да ги плещи такива? Какви модератори? Спешна помощ му трябва на такъв. Хапчета ли, Карлуково ли?



Тема Re: ЧЕТИ , ЧЕТЕНЕ МУ Е МАЙКАТА !нови [re: щш]  
Автор тpeпaч (скептик)
Публикувано02.12.08 18:59



За любознателните, и за всички останали:

Когато някой ви каже че светлината минава само разстояние rAB в неподвижната система, не му вярвайте. Това което разбираме от такива приказки е, че говорещият си няма и бледа представа от това което се дискутира в тази тема. Имате работа с уникален тъпак. Уникум някакъв. Приказваща си стена. Такива стени стават само за препикаване.



Тема Re: ЧЕТИ , ЧЕТЕНЕ МУ Е МАЙКАТА !нови [re: щш]  
Автор щш ()
Публикувано02.12.08 19:03



За любознателните: Когато някой ви каже, че разделяйки 6 на 2 всъщност не разделяме 6, а нещо друго на 2, знайте, въпросният е за Карлуково, а не за форум Физика. Не че не е чел, ами просто не е добре момчето и каквото и да чете няма да му помогне.



Тема Re: ЧЕТИ , ЧЕТЕНЕ МУ Е МАЙКАТА !нови [re: щш]  
Автор щш ()
Публикувано02.12.08 19:12



За любознателните: Ето ви една главоблъсканица: Кой е малоумникът, този, който твърди, че когато даден път е изминат, то се подразбира, че целият път е изминат или онзи, който твърди, че когато даден път е изминат, то е изминат само част от пътя?

Айде още един въпрос: Кой е малоумникът, този, който твърди, че когато делим 6 на 2, то това, което се дели на 2 е 6 или онзи, който твърди, че, когато делим 6 на 2, то не делим 6, а делим някакво друго число на 2?

Айде да видим сега кой е уникалният работлив бездарник и доказан тъпак и любознателните на кого да вярват.



Тема Re: ЧЕТИ , ЧЕТЕНЕ МУ Е МАЙКАТА !нови [re: щш]  
Автор щш ()
Публикувано02.12.08 19:24



За любознателните: Интересно е да видите как лъжецът geri извърта. Това е наистина любопитно и поучително за всеки, който не иска да стане жертва на гаден манипулатор и мръсник като geri.

Формулата, която се обсъжда е tB - tA = rAB/(c - v). Това е формулата, която показва, че пътят rAB се изминава от светлината със скорост (c - v). Това е в нарушение на втория постулат c = const, защото съгласно с този постулат в никакъв случай разстояние rAB не може да се измине от светлината със скорост (c - v).

Ето как го извърта лъжецът и манипулаторът geri: "Някой те е заблудил че разстоянието което минава светлината е rAB", знаейки добре, че не говорим за какво да е разстояние изминато от светлината, а за разстоянието изминато от светлината, обозначено от горната формула tB - tA = rAB/(c - v). Ами, като изминатото от светлината разстояние в тази формула не е rAB, колко е разстоянието изминато от светлината за време tB - tA и скорост (c - v) във въпросната формула?

Глупаво момченце е geri. Много отдавна доказано глупаво момченце. И си събрал някакви от улицата тук да дюдюкат в негова подкрепа. Жалко нищожество.



Тема Re: ЗА СКЪСЯВАНЕ И ПОМЕН НЯМА ПРИ НАПРАВЕНИЯ ИЗВОДнови [re: Шпara_]  
Автор Aбcoлют (минаващ)
Публикувано02.12.08 19:31



"Надали само на вас жените ви е неприятно да четете простотиите му,ъъъ имам впредвид цинизмите които употребява."

Е, прав си... И ако си пишеше тия цинизми САМО в своите теми, лесно можехме просто да не ги отваряме. Той обаче взима "дейно" участие във всяка тема, така че какво да правим - алтернативата е или да не влизаме в клуба, или да попадаме на разни заглавия от типа на тези, дето ги е изтипосал и в тая тема.

Ето затова ни е нужен модератор. А който иска да не си слага "юзда" на езика - да ходи да се изявява в клуб "Псувни" например


А пък цинизмите на Military Mind, въобще не ти правят впечатление ?!!!


Мен цинизмите на Петков ме разсмиват.



Тема Re: ЗА СКЪСЯВАНЕ И ПОМЕН НЯМА ПРИ НАПРАВЕНИЯ ИЗВОДнови [re: Aбcoлют]  
Автор Military_MinD (костелив орех)
Публикувано02.12.08 20:03



А пък цинизмите на Military Mind, въобще не ти правят впечатление ?!!!
Мен цинизмите на Петков ме разсмиват.

Нещо съм ти бил виновен ли?Виж какво!Това,че Петков не понася истината за себе си и почва със селските вицове и да си приказва на оная работа,незначи,че трябва на всички да ни е смешно.Много добре видях как обиди няколко човека и тогава го провокирах,казах му цялата истина и той ми каза да съм му духал и тогава започнах и аз със цинизмите,както си знам.Обаче най-невинно и доста бързо се покри,мишока,с цел да излезе чист от ситуацията.Има някакви успехи тая негова евакуация,но за сметка на това си пее старата песен и това няма нищо общо с мен.






Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.