Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:22 30.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Електрическа кола?  
Автор znae (непознат )
Публикувано09.08.08 16:17



Това не е ли описание на електрическа кола!!





Тема Re: Електрическа кола?нови [re: znae]  
Автор P. - koвaчa (ентусиаст)
Публикувано14.08.08 21:35



Искам Гери да се върне

Редактирано от P. - koвaчa на 14.08.08 21:56.



Тема Re: Електрическа кола?нови [re: znae]  
Автор Kirinlchiban (N3LO)
Публикувано18.08.08 20:47



Пич, не е нужно да "преоткриваш топлата вода".

Ето ти готова електрическа кола, можеш да си я купиш веднага стига да имаш кинти.
Е, не е 100% електрическа, а 50%. Ще ти върши работа, особенно за градско каране.

Toyota Prius Hybrid





Тема Re: Електрическа кола?нови [re: P. - koвaчa]  
Автор P. - koвaчa (непознат )
Публикувано18.08.08 21:22



Момче браво ти си в ТОП100 постовете на Дир.бг:)))
Поздравления:)))


тва го взех назаем от един френд ама да не му кажете!!!


Редактирано от P. - koвaчa на 18.08.08 23:19.



Тема Re: Електрическа кола?нови [re: Kirinlchiban]  
Автор Дъpвap ()
Публикувано18.08.08 22:25



Точно за тая тойота казаха,че ускорява от 0 до 100 за 14 секунди и всига само 160 км/час като средния и разход на извънградско е 6.5 литра бензин на 100 км.Няма и как да е иначе понеже КПД-то и е произведенито от това на двигател* генератор*електродвигател което в крайна стпен е по-малко от това на една свестна дизеларка с разход 3.5 4 на 100 като последната и по-динамична и по-екологична и по-икономична





Тема ето ти една 100% електрическанови [re: Дъpвap]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано18.08.08 23:17





ама не я правели вече



Тема Re: Електрическа кола?нови [re: Дъpвap]  
Автор Kirinlchiban (N3LO)
Публикувано19.08.08 00:32



Това не е вярно пич, Тойота-та харчи 3.53 литра /100 km. Удря в земята всякакви дизели мизели и т.н.

Редактирано от Kirinlchiban на 19.08.08 02:18.



Тема Re: Електрическа кола?нови [re: Kirinlchiban]  
Автор Дъpвocekaч ()
Публикувано19.08.08 01:56



Тойота-та харчи 0.53 литра /100 km
Mоже ако се движи по нанадолнище и не и се заключва волана

Като как 1.5 литров бензинов двигател дава разход 4 пъти по-малък от на 50 кубиков скутер?6.5 литра си ги праска поради ниското КПД.Един абсурден хибрид маскиран като "екология" за лаици като Леонардо ди Каприяо.Той завалията за да мине за екозащитник има 3 такива дървета



Тема Re: Електрическа кола?нови [re: Дъpвocekaч]  
Автор Kirinlchiban (N3LO)
Публикувано19.08.08 02:21



Не 0.53, а 3.53 / 100. Извинявам се.

Най-ефектвиният хибрид на пазара е Хонда Insight, с консумация 3.4 литра / 100.



Редактирано от Kirinlchiban на 19.08.08 02:22.



Тема Ако искаш по-мощен електромобил (хибрид)нови [re: Дъpвap]  
Автор Kirinlchiban (N3LO)
Публикувано19.08.08 02:31



имаш избор:

Шевролет Малибу 2008 хибрид, 256 конски сили.




Или можеш да избереш новия Крайслер 300 С хибрид, който скоро ще е на пазара.


Крайслер 300 е американският аналог на BMW 5-ца.

Редактирано от Kirinlchiban на 19.08.08 02:41.



Тема Re: Ако искаш по-мощен електромобил (хибрид)нови [re: Kirinlchiban]  
Автор Дъpвocekaч ()
Публикувано19.08.08 02:39



Ти видял ли си някъде жизнеспособен "хибрид"?Няма такъв филм и няма и да има.Като гледам свестен акумулатор така и не откриха.Като открият ще бъдат изхвърлни двигателите с вътрепно горене.АЕЦ-ове произвеждат екологично чист електроток и в "елктростанции" за 10-на минути зареждаш за 4-500 километра.Срещу много по-малка сума от тая на равностойността пробег в бензин,пропан-бутан ,водород или метан.Ама това докато новия Айнщайн не открие евтиния,голямокапацитетен,силнотоковоотдаващ и силнотоковозареждащ се акумулатор





Тема Re: Ако искаш по-мощен електромобил (хибрид)нови [re: Дъpвocekaч]  
Автор Kirinlchiban (N3LO)
Публикувано19.08.08 02:47



Нещата се развиват постепенно, като всяка нова технология. Навремето мобилните телефони са били доста недодялани, но виж какво става сега.

Пазарът на хибриди се разраства, например Крайслер 300 С хибрид е американо-германски проект:



Двигателите с вътрешно горене няма да бъдат изхвърлени, а ще останат малцинство сред останалия продукт.



Тема Re: Електрическа кола?нови [re: Дъpвap]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано19.08.08 10:20



Няма и как да е иначе понеже КПД-то и е произведенито от това на двигател* генератор*електродвигател

Глупости. Отвори спесификацията на колата - мощност на бензиновия двигател 57 kW, мощност на електрическия 50 kW, мощност на хибрида 82 kW. Да ти обяснявам ли, че това може да стане само ако двата двигателя са в паралел. Значи мощността на бензиновия отива директно в колелата, без да минава през електрическия. Твоето преобразуване реално го има само в преходен режим при ускоряване и спиране. Ще сметнеш ли за сравнение кпд на обикновена кола при спиране? Там цялата енергия отива да загрява спирачките



А тези 6.5 литра не знам къде си ги гледал. Според производителя за извънградско разходът е 5.2 литра на 100 км. Впрочем, какво значение има извънградското, ако 90% от времето я караш в града. На тая при градско разходът вместо да се покачва, намалява на 4.9 литра. Изцяло бензиновите и дизеловите тоз номер не го могат



Тема Re: Ако искаш по-мощен електромобил (хибрид)нови [re: Kirinlchiban]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано19.08.08 10:28



по въпроса с якия акумулатор съм скептик.
като свърши нефта просто ще се намалят конете и така ще се кара, не е голям проблем.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Електрическа кола?нови [re: 741]  
Автор aл ибн бeн AMAH (муджахидин)
Публикувано19.08.08 10:30



"На тая при градско разходът вместо да се покачва, намалява на 4.9 литра"

баш това е хитрината, в града движи с ниска скорост и чести спирания, което е добре за електрическото задвижване. но беше прав и онзи, дето ги наплю за бензина, дизелът е поне 20% по-икономичен. абе в днешно време всичко на пазара е боклук в една или друга степен:)



Тема Re: Електрическа кола?нови [re: aл ибн бeн AMAH]  
Автор CATV ()
Публикувано19.08.08 10:55



Карал съм хибрид и подтвърждавам да такъв е разхода в градско е значително по-малък.
Чудя се само защо не му сложат и едно слънчево панелче на покрива да помага когато е паркирана колата или когато чакаш часове в задръстванията.
С няколко процента да помогне пак е добре.

Но и това най-вероятно вече се работи.



Тема Re: Електрическа кола?нови [re: CATV]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано19.08.08 11:14



Скъпо е. Преди време бях смятал, цената на енергията от бензина излизаше към 60-70 ст. за киловатчас. НЕК изкупува енергията от соларни панели горе-долу пак за толкова, и инсталациите се изплащат след доста години. А колите не живеят много, и не си струва.

А, и още нещо - хората в белите държави си държат колите в закрити паркинги, не по тротоарите като тук. Та сметката съвсем няма да излезе.

Редактирано от 741 на 19.08.08 11:20.



Тема Re: Електрическа кола?нови [re: 741]  
Автор Heйce ()
Публикувано19.08.08 13:14



Особенно като се има предвид каква нергия се снема от един разумен панел (примерно колкото покрива на автомобил като квадратура) е кристално ясно,че подбни глупости макар и много уместни в космоса нямат практическа стойност на земята

А разхода 6.5 на 100 беше засечен в предаване по телевизията мисля,че по БТВ в шоуто на откачените англичани които не цепят басма на никого.Естествено пича не е карал с 60 км/час предимно по нанадолнище както се снемат заводските данни ами нормнално със 100-120И после с някакво фолксвагенче дизел пак по същия път с разход 3.5 литра нафта -иозводите всеки да си прави сам



Тема Re: Електрическа кола, хибридът и още...нови [re: P. - koвaчa]  
Автор P. - koвaчa (непознат )
Публикувано19.08.08 16:02



Идеята за хибридизация е стара като автомобила.Има много решения.
някои от тях са чудесни.Например на олимпиадата в Мюнхен с БМВ доста по преди парогазовите хибриди пак в Германия а и съвсем скоро американски проект с 60/80/маховик -значи 60 квт.двг / 80 квт моторгенератор поместен в корпуса на мнооого як маховик, с батерия естествено, капацитета на батерията е такъв че тя да е малко по скъпа от обикновен акумулатор.Не помня данните но бяха приемливи градско с 1.0-1.5 литра извънградско разхода е малко по висок но не много.
Какъв е проблема - ами цената. Просто този автомобил е толкова скъп че с парите за него можеш спокойно да караш каква да е таратайка и на сегашните цени на петрола. и то поне 6-7 години.Това е и повечето случаи препъни камъчето за новите технологии. Е, има и още - нуждата от поддържащ сервиз в който да работят хора с техническа култура на високо ниво. Но подготовката на такива кадри също струва пари...
Ето аз съм се втурнал да разглеждам алтернативи и къде по успешно къде по неуспешно тътря се и ... си мисля че може би "ще дойде Видьовден"
Защото честно казано виждам доста добри решения именно за градски условия на каране. Или поне мисля че виждам.
Какво ще стане по нататък не знам но не спирам да търся .Та това е за сега.
В интерес на истината решението може да дойде от неочаквана посока Маи японците са разкрили метод за получаване на органични горива по необичаен начин ако мярна съобщението пак, ще го постна Просто не мислех че в темата "Физика"има хора дето да се интересуват толкова много от коли и икономика на транспорта да го кажем.До скоро!
Нека когато купуваме кола да смятаме цената на притежание за приоритетна а не цената на придобиване.И повече късмет по жестоките пътища на татковината ни.

Редактирано от P. - koвaчa на 19.08.08 16:08.



Тема Re: Електрическа кола, хибридът и още...нови [re: P. - koвaчa]  
Автор Leise ()
Публикувано19.08.08 16:07



Защото честно казано виждам доста добри решения именно за градски условия на каране. Или поне мисля че виждам.

Да мислипш си.Комбинацията метро,надземна железница и съвременни тролеи си е идеална но няма как тогава да паркираш 250 коня пред дискотеката и да задръстиш кръстовището





Тема Re: Електрическа кола, хибридът и още...нови [re: Leise]  
Автор P. - koвaчa (непознат )
Публикувано19.08.08 16:17



Да гъзарията не оспорвам, но щом има 1-2 милона за Бугати нека си го кара.
А и кой му пречи да монтира газова турбина на докарания от Канада Мерцедес който дори не му е обмитен както съм чувал.
Идиотки и идиоти по пътищата винаги е имало но за тях си има медицински хеликоптери и там кислородни барокамери. .както и подкупни ченгета.темата бе обаче за икономичната кола не за колата в която изгорял приятеля на някоя лигава кака не за слаМУТреса - та на кюфтето ,канапа,или както там се именуват такива люде.Ние говориме за убийствени решения, не за убийците по пътя.Нали и оня депутат помля човек в лявата страна на платното .То е и късмет такова събитие съответно породен от такова поведение.



Редактирано от P. - koвaчa на 19.08.08 16:21.



Тема Re: Електрическа кола, хибридът и още...нови [re: P. - koвaчa]  
Автор Leise ()
Публикувано19.08.08 16:44



Нема такъв филм за разход литър на 100 и колата да е съглам разбирай да прилича на автонобил,а не на велюсопед с обтекатели.За скорост 100км в час на нормална (разбирай горе-долу като форма и горе-долу като тегло) са нужни15-20 киловата нон-стоп и по равен и хубав път за да преодолява въздушното съпротивление и силата на триене.Та задачата е от къде да се ваемат тия 15-20 киловата нонстоп?Ако е от бинзина с неговите 30 мегадйаула на литър и 30% КПД на моторя отговора е минимум 5-7 литра на 100.Ако е от електроток - нема такъв акумулатор измислен.За разни маховици,кондензатори и други глупотевини нема се спирам.





Тема Объркал си сайта..нови [re: znae]  
Автор hladnika (brujo)
Публикувано19.08.08 17:55



..този е



*ба бъ** дир* бля
св. св. електрон и неговите протони
чукча-читател


Тема Re: Объркал си сайта..нови [re: hladnika]  
Автор Leise ()
Публикувано19.08.08 18:00



Дизел-електрик много нисък капедек равен на произведението на капедек дизелек по капедек генераторек по капедек елдвигателек.Оправдано за големи машинарии разбирай мощни локомотиви и кораби като електроджаджите се използват като механична предавка поради техническите трудности да се тури механичен съединител на 5000 киловата и Робокоп да превключва скоростите





Тема Re: Електрическа кола?нови [re: Heйce]  
Автор Kirinlchiban (N3LO)
Публикувано19.08.08 19:07



Зависи, къде живееш. В Европа дизелът е по-евтин от бензина, затова фолксвагенчето е идеално решение. В САЩ дизеловото гориво е по-скъпо от бензина, а Фолксваген с разход 3.5 литра / 100 излиза по-скъп от един хибрид. Поради тази причина американците купуват хибриди вместо дизел.



Тема Re: Електрическа кола, хибридът и още...нови [re: P. - koвaчa]  
Автор Kirinlchiban (N3LO)
Публикувано19.08.08 19:14



Гъзарията ще продължи да я има, само че технологията се променя. Например, купетата на сегашните и бъдещи гъзарски коли се правят от въглеродни влакна, което ги прави леки. Някъде из youtube можеш да видиш видео, как едно Ламборджини, направено от въглеродни влакна, има по-голямо ускорение от изтребител Торнадо.



Тема Re: Електрическа кола?нови [re: Kirinlchiban]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано19.08.08 19:23



- МПГ - 46 = 5.1 л/100км
като имаш предвид какви са оптимисти ( на Королата ми дава 20% над рекламата им, и те си го признават с малки буквички в договора ), отиде на 6

а и колегата я има , ще каже колко гори след малко, като се появи - П.С. странно, той твърди , че даже до 4.5 падал разхода като кара внимателно и спира плавно , от далече

Редактирано от Milenn на 19.08.08 19:33.



Тема Re: Електрическа кола?нови [re: Milenn]  
Автор Kirinlchiban (N3LO)
Публикувано19.08.08 19:33



Аз се доверявам на ето този сайт:



Toyota Prius

MPG 60 Hwy
MPG 51 City



Тема Re: Електрическа кола?нови [re: Kirinlchiban]  
Автор Leise ()
Публикувано19.08.08 19:46



Американците купуват коли съобрзно социалния си сатус и за това там v8 и v16 са почти масово явлние.Напоследък стана модно да си екозащитник и поради заблудата,че хибрида се движи от мана небесна,а не от 1.5 литровия си бензинов мотор много паралии си купуват тойоти.Реално замърсяват повече от фолксвагенчето.Капишеш ли ся?





Тема Re: Електрическа кола?нови [re: Milenn]  
Автор Leise ()
Публикувано19.08.08 19:50



П.С. странно, той твърди , че даже до 4.5 падал разхода като кара внимателно и спира плавно , от далече

Моя мотор като го бутам дава разход 0.Като го карам 160-180-200-220-180-160......... дава над 12 на 100,а е само еднолитров макар и 185 коня на макс





Тема Re: Електрическа кола?нови [re: Kirinlchiban]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано19.08.08 20:08



Стандартът, по който се прави тестът за разход, е променен. Твоя линк дава разхода по старата методика. На сайта на тойота са дали данните по новата. Тук са дадени и двете:



Твърди се, че данните по новата методика са по-близо до реала. На същия сайт ги има и точните условия на тестовете. За успокоение на Пешо - не ги пускат по нанадолнище, на стенд ги тестват



Тема Re: Електрическа кола?нови [re: 741]  
Автор Leise ()
Публикувано19.08.08 20:24



Най-близко до реала са данните от самия реал





Тема Re: Електрическа кола, хибридът и още...нови [re: Leise]  
Автор P. - koвaчa (непознат )
Публикувано19.08.08 20:28



Момче ,не ти се сърдя.Ти просто толкова си можеш и не си виновен.
5 киловатчаса са достатъчни за градски автомобил.Не съм го измервал аз.
Бе дълго и широко е да ти обяснявам.Пиши каквото ти е угодно.Твоя воля.
Между впрочем как бе обяснил термина "стохастичен" Я се прочети пак и се засрами поне малко.
Само да отбележа, не че мисля че мога да те променя.Какво ти отговориха в темата за струните я ни прочети пак.
"Често ти се случва да се изказваш неподготвен"
Пешо, не ти ли омръзна!?Ми стегни се де .



Тема Re: Електрическа кола, хибридът и още...нови [re: P. - koвaчa]  
Автор Leise ()
Публикувано19.08.08 20:41



А знаеш ли,че мощността се измерва в киловати,а енергията в киловатчаси?





Тема Re: Електрическа кола, хибридът и още...нови [re: Leise]  
Автор P. - koвaчa (непознат )
Публикувано19.08.08 23:31



Tanas-e досадо,не ми се пише вече в клуба, ама за раздяла да ти разкажа един виц:
Някога през Тошково време един общоизвестен квартален доносник спрял някакъв дето току що си бил купил кола на старо и го питал:" Бе що не взе Мерцедеса - беше с 100 лева по скъп от Мускала , а е и по готена кола?
А оня му казал:"Глей са: язе знам коя кола по арна ама те и тебе знам де що
за чиляк си, Беги ми са от главъта по бръжко дорде не сом ти потрошил и язе кокалите барем еднажка разгеле сом и почерпен баят баячка."



Тема Re: Електрическа кола, хибридът и още...нови [re: P. - koвaчa]  
Автор Лyko ()
Публикувано19.08.08 23:47



Ми що си мислиш,че некой с интерес ти чете глупотевините бе магнитна чикиьо?Ако си имал предвид акумулатор с капацитет 5 киловатчаса си бунак щото е стандартно капацитета да се дава в амперчасове при известно напрежение.ако си имал 5 киловата си малоумник щом си въобразяваш,че с тая силица ще можеш да ускоряваш и спираш еднотонна кола както се налага в реалното движение.5 киловата е приемливо за 125 кубиков мотор отпреди 20 години или сегашен китайски боклук дегенерат с дегенерат смотан





Тема Re: Електрическа кола?нови [re: Leise]  
Автор Kirinlchiban (N3LO)
Публикувано20.08.08 00:13



Ахам, само дето мине не мине, и гледам някоя обява: "Продавам SUV. Неща го вече, искам по-малка кола!".

Иначе е вярно. Най-популярната кола на американския пазар е Toyota Camry, но не заради двигателя си, а заради това че е най-издръжливата кола по американските пътища.



Тема Re: Електрическа кола?нови [re: Kirinlchiban]  
Автор Лyko ()
Публикувано20.08.08 00:21



Иначе е вярно. Най-популярната кола на американския пазар е Toyota Camry, но не заради двигателя си, а заради това че е най-издръжливата кола по американските пътища.

Това как да го разбирам,че се движи най-издръжливо по американските пътища без двигател ли?





Тема Re: Електрическа кола?нови [re: Лyko]  
Автор Kirinlchiban (N3LO)
Публикувано20.08.08 00:38



Разбирай го, че ти се налага много по-рядко да ходиш на посещение при авто-механика.


В САЩ не е като в Европа, понеже с кола се ходи навсякъде и се върти много километраж. Повечето коли втора ръка в САЩ имат около и над 100 000 мили навъртян километраж. За това е важно, колко мили ще ти издържи колата, преди да се наложи да сменяш цялата и "карантия". Американците изобщо не си правят труда да правят основен ремонт на стара кола. Продават я за $500, и направо купуват друга.

Редактирано от Kirinlchiban на 20.08.08 00:38.



Тема Ще разбереш че съм правнови [re: Лyko]  
Автор мyзиkaлнoтo пpaceнцe (непознат )
Публикувано20.08.08 01:05



Ще разбереш и че не говоря глупотевини.Това са резултати от безброй изследвания на големи фирми.Ще разбереш и че не искам да се конфронтирам с когото и да било. Правя всичко което мога по въпроса.
Аз ти казвам истински неща. Много от тях са изстрадани от непознати на теб и мен люде.Никъде не е казан лимит за тегло. Изследванията за икономичност и пътен комфорт са приоритет на могъщи фирми Много са скъпи и резултатите се обявяват след 10 и повече години.Ти растеш в друго време., но аз нямам никаква вина за това.В лошо време но ще се оправи всичко. Полека полека.
Забрави да ме наречеш делузър.Но това няма да промени нещата докато не идеш в библиотеката за няколко време да речем 2 години и да поровиш в старите книги. Има какво да научиш и какво да пишеш когато седнеш да коментираш автомобилите.Дори и за парните автомобили само да погледнеш пак ще се изумиш колко много се прескача в името на печалбата.Не че печеленето на пари е нещо лошо.До когато... от сега нататък си сам няма го и Гери с неговото търпение и ерудиция.Ако продължаваш така тука ще те смелят от подигравки. Аз също се местя не знам на по добро ли на по лошо ли място но за сега трябва да подготвям почва за моята постановка с резонансни устройства.Дори и да не успея няма поне да преча тук с старанието си да бъда обстоятелствен и поне малко агументиран.
Вече си сам.Напуска те един приятел с много недостатъци но приятел.



Тема Re: Електрическа кола?нови [re: Kirinlchiban]  
Автор Leise (непознат)
Публикувано20.08.08 11:48



Е те и европейците не изостават-едно приятелче ме помоли да му "врътна" километража на 120 000 км понеже показваше 470 000 км за кола 2004-та "нов внос"





Тема Re: Ще разбереш че съм правнови [re: мyзиkaлнoтo пpaceнцe]  
Автор Leise (непознат)
Публикувано20.08.08 11:55



Аре пътувай съ се парните си автонобили.6% КПД на маторя отдавна ги изхвърли на бунището на историята.Ама па да знаеш колко са "еластични" на каране само

Иначе е хубаво това,че се омиташ и ти с безкрайните си досадни брътвежи на тема паранормална физика или неработещи машини които никога няма да заработят.От самото начало беше ясно,че си един загубен кастанедианец и ако нещо наистина притежаваш то е богатия речник нехарактерен за човек на точните науки като мен примерно.А с това за библиотеката изби рибата тотално но защо да не ти се посмея на изпроводняк?В крайна сметка клуба се прочиства от нежелателни елементи



Тема Така е прав съмнови [re: Leise]  
Автор P. - koвaчa (непознат )
Публикувано20.08.08 22:45



Аз отдавна разбрах че съм нежелан още след публикуване на първите клипове с безспорно добри неща от мен и дружината ми.
За Кастанеда научих от тебе преди това мислех че е нещо като кастанети ония музикалните. Имам и книга която ти ми изпрати.Хубава е много!!!
КПД на паромобилите трудно надхвърля 5% едва последните 60 -70 години бяха построени локомотиви с 8% - 11%Все пак тук говорим за мобилни устройства. Знам за еластичноста на парата още от 1971, а в 1975 си направих първия парен мотор от спринцовка и бронзово преливниче на пусков мотор от трактор.-бях войник тогава.Стана кофти щото сглбката е прецизна и от температурата задираше буталото. но с духане беше перфектче.
Дано си прав за речника ми чел съм и чета страшно много и всякаква тематика.
Моделите които тук постваме с Теслата и Инержи то не са паранормални.
Паранормално е нежелението ти да помислиш 10 минути а и не само твоето .
Чиста физика си е - взема се енергия от нисък температурен градиент което и сега е немислимо в познатите ни цикли -Ренкин Дизел, Ото, Ванкел,Стирлинг
впрочем последните стирлингите де са вече в областа на паранормализмите дето не сте ги харесвали и всичко това благодарение на резонанса. Няма да мине време и може би и ти нежелателния ще си кажеш нещо по повод на Рачо Ковача нещо така не съвсем да ти е по угода но няма да има как да не си го признаеш. почакай само една две години. Сега като има Интернет е лесно. не е като да се натискаш в библиотека. Танасе библиотеката е храм запомни го от мене. Написаното остава са казали там разни да ги кажем мъдреци. Всяка минута в библиотека е равна на хиляди часове в интернет..Има различни библиотеки и в тях различно е събрано. но няма библиотека от която да се оплачеш зависи от вътрешните ти потребности.Библиотеките са крехки те зависят от конюктури, от политика, от финанси и от какво ли не.те са като теменужка покарала на айсберг през 20 дневното лято на Антарктида. Книгата която на времето ми подари е достойна за библиотека, но може би някой трябва да я принтира и подари на някоя библиотека защото не знам за библиотека в която да я има освен интернет за сега.
Гледай на библиотеките като на храм ,всичко добро или лошо по някакъв начин е отражение на побраното в тези места наречени библиотеки.Ето нагледен пример колко окаян и скапан народ сме станали и не ли са и билиотеките ни повечето в същото състояние.
За неизяснени моменти природа процеса на Стирлинг/Ериксон/ Мак Махон знам още от 1973 година.Още от тогава се досетих че този свят не е само бензинови пари и кюмур,електричество и атом. Всичко хубаво приятелю. Не се срамувам че съм прочел нещо от Кастанеда .Дори съм много окуражен че света е по многолик от това което ми налага да знам текущата култура и нравственост
Всичко хубаво Сполай ти.


Редактирано от P. - koвaчa на 20.08.08 23:21.



Тема Re: Електрическа кола?нови [re: Leise]  
Автор Kirinlchiban (N3LO)
Публикувано21.08.08 01:43



Е, като си тръгнал да сравняваш не-икономични коли, ето ти една много не-икономична такава:


Ford GT

Мощност: 550 коня
Разход на гориво: 20 литра / 100 км градско, 19 литра /100 км извън градско.



Редактирано от Kirinlchiban на 21.08.08 01:44.



Тема Re: Така е прав съмнови [re: P. - koвaчa]  
Автор KoвaлPaчo ()
Публикувано21.08.08 08:49



Тоя резонанс ти е взел разсъдъка тотално и по ставаш за пробягващ храст в храма на Мелпомена отколкото за некав проповедник или проводник на глупостта.Толкова е просто -открива се нещо работещо и то мигом се разпространява от жаждата за печалба която тия които печелят от нефта по никой начин не могат да спрат точно както милионите дървари не са спрели миньорите и после миньорите не са спрели сондьорите по нефтените полета и както сондьорите не са спрели атомните реактори

Така,че смисълът от преоткриване на топлата водица е безсмислен особенно гарниран и с патоса на първооткривател и отварач на очни ябълки който е един реален драги ми смехурко



Тема Re: Объркал си сайта..нови [re: Leise]  
Автор hladnika (brujo)
Публикувано21.08.08 10:24



каза ли нещо (смислено)?

*ба бъ** дир* бля
св. св. електрон и неговите протони
чукча-читател


Тема Re: Така е прав съмнови [re: KoвaлPaчo]  
Автор P. - koвaчa (непознат )
Публикувано21.08.08 12:10



Нищо не съм открил аз .осмислям неща които са открили други.В дъното не е магнетизма нито кастанеда, а резонанс и термодинамика и по конкретно нискоградиентни обменни процеси провокирани от трептения, от вибрации . Знам че си чувал за Теория на хаоса и ще ти подвасейття че тя (Т.Х.) е алюзия на случващото се в тези устройства от клиповете ни които ти благоразумно твърдиш не гледаш, но ти става ясно колко мащабни изледвания предстоят изследвания които ще спомогнат може би за напредъка на прогностиката в метеорологията, сеизмологията и знам ли кои още свръх сложни клонове на науката .Нищо лично аз не съм открил! Аз само диря и популяризирам когато изнамеря с приятелите си очевидни попадения . Нямам добри математически заложби нито познания от физиката, но че съм перфектен когато стане дума за долавяне на причини и следствия не можеш отрече.Правя го ювелирно.
Нищо не съм открил Танасе - ти ще го откриваш и хора като тебе - математици, физици, естествоизпитатели. В момента си съвременник на последните издихания на един не можещ нищо повече етап на техническа ера.Завоя ще бъде много, много остър , твърд и много заблуди ще изпаднат зад борда като тези: че не може да се експлоатират( ще се повторя) нискоградиентни явления (нищожни температурни разлики), че е безумие да се мисли за експлоатация на процеси с ниско КПД.
ЖАн ЖАк Русо и неговият девиз "Назад към природата" ще преобърнат света.Ще го направят по малко жесток по себеуважителен и достоен за съществуване по богоугоден да кажем. и ние с тебе ще сме свидетели на това превращение на тая метаморфоза която ще направи човека по готов за предизвикателствата на света в който живее. Самолетите които летят над главите ни са си изпяли песента като Чайните клипери преди 200 години, като лайнера Нормандия , като Римската империя, като динозаврите и като каквото се сетиш...
Майката Природа е така устроена Танасе.не търпи никакви намеси нещо като форум Голиат Да. също като форум в който ни банват през 5 минути .Но там банването е по съображения до които никой човек не може да има ума да разбере Освен ако не е може би кастанедианец или там каквото казано на по съвременен език участник в брейнсторминг екип. Но тогава пък се хвърляме в обятията на стохастиката.Трудно е да го приемем но природата е такава каквато е и който следва нейните закони той оцелява.Как беше нежелаещият го влачат а желаещият го водят.Винаги съм казвал че огромно е дървото на съвременната наука и покарват нови филизи някои от тях ще бъдат пощадени.и истински късмет е да проумееш кои.
Реалноста от Утре ще надмине всякаква фантазия от Днес помни ми думата.
лягам да си подремна днес ми беше 18 баня.На морето бе самият рай чисто спокойно ласкаво и дружелюбно .
Хайде лек ден ти желая .

Редактирано от P. - koвaчa на 21.08.08 12:55.



Тема Re: Така е прав съмнови [re: P. - koвaчa]  
Автор Keндимeн (непознат )
Публикувано21.08.08 16:52



Процеса драги ми гмуркачо се състои в ювелиране на познатите неща и 19-20 век бяха толкова "богати" на открития понеже никой преди това организирано не ги е търсил и не е инвестирал в наука.Боксуването не е от вчера и няма да спре утре понеже както се досещаш пътя е грешен както и този на празноглавите ти стохастични магнитни джаджи






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.