Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:22 01.07.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: БУТАНЕ НА ШАХА..нови [re: Пeтkoв]  
Автор geri® (циник)
Публикувано15.07.08 21:59



"В тая тема за шеснайсти път се опитваш да буташ шаха .. "

Ти като не искаш да играеш, скучно ми е сам да си играя всеки път.
Тая игра съм я играл сам още много преди ти да се появиш тука.





Тема Re: "БЪРЗОНОГИЯТ"... ПЕТКОВ.нови [re: geri®]  
Автор Tиx_yжac ()
Публикувано16.07.08 11:17



Впечатляващо филмче! Ама, докато го гледах, не знаех да плача ли, да се смея ли... Баш си е трагикомедия ((:))

П.П. А Петков май си въобразява, че като съпровожда поражението си с поток от празни приказки, ние ще останем с впечатлението, че победителят всъщност е той. Истината обаче е, че той се подплаши - виж го само как вече седмици наред бяга от въпроса ти. Бяга, горкият, като заек





Тема Re: "БЪРЗОНОГИЯТ"... ПЕТКОВ.нови [re: Tиx_yжac]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.07.08 14:18



Ще се подплаши я!

Сега му остава да се подкрепя само с бодри лозунги и нападки :)



Тема ЩО АЙНЩАНИСТЧЕТАТА ЗАПЕЦНАХА ?нови [re: Tиx_yжac]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано16.07.08 17:22



Здравей Тих Ужас ,


цитат:
Впечатляващо филмче! Ама, докато го гледах, не знаех да плача ли, да се смея ли... Баш си е трагикомедия ((:))


край на цитата.


Така е .. Трагично е да гледаш как някой си играе сам шаха щото партньорът му е бегал от страх да го не дънят пак.. Моята работа с айнщанистчетата тука е досущ същата.. бегаха сиромашките и никой не смее да се включи във визшият пилотаж на логиката която тук показвам и според която излиза че фотон 1 никога не може да пристигне при наблюдател 2 поради статична преграда на траекторията му в ИС на наблюдател 1 .. Тази преграда обяче не пречи на наблюдател 2 да наблюдава светването на светкавицата .. Гери разправя че наблюдател 2 требвало да види фотон 1 коги наблюдател 2 бил при наблюдател 1 .. Само , че ние разбрахме дето фотон 1 по пътят си към наблюдател 1 се натъква на преградата която е перменентно на траекторията на фотон 1 поради това че преградата е неподвижна в ИС на наблюдател 1 и се намира на правата линия между светкавицата и наблюдател 1.. От друга страна разбрахме че тази преграда по никакъв начин не пречи на наблюдател 2 да види светкавицата щото в ИС на наблюдател 1 преградата застава на една линия със наблюдател 2 едва когато наблюдател 2 е съвпаднал с наблюдател 1 и освен още нещо - това се случва когато требва да се улавя светлината според есапите на Гери апа преградата е на майната му към мястото на светкавицата така че тази преграда не може да спре никакви фотони по пътя за наблюдател 2 щото те отдавна са се изхлузили коги оградата е била нейде встрани от линията съединяваща светкавицата с наблюдател 2 и наблюдател 1
Всичко това е доста интересно и доказва че наблюдател 2 ще види светлината от светкавицата а наблюдател 1 няма да я види поради наличието на преградата .. Това обаче хвърля в пот айнщанистчетата .. напишкват се от притеснение сиромашките и не знаят какво да правят при това положение .. СТО се осира а айнщанистчетата не са в състояние нищо членоразделно да прецнат в защита на СТО .. Кофти работа .. и аз да бях на тяхно място и аз щях да се притесня щото изхот от кофтито положение от нийде се не види .. Сега не ми остава нищо друго освен да си тананикам "Бегаха ми мила мамо айнщанистчетата.. айнщанистчетата още релативистчетата .. От мало мила мамо та дор голямо .. Женско - мъжко мамо .. до крак се смотаха.. "


цитат:
П.П. А Петков май си въобразява, че като съпровожда поражението си с поток от празни приказки, ние ще останем с впечатлението, че победителят всъщност е той.
край на цитата.


Какви ти празни приказки сестричке .. това което ортувам си е визш пилотаж на логика применима в науката.. Гордея се със себе си !..




цитат:
Истината обаче е, че той се подплаши - виж го само как вече седмици наред бяга от въпроса ти. Бяга, горкият, като заек
край на цитата.


Не бегам скъпа а предпазвам дебата от разводняване .. Захапал съм айнщатистчетата като булдок с обратна захапка и не пускам .. да се напишкат искам .. да разберат с кого си имат работа .. да схванат че гуруто не може да им помогне при такава захапка..
Поради това захапване айнщанистчетата запецнаха и наникъде не могат да отпецнат .. Аз дебата отдавна съм го спечелил .. сеги само се кефя на огъня на който се пекът айнщнистчетата .. Горд съм че именно аз им донесох съчките и драснах клечката !..

ИСТИНАТА Е В ХСВ

Тема СХВАНА ЛИ , ЧЕ НОВО КАЗУСЧЕ ТИ СПРЕТНАХ ?нови [re: geri®]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано16.07.08 17:33



Здравей Гери ,


цитат:
"В тая тема за шеснайсти път се опитваш да буташ шаха .. "

Ти като не искаш да играеш, скучно ми е сам да си играя всеки път.

край на цитата.


Играя .. Играя аз приятелю !.. И още как !.. Ако не си схванал ново казусче ти спретнах в което се вижда как статичната преграда намираща се на траекторията на фотон 1 не позволява на наблюдател 1 да види светкавицата апа наблюдател 2 ще я види макар че според есапите ще е при наблюдател 1 в момента в който там би бил фотон 1 ако не би била преградата .. Това недвусмисленно показва че все пак наблюдател 2 не наблюдава фотон 1 колкото и да ти се иска това .. наблюдава друг фотон .. фотон 2.. колкото и да не ти се иска .. И още нещо , наблюдава го на друго място щом наблюдател 1 не може да види светлината .. наблюдава го коги не е при наблюдател 1 .. в друго място и в друго време .. Това е ужас за СТО !.. Невъображаем ужас !..



ИСТИНАТА Е В ХСВ

Тема Re: СХВАНА ЛИ , ЧЕ НОВО КАЗУСЧЕ ТИ СПРЕТНАХ ?нови [re: Пeтkoв]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.07.08 17:42



"Играя .. Играя аз приятелю !"

Nе, Петков, не играеш. Биеш се само в гърдите, че играеш, ама страхливо отбягваш въпросът ми. А като не отговаряш на въпроса ми, оставаш в положение да се заблуждаваш колкото душа ти иска. Аз чакам. Отговора на въпроса.



Тема ТИ НЕ ЧАКАШ .. ТИ СЕ СПОТАЙВАШ ИЗ ШУБРАЦИТЕ..нови [re: geri®]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано17.07.08 09:52



Здравей Гери ,



цитат:
Аз чакам. Отговора на въпроса.


край на цитата.


Ти не чакаш приятелю .. ти се спотайваш и се ослушваш като бита свиня у кочина.. Не знаеш от къде да я подхванеш и печелиш време надявайки се, че ше успееш да се прегрупираш.. Напразни надежди приятелю !.. От тая трънка заек няма да излезе !.. СТО е погрешна от корен до върше и на мен ми се удаде да поставя пръст в раната .. Гордея се със себе си !..




цитат:
Биеш се само в гърдите, че играеш, ама страхливо отбягваш въпросът ми.
край на цитата.


Не !.. не отбягвам въпросът ти а отбягвам отклонението на темата от същноста и.. А същноста е че наблюдател 1 и наблюдател 2 не наблюдават един и същи фотон когато са заедно .. Аз по логически път доказвам че това е абсурдно и би противоречало на опитът.. Но след като настояваш разглеждане именно в една КС свързана с наблюдател 1 пробвай да разгледаш задачката за домашно.. Ето ти условията :
В КС свързана с инерциалния наблюдател 1 който се намира точно в началото на КС1 светва светкавица в координата ( X=0 , Y=300000 км ) В момента на светване на светкавицата наблюдател 2 движещ се инерциално относно наблюдател 1 със скорост 150000 км/сек се намира в координата (X=150000, Y=0).. При това положение фотонът отправен от мястото на светкавицата към наблюдател 1 би пристигнал при наблюдател 1 след 1 секунда ако на траекторията му няма преграда.. Наблюдател 2 ще пристигне при наблюдател 1 също след една секунда .. Но тъй като непосредственно до светкавицата има неподвижна преграда с минимални размери колкото да не може да мине фотон 1 към наблюдател 1 то наблюдател 1 няма да види светлина от светкавицата .. наблюдател 1 се оказва в сянка на преградата която е на няколко метра от светкавицата и е неподвижна в КС1 .. Тази преграда обаче ни най малко не може да хвърли сянка към наблюдател 2 и той ще наблюдава светлината от светкавицата .. Това се вижда много ясно когато се разгледа светкавицата в КС на наблюдател 2 където се вижда че преградата пресича траекторията на светлината от светкавицата едва когато наблюдател 1 се оказва при наблюдател 2 .. Но в такъв случай преградата не може да служи като преграда на светлината по траекторията и към наблюдател 2 защото светлината много по рано е преминала мястото в което се намира преградата след 1 секунда.. Преградата застава на траекторията на светлината след като тя е минала вече от там .. Т.е. тя не играе роля на преграда спрямо наблюдател 2..
Това е сериозно доказателство че наблюдател 2 ще наблюдава светлината а наблюдател 1 няма да я наблюдава .. Но какво става тугиз със очакванията че това трябва да се случи коги наблюдателите са заедно ?.. Ми става това че явно наблюдател 2 наблюдава светлината не от фотон 1 и не в точката на срещата с наблюдател 1 и не по време на срещата с наблюдател 1 ..
Какво ше кажеш по тоя въпрос приятелю ?.. Кофти работа .. А?.. Оказва се че аз съм много , много лош за релативистчетата .. натиквам ги в задънени улици и гуруто не е в състояние да им помогне с нищичко..
Но както и да е .. Не ми се ще да се отвличаме от същноста на въпросът пренасяйки въпросът върху някакви си ИС и КС и недай си боже някакви си пикливи ЛТ..
Дай по същество приятелю .. И на баба ти от Бусманци вече е ясно че светлината за наблюдател 1 не е светлина за наблюдател 2 и това показва колко на грешен път е бил гуруто коги е предположил че времето в което един инерциален наблюдател наблюдава светлината е същото време в което другите инерциални наблюдатели наблюдават светлината намирайки се непосредственно до него.. Каква грешка !.. Каква заблуда !.. А?..

ИСТИНАТА Е В ХСВ

Тема Re: ТИ НЕ ЧАКАШ .. ТИ СЕ СПОТАЙВАШ ИЗ ШУБРАЦИТЕ..нови [re: Пeтkoв]  
Автор geri® (циник)
Публикувано17.07.08 14:18



"Но тъй като непосредственно до светкавицата има неподвижна преграда с минимални размери колкото да не може да мине фотон 1 към наблюдател 1 то наблюдател 1 няма да види светлина от светкавицата .. наблюдател 1 се оказва в сянка на преградата която е на няколко метра от светкавицата и е неподвижна в КС1 .."

Хубаво.

"Тази преграда обаче ни най малко не може да хвърли сянка към наблюдател 2 и той ще наблюдава светлината от светкавицата .. "

Тц. Глупости, Петков.

"Това се вижда много ясно когато се разгледа светкавицата в КС на наблюдател 2 където се вижда че преградата пресича траекторията на светлината от светкавицата едва когато наблюдател 1 се оказва при наблюдател 2 .. "

Тц. След като в КС 1, в която фотонът се движи по права линия, той не може да се появи в точка в която е наблюдател 2 в който и да е момент, то този фотон НЯМА да срещне наблюдател 2 в КС 1 (и никой друг фотон, защото те вървят заедно - не говорим за глупостите на ХСВ). Следователно, няма да го срещне и в коя да е друга КС. Което идва да покаже, че преградата изобщо в нито един момент от действието не е пропускала възможен път на фотона до наблюдател 2 в неговата КС.

Объркал си се жестоко, Петков.



Тема КАК "ГАРАЖНИЯ" ГЕНИЙ ЗАГЛЯВУШИ СТО ..нови [re: geri®]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано17.07.08 19:11



Здравей Гери ,


цитат:
"Но тъй като непосредственно до светкавицата има неподвижна преграда с минимални размери колкото да не може да мине фотон 1 към наблюдател 1 то наблюдател 1 няма да види светлина от светкавицата .. наблюдател 1 се оказва в сянка на преградата която е на няколко метра от светкавицата и е неподвижна в КС1 .."

Хубаво.


край на цитата.


Абе то убаво .. ама като се ащисат нещата забуравяш че е убаво било..




цитат:
"Тази преграда обаче ни най малко не може да хвърли сянка към наблюдател 2 и той ще наблюдава светлината от светкавицата .. "

Тц. Глупости, Петков.


край на цитата.


Дрън - дрън !.. говориш недаргументирано !.. На такова говорене му се вика "дрън-дрън та пляс !"


цитат:
"Това се вижда много ясно когато се разгледа светкавицата в КС на наблюдател 2 където се вижда че преградата пресича траекторията на светлината от светкавицата едва когато наблюдател 1 се оказва при наблюдател 2 .. "

Тц. След като в КС 1, в която фотонът се движи по права линия, той не може да се появи в точка в която е наблюдател 2 в който и да е момент, то този фотон НЯМА да срещне наблюдател 2 в КС 1
край на цитата.


Никакво "Тц".. Никакво "Амъ".. Това че фотон 1 не може да се появи в точката на срещата на наблюдателите е вярно .. Вярно е че наблюдател 1 и наблюдател 2 няма да видят фотон 1 .. Това ще рече че наблюдатерл 1 въобще няма да види светлина от светкавицата тъй като фотон 1 му е единственният шанс а той не може да се състои поради преградата .. За наблюдател 2 обаче фотон 1 далеч не е неговия шанс да види светлина .. Наблюдател 2 си вижда светлина от светкавицата чатър-пътър .. няма какво да му попречи да я види .. .. Те в това е и разковничето .. Те това и изкарва наяве глупостите на глупотевината СТО !.. Те в това е и геният на моя милост да забележа неувръзката на представите със опитните факти .. да улича СТО във несъстоятелност на представите .. Гордея се със себе си !..


цитат:
то този фотон НЯМА да срещне наблюдател 2 в КС 1 (и никой друг фотон, защото те вървят заедно - не говорим за глупостите на ХСВ).
край на цитата.


Как така вървели заедно бе приятелю ?.. Ти да не си им светил че сио толкоз убеден че вървят заедно ?.. Аз па съм убеден че се движат радиално във всички всевъзможни посоки на всемира .. Нема заедност .. нема тън-пън !.. Всеки фотон от светкавицата се движи радиално .. никога и дума не е ставало за насочено излъчване на светлина от светкавицата .. Какви си ги измисляш ?.. Я ела на себе си !.. изтрезней от промивките които е направила на мозъкът ти СТО.. СТО е отрова за човешкият мозък !..


цитат:
то този фотон НЯМА да срещне наблюдател 2 в КС 1 (и никой друг фотон, защото те вървят заедно - не говорим за глупостите на ХСВ). Следователно, няма да го срещне и в коя да е друга КС.
край на цитата.


Гледай каква каша я забърка !.. Пълна каша !..
Да !.. Така е !.. Наблюдател 1 не среща фотон 1 в КС 1 .. няма да го срещне и в никоя КС.. Но това ни най малко не означава че наблюдател 2 няма да срещне светлина в собственната си КС 2 .. не значи че наблюдател 2 няма да срещне светлината от светкавицата в коя да е КС.. Я слез на земята !.. Фотон 1 не е светлината от светкавицата .. Фотон 1 е само част от тази светлина .. Никога не сме говорили че светкавицата се състои само от един фотон .. Немам и намерение да говоря такова нещо.. При светкавицата се излъчват радиално плеяда фотони .. това е дереджето и немам намерение да се гъбаркам със други частни случаи !.. През оная ми работа та оттатъка са всякакви "светкавици" от по един фотон .. Ега ти "светкавиците" от по един фотон !.. Такива светкавици не ги ебаваме за светкавици по нашенско !..


цитат:
Което идва да покаже, че преградата изобщо в нито един момент от действието не е пропускала възможен път на фотона до наблюдател 2 в неговата КС.


край на цитата.


Аз и не пледирам че фотон 1 ще бъде видян от наблюдател 2 .. И през ум не ми минава такава глупост !.. Само ти напомням с тоя пример че като се възпрепятства фотон 1 за който ти апропо твърдеше че е наблюдаваната светлина от наблюдател 2 това ни най малко не пречи наблюдател 2 да си наблюдава светлината от светкавицата .. Фотони от светкавицата наспорил Господ.. Един от тези фотони е и фотон 2 който достига до наблюдател 2 в дуго място и в друго време щото все пак нищо не пречи на наблюдател 2 да види светкавицата която в КС 2 на наблюдател 2 няма никакви прегради .. Нал тъй ?.. А щом наблюдател 2 е богопомазан да види светкавицата в КС2 то той ще я види и във всички КС .. Вари го .. печи го .. така си е ..
Ти просто не си в състояние повече да защищаваш глупотевината приятелю !.. Глупотевината се дъни и това от самолет се забелязва !.. Гордея се че аз показах как СТО наистина се дъни .. Горд съм че българин го показва а не някой си там от братския хамерикански народ ..


цитат:
Объркал си се жестоко, Петков.


край на цитата.


В десятката съм !.. Това е сега и за вечни времена !.. Това ще се чете в лекцийте на студентите .. Ще им четът как един "гаражен гений" Петков е сложил на оная си работа СТО и я е разнасял като чучело за посмешище !.. Треба да има и един такъв случай в науката !.. Време беше някой да нафули някоя догма и по такъв начин да предизвика съмнение в догмите .. Време му беше !.. Това време дойде !.. Гордея се че дойде !.. Нека да ги видя сеги айнщанистчетата как ше препикват от зор и от несъстоятелност да се спреавят със заглявушването на бай си Петков .. на "гаражния Петковизъм "..

ИСТИНАТА Е В ХСВ

Тема Re: КАК "ГАРАЖНИЯ" ГЕНИЙ ЗАГЛЯВУШИ СТО ..нови [re: Пeтkoв]  
Автор geri® (циник)
Публикувано17.07.08 22:19



" Дрън - дрън !.. говориш недаргументирано !.. На такова говорене му се вика "дрън-дрън та пляс !""

Нищи подобно. Ти неаргументирано си фантазираш какво се случвало в другата КС 2.

"За наблюдател 2 обаче фотон 1 далеч не е неговия шанс да види светлина .. Наблюдател 2 си вижда светлина от светкавицата чатър-пътър .. няма какво да му попречи да я види ."

Тц. Пречи му преградата, която не позволява на фотона да се появи там където е наблюдателя 2 - както се вижда в КС 1. И не само за фотон 1, а за който и да е фотон. Тъй че предположенията ти са долнопробна фантастика.

Петков, излагаш се жестоко.
Както виждаш, според КлФ и СТО ако фотонът е образно казано като налъм и се движи по права линия, и всички едновременно излъчени фотони се движат заедно, няма никакво място за никакви парадокси.

Това че ти си доизмисляш нещо, което води до парадокси, не е наш проблем.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.