Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:14 01.07.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема АЗ МНОГО ДОБРЕ СИ ГЛЕДАМ РАБОТАТА ..нови [re: geri®]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано13.07.08 11:57



Здравей Гери ,


цитат:
Виждаш ли, Петков, не си способен да отговориш на един елементарен въпрос който ти задавам три пъти последователно и чийто отговор е необходим, за да ти се изясмят нещата. После другите ти били виновни. Намери си гадже, щом само искаш да си приказваш с много думи и без смисъл.

Айде си гледай работата, щом не можеш да се справиш.

край на цитата.


Смях в залата ..


Приятелю , аз много добре си гледам работата .. затова се и изпонаакаха айнщанистчетата пред казусът ..


ИСТИНАТА Е В ХСВ

Тема АЗ КОМУ РАЗПРАВЯМ ЧЕ НЕ ВНИКВАТЕ !нови [re: geri®]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано13.07.08 12:03



Здравей Гери ,


цитат:
""Затова - ще ми отговориш ли на въпроса в коя КС ще правим разглеждането, или ще се давиш в собственото си безсилие?"


Аз ти казах че в момента на излъчването съществуват два фотона които имат импулс на излъчване насочен от мястото на излъчване към мястото заемано от двамата инерциални наблюдатели в този момент.."

Ти прочете ли какво те питам, или само си рецитираш речите? Като не можеш да разбереш толкова елементарен въпрос, къде мислиш си тръгнал? Щото ние виждаме къде, и някои хора ти го казаха.


край на цитата.


Ти първо попрочети това дето го ортувам .. повникни в него па после ше са питаме .. Какво питаш като още не си вникнал в това което ти ортувам ?.. "Ни к чему" е такова питане .. Такова питане е само преливане от пусто в празно .. колкото да си играем на физика ..



ИСТИНАТА Е В ХСВ

Тема Re: АЗ КОМУ РАЗПРАВЯМ ЧЕ НЕ ВНИКВАТЕ !нови [re: Пeтkoв]  
Автор geri® (циник)
Публикувано13.07.08 13:43



Продължаваш да се правиш на талпа и не отговаряш на елементарния пояснителен въпрос който те питам. Тогава, естествено, няма да получиш отговор на парадокса, и може да си го биеш в глават аколкто ти душа иска. Което само ще демонстрира известното ни вече празнодумство, характерно за постингите ти.



Тема ТИ ПРОДЪЛЖАВАШ ДА НЕ ВДЯВАШ !нови [re: geri®]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано15.07.08 21:10



Здравей Гери ,


цитат:
Продължаваш да се правиш на талпа и не отговаряш на елементарния пояснителен въпрос който те питам.
край на цитата.


Вече ти обясних , че въпросът ти няма отношение към казусът .. Помисли само малко .. Нека в ИС на наблюдател 1 на известно растояние от мястото на светкавицата (по вертикала спрямо наблюдател1) има материална преграда която е с много малки размери и която е неподвижна в ИС на наблюдател 1.. При това положение тази преграда ще пречи на всеки фотон излъчен от мястото на светкавицата да достигне до наблюдател 1 .. Но тази преграда няма да попречи на наблюдател 2 да види светкавицата тъй като тази преграда няма пресечна точка с фотон 2 който достига до наблюдател 2.. При това положение наблюдател 2 ще види светкавицата и ще я види не когато е при наблюдател 1 а в друго време когато е на друго място отдалечено от наблюдател 1 .. Това е сериозно даказателство, че фотонът който ще улови наблюдател 2 няма да е планирания според теб фотон 1 който по план ако нямаше преграда би пристигнал при наблюдател 1 едновременоо с наблюдател 2 .. Но не е така .. Наблюдател две наблюдава светкавицата не когато е при наблюдател 1 защото самия наблюдател 1 не може да я наблюдава поради преградата.. Следпователно светлината не е единен обект .. следователно гурото е стъпил на погрешни представи.. Това води до много голяма погрешност на направените изводи от гуруто в основополагащата статия от 1905 година .. От там нататък всичко е погрешно .. погрешна е представата за относителна едновременност на събитията и последващите изводи направени на база на това за относителни време и пространство..
Твоите питания не могат да премахнат този бъг във СТО който току що обясних и който е обект на самия казус .. Ти просто теглиш на въпроси за да почне преливане от пусто в празно .. Казусът го зададоих аз .. следвай моята логика която ти разкривам .. Тази логига е от ясна по ясдна и е от ядсно по ясно , че наблюдател 1 наблюдава(когато няма преграда) фотон 1 когато наблюдател 2 пристига при него а наблюдател 2 наблюдава фотон 2 във друго време както току що разясних по горе.. СТО не може да преглътне този горчив залък .. СТО не може да преглътне горчивия залък, че светлината не е единен обект и , че когато двама инерциални взаимоподвижни наблюдатели са локално съвпадащи светлината може да е пристигнала при единия наблюдател но не е пристигнала в същия момент при другия наблюдател .. Това има убийственни последици за СТО !.. съкрушителни !!!..




цитат:
Тогава, естествено, няма да получиш отговор на парадокса, и може да си го биеш в глават аколкто ти душа иска. Което само ще демонстрира известното ни вече празнодумство, характерно за постингите ти.


край на цитата.


Глупости !.. Всеки нормален човек нелишен от логическо мислене ще схване желязната логика на обясненията и аргументите ми .. Те са напълно достатъчни за доказателство , че светлината не е единен обект и, че наблюдател 2 ще види светкавицата не в момента когато е при наблюдател 1 а в друго време .. времето изчислено по формулата за скороста , пътя и времето като пътят е равен на отстоянието на светкавицата от наблюдател 2 в момента на светкавицата а скороста на светлината спрямо наблюдател 2 е равна на 300000 км/сек .. Същото важи и за наблюдател 1 .. Пътят на светлината достигаща наблюдател 1 е равен на отстоянието на светкавицата от наблюдател 1 а скороста на светлината е равна също на 300000 км/сек .. Получават се две различни времена .. Това означава че когато наблюдател 2 е при наблюдател 1 там е и фотон 1 който е видим само за наблюдател 1 но е невидим за наблюдател 2 .. За наблюдател 2 е видим фотон 2 който пристига при наблюдател 2 в друго време .. Друг е въпростът, че под фотон трябва да се подразбира вълнови фронт на светлината а не корпускола .. Фотони - корпусколи нема и никога не е имало !..

ИСТИНАТА Е В ХСВ

Редактирано от Пeтkoв на 15.07.08 21:18.



Тема Re: ТИ ПРОДЪЛЖАВАШ ДА НЕ ВДЯВАШ !нови [re: Пeтkoв]  
Автор geri® (циник)
Публикувано15.07.08 21:12



"Вече ти обясних , че въпросът ти няма отношение към казусът .."

Има и то огромно.
Но гледам че те е страх да отговориш.



Тема ТЕБ ТЕ Е СТРАХ ДА ПРОЧЕТЕШ КАКВО ТИ ПИША!нови [re: geri®]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано15.07.08 21:24



Здравей Гери ,


цитат:
"Вече ти обясних , че въпросът ти няма отношение към казусът .."

Има и то огромно.

край на цитата.


Няма !.. Логиката ми недвусмисленно доказва че наблюдател 1 при наличие на преграда няма да види светкавицата а наблюдател 2 ще види светкавицата .. Ти по добре обясни кога наблюдател 2 вижда светкавицата .. Опитай се да си изясниш защо наблюдател 1 не вижда светкавицата при наличие на преграда щом наблюдател 2 вижда светлината в момента когато е при наблюдател 1 според твоите есапи..


цитат:
Но гледам че те е страх да отговориш.


край на цитата.


Виждам че те е страх да прочетеш онова което ти казвам .. Що ли е тоя панически страх .. А?..



ИСТИНАТА Е В ХСВ

Редактирано от Пeтkoв на 15.07.08 21:29.



Тема Re: ТЕБ ТЕ Е СТРАХ ДА ПРОЧЕТЕШ КАКВО ТИ ПИША!нови [re: Пeтkoв]  
Автор geri® (циник)
Публикувано15.07.08 21:27



"Логиката ми недвусмисленно доказва "

Логиката ти е тотално объркана, и като отговориш на въпроса ми, ще разбереш защо.



Тема ПЪРДЕЛ ТРЕБЕ!.. СТО ВИ Е ПРОМИЛА МОЗЪЦИТЕ!нови [re: geri®]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано15.07.08 21:33





цитат:
"Логиката ми недвусмисленно доказва "

Логиката ти е тотално объркана, и като отговориш на въпроса ми, ще разбереш защо.


край на цитата.


Ти не ме учи .. По добре вникни в това което ти ортувам .. Ако вникнеш ще разбереш че логиката ми е желязна !.. Пърдел требе за да следваш логиката ми приятелю .. СТО ви е промила мозъците .. Напъни се !..

ИСТИНАТА Е В ХСВ

Редактирано от Пeтkoв на 15.07.08 21:34.



Тема Re: ПЪРДЕЛ ТРЕБЕ!нови [re: Пeтkoв]  
Автор geri® (циник)
Публикувано15.07.08 21:35



"Ти не ме учи "

Насила учене не става. Само констатирам фактите.

"По добре вникни в това което ти ортувам .."

Вникнал съм и ти задавам пояснителни въпроси за да си видиш грешката. Но щом нещеш - остани си със здраве.



Тема БУТАНЕ НА ШАХА..нови [re: geri®]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано15.07.08 21:52





цитат:
"Ти не ме учи "

Насила учене не става. Само констатирам фактите.

край на цитата.


Констатираш чушки.. Ти все повече се вцепеняваш след заглявушването .. сори ..


цитат:
"По добре вникни в това което ти ортувам .."

Вникнал съм и ти задавам пояснителни въпроси за да си видиш грешката.
край на цитата.


Аз грешка нямам .. Ти ако виждаш грешка покажи я не на мен а на читателите на дебата .. Но не ти стиска .. Заглявушването е зашеметяващо !..




цитат:
Но щом нещеш - остани си със здраве.


край на цитата.


В тая тема за шеснайсти път се опитваш да буташ шаха .. Явно тая тема изчерпа всичките ти силици и единственното което ти остава е позорно бягство .. Бегай !.. то бегането е без пари , макар че е срамно..

ИСТИНАТА Е В ХСВ


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.