Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:30 03.07.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема МИНАХА ГОДИНИ (част 2)  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано10.06.08 23:15



Продължение от:





Тема Re: МИНАХА ГОДИНИ (част 2)нови [re: Щиpлиц]  
АвторNNN (Нерегистриран)
Публикувано11.06.08 16:43



"Какво кара второто полупрозрачно огледало да „спре” или „пропусне” фотоните????"

Състоянието на падащия фотон, естествено. Изобщо не е естествено, ами за да се замаже един батак влизаме в друг. Какво е това „състояние” бе Гери и кога фотона го придобива, когато се излъчва, когато „лети” или когато се дедектира - колапсира. То определя какво ще се случи в конкретна ситуация. Ами ако променим ситуацията по време на „летежа” на фотона, тогава?


Представи си че имаш две чаши близо една до друга. Хвърляш съчми в едната. Какво пречи на другата, че не попадат съчмите в нея? Можем да го наречем просто - обстановката. Състоянието на съчмата, която има импулс определящ посоката на където тя се движи. Ква обстановка, да те чуе дядо ти Нютон в гроба ще се обърне.
Е, точно това се опитва да ти обясни КМ, като обаче отхвърля понятия като траектория и положение за фотона - обстановката определя дали фотонът ще мине или не. Е при толко литературно творчество, да беше казал ””фотонът ще мине или не”” през и т.н., пак си забравил.
И КМ го смята точно. Е хайде стига със тези смятания, ако има закономерности той ще си мине и без да му се направи сметка, щото ако разчита на сметки и някой обърка десетичната запетая, кво правим тогава.
Обстановката се определя от наличието на другите огледала и от дължините на пътищата. Хайде пак.., Фотана как разбира за тази „обстановка” по телепатия по телефона Тва е положението. Не е розово.


Това литературно есе звучи умозаключително, но не отговаря на въпроса ми, най горе, а от един батак та в друг.


Абе вместо да ми пишеш литературни есета, да беше обяснил
1.фотона се излъчва, разбира/неразбира за обстановката, от кого, кога и т,н. ....та да видим да удряме ли камбаната или не, за попа и китките после ще се разберем.




Тема Re: МИНАХА ГОДИНИ (част 2)нови [re: Щиpлиц]  
АвторNNN (Нерегистриран)
Публикувано11.06.08 16:47




Здравей,
Можеш да промениш поста вместо към теб към Гери.



Тема Re: МИНАХА ГОДИНИ (част 2)нови [re: Щиpлиц]  
Автор Cвeтoпoлk (орач)
Публикувано11.06.08 17:17



Сречна нова година





Тема Re: МИНАХА ГОДИНИ (част 2)нови [re: NNN]  
Автор geri® (циник)
Публикувано11.06.08 17:53



" Изобщо не е естествено, ами за да се замаже един батак влизаме в друг. Какво е това „състояние” бе Гери и кога фотона го придобива, когато се излъчва, когато „лети” или когато се дедектира - колапсира. "

Ми такива свойства има фотона, като не е частица която винаги е колапсирала на определена координата, не е и класическа вълна. Повтарям, това че не можеш да си изградиш механистична представа не му пречи в нищо на фотона да си има такива свойства, апък на КМ да ги описва - хич.

" Ква обстановка, да те чуе дядо ти Нютон в гроба ще се обърне. "

Чети внимателно какво съм написал, не се оправдавай с имена на авторитети.

" Е при толко литературно творчество, да беше казал ””фотонът ще мине или не”” през и т.н., пак си забравил. "

както казах - зависи от обстановката. Точно както при определена обстановка сачмите падат в едната чаша, а не в другата. Ти там обясни ли си кое взаимодействие пречи да падат в другата? Не, като гледам.

" Е хайде стига със тези смятания, ако има закономерности той ще си мине и без да му се направи сметка, щото ако разчита на сметки и някой обърка десетичната запетая, кво правим тогава. "

Sметките отразяват именно тея закономерности. "Закономерности" във физиката има количествен смисъл, и точно за това става дума. Ти се опитваш да си представиш движението със закономерностите валидни за класическата физика. Ми не важат те в КМ, това е положението. Тука са други - изразени не чрез формулките на чичко Нютон, а на чичко Шрьодингер и компания. И както се оказва - са по-точни.

" Това литературно есе звучи умозаключително, но не отговаря на въпроса ми, най горе, а от един батак та в друг. "

Tи явно сам не схващаш какво питаш, при толкова отговори. Явно очакваш някакъв отговор, само че както се оказва, той е погрешен :)

"1.фотона се излъчва, разбира/неразбира за обстановката, от кого, кога и т,н. ....та да видим да удряме ли камбаната или не, за попа и китките после ще се разберем. "

Фотонът се излъчва, разпространява се, и достига. Това е простата истина. С каква вероятност достига точно там, зависи от обстановката. Докато се разпространява, не може да се говори за път - трябва да се разглеждат нещата цялостно. Все едно фотонът е навсякъде и във всеки момент, макар че това не е коректна представа, но е по-добра от тази, която досега те хвърля в противоречия - свръхсветлинни скорости, движещи се вълнови функции, незнам какво си. Точно как обстановката влияе на крайния резултат показва КМ. Какво става с фотона преди да е локализиран (колапсирал), е въпрос без отговор. В КМ този въпрос е безсмислен. Все едно да ме питаш какъв е звука, който издават променливите когато излизат от стека на компютъра :))

Пич, чети малко основи на КМ, после задавай въпроси. И когато ти отговарят, опитай се да се отърсиш от очаквания отговор, а да разбереш даваният.



Тема Re: МИНАХА ГОДИНИ (част 2)нови [re: geri®]  
АвторNNN (Нерегистриран)
Публикувано11.06.08 19:34



"1.фотона се излъчва, разбира/неразбира за обстановката, от кого, кога и т,н. ....та да видим да удряме ли камбаната или не, за попа и китките после ще се разберем. "

Фотонът се излъчва, разпространява се, и достига. Направо гениално.
Това е простата истина. С каква вероятност достига точно там, зависи от обстановката. Бе нека си зависи от обстановката, но фотона как разбира за тази обстановка, да не ползва бяла и черна магия?
Докато се разпространява, не може да се говори за път - трябва да се разглеждат нещата цялостно. Все едно фотонът е навсякъде и във всеки момент, макар че това не е коректна представа, но е по-добра от тази, която досега те хвърля в противоречия - свръхсветлинни скорости, движещи се вълнови функции, незнам какво си. Това не са мои виждания а парадоксалните интерпретации на КМ, така, че няма какво да ме хвърля в противоречия за битаците и дъненето на КМ. Не може и фотона да се оприличава на топче, затова и не ти отговарям на обясненията с чашите и механичните представи.


Пич, чети малко основи на КМ, Хайде пак... Чел съм бе Гери. после задавай въпроси. И когато ти отговарят, опитай се да се отърсиш от очаквания отговор, а да разбереш даваният.



Тема Re: МИНАХА ГОДИНИ (част 2)нови [re: NNN]  
Автор geri® (циник)
Публикувано11.06.08 20:11



" Бе нека си зависи от обстановката, но фотона как разбира за тази обстановка, да не ползва бяла и черна магия? "

Бе в примера ми за двете чаши, съчмите как разбират че трябва да падат в едната, а не в другата?

"Не може и фотона да се оприличава на топче, затова и не ти отговарям на обясненията с чашите и механичните представи."

Причините са едни и същи и за двата примера. Като си отговориш за топчето, ще разбереш и с фотона какво се случва - именно защото не е топче.

" Хайде пак... Чел съм бе Гери. "

Не личи. Сто и найсет постинга направи, питайки едно и също, без да четеш явно отговорите. Почвам да се съмнявам че терминологията в отговорите не ти е ясна, затова те насочвам към каква да е литература по въпроса.

Мисли си че след излъчването фотонът се намира навсякъде и във всеки момент. По този начин той "усеща" къде какво има. И феята закачена за него решава къде да го колапсира :)



Тема Re: МИНАХА ГОДИНИ (част 2)нови [re: geri®]  
Автор aл ибн бeн AMAH (муджахидин)
Публикувано12.06.08 10:43



"И феята закачена за него решава къде да го колапсира :)"

ето, това е отговорът:) обаче, аз не съм много съгласен да е фея, по ми мяза на демонче, братчед по женска линия на онова дето го измислил Максуел за термодинамиката, познавам го по извивката на ухото:)



Тема Re: МИНАХА ГОДИНИ (част 2)нови [re: aл ибн бeн AMAH]  
Автор geri® (циник)
Публикувано12.06.08 12:22



Добре, да го наречем демонка :)



Тема Re: МИНАХА ГОДИНИ (част 2)нови [re: geri®]  
АвторNNN (Нерегистриран)
Публикувано13.06.08 09:38



" Бе нека си зависи от обстановката, но фотона как разбира за тази обстановка, да не ползва бяла и черна магия? "

Бе в примера ми за двете чаши, съчмите как разбират че трябва да падат в едната, а не в другата?
Примера ти и за чеп за зеле не става, затова и не го коментирах. Когато хвърляш сачмите по един и същ начин (скорост, посока), то е естествено да попадат на едно и също място. Ако се измести едната чаша по близо, то сачмите НЯМА да попаднат нито в нея нито в ДРУГАТА.



"Не може и фотона да се оприличава на топче, затова и не ти отговарям на обясненията с чашите и механичните представи."

Причините са едни и същи и за двата примера. Като си отговориш за топчето, ще разбереш и с фотона какво се случва - именно защото не е топче. Това сам ли го измисли или го чете някъде?


" Хайде пак... Чел съм бе Гери. "

Не личи. Сто и найсет постинга направи, питайки едно и също, Щото извърташ и не отговаряш по същество без да четеш явно отговорите. Ако феята закачена за фотон е ясен отговор. Почвам да се съмнявам че терминологията в отговорите не ти е ясна, затова те насочвам към каква да е литература по въпроса.
Не става само с „ядене” (четена на „каква да е литература”), а трябва и ..... Има много уж академични книги по КМ а за проблемите, интерпретацията и т.н. или нищо или хлъзгави обяснения. И знаеш ли защо? Защото на авторите не им трябва конфронтация с КМ, пречи им на кариерата. А когато вече направят кариера, забравят за всичко и даже и за чеп за зеле не стават.. Чети тези които не ЗАБРАВЯТ, има ги.



Мисли си че след излъчването фотонът се намира навсякъде и във всеки момент. Грешиш, има експерименти когато фотона трябва да е на точно „място” за да се получи даден резултат.
По този начин той "усеща" къде какво има. Е това „усещане’ е бялата и черна магия, защото му трябва свръх сетивност и над светлинни скорости. Та от кога ти пиша да кажеш това „усещане” с коя позната сила да го оприличим, ама отговор няма.



И феята закачена за него решава къде да го колапсира :)
Извинявай Гери, то не било бяла и черна магия а било Фея, нещо като самодиви в бели премени и таласъми по налъми. Още веднъж извинявай!

Сега, при създалото се положение, какво ще прави с попа и китките. Котката е вмирисана – факт, трябва да се погребва – факт. Ама ако ударим камбаните, да не би ония от Брюксел пак да ни отрежат нещо, примерно „каква да е литература”.
Затова и ти предлагам, или „затрапването” на котката да стане тихомълком, без много, много да се шуми. Или да отсеем казуса Фея = Самодива и да я караме по нашенски, с поп с китки и камбаните да бият на умряло. Може и комисия да се направи, тогава нещата най бързо се разрешават.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.