Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:49 05.07.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Re: МИНАХА ГОДИНИ (част 2)нови [re: geri®]  
Автор Meл (съзидател)
Публикувано19.06.08 16:26



...Особено за електрон. Адски лесно се управлява това нещо във всякакви ситуации.
Пак спекулации. Че кво пречи да се управлява и без да му нараства масата.
Mи разбира се, теле под вол било твърдението, че теглото зависело от скоростта :)) Това твърдение само говори за себе си и за бсърканите ти представи.
Първо теглото е в кавичики и второ ясно е допълнено: т.е. това което може да се измери. Но няма проблем и с твойто пробутване. Та кажи са колко е масата на електрона за да видим ква е разликата с тегло.
Tя тая простотия е факт отвсякъде, Точно така, факт е, че СТО е простотия и е хубаво, че си го признаваш.
а в глупавите ти примери даже за СТО не става дума - вятър, 100 км/час, спомняш ли си? Примера е за действието на силата. Са като промениш "вятър" с електромагнитно взаимодействие и 100 км/час с 300 000 км/сек се получава същото, а това че се правиш на ударен си е твой проблем.

Каква СТО какви пет лева, като още там ми разправяше нещо за безкрайни маси и подобни глупости? Развинтеното въображение не е полезно за никоя наука :)) Не става въпрос за въображение, а за елементарна логика, ама явно имаш проблем с това. Продължавай да учиш нещата наизуст.
Лъжливите ти приказки могат и да минат при някои "верващи".



Тема Re: МИНАХА ГОДИНИ (част 2)нови [re: Meл]  
Автор geri® (циник)
Публикувано19.06.08 16:54



"Пак спекулации. Че кво пречи да се управлява и без да му нараства масата."

A двете не са свързани изобщо. Тва дали му нараства или не масата се определя не от сбъркани представи като твоите, а от директни измервания.

"Първо теглото е в кавичики и второ ясно е допълнено: т.е. това което може да се измери."

Което показва че си в пълна мъгла кое може да се измери. Всичко може, Мел. Всяка физична величина се мери. Физиката на това разчита, а не на сбъркани представи :))

"Та кажи са колко е масата на електрона за да видим ква е разликата с тегло."

Охо, ти даже не знаеш каква е масата на електрона, а си тръгнал приказки да разправяш - не зависела от това, от онова :)) Със Гуъла не знаеш ли как се работи? И да не би да си мислиш, че някой е мерил теглото на електрона? :)))) Разликата с теглото е около десет пъти.

"Tя тая простотия е факт отвсякъде, Точно така, факт е, че СТО е простотия и е хубаво, че си го признаваш. "

Ми като гледам ти се объркваш в един елементарен мой отговор който изопбщо не се отнася за СТО. Ма тея представи се нуждаят от спешно лечение, Мел. :))

"Примера е за действието на силата. Са като промениш "вятър" с електромагнитно взаимодействие и 100 км/час с 300 000 км/сек се получава същото, а това че се правиш на ударен си е твой проблем. "

Ма ти изобщо не си в час, после някой ти се е правил на ударен. И какво, според тебе излиза че ако електронът се движел с 300000 км/сек нямало да има маса, ако преиначим примерът с вятъра? Ма сам си гледай простотиите, що искаш аз да ти ги показвам :))

"Не става въпрос за въображение, а за елементарна логика, ама явно имаш проблем с това. "

То сбърканите представи водят до това - да бъркат логика с развинтено въображение. Нищо общо няма, вервай ми :))



Тема Re: МИНАХА ГОДИНИ (част 2)нови [re: нaив]  
Авторharish_chandra (Нерегистриран)
Публикувано19.06.08 18:04



"Казват, че информацията е власт (по-точно е английското power). Това е като да искаш да имаш огнестрелно оръжие - не искам, затова предпочитам да не притежавам такава неявна, скрита информация. И по-скоро ще реагирам със страх, отколкото с възхищение. "

Аз и от огнестрелно оръжие не бих се отказал, за power също. Различни хора различни желания.

"Е, ама няма да е загадъчно, нали?:))"

Загадачното е интересно точно защото можем да се опитваме да го разгадаем. Нали знаеш самото знаене не е това което доставя удоволетворение, а добиването му.

"Я кажи дали си математик (като Нютон:). Горе долу се знае по нещо зад повечето никове. Какво те интересува, да ти кажа.;)"

Такива като Нютон се разждат веднъж на 1000 години(изкушавах се да кажа СТО години, но би било много грешно), и въпреки че самочувстие не ми липсва не мога да се сравнявам с Нютон.

Нищо конкретно не ме инересува, но ти може да си кажеш какво ти искаш.



Тема Re: МИНАХА ГОДИНИ (част 2)нови [re: harish_chandra]  
Авторнaив (Нерегистриран)
Публикувано19.06.08 19:25



"Я кажи дали си математик (като Нютон:).

Такива като Нютон се раждат веднъж на 1000 години (изкушавах се да кажа СТО години, но би било много грешно), и въпреки че самочувстие не ми липсва, не мога да се сравнявам с Нютон."

Значи си математик, но не си чак толкова велик като Нютон.



Тема Re: МИНАХА ГОДИНИ (част 2)нови [re: нaив]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано19.06.08 20:18



"Значи си математик, но не си чак толкова велик като Нютон."

Не съм казвал, че съм математик. Нито съм казвал, че не съм математик.

Ти да не си адвокат, започвам да се чувствам като че ли съм на скамейката.



Тема Re: МИНАХА ГОДИНИ (част 2)нови [re: harish_chandra]  
Авторнaив (Нерегистриран)
Публикувано19.06.08 22:05



Не казваш значи.

"Ти да не си адвокат, започвам да се чувствам като че ли съм на скамейката."

Не съм, просто любопитство.



Тема Re: МИНАХА ГОДИНИ (част 2)нови [re: нaив]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано20.06.08 00:28



"Не казваш значи. "

Как да кажа като не знам какво разбираш под 'математик'.



Тема Re: МИНАХА ГОДИНИ (част 2)нови [re: geri®]  
Автор Meл (съзидател)
Публикувано20.06.08 11:29



...A двете не са свързани изобщо.
Ми като не са свързани що ги вмъкваш в дебата.
Тва дали му нараства или не масата се определя не от сбъркани представи като твоите, а от директни измервания.
Да, да... щом ти казваш.

Всичко може, Мел. Всяка физична величина се мери. Физиката на това разчита, а не на сбъркани представи :))
Не всичко, особенно когато няма точна представа, кво е това маса, както е при тебе.

Охо, ти даже не знаеш каква е масата на електрона, а си тръгнал приказки да разправяш - не зависела от това, от онова :))
Ти не знаеш иначе нямаше да говориш толкова глупости. Даже не смееш да погледнеш истината в очите и се криеш зад алабализми.
Знам колко е, но в килограми. А килограмите според теб нямат нищо общо с теглото.

Ми като гледам ти се объркваш в един елементарен мой отговор който изопбщо не се отнася за СТО. Ма тея представи се нуждаят от спешно лечение, Мел. :))
Не се обърквам, а постъпих гериевато, като тебе, чунким схванеш кретенизма в отговорите ти, ама явно това няма да стане.

Ма ти изобщо не си в час, после някой ти се е правил на ударен. И какво, според тебе излиза че ако електронът се движел с 300000 км/сек нямало да има маса, ако преиначим примерът с вятъра?
Това пък малоумие как го достигна. Къде видя в примера с вятъра да движещия се обект да няма маса? Малоумиците на СТО не ги пробутвай тук. Масата е константна величина и не се променя, колко пъти да ти го повторя за да зацепиш такова елементарно нещо. Само СТО пробутва зависимост на масата от скороста. Земи изтрезней малко, че ти се привиждат кви ли не неща.

То сбърканите представи водят до това - да бъркат логика с развинтено въображение. Нищо общо няма, вервай ми :))
Логиката си е за логиците - развинтеното въображение е само за СТОтаците.
И верно нищо общо нямат логиката и СТО.



Тема Re: МИНАХА ГОДИНИ (част 2)нови [re: Meл]  
Автор geri® (циник)
Публикувано20.06.08 11:49



"Ми като не са свързани що ги вмъкваш в дебата. "

Я се огледай кой ги вмъква? Нали се сещаш, трябва непрекъснато да си повтаряш за какво е дебата, не говорим за цилиндрична земя примерно :))

"Не всичко, особенно когато няма точна представа, кво е това маса, както е при тебе. "

Липсата на точни представи си е твой проблем. Масата е отношение на силата към резултантното ускорение. Нарича се втори закон на Нютон :)) Но ти с тея криви представи това не можеш да си представиш.

"Ти не знаеш иначе нямаше да говориш толкова глупости. Даже не смееш да погледнеш истината в очите и се криеш зад алабализми.
Знам колко е, но в килограми. А килограмите според теб нямат нищо общо с теглото. "

Килограмите може да имат, но маса и тегло са различни величини. И в различни системи съотношението им е най-различно. Например в космоса масата на електрона е същата, а пък теглото му е нула. Ма ти като си мислиш че се мерело теглото на електрона... :)))

"Не се обърквам, а постъпих гериевато, като тебе, чунким схванеш кретенизма в отговорите ти, ама явно това няма да стане. "

Zа да постъпваш като мене първо трябва да си наясно с нещата, а не да подхождфаш със сбъркани представи. Иначе, както се вижда, не ти се отдава, а само се объркваш.

"Масата е константна величина и не се променя, колко пъти да ти го повторя за да зацепиш такова елементарно нещо."

Експериментът показва гнилостта на тези представи. Събуди се :))

"Логиката си е за логиците - развинтеното въображение е само за СТОтаците."

Е къде се пъхаш тогава с това развинтено въображение и тези сбъркани представи?

"И верно нищо общо нямат логиката и СТО."

Пак не си схванал за какво става дума и работиш на представи и болно въображение :))



Тема Re: МИНАХА ГОДИНИ (част 2)нови [re: geri®]  
Автор Meл (съзидател)
Публикувано20.06.08 12:55



...Съвсен на глупости те изби., но пък е и разбираемо.
Липсата на точни представи си е твой проблем. Масата е отношение на силата към резултантното ускорение. Нарича се втори закон на Нютон :))
Типично гериевата спекулация и както винаги далече от истината.
Вторият закон няма нищо с Масата е отношение на силата към резултантното ускорение. Но е и нормално да нямаш представа от законите на Нютон, след като кльопаш СТО. Пък и това "резултантното" направо избива рибата.

Килограмите може да имат, но маса и тегло са различни величини.
Естествено, че са различни, нали това ти повтарям от н'ам колко си постинга.
Само дето в момента няма точна представа кво е точно масата, поради което я мерят в .... килограми.

Zа да постъпваш като мене първо трябва да си наясно с нещата, а не да подхождфаш със сбъркани представи. Че ти изобщо не си наясно с нещата и точно затова постъпваш така. Ти си мислиш, че си наясно. Ама само с назубряне на готови фрази не става.

Експериментът показва гнилостта на тези представи.
Няма такъв експеримент. Всички експерименти се съгласуват перфекто с моите представи и са твърде мъгляви явно за твоите.
Лекувай се навреме, че с тия болни представи ще си биеш главата в стената.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.