Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:50 06.07.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Re: ЗАЩО ХСВ ОСТАВА НЕРАЗБИРАЕМА ЗА ПЪРГАВИЯТ ТИ Унови [re: Пeтkoв]  
Автор geri® (циник)
Публикувано12.04.08 01:18



"Защо ХСВ остава така неразбираема за пъргавият ти ум приятелю ."

Zащото е доказано погрешна, приятелю.

"Уредът работи при малки скорости на въртене само при малки габатити .. При големи габарити той би престанал да работи дори и при малки скорости на въртене .. при големи габарити поне един от двата противоположни лъчи ще престане да обхожда всички огледала дори и при малки скорости на въртене.."

Е как работи интерферометъра на Майкелсън-Гейл, дето е с рамо една миля? Объркал си се нещо.

"Тук се заблуждаваш приятелю .. Уредът работи при малки скорости на въртене само при малки габатити .. "

Колко малки скорости и колко малки габарити? Помъчил ли си се да оценяваш, преди да се аргументираш? Не, естествено.

"Какво още не си разбрал за да ти го начетрая .. Не си разбрал че върхът на векторът DA1у сочи наблюдаемия от огледалото светлинен фронт във КС на оста ли .. Не си разбрал че за да бъде светлинният фронт наблюдаем от огледалото трябва да са изпълнени две условия :
1.Върхът на преносният вектор DA1у трябва да лежи в рамките на повърхноста на огледалото A
2. Точката от повърхноста на огледалото върху която лежи преносният вектор DA1у трябва да има линейна скорост равна на вектора на скороста на СВ спрямо оста на уреда за който СВ се изчислява големината на преносния вектор .."

Всичко това е бошлаф работа. Нарисувай следното:

а) лека дъга, центърът на окръжността далеко в дясно.
б) точка А близо до точка В - ъгъл АОВ да е малък, колкото по-малък толкова провалът на ХСВ ще се вижда по-добре. Така разположени огледала са близки до варианта с безброй много огледала, или кръгов резонатор.
в) точка А1c може да е къде да е между А и В, нека за определеност я сложим на средата.
г) сега прекарай допирателната в точка A1c.
д) Сега прекарай правата през АВ, и виж къде е точка D, пресечната с допирателната. Ако не я намериш, не се отчайвай - ние знаем че няма да я намериш :))

Защото породилата идеология с някакви преносни движения е фалшива.



Тема МАЙ НАИСТИНА НЕ МЕ РАЗБИРАШнови [re: geri®]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано12.04.08 01:25





цитат:
".. Аз многократно вече заявих че попарението на светлината върху съседно огледало е въпрос на пресечна точка на няколко прости движения .. движението на светлината във СВ наречено относително движение .. Движението на СВ (което зависи от ъгловата скорост) .. движението на огледалата с някаква ъглова скорост по окръжност .. направлението на движението на светлината към съседното огледало (по въртенето или срещу въртенето) .. зависи и от броя на огледалата прикрепени по периферията.."

Pриятел', точно това НЕ Е ВЕРНО. Не виждам да си нарисувал нов чертеж - като го нарисуваш, ще се увериш съвсем нагледно.
край на цитата.


Ти наистина не ме разбираш щом казваш "Pриятел', точно това НЕ Е ВЕРНО" след като аз съм изброил куп условия а ти говориш в единственно число като че ли съм казал само едно нещо.. Виж пак какво изброявам и помисли отново .. Ще приема че си ме разбрал само ако цитираш кое не е вярното от изброяните неща.. Тогава ще говорим пак..


цитат:
"Чертежът не е объркан приятелю .. объркани са представите ти за границите в които задачата с пресечната точка на движението на светлината и огледалата има решение.."

Nапротив. Съвсем случайно, поради почти равностранните триъгълници на чертежа ти, се получава някакво съвпадение и разумна големина на отсечките. Нарисувай каквото ти предлагам (което е реалната ситуация, скоростта на въртене много по-малка от С) и ще видиш как жестоко си се лъгал.



край на цитата.


Глупости на търкалета .. Колкото линейната скорост намалява по отношение на скороста на светлината , толкова намалява и преносната скорост а относителната скорост става все по близка до резултантната .. т.е. резултантната скорост започва да се доближава до С=конст .. и едната страна на триъгълника става почти равна на другата а третата страна се скъсява почти до нула .. триъгълника на векторите на движенията губи своята площ.. Приятелю , тук всичко е желязно .. не знам какви самодиви и таласъми ти се привиждат..


цитат:
"Не говори глупости. Това би било верно ако се запази ъгловата скорост, не линейната.

край на цитата.

Преносното движение зависи пряко от линейната скорост на огледалата .. Затова при една и съща ъглова скорост за едно и също време векторът на относителното движение остава един и същ а векторът на преносното движение расте с увеличаване на радиусът на въртене.."


Ти не разбираш ли какво съм написал? Не да запазваш ъгловата, а линейната скорост. Увеличавайки радиуса, намаляваш ъгловата скорост.

Чертай, Петков, това е единствения начин сам да си пребориш твърдоглавието.


край на цитата.


Стига с това чертане бе !.. Бактисах да ти чертая .. Ще ти го обяснявам със думи а ти слушай внимателно и си записвай .. Аз на моите чертежи разглеждам интерферометър с три огледала .. две непрозрачни и едно полупрозрачно .. Огледалата са разположени на 120 градуса .. Когато запазваме линейната скорост а увеличаваме радиусът огледалата ще си останат пак разположени на 120 градуса само дето ще са по далече едно от друго поради което ще се увеличи вектора на относителното движение по абсолютна стойност а това ще рече че ще се увеличи и времето за завъртане на огледалата и ъгълът за завъртане на огледалото А до положение А1с ще си остане пак такъв макар и да имаме по малка линейна скорост .. Зависимоста е линейна и чертежът ще изглежда отново по същият начин само мащабът на мерните еденици ще е сменен..

ИСТИНАТА Е В ХСВ

Тема Re: МАЙ НАИСТИНА НЕ МЕ РАЗБИРАШнови [re: Пeтkoв]  
Автор geri® (циник)
Публикувано12.04.08 01:39



"Ти наистина не ме разбираш щом казваш "Pриятел', точно това НЕ Е ВЕРНО" след като аз съм изброил куп условия а ти говориш в единственно число като че ли съм казал само едно нещо.."

Всичко вкупом не е верно.

"Глупости на търкалета .. Колкото линейната скорост намалява по отношение на скороста на светлината , толкова намалява и преносната скорост а относителната скорост става все по близка до резултантната .. "

Tочно така. Затова те и карам да нарисуваш новия чертеж, да видим тая пуста преносна скорост дали е намаляла или е порастнала. По посока обратна на въртенето ни интересува, сещаш се :)

"Стига с това чертане бе !.. Бактисах да ти чертая .."

Ми който не чертае правилно, така му се случва. Нали знаеш, който няма глава, има крака, та и тука - който не може да смята, ще чертае.

Чертай, гледай, даже може да не го коментираш - на мене ми е ясно. как си е отишъл ХСВ...



Тема КОЙ ТИ ВТЪЛПИ ТОВА В ГЛАВАТА?нови [re: geri®]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано12.04.08 11:04



Здравей Гери,


цитат:
"Защо ХСВ остава така неразбираема за пъргавият ти ум приятелю ."

Zащото е доказано погрешна, приятелю.


край на цитата.


Няма такова доказателство приятелю .. Това явно някой ти го е втълпил , избий си го от главата..




цитат:
"Уредът работи при малки скорости на въртене само при малки габатити .. При големи габарити той би престанал да работи дори и при малки скорости на въртене .. при големи габарити поне един от двата противоположни лъчи ще престане да обхожда всички огледала дори и при малки скорости на въртене.."

Е как работи интерферометъра на Майкелсън-Гейл, дето е с рамо една миля? Объркал си се нещо.


край на цитата.


Аз не съм запознат с този интерферометър .. Но ако това е въртящ се интерферометър тип Саняк и работи значи работи при сравнително ниска линейна скорост на въртене отнесена към растоянието между огледалата така че лъчът да достига от едното огледало до другото преди разликата между точките В1с_В1у да е станала по голяма от самите огледала..
Вече ти казах че работата на интерферометърът зависи и от растоянието между огледалата и при кръгло огледало двата лъча няма да престават да обикалят в двете посоки тъй като не могат да минат покрай "съседното огледало" така че винаги ще сеотразяват обхождайки .. Аз разглеждам ако си схванал случая със интерферометър на Саняк от три огледала разположени на 120 градуса за по голяма нагледност и се придържам към този вариант..


цитат:
"Тук се заблуждаваш приятелю .. Уредът работи при малки скорости на въртене само при малки габатити .. "

Колко малки скорости и колко малки габарити? Помъчил ли си се да оценяваш, преди да се аргументираш? Не, естествено.


край на цитата.


Аз винаги оценявам преди да се аргументирам .. казах ти ,че това го имам дадено по природа поради вграденото в мен образно мислене..
Когато казвам малки ъглови скорости и малки габарити имам впредвид такива линейни скорости и габарити които са достатъчно малки че да не предизвикват преносно движение което да отдалечава В1с от В1у на растояние по голямо от самите огледала.. т.е. светлината да не преминава покрай съседното огледало.. да не преминава между огледалата..


цитат:
"Какво още не си разбрал за да ти го начетрая .. Не си разбрал че върхът на векторът DA1у сочи наблюдаемия от огледалото светлинен фронт във КС на оста ли .. Не си разбрал че за да бъде светлинният фронт наблюдаем от огледалото трябва да са изпълнени две условия :
1.Върхът на преносният вектор DA1у трябва да лежи в рамките на повърхноста на огледалото A
2. Точката от повърхноста на огледалото върху която лежи преносният вектор DA1у трябва да има линейна скорост равна на вектора на скороста на СВ спрямо оста на уреда за който СВ се изчислява големината на преносния вектор .."

Всичко това е бошлаф работа.
край на цитата.


Каквото му е "Бош лаф работа" не разбрах .. или просто така ти се чини ?


цитат:
Нарисувай следното:

а) лека дъга, центърът на окръжността далеко в дясно.
б) точка А близо до точка В - ъгъл АОВ да е малък, колкото по-малък толкова провалът на ХСВ ще се вижда по-добре. Така разположени огледала са близки до варианта с безброй много огледала, или кръгов резонатор.
в) точка А1c може да е къде да е между А и В, нека за определеност я сложим на средата.
г) сега прекарай допирателната в точка A1c.
д) Сега прекарай правата през АВ, и виж къде е точка D, пресечната с допирателната. Ако не я намериш, не се отчайвай - ние знаем че няма да я намериш :))


край на цитата.


Казах ти че аз разглеждам случая със уред на Саняк от три огледала разположени на 120 градуса за по голяма нагледност .. При интерферометър със кръгло огледало (както е при интерферометрите с оптически влакна) двата лъча гарантирано обикалят по окръжност .. траекторията им е по окръжност и няма чалъм да минат "между огледалата" за да се прекрати обхождането на лъчите по огледалата както е в разглеждания от мен случай.. В разглеждания от мен слъчай двата лъча се движат по различни траектории като траекторията на лъчът по посока на въртене е по по дълги хорди от окръжноста а обратният лъч се движи по по къси хорди от окръжноста във КС на оста разбира се.. За съжаление не е такава картинката при интерферометър със оптически влакна където и двата лъча имат кръгови траектории поради естеството на огледалната система заставящи двата лъча да илат еднакви траектории .. Същото става и когато имаме мислен уред със безброй огледала раположени на безкрайно малко растояние .. в този случай двата лъча имат еднакви по форма траектории..
Ти ме караш да ти нарисувам този случай със безкрайния брой огледала разположени на безкрайно близко растояние и да ти го нарисувам при това..
Това аз не мога да го нарисувам разбира се така че да ти го покажа тъй като не мога да боравя с четрежи на който има безкрайно близки огледала..
Но пък мога с думи да ти обясня каква е играта при тоя случай .. В този случай с безкрайно близките огледала се свежда до триъгълници на движенията при които лъчът на относителното движение между две съседни безкрайно близки огледала е насочен тангентно към окръжноста тъй като и двете безкрайно близки огледала са именно там .. гугукат си горкичките огледалца в областа на една тангентна точка към окръжноста и лъчът от едното е насочен към другото именно по тангентата .. Но това е относителното движение .. движението изобразявано от векторът АF.. или па AD..
А да видим накъде сега е насочен векторът на преносното движение и колко е голям .. Ми насочен е разбира се именно по посока на тангентата и за лъчът попосока на въртене е съпосочен а за лъчът в посока обратна на въртенето е противопосочен на посоката на векторът на относителното движение и е толкова по голям колкото е по голяма линейната скорост .. Можем да се запитаме(чисто теоретично разбира се) колко ще е голям преносния вектор ако линейната скорост е равна на относителната (300000 км/сек) за лъчът по посока на въртене и за лъчът в обратна посока на въртене.. Ми за лъчът в обратна посока на въртенето ще е равен на векторът АD .. в такъв случай координатната точка(в КС на оста на уреда) в която ще се улавя светлината ще е същата координатна точка в която се излъчва светлината .. ще имаме нещо като стояща светлина .. като светлина имаща нулева резултантна скорост в КС на оста .. Това ще рече че светлината се излъчва от едното огледало към другото и си "виси" неподвижна в координатната точка в която е излъчена в КС на уреда и чака да доде там съседното огледало.. Кеф работа..
Това е картинката която ме караш да ти рисувам и която ако ти нарисувам триъгълникът на движенията ще има нулева площ щото трите вектора ще бъдат насочени все по тангентата и ще се сумират относителното и преносното движение по модул тъй като векторите склчючват нулев ъгъл помежду си .. От тази картинка се вижда , че за лъчът който е в обратна посока на въртенето резултантното движение ще е равно на разликата от относителното и преносното движение а за лъчът който се движи по посока на въртене резултантната скорост в тоя случай ще е равна на сумата на относителното движение и преносното движение ..
Казвай сега какво още те безпокои в концепцията за резултантното движение като сума на две движения в две инерциални КС..


цитат:
Защото породилата идеология с някакви преносни движения е фалшива.
край на цитата.


Фалшива ама на кукуво лято .. Идеалогията за резултантното движение като векторна сума на относителното и преносното движение работи във физиката като пушка !.. Само на недоразбралите им се види фалшива..

ИСТИНАТА Е В ХСВ

Тема ПЪРВО СЕ АРГУМЕНТИРАЙ ПА ПОСЛЕ ПРАВИ ИЗВОДИ !нови [re: geri®]  
АвторПeтkoв (Нерегистриран)
Публикувано12.04.08 11:59



Здравей Гери,


цитат:
"Ти наистина не ме разбираш щом казваш "Pриятел', точно това НЕ Е ВЕРНО" след като аз съм изброил куп условия а ти говориш в единственно число като че ли съм казал само едно нещо.."

Всичко вкупом не е верно.


край на цитата.


Абе ти що не вземеш да се аргументираш първо па то изводите ти могат и да почакат !..




цитат:
"Глупости на търкалета .. Колкото линейната скорост намалява по отношение на скороста на светлината , толкова намалява и преносната скорост а относителната скорост става все по близка до резултантната .. "

Tочно така. Затова те и карам да нарисуваш новия чертеж, да видим тая пуста преносна скорост дали е намаляла или е порастнала. По посока обратна на въртенето ни интересува, сещаш се :)


край на цитата.


Преносната скорост не намалява и не расте .. тя е винаги равна на относителната скорост на СВ спрямо КС на оста.. В нашия случай това е линейната скорост в направление по тангентата .. и за двата лъча на тази скорост е една и съща и е насочена в една и съща посока така че за лъчът койтосе движи по посока на въртене тя е съпосочна със относителната скорост (събираща се) и е противопосочна(изважда се ) с относителната скорост за лъчът в обратна посока ..
Толкова елементарно нещо не мажа да го разбереш .. това елементарно нещо е , че преносната скорост е равна винаги на линейната скорост ..
По въпросите на това дето ме караш да рисувам вече обстойно коментирах в ето тоя постинг:


цитат:
"Стига с това чертане бе !.. Бактисах да ти чертая .."

Ми който не чертае правилно, така му се случва. Нали знаеш, който няма глава, има крака, та и тука - който не може да смята, ще чертае.

Чертай, гледай, даже може да не го коментираш - на мене ми е ясно. как си е отишъл ХСВ...

край на цитата.


Ясно ти е таратанци !.. На теб още не ти е ясно защо ХСВ дойде и защо дойде за мнооооооого дълго ..



Тема Re: КОЙ ТИ ВТЪЛПИ ТОВА В ГЛАВАТА?нови [re: Пeтkoв]  
Автор geri® (циник)
Публикувано12.04.08 13:18



"Аз не съм запознат с този интерферометър .. "

E каква е тая дивотия? Толкова го обсъждахме? Мери въртенето на Земята.

Петков, интерферометрите н а Саняк нямат никакви проблеми да измерват малки скорости на въртене, и колкото са по-големи, толкова по-точно го правят. Ако твоята теория не може да обясни това, забрави я.

".. Аз разглеждам ако си схванал случая със интерферометър на Саняк от три огледала разположени на 120 градуса за по голяма нагледност и се придържам към този вариант.."

бе ти се оправи с обикновения интерферометър, че то от там издиша ХСВ.


"Казах ти че аз разглеждам случая със уред на Саняк от три огледала разположени на 120 градуса за по голяма нагледност .. При интерферометър със кръгло огледало (както е при интерферометрите с оптически влакна) двата лъча гарантирано обикалят по окръжност .. траекторията им е по окръжност и няма чалъм да минат "между огледалата" за да се прекрати обхождането на лъчите по огледалата както е в разглеждания от мен случай.."

Приятелю, освен че няма чалъм, и твоята идея с преносните движения няма чалъм да е верна. Точно това се опитвам да ти покажа - че се опитваш с погрешна теория да обясняваш нещо. После може и триъгълен интерферометър да си разглеждаш, когато установиш че преносните движения не работят.


"...От тази картинка се вижда , ..."

Къде е картинката?



Тема ТОВА Е ЧЕРТЕЖЪТ КОЙТО ЧАКАШЕ !нови [re: geri®]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано13.04.08 03:28



Здравей Гери ,


цитат:
"Аз не съм запознат с този интерферометър .. "

E каква е тая дивотия? Толкова го обсъждахме? Мери въртенето на Земята.

Петков, интерферометрите н а Саняк нямат никакви проблеми да измерват малки скорости на въртене, и колкото са по-големи, толкова по-точно го правят. Ако твоята теория не може да обясни това, забрави я.


край на цитата.


Мойта теория може да го прави и го прави още как !..




цитат:
".. Аз разглеждам ако си схванал случая със интерферометър на Саняк от три огледала разположени на 120 градуса за по голяма нагледност и се придържам към този вариант.."

бе ти се оправи с обикновения интерферометър, че то от там издиша ХСВ.



край на цитата.


Оправям се аз и с обикновенните и с необикновенните интерферометри на Саняк .. помага ми ХСВ .. Не зная на теб ще ти помогне ли СТО да се оправиш с необикновенния интерферометър на Саняк който има три огледала от които едно е делителното и се намира в оста на въртене.. Та тебе не те виждам как ше се оправиш с тоя интерферометър.. Мисли..


цитат:
"Казах ти че аз разглеждам случая със уред на Саняк от три огледала разположени на 120 градуса за по голяма нагледност .. При интерферометър със кръгло огледало (както е при интерферометрите с оптически влакна) двата лъча гарантирано обикалят по окръжност .. траекторията им е по окръжност и няма чалъм да минат "между огледалата" за да се прекрати обхождането на лъчите по огледалата както е в разглеждания от мен случай.."

Приятелю, освен че няма чалъм, и твоята идея с преносните движения няма чалъм да е верна. Точно това се опитвам да ти покажа - че се опитваш с погрешна теория да обясняваш нещо. После може и триъгълен интерферометър да си разглеждаш, когато установиш че преносните движения не работят.



край на цитата.


Говориш някакви беспочвенни приказки .. Внушения някакви си там се опитваш да правиш .. Толкова безпочвенни колкото е безпочвенна и самата СТО !..


цитат:
"...От тази картинка се вижда , ..."

Къде е картинката?


край на цитата.


Ето я картинката която чакаш, казва се рис 7 :

Та в тая картинка се вижда приятелю дека колкото и да правиш голям кръгът и колкото и огледала да слагаш по него векторът на резултантното движение ВA1у е равен на сумата на векторът на относителното движение вектор ВD и векторът на преносното движение DA1у
Обърни внимание на чертежа че плоските огледала се допират в средата си до окръжноста с радиус на въртене R а краищата им се въртят по окръжност с радиус малко по голям от радиусът R защото са тангентни ..
На рис 7 е показано че огледалото А се завърта за време t в позиция А1с за което време векторът на относителното движение нараства до големина ВD а векторът на преносното движение нараства до големина DA1у равна на големината на дъгата АуА1у която е раположена на по големия диаметър на въртене заради повдигането на края на плоските огледала от окръжноста с радиус R и е приблизително равна (но по голяма) от дължина на дъгата изминавана от центровете на огледалата поради много малката разлика между двете окръжности..
Обърни внимание също, че резултантното движение спрямо КС на оста на уреда ВА1у е по малко от относителното движение ВD което ще рече че резултантната скорост е по малка от относителната т.е. V< 300000 км/сек

ИСТИНАТА Е В ХСВ

Тема Re: ТОВА Е ЧЕРТЕЖЪТ КОЙТО ЧАКАШЕ !нови [re: Пeтkoв]  
Автор geri® (циник)
Публикувано13.04.08 04:23



Петков, нарисувал си една права с чернилка по нея.

Айде по-сериозно - нарисувай дъгата А-А1y-В. С тази размазня ти се опитваш да прикриеш безсилието на ХСВ, но то прозира.

Ако огледалата се движат по права, както си го нарисувал, там елементарно се доказва (и вече го писах) че времената на лъчите в двете посоки са еднакви.



Тема КОЙ ТИ Е ВИНОВЕН ЧЕ НЕ СХВАЩАШ [re: geri®]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано13.04.08 04:50



Здравей Гери ,


цитат:
Петков, нарисувал си една права с чернилка по нея.


край на цитата.


Не е така .. Начертал съм една дъга и съм сложил огледала по дъгата , след това съм обозначил със червени точки точките които обозначават центровете на огледалата .. точките на улавянето на светлината и точката D в която свършва относителния вектор и от която почва преносния вектор .. Всичко това е акуратно показано и обяснено с формулки на самия чертеж за яснота .. Например пояснил съм, че преносния вектор DА1у е тангентен към по голямата окръжност по която обикаля края на огледалото в който край е точката Ау в която става улавянето на светлината от огледалото..
Близко е до умът че линията ВА сече двете окръжности и отива до точка D от където се пуска тангентата към външната окръжност в точка А1у..
Това че ти не вникваш си е твой проблем ..
Коня можеш да го заведеш до водата но да пиеш вместо него не можеш..




цитат:
Айде по-сериозно - нарисувай дъгата А-А1y-В. С тази размазня ти се опитваш да прикриеш безсилието на ХСВ, но то прозира.


край на цитата.


Няма такава дъга А-А1у-В .. сори.. Има дъга А-А1с -В , има и дъга Ау- А1у , но дъга А-А1y-В не съществува..
Вниквай приятелю в чертежите и обясненията .. ХСВ е тежка материя .. изисква малко пърдел за да я постигнеш..


цитат:
Ако огледалата се движат по права, както си го нарисувал, там елементарно се доказва (и вече го писах) че времената на лъчите в двете посоки са еднакви.


край на цитата.


На кукуво лето са еднакви времената в двете посоки .. В едната посока резултантното движение е сума от относителния вектор на движението и от преносния вектор на движението а в другата посока е разлика както съм показал на рис 7 .. Не може при това дередже при разни резултантни движения да има еднакви скорости.. Забрави !..

ИСТИНАТА Е В ХСВ

Редактирано от Пeтkoв на 13.04.08 05:12.



Тема Re: КОЙ ТИ Е ВИНОВЕН ЧЕ НЕ СХВАЩАШнови [re: Пeтkoв]  
Автор geri® (циник)
Публикувано13.04.08 05:16



Петков, не виждам дъгата. Начертай я като хората.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.