Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:18 06.07.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Re: НЕ МОЖЕШ ДА ПОВДИГАШ ТОЧКАТА А1унови [re: Пeтkoв]  
Автор geri® (циник)
Публикувано18.04.08 14:08



"Но продължавам да тяърдя че ти си мислиш дето времената са такива каквито ги проповядва лъбимата ти СТО апа аз си мисля че времената са каквито ги предвижда ХСВ.."

И тебе нещо те преследва параноята. Къде съм говорил за СТО? И какви времена предвижда ХСВ, след като при по-големи скорости се оказва че не може да обясни нищо? Получава безкрайни отсечки :))

"Тук явно имаш бяло петно в предстъавите си защото на тази външна окръжност лежи материалната точка от огледалото в която става улявянето на светлината .."

Петков, разглеждаме огледала които улавят светлината по окръжността която сме нарисували. Не си усложнявай чертежа с излишни глупости - те само дозагробват ХСВ. Всеки нов индекс е гвоздей в ковчега на ХСВ, всяка нова точка - лопата пръст върху него!

"В1с е координатната точка на центърът на огледалото В-В коги се е завъртяло в позиция В1-В1 "

Eто, виждаш ли. А в началния чертеж си беше точно точка В1, определяща позицията на огледалото :))

Петков, опрости си чертежа. Махни втората окръжност - огледалата са така настроени, че светлината от едното попада в другото. Интересува ни за колко време ще достгне.

Впрочем, вгледай се в чертежа си. Тази твоя система ИЗОБЩО няма да работи. Светлината попаднала в огледалото в точка А1y се отразява по направление далеко извън окръжността (почти към точка Д). Само погледни какъв е падащият ъгъл, такъв е и ъгълът на отражение - светлината се отразява надолу (по чертежа ти), а не към следващото огледало.



Тема Re: ТИ ПО ДОБРЕ СВЪРШИ ПОЛЕЗНА РАБОТАнови [re: Пeтkoв]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано18.04.08 17:02



"Ти не бързай да пишеш постулати в ХСВ още преди да я познаваш .. По добре се хвани да сършиш някаква полезна работа .. Да пресметмнеш аналитичното намиране на мястото на точката на улавяне на светлината А1у .. Нали носиш ник със славното име на индийския математик .. оправдай никът си !.."

Имено заради ника не бих се принизил да права елементарните сметки които искаш. Ти защо толкова се натискаш за сметки, те са само във вреда на ХСВ (не че на мъртва теориа нещо и вреди).



Тема ВОЙНА ПЛАН ПОКАЖЕТЬ !нови [re: harish_chandra]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано18.04.08 19:16





цитат:
Имено заради ника не бих се принизил да права елементарните сметки които искаш.
край на цитата.


Сметките хич не са елементарни и задачата е доста трудна ..


цитат:
Ти защо толкова се натискаш за сметки
край на цитата.


Необхопдими са за да обличаме полеко леко ХСВ в мамематически дрешки.. както си му е редът ..




цитат:
те са само във вреда на ХСВ (не че на мъртва теориа нещо и вреди).


край на цитата.


ХСВ никога не е била мъртва .. жива е и е в блястящо здраве , а дали саметките ще навредят на ХСВ или ще я подкрепят ще гледаме след сметките .. "Война план покажеть !"

ИСТИНАТА Е В ХСВ

Тема ПОВТАРЯШ ДО ПОСИНЯВАНЕ НЕВЕРНИ НЕЩА !нови [re: geri®]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано18.04.08 19:46





цитат:
"Но продължавам да тяърдя че ти си мислиш дето времената са такива каквито ги проповядва лъбимата ти СТО апа аз си мисля че времената са каквито ги предвижда ХСВ.."

И тебе нещо те преследва параноята. Къде съм говорил за СТО? И какви времена предвижда ХСВ, след като при по-големи скорости се оказва че не може да обясни нищо? Получава безкрайни отсечки :))


край на цитата.


Приятелю , опасявам се че вече ти е трудно да водиш дебата щом повтаряш до посиняване такива неверни неща.. сори..


цитат:
"Тук явно имаш бяло петно в предстъавите си защото на тази външна окръжност лежи материалната точка от огледалото в която става улявянето на светлината .."

Петков, разглеждаме огледала които улавят светлината по окръжността която сме нарисували. Не си усложнявай чертежа с излишни глупости - те само дозагробват ХСВ. Всеки нов индекс е гвоздей в ковчега на ХСВ, всяка нова точка - лопата пръст върху него!


край на цитата.


Ти вместо да осъзнаеш дълбокия смисъл на това което ти казвам се стремиш всячески да избегнеш разговорът по същество .. Само на някакви лирични отклонения те пали ..


цитат:
"В1с е координатната точка на центърът на огледалото В-В коги се е завъртяло в позиция В1-В1 "

Eто, виждаш ли. А в началния чертеж си беше точно точка В1, определяща позицията на огледалото :))


край на цитата.


В1 не може да определи позицията на огледалото ако не е свързана с някаква област на огледалото .. Именно затова въведох индексите .. Във В1с индексът еденица показва че огледалото е вече в завъртяно положение а
индексът "с" показва че точката се намира именно в центърът на огледалото "с" от Sentrum само че побългарено с българско "с"


цитат:
Eто, виждаш ли. А в началния чертеж си беше точно точка В1, определяща позицията на огледалото :))

Петков, опрости си чертежа. Махни втората окръжност - огледалата са така настроени, че светлината от едното попада в другото. Интересува ни за колко време ще достгне.


край на цитата.


Така е , инрересува ни за колко време ще достигне светлината огледалото но ни интересува и в коя точка на огледалото ще достигне светлината .. търсим тая точка .. знаем че тя е точката В1у но ни интересува на какво растояние е от центърът на огледалото тая точка .. Това е важно при сравняване на скоростите на светлинните лъчи спрямо делителното огледало ..


цитат:
Впрочем, вгледай се в чертежа си. Тази твоя система ИЗОБЩО няма да работи. Светлината попаднала в огледалото в точка А1y се отразява по направление далеко извън окръжността (почти към точка Д). Само погледни какъв е падащият ъгъл, такъв е и ъгълът на отражение - светлината се отразява надолу (по чертежа ти), а не към следващото огледало.


край на цитата.


Глупости на търкалета .. това е чертеж -скица и размерите и пропорцийте и направленията са доста на око .. Смешно е при това положение да търсиш под вола теле ..

ИСТИНАТА Е В ХСВ

Тема Re: ПОВТАРЯШ ДО ПОСИНЯВАНЕ НЕВЕРНИ НЕЩА !нови [re: Пeтkoв]  
Автор geri® (циник)
Публикувано18.04.08 19:56



"Приятелю , опасявам се че вече ти е трудно да водиш дебата щом повтаряш до посиняване такива неверни неща.. сори.. "

Kакви неверн неща? Ти ми говориш нещо за СТО, която не сме намесвали тука от месец. Кой говори неверни неща?

"Ти вместо да осъзнаеш дълбокия смисъл на това което ти казвам се стремиш всячески да избегнеш разговорът по същество .. "

Приятелю, опасявам се че определението "дълбок" в случая е съвсем неподходящо.

"В1 не може да определи позицията на огледалото ако не е свързана с някаква област на огледалото .. Именно затова въведох индексите .. Във В1с индексът еденица показва че огледалото е вече в завъртяно положение а"

Приятелю, още от условието тръгнахме че светлината попада в огледалото когато то (разбирай сентъра му) е в положение В1. Това е, без никакви индекси.

"индексът "с" показва че точката се намира именно в центърът на огледалото "с" от Sentrum само че побългарено с българско "с" "

Tочно така, това по начало го кръстихме точка В1. За разлика от В, която беше положението в минал момент.

"Така е , инрересува ни за колко време ще достигне светлината огледалото но ни интересува и в коя точка на огледалото ще достигне светлината .. търсим тая точка .."

Естествено че за центъра говорим. Всяка настройка, която не попада в центъра на следващото огледало, не може да направи пълен кръг. Точно като тая, дето е нарисувана на чертежа.

"това е чертеж -скица и размерите и пропорцийте и направленията са доста на око .. "

Именно, именно. А в началото точно с ъглите, дето са от същия чертеж - на око - се опита да минеш - били различно, щото така, на око се виждало :))

Гледай си внимателно чертежа - ако ъгълът на отражение в точка А1y е равен на ъгъла на падане (както идва от точка В) то светлината няма да попадне в предишното огледало преди точка А. Само това е достатъчно да покаже, че цялата камара индекси водят до бунището, дето ги чака и самата ХСВ.



Тема Re: ПОВТАРЯШ ДО ПОСИНЯВАНЕ НЕВЕРНИ НЕЩА !нови [re: geri®]  
Автор geri® (циник)
Публикувано18.04.08 20:09



Изобщо, Пеъков, възникна поредния казус, който за да обясниш, трябва да повишиш номера на ХСВ :))

Представи си следната ситуация.
Имаме източник А, на определено разстояние R от него имаме диафрагма с малка дупка. Далеко зад нея, примерно на 10.R имаме наблюдател В, неподвижен с диафрагмата и с източника.

В момента на излъчване на източника (по посока на В през дупката в диафрагмата) пред диафрагмата минава друг наблюдател/обект С, движещ се паралелно на диафрагмата, демек перпендикулярно на направлението източник-наблюдател В. Естествено, минаването на тоя наблюдател пред диафрагмата е за много по-малко време, отколкото светлината достига от източника до диафрагмата.

Според всичките тея сметки и вектори дето ми чертаеш се получава, че светлината ще се терминира именно в наблюдател С, независимо че е насочена към наблюдател В. Демек ще мине през стената на диафрагмата, през непрозрачна преграда, защото в този по-късен момент наблюдател С е изцяло закрит с диафрагмата.

Аналогията с нашата задача е очевидна.

ВИждаш ли до какви абсурди води тая камара от индекси дето си насипал върху чертежа си?

Редактирано от geri® на 18.04.08 20:13.



Тема НЯМА ТАКИВА СЛЕДСТВИЯ ОТ ХСВ!нови [re: geri®]  
АвторПeтkoв (Нерегистриран)
Публикувано18.04.08 20:49





цитат:
"Не съм казвал такова нещо приятелю , даже и през ум не ми е минавало това ако огледалата са неинерциални .. "

Това следва от ХСВ. Ти не си казал, но тя сама говори :))


край на цитата.


Неяма такива следствия от ХСВ .. няма следствия че цитирам:"Ако в точка А имаш много огледала, всяко от които се движи с различна скорост, според тебе лъч от фенерче насочен от В към А ще попадне във центъра на всяко от огледалата, стига скоростта му да е по-малка от около 1/2С. "
Пак повтарям за да вденеш:Не съм казвал такова нещо приятелю , даже и през ум не ми е минавало това ако огледалата са неинерциални .. Не ми слагай думи в устата..


цитат:
".. Ако огледалата са неинерциални то светлината насочена към центърът на огледалата ще попадне встрани от центърът в точката А1у отсточща от центърът на огледалото А1с"

Да бе да. Само дето положението на А1с зависи от скороста на гледалото.
край на цитата.


Е, и ?..


цитат:
Което потвърждава думите ми, че ако имаш различни огледала (с различни скорости) светлината ще попадне във всяко от тях, независимо че са в различни положения. При това имаме абсурдно положение - светлината НЕ Е насочена към тях, ама на, попада. Това ХСВ съвсем се оля напоследък :))


край на цитата.


Точно така , светлината е насочена в момента на излъчване към огледалата и затова попада в тях нищо че съществува някаква КС според която огледалата се движат инерциално и независимо че съществува скапаната идея че светлината не трябва да попадне в тях щото докато тя се движи към огледалата те ще се отместят ..


цитат:
А точно това се получава при тебе.
Явно приказваш без да си си изяснил казуса.
Имаш тръба, която от точка В стига досами точка А. От точка В тръгва светлина, паралелна на тръбата, насочена към точка А. Обаче, огледалото се измества, не стои вече над отвора на тръбата, а отива някъде извън, вече не знам къде, в точка А1с примерно :)
край на цитата.


Неправилно трактуваш нещата .. Огледалото и тръбата са неподвижни а източникът е инерциален и светва по някое време в срвдата на тръбата и после не ни интересува това че минава през една дупка на тръбата в инерциалното си движение спрямо огледалото и тръбата .. Според твоята философия че несветещата лампа е източник на светлина може и да изглежда че светлината е събитие което се е сллучило при източника .. някъде извън тръбата но си с грешка .. Ако имаме много огледала и ако тръбите са направени от някакъв материал че са взаимно проникаеми една за друга а са непроницаеми за светлината , и ако всяка от тръбите е неподвижно със едно огледалата и ако светне светлина по някое време в тръната светлината ще достигне до всяко огледало защото траекторията на светлината е през центърът на тръбата и в никол момент тя няма да достигне до стената на тръбата .. Това е ХСВ приятелю .. Светлината ще пристигне при множеството огледала когато са на огромно растояние едно от друго .. Това е ХСВ приятелю .. светлината е множествен процес и няма нищо общо с налъма..


цитат:
Тя светлината била заспали рентгенови лъчи, и Петков ги откри и събуди. Значи светлината може да мине през непрозрачен произволен материал?


край на цитата.


Това са ходячие идеи за ХСВ .. сори..


цитат:
Петков, усещаш ли се досега колко предположения си направил, само и само за да се опиташ да обясниш (опит, без успех) ефекта на Саняк?


край на цитата.


Какви предположения те стряскат бе приятелю .. това че светлината е многопроцесно явление и това че мястото на излъчване на светлината е относително понятие след излъчването и се намира из цялата вселена е основен постулат в ХСВ бе приятелю.. Съжалявам че толкова време не си го схванал..


цитат:
Забележи, огледалото и тръбата са в различни СВ. Светлината не се терминира от тръбата защото е насочена изначално към А - и ако някъде далеко зад А имаме неподвижен с тръбата наблюдател, тя ще достигне до него със сигурност.
край на цитата.


Добър въпрос ! .. И доста труден !.. Ще ми трябва време да помисля за да ти отговоря .. Ще помисля и ще ти отговоря .. В моментът не съм готов ..





Тема Re: ВОЙНА ПЛАН ПОКАЖЕТЬ !нови [re: Пeтkoв]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано18.04.08 21:37



"Сметките хич не са елементарни и задачата е доста трудна .. "

Елементарни са, ако ти е трудно преговори си малко училищната математика или почни да се занимаваш с нещо друго.


"Необхопдими са за да обличаме полеко леко ХСВ в мамематически дрешки.. както си му е редът .."

В математически дрешки се обличат само смислени неща, бесмислици като ХСВ не могат да се облекат в математика.


"ХСВ никога не е била мъртва .. "

Фактът не се променя от това какво ти се иска не теб.



Тема ПИЙНАХ КАФЕНЦЕ, ОСВЕЖИХ СЕ, ИДВАМ С ОТГОВОРнови [re: Пeтkoв]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано18.04.08 22:24





цитат:
Забележи, огледалото и тръбата са в различни СВ. Светлината не се терминира от тръбата защото е насочена изначално към А - и ако някъде далеко зад А имаме неподвижен с тръбата наблюдател, тя ще достигне до него със сигурност.
край на цитата.


Тоя въпрос наистина ме изненада и ме затрудни .. Но аз както виждаш верен на убежденията си че двбата трябва да се води принципно а не да се плеще каквот попадне и да се вдига пушилка аз прекъснах за малко .. Пийнах кафенце , освежих се .. събрах мислите си и идвам за да ти отговоря .. Ето отговорът ми :
Ще говоря по Рис 3



Нека в момент t1 се излъчи светлиннен фронт във точка А както е показано на рис 3 със потъмнената елипса се символизира светлинния фронт .. Нека този светлинен фронт в КС на СВ се движи по направление на точка В .. и нека в КС на оста СВ началото на КС се движи по направление Л(епицентъра).. Нека тръбата е насочена по направление АВ и нека е нелодвижна относно епицентърът и се движи по лаправление Л(епицентъра ).. Вижда се че в КС на СВ движението на светлинния фронт е по оста на тръбата която се измества встрани заедно със самата КС на СВ с преносното двоижение с което се измества и самия светлинен фронт.. Ясно е че относно тая светлина в този СВ тръбата не може да е преграда за тази нишка на светлината тъй като тръбата се движи заедно със СВ на огледалото.. Ако обърнем внимание ще забележим че в КС на уреда траекторията на светлината е линията АВ1 която линия е под ъгъл спрямо оста на тръбата (АВ1 е под ъгъл спрямо направлението АВ).. Но поради синхрон на двете движения (на относителното движение на светлинния фронт под ъгъл спрямо тръбата и поради постоянното синхронно отместване на тръбата заедно със преносното движение защото тръбата се движи синхронно със СВ в който се улавя светлината то светлинният импулс С(А) опстава винаги в оста на тръбата макар и да се движи под наклон спрямо тая ос.. От тук се вижда , че траекторията на светлината в КС на оста АВ1 не е насочена по оста на тръбата и въпреки всичко светлинния импулс не е в състояние да докосне тръбата.. Не е така обаче за всеки други светлинен импулс във всеки други СВ .. Оказва се че светлинния импулс преминава безпрепятственно във СВ който е сподвижен с тръбата след като е първоначално насочен по оста на тръбата .. Така тръбата ще напусня всеки светлинен импулс който е нацелен по оста на тръбата и е във един СВ със тръбата (приемаме че тръбата е с много малък отвор съизнерим със вълната) .. Във всички останали СВ тръбата се оказва бариера за светлинния процес и той се пректарява в другите СВ без енергиен обмен поради невъзможност за взаимодействие на тези нишки от процесът със тръбата която има различен СВ със тях .. Ако трябва да обобщим от множеството огледала движещи се инетциално и със най различна скорост светлината ще пристигне само до това огледало което е неподвижно спрямо тръбата.. Надявам се да не съм объркал нещо..

ИСТИНАТА Е В ХСВ

Тема С ТЕБ НЕ СЪМ ПРОВЕЛ НИТО ЕДИН ДЕЛОВИ РАЗГОВОР !нови [re: harish_chandra]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано18.04.08 22:38





цитат:
"Сметките хич не са елементарни и задачата е доста трудна .. "

Елементарни са, ако ти е трудно преговори си малко училищната математика или почни да се занимаваш с нещо друго.



край на цитата.


Моска не вярва на сълзи!..
Не ти вярвам човече , докато не си успял да решиш задачата не ти вярвам ни грам .. Не вярвам че имаш потенциал да се справиш с решението.. Не ми се сърди но така мисля и така ти го и казвам .. сори ..


цитат:
"Необхопдими са за да обличаме полеко леко ХСВ в мамематически дрешки.. както си му е редът .."

В математически дрешки се обличат само смислени неща, бесмислици като ХСВ не могат да се облекат в математика.



край на цитата.


С теб от как се е интернет заинтернетило не ми се е удало да прочета един твой смеслен постинг .. че сега ли ..


цитат:
"ХСВ никога не е била мъртва .. "

Фактът не се променя от това какво ти се иска не теб.


край на цитата.


Има хора които мислят всичко които говорят .. има и хора които говорят всичко което мислят .. Тези твой препирни ме намекват че си от втория тип .. Дано да се лъжа !..



ИСТИНАТА Е В ХСВ


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.