Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:14 28.04.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема индуктивна пещнови  
Автор sas42O (непознат )
Публикувано26.03.08 15:05



някой може ли да ми помогне като ми разясни що е това индуктивна пещ и как мога да си я конструирам



Тема Re: индуктивна пещнови [re: sas42O]  
АвторPжeвckи (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 15:26



Казано вкратце: Бобина (соленоид), по която тече ток с висока честота, а в средата й се намира металът подлежащ на разтопяване.
Да си я конструираш сам е трудна, да не кажа невъзможна работа ако никога не си се занимавал с електроника, силова електроника и прочие.



Тема Схеманови [re: sas42O]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано26.03.08 17:38







Тема Re: индуктивна пещнови [re: sas42O]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 19:29



По-добре си купи от тук www.elnabg.com



Тема Re: Схема разкошна е:)))нови [re: Sargon lll]  
АвторPaчo Koвaчa (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 20:53



Саргоне да те питам нали знаеш старите руски телевизори (от тях по новите модели по точно) имат захранване не с трансформатор а с едни там мали трафчета от керамика те са защитени по подразбиране от късо съединение (такава им е схемата А да бе сетих се импулсни захранвания Та те дали няма да станат като се премахне изправителната част на изхода за целите на питащия по горе.доста са мощни 300 вата ги хващат.То май всички талавизори:) са с с импулсни вече .
Аз на времето сиках да си правя миниатюрен електрожен ама нищо не стана Нали съм си майстор чупайстор повреди се пущината най накрая и така и не можах да заваря нищо Исках тенекийки да заварям от консервена кутия.
Още е съм се отказак де ама нямам под ръка стар руски телевизор .Ще намеря.
Та въпроса ми е пак да кажа на момчето дето пита даи това няма да му свърши работа.
П.С.
Винаги се радвам да те чета Здравей:)))



Тема Re: Схеманови [re: Sargon lll]  
АвторPжeвckи (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 23:56



И как си представяш, човек дето пита как да си направи индукционна пещ да спретне тая ЛАМПОВА схема, при условие, че даже аз, дето се занимавам с лампова техника няма да седна да я правя а?
Айде едно настрана, дето ще се види в чудо да ги намери тия лампи и да им плати цената, ами тия анодни напрежения малко не те ли смущават?

Ако изобщо ще тръгва да прави нещо подобно е добре да го прави на транзистори. Ако не друго, поне захранващите напрежения може да са по-ниски.

И имаш ли си представа, какви мерки за защита от електромагнитно лъчение трябва да вземе, така, че да не дофтасат от една държавна служба при него на 20-тата минута след като е пуснал тая пещ или пък да не светне самия той?



Тема Re: Схема разкошна е:)))нови [re: Paчo Koвaчa]  
АвторPжeвckи (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 23:57



Не Рачо, няма да стане.



Тема Re: индуктивна пещнови [re: sas42O]  
Автор sas42O (непознат )
Публикувано27.03.08 09:16



много благодаря на всички. беше ползотворно за мен. ще ви информирам дали се е получило. А ако се сещате за алтернативен начин за топене на метали над 1000 С споделете.



Тема Re: Схема разкошна е:)))нови [re: Paчo Koвaчa]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано27.03.08 17:42



Здрасти! Не знам точно какво имаш предвид, но човек трябва постоянно да опитва. Дори неуспешните опити дават важна информация и знания...



Тема Re: Схеманови [re: Pжeвckи]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано27.03.08 17:48



Схемата е съвсем елементарна, с малко и еднотипни елементи. Подобни лампи би трябвало все още да се намират, аз мисля, че имам. Имам въобще доста електронни лампи, а тези са сравнително прости. Напреженията не са смущаващи, лампите принципно работят с високи напрежения. Има няколко начина да се получи подобно напрежение, това не е проблем. Не съм виждал схеми с транзистори, но може да има, примерно с полеви транзистори, не знам. Не знам как излъчва тази пещ на по-голямо разстояние, но ако имаше проблеми, вероятно щяха да споменат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.