Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:14 23.09.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Тоя клуб е на изкуствено дишаненови  
Автор Cлoвeнckи вoлk (бла бла)
Публикувано28.02.08 13:19



Демонстрира се някаква изкуствена "активност" от антирелативисти ,свободни енергетици и нам кви си още ощетени от природата хора.Но това не е песимизъм,а реалното състояние на физиката в България -посредственост и интелектуална нищета



Малиии колко съм повърхностен



Тема Re: Тоя клуб е на изкуствено дишаненови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Авторbaroweca (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 14:13



Ами, задник, обогати представите ни за нещата по начин по който мислиш че трябва да бъдат. Както се казва критиците не са по добри от творците.





Тема Re: Тоя клуб е на изкуствено дишаненови [re: baroweca]  
Автор geri® (циник)
Публикувано28.02.08 16:21



Критиците обикновено са неуспяли творци :)



Тема Re: Тоя клуб е на изкуствено дишаненови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано28.02.08 18:28



Какво общо има активноста на антирелативистите с физиката?



Тема Re: Тоя клуб е на изкуствено дишаненови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор CATV ()
Публикувано28.02.08 19:03



а реалното състояние на физиката в България -посредственост и интелектуална нищета


на физиката или на физиците



Тема е квонови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано28.02.08 19:58



никой не си мисли че физиката в българия пори леда.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Тоя клуб е на изкуствено дишаненови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
АвторCalderone (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 00:17



Българска физика има, само че не се прави в България. Посредсветността я има не само в България. Голяма част от днешните физици са посредствени, понеже когато са били докторанти, все са чакали научният им ръководител да има даде поредната "бойна" задача. В науката обаче, трябва да си доста креативен, т.е. да не чакаш само някой да те тика да работиш, а сам да помислиш, и сам да свършиш нещо, по собствена инициатива. Малко хора се осмеляват да го правят, понеже е рисковано и в повечето случаи неуспешно начинание.

Колкото до т.нар. антирелативисти и свободни енергетици, при тях иновативните идеи идват постоянно, но на никой от тях не му се налага да излезе публично и да защити твоернията си. Ето защо, форумите като този са най-доброто място за тях. Тук никой не им търси сметка, всичко е спокойно, и можеш да пишеш, каквото искаш понеже няма рецензии.



Така че, всичко си е в рамките на нормалното.



Тема Re: Тоя клуб е на изкуствено дишаненови [re: Calderone]  
Автор 3мeй (Дърт козел)
Публикувано29.02.08 06:04



Тази есен работих за малко с един професор,вярно по химия.Ако ди позволиш да бъдеш креативен и да работиш по собствена инициатива,както казваш,със сигурност си аут от екипа


Pecunia non olet!

Тема Re: Тоя клуб е на изкуствено дишаненови [re: 3мeй]  
АвторCalderone (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 17:57



Работата в екип не пречи да си креативен

Професорите, с които работя ме насърчават да съм креативен. В противен случай, според тях, просто си губя времето.

Едно от нещата, които ми харесват на системата в САЩ е, че тук все докторант преминава т.нар. Comprehensive exam. На него докторантът трябва да представи пред комисия научения проект, по който иска да работи, и да го защити пред комисията в рамките на 30 минтуна презентация. Ако не успее да го направи, той не е докторант, а магистър. По този начин се разбира, дали докторант е креативен, и дали изобщо трябва да продължи докторантурата. Комисията се състои от 4-ма души, като един от тях не трябва да е физик, например химик. Докторантът трябва така да изложи нещата, че дори човек, който не е в неговата област да разбере ясно, какво докторантът иска да изледва, защо иска да го изследва, и как точно ще го изследва.

В България мисля, че все още няма подобен изпит за докторанти. Вместо това имаме атестации, но те не са същото.



Тема Re: Тоя клуб е на изкуствено дишаненови [re: Calderone]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано29.02.08 18:20



"Професорите, с които работя ме насърчават да съм креативен. В противен случай, според тях, просто си губя времето. "

Това е учтивия американски начин да ти кажат че си губиш времето, щото то е ясно че ти креативен не можеш да бъдеш. Ти имаш проблеми с разбирането, какво остава за креативност.

"Едно от нещата, които ми харесват на системата в САЩ е, че тук все докторант преминава т.нар. Comprehensive exam. На него докторантът трябва да представи пред комисия научения проект, по който иска да работи, и да го защити пред комисията в рамките на 30 минтуна презентация. Ако не успее да го направи, той не е докторант, а магистър. По този начин се разбира, дали докторант е креативен, и дали изобщо трябва да продължи докторантурата. Комисията се състои от 4-ма души, като един от тях не трябва да е физик, например химик. Докторантът трябва така да изложи нещата, че дори човек, който не е в неговата област да разбере ясно, какво докторантът иска да изледва, защо иска да го изследва, и как точно ще го изследва."

Да, и трябва да си абсолютен кретен за да него минеш тоя изпит.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.