Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:05 28.09.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема ГРЕШКИ НА ЕДИН СРЕДНОСТАТИСТИЧЕСКИ РЕЛАТИВИСТ - 3нови  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано18.01.08 17:52



Продължение на темата...

Връзки към:




Щирлиц

Редактирано от Щиpлиц на 18.01.08 17:53.



Тема Re: ГРЕШКИ НА ЕДИН СРЕДНОСТАТИСТИЧЕСКИ РЕЛАТИВИСТ - 3нови [re: Щиpлиц]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано18.01.08 18:33



Здрасти, Петков!
Хубаво е направил Щирлиц (нов филм ще правят за него!) - че много дълга стана оная - трудности с отварянето..., а не - с отговарянето, както си мислиш:
Ето те:

Здравей 3орник ,
Лелеее !.. колко много усилия си хвърлил да защищаваш айнщанизъма !.. Защищаявай ги .. те ше ти палнат пиратка под опашката ай им е замирисало на вакуум.. Бъди сигурен , че да даваш на айнщанист вакуум е все едно да даваш на дявола тамян..


цитат:
Що си извадил изречението от контекста - ставаше дума за твоето разбиране за съвременност, а не моето - не знам кой се прави на ударен с мокър парцал, значи ...
край на цитата.


Ми ти па я вземи го изцитирай в контекста му, че да видим какво всъщност си искал да кажеш .. А?


цитат:
За вярване ... не ставаме - гледаме да си доказваме нещата;
край на цитата.


Ми като трябва да доказваме ти що не вземеш да докажеш че пристигането на инфото прави информиращият се съвременник на събитието за което пристига инфото .. Я пробвай да видим какво ше излезе .. ше излезе дрън-дрън та пляс!..


цитат:
То, на айнщанистите не е нужна да се помага, те сами се справят в оплетеното.
край на цитата.


Какво се оправят бе браче !.. Осраха процепа тотално !..


цитат:
Досега, не виждам анти-релативистите на косъм да са мръднали напред в знанията си (хем що бели косми натрупахте, ускорително) - ква е файдата да се хабим? с обяснения:

край на цитата.


За какви знания става въпрос .. за онези парадоксалности дето отхвърлихме умело и с пиниз ли .. Че за какво ние да учим нещо което смитаме с метлата и се каним да го хвърлим на бунището .. Който иска да върви да си го събира от там и да си го учи .. То перверзия и в науката има ..


цитат:
--доказано не разбирате от ускорения! (доказателствата са в постингите ви)

край на цитата.


Масйтапчия ..


цитат:
-- доказано си градите собствени, несъответстващи на действителността теории(???) и хипотези. И смело чрез тях "оборвате" ... верните - отговарящи на действителността;

край на цитата.


Не позна .. Ние градим теорий яки и мощни и го правим с цел подмяна на ония смотани теории като СТО дето заслужават само с оная си работа да ги сочи чиляк ..


цитат:
--доказано предписвате несъществуващи изводи от СТО, например - щото не сте я прозрели, че и по-лошо - не желаете да я разберете;

край на цитата.


Току що доказахме че СТО очаква близнаците да се взаимопогребът.. Ти в такъв случай не би ли нарекъл такава теория дето предвижда мишките да се взаимоизядът -лайнена теория .. А?


цитат:
-- вервате! - (чудно, защо - от по-горното, дето споменах, че сме неверници)- в пренос на инфо със скорост по-голяма от "С"- с/у вяра - не се бори никой! умен, щото ЗНАЕ, че е безсмислено.

край на цитата.


Инфо може да се пренася и със скорост по голяма от "С" .. За целта е достатъчно обектите да са взаимоподвижни и да си преизлъчват инфото което се разпространява във средата на наблюдателя на светлината..


цитат:
И като не разбирате същността на СТО - най-ви иде отръки, да я псувате по вашенски...

край на цитата.


Не е морално на болен и нещастен да се присмиваш .. На шантав е в редът на нещата да се присмиваш .. СТО е шантава теория и е идеална за присмех !


цитат:
Има и по-интересни неща от заяждане със СТО-таци - във физиката и из електричеството - там, дет си силен ... Във физиката само с философия - не става, требе и ... друго: да си се опарил с измервания на дължини на пръчки и времена с повечко часовници и ... чак тогава: симулации разни и факирства с неочаквано тълкуване!
край на цитата.


Дано барем сам да си го рабираш това дето го ортуваш щото е напълно хаотично .. трябва врачка да викам че да ми го разтълкува..


цитат:
Говоря общи приказки, защото - темата "оборване" на СТО - отдавна е приключила в полза на СТО-таците.

край на цитата.


Ми приключи я !.. Те упуснаха фронта - тотално.. Сега са се скрили нейде и ближат рани..


Това, дали ша ма отфърлят айнщанистите - вече го изкоментирах в по-раншен постинг- прочети го, де!


Ми като трябва да доказваме ти що не вземеш да докажеш че пристигането на инфото прави информиращият се съвременник на събитието за което пристига инфото .. Я пробвай да видим какво ше излезе .. ше излезе дрън-дрън та пляс!..
Да, тогава му се случва падащото поле от явлението- научава, че нещо се е случило и ако е физик, го нарича събитие. Изчислява си по правилата на играта с ЛТ и евентуално, намира по кое време се е случило събитието. Който не знае правилата се нарича ...съвременник на ставащото (Слънчо ме пече, казва, макар че това дето го топли е тръгнало преди 8 минути оттам!); който знае правилата - установява истинското време (и пространство) на събитието и може да каже: това събитие се е случило ЕДНОВРЕМЕННО с ... някое друго - също изчислено по правилата... там дет им казваш "по-време на брането на боб, например, булката родила..." В този смисъл ЕДНОВРЕМЕННОСТТА добива физически смисъл - не е философски смисълът.
Съгласен съм, че философски не е така: затова ти казах че само философия, не достига...
Физиката борави с точности при измервания на разни параметри, зависещи и от дистанции-дължини и времена- с датчици, с голяма точност! Това й е работата. Ако не си се занимавал конкретно с бързи процеси - най-вероятно - няма да разбереш трудностите в установяване на параметри, записването им в таблици и разни ...инженерчета, като нас, да ги ползват в изчисленията си за якост при опън-натиск, огъване, усукване и др. Отделно те пък ползват теоретичните разработки с готови формули, изведени от най-общи съображения и/или опитно проверявани СТО-тици пъти. Например си електроинж., а ме питаше какво е туй групова скорост и фазова скорост, при елмагн. вълни?!? - Е, аз кво да си мисля!: че си отсъствал на тая лекция ли?
Що не - възможно е, но - уважавайки себе си - поглеждаш и ...като печен разбирач на електричеството - нямаш никакви проблеми да разбереш написаното...
Съжалявам, че не го правиш, а се впускаш в отрицателни емоции с лозунги - като знам, че ти е ясно, че на лозунги никой не се фаща!

Да, съжалявам!

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Редактирано от 3opниk2 на 18.01.08 18:37.



Тема Re: ГРЕШКИ НА ЕДИН СРЕДНОСТАТИСТИЧЕСКИ РЕЛАТИВИСТ - 3нови [re: Щиpлиц]  
Авторzornik2 (Нерегистриран)
Публикувано18.01.08 19:21



Здрасти, Сенди!

Поством го цялото, щото - много въпроси...

Здравей Зорник!

Ако си съгласен, че Светът е материален и че материята е несътворима и неунищожима (изходен постулат; впрочем ти имаш ли изходен постулат?;докъде виждаш делимостта на частиците и защо?), трябва да имаш мярка за количество материя, така както имаш за количество пространство и количество време. Тази мярка за количество материя трябва да е еднакво приложима за всяка възможна форма на проявление на материята. Имаш ли такава мерна единица и как измерваш с нея? Защото при мен това е масата. В този смисъл масата на телата е постоянна величина, независима от никакви условия и предпоставки. Но масата на телата има две противоположни съставки - потенциална и кинетична. При увеличаване на скоростта расте кинетичната съставка за сметка на намаляване на потенциалната. Именно този факт регистрира СТО.

"Няма празно - с отвори разни: вакчастиците се "допират" плътно с обвивните си фотони, като ... формата на тези фотони може да се променя: например, пурообразна да става от тороидална; тогава казвам, че съществува подреденост на вакчастиците и в мислен куб (страна 1 м) броят на вакчастиците е по-голяма от реален, докато в "реален" такъв куб, бройката им е постоянна, но е ограден от "криви" стени. Това е кривината на пространството, защото вещевите обекти се образуват върху вакподложка - задружна дейност на СПХ на вакчастиците за образуване на вещева. "

Тъй като съм убеден материалист, аз изхождам от характеристиките на материята. От познатите ни нейни форми не намирам такава без празно в нея (казано просто "несвиваема"). Другото не мога да коментирам без да съм го изучил в подробности. Това твои предположения и представи ли са или се осланяш на конкретни факти?

"Напротив - има енергия без "маса при покой" и това са всички полета - фотоните им."

Какво разбираш под обект без маса? Той материален ли е? Как да разбирам схващането ти за енергията, след като не я свързваш с масата? Какво е това "енергия"? Навярно схващаш, че аз се стремя да представя архитектурата на Света на базата на една по-широка платфорва от тясно специалната, като в същото време търся потвърждения в последната. И когато не ги намирам, търся отговор на въпроса защо е, на какво се дължи това несъвпадане. Започвам от хармонизацията на възможно най-общите отговори, за да стигна по този начин и до частните и за да съм в значително висока степен сигурен (разбира се, в никакъв случай не стопроцентово) в тяхната правдивост, тъй като се получава една причинноследствена верига, която при грешка се къса.

"Така че преместването на вещева не е с: разглабяването й на една място , а после - сглобяването й на друго. Тя е непрекъснато "сглобена" - само си променя формата на обвивката - зависи, коя обвивка- от дължината на вълната на падащия фотон - с какво ще резонира."

Казах ти, че не смея да се впускам в подобни подробности. Причината е ясна - недостатъчното развитие на познанието и в частност на моите собствени познания. Просто по този начин изразявам факта, че аз се разпространявам (значи вълново) от точка А до точка В.

"Тук - въртиш, сучиш, пак ги разделяш: пространство, отделно от времето - така стават грешни разсъжденията и водят до неправилни изводи - напр. че инерцията на телата зависела от времето - от нищо не зависи инерцията... нали затова е инерция."

Ако материята не е пространствена, то тя би представлявала абсолютно права (Евклидова) равнопротивопоставена безкрайна силово напрегната среда (липса на полюси) и би останала вечно в това състояние. В такава материя не би могло да тече време. Времето се ражда при наличие на промяна. А такава промяна започва, когато материята е затворена в пространство (нарушаване на идеалното равнопротивопоставено състояние), тъй като тогава се появява полярността център-периферия (центърът е особената силова точка; в нея силовата подредба пълно-празно става невъзможна за реализиране, поради което тя се явява източник на смущения).В този смисъл времеинтервалът делта t следва да е толкова по-малък, колкото по-бързо върви промяната, примерно делта х (СТО проповядва обратното и трябва да обясни какво ще стане с диференциала dх/dt). С течение на милиардите години еволюция движението от скорост с стига до скорост 0. При скорост 0 центърът на пространството се взривява тъй като центростремителната сила през еволюцията изведнъж се превръща в центробежна (сила на привличане между периферията и центъра).

Считам, че класиката е достатъчно зряла, за да се заеме и с явленията от началото на 20в. За мен фотоните и зърната на твоята решетка са един и същ материален обект. А защо не?


Даже започвам отзад-напред, щото - сам си отговорил на първия въпрос: и полетата (фотоните им) и вещевите частици са МАТЕРИЯ. Фотоните ги наричаме полева форма на материя. Пръснати са: "числа-векторчета" в пространството върху което се реализира вещевата форма на материята, образувайки се с огромна честота от промяна на тези чисълца-векторчета. Промяната е по големина и по посока.
Вещеви обект (обективно съществуващо, установимо във взаимодействия)- можем да се "хванем" за него. КС.
Полеви обект - не можем да се "хванем" за него(Не е КС). Обективно съществува, но резултатът, че съществува, го установяваме след взаимодействие с вещеви обект.
Количество на нещо : съставлява сума от количеството на вещевите и полевите обекти участници в нещото-фотоните за връзка м/у вещевите обекти са полетата. Въобще: всички връзки се осъществяват само и единствено посредством полеви обекти.
Там, дето си мислиш, че е "кухо" откъм вещеви обекти (празно) е: или пълно с полета установими при тяхното изменение или са в "динамично равновесие" вакчастиците са подредени "безнапрежително!"


Вещевите характеристики: маса, заряд, спин и др- се случват, след като "стане" вещева форма: след като се образува такава; и тя си ги "носи" със себе си. Зависи върху каква вакподложка се образува и си ги изменя заради нея!!!
Затова, "излъчен" фотон от такава вещева "носи" със себе си и "историята" на излъчилата го частица. Това е инфото във фотоните.



Тема Re: ГРЕШКИ НА ЕДИН СРЕДНОСТАТИСТИЧЕСКИ РЕЛАТИВИСТ - 3нови [re: zornik2]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано18.01.08 19:45



Дайте по-кратко с цитатите бре, хора. ;о)) Оригиналния текст си го има в постингите, и ще е достатъчно само да се укаже откъде е цитата.

Не че имам нещо против, сървъра не е мой, но за вас става по-трудно отварянето и четенето на дълги и предълги теми.

Щирлиц



Тема Re: ГРЕШКИ НА ЕДИН СРЕДНОСТАТИСТИЧЕСКИ РЕЛАТИВИСТ - 3нови [re: zornik2]  
Авторsendy (Нерегистриран)
Публикувано18.01.08 20:57



Здравей Зорник!
"Фотоните ги наричаме полева форма на материя.""Вещеви обект (обективно съществуващо, установимо във взаимодействия)- можем да се "хванем" за него. КС.
Полеви обект - не можем да се "хванем" за него(Не е КС)."

Аз свързвам КС с фотон в покой Ко - собствената му система (докажи ми че нямам право). Когато този фотон се движи, значи въпросната негова собствена система, вече Кс, се движи с гранична скорост с (абсолютна граница), а той си остава в покой относно нея. Система Кс е горна граница на скоростта. Ето защо аз я избирам за обратна, огледална , горна нула (ако обект се движи със скорост 299999км/сек, то относно Кс неговата скорост ще е 1км/сек). Значи скоростите във вселената ще се подредят във възходящ ред относно Кс. Този ред би следвало да има горна граница - огледална скорост с - която ще е реална скорост абсолютна нула. Това е системата Ко (или твоята решетка, доколкото схващам).

"Количество на нещо : съставлява сума от количеството на вещевите и полевите обекти участници в нещото-фотоните за връзка м/у вещевите обекти са полетата. "
Сума от количеството на какви обекти представлява фотонът? Представлява ли той за теб количество материя?

"Въобще: всички връзки се осъществяват само и единствено посредством полеви обекти."

Съгласен.

"Там, дето си мислиш, че е "кухо" откъм вещеви обекти (празно) е: или пълно с полета установими при тяхното изменение или са в "динамично равновесие" вакчастиците са подредени "безнапрежително!"

Не съм казал кухо откъм вещеви обекти, а абсолютно празно. Освен фотони в покой и движение друго няма. От тях се пръква веществото и обратно се превръща в тях. Единствената възможност за движение на частицата "фотон" е да трепти (да се колебае, пулсира, осцилира..) около равновесното си положение. Това осцилиране може да става единствено в празното. Силата на привличане фотон-празно (липса на фотон) е единствената сила в природата. Тя причинява пространствената организация на полевата материя, а последната , на свой ред, стартира времето.

"Вещевите характеристики: маса, заряд, спин и др- се случват, след като "стане" вещева форма:"

Масата е основен атрибут на материята изобщо, а не само на веществото. Зарядът произтича от силата пълно-празно (е нейна вариация, подобно на разните видове взаимодействия).

"Затова, "излъчен" фотон от такава вещева "носи" със себе си и "историята" на излъчилата го частица. Това е инфото във фотоните."

Историята може би не, но определена информация за частицата в момента на излъчването да.



Тема БРАВО ЩИРЛИЦ!нови [re: Щиpлиц]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано19.01.08 01:07



Здравей Щирлиц ,
Много хубаво правиш че прехвърляш темите .. иначе не се работи браче .. не се отварят щото са набъбнали ..

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/


Тема Re: ГРЕШКИ НА ЕДИН СРЕДНОСТАТИСТИЧЕСКИ РЕЛАТИВИСТ - 3нови [re: Щиpлиц]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано19.01.08 08:01



Прав си, ама като опитах копи-пейст - дира нещо ми изхвърляше регистрацията (може при мен да е грешката?) и ... виждаш тоз постинг -без регистрация е - та затуй цялото го преместих... пък и много въпроси: голямо търчене напред-назад...
Извинявам се - ще се старая...


.......

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: ГРЕШКИ НА ЕДИН СРЕДНОСТАТИСТИЧЕСКИ РЕЛАТИВИСТ - 3нови [re: sendy]  
Автор3opниk2 (Нерегистриран)
Публикувано19.01.08 09:04



Здрасти, Сенди!

Аз свързвам КС с фотон в покой Ко - собствената му система (докажи ми че нямам право). Когато този фотон се движи, значи въпросната негова собствена система, вече Кс, се движи с гранична скорост с (абсолютна граница), а той си остава в покой относно нея. Система Кс е горна граница на скоростта. Ето защо аз я избирам за обратна, огледална , горна нула (ако обект се движи със скорост 299999км/сек, то относно Кс неговата скорост ще е 1км/сек). Значи скоростите във вселената ще се подредят във възходящ ред относно Кс.

Доказателство, че нямаш право е ... практиката. Нали за физика говорим - не е възможно на практика да се хванем за фотон. На теория- квото си искаме правим, ама след туй - требе тълкуване - физично.
Във формулката за "дължина на интервал" - квадратът му - е направено това което предлагаш, но е четиримерно. Затова, преди време, го наричах "корекция" на обикновената дължина, заради граничната скорост на наглед. Уж за яснота!
Ама - не ме разбраха...



Сума от количеството на какви обекти представлява фотонът? Представлява ли той за теб количество материя?

Да, фотонът е "количество" материя - порция; но няма маса при покой, поради ... горните причини. Той е количество полева форма на материята - показва (след взаимодействие с вещество- променя състоянието на същото, която промяна можем да "видим")- та, показва промяна на СПХ на вакчастиците, които участват в неговоро структуриране като порция.
Веществото също е структуриран "пакет" от СПХ на вакчастици, но в него, смущенията-фотони се "въртят" около собствен геом.център, а съседите от вакчастици алтернативно "отвръщат" на удара и така правят възможно устойчиво съществуване на топка-възел от фотони на вакуума, които "ние" виждаме като елементарни частици: протони, неутрони, електрони.
Илюзията е: втичащи и изтичащи фотони на вакуума към един център - който пък сърфира по вакрешетката (има аналогия с фононите при твърдите тела) и съответно формата и размерите се диктуват от това, върху какво "стъпва" това устойчиво образувание. За такова движение се греже цялата околност от вакчастици, та - до безкрайност - движение по инерция (началната "скорост" по вакуума е предопределена от условията на "затваряне " на образуващите смущения - затова и "ние" не можем да се хванем към таз решетка - хващаме се за вещеви обект- щото сме вещеви- който, по никой начин не знаем - накъде се движи спрямо неподвижната вакрешетка)

Не съм казал кухо откъм вещеви обекти, а абсолютно празно. Освен фотони в покой и движение друго няма.
Има: топки от "завързани" фотони (като връзки на обувки - има ляво и дясно завързване, но това е друго - по-нататък, за него) - вещеви обекти. Фотони в покой - няма (не е установимо, на практика нямаме право да го ползваме, след като знаем, че е така)- по термините на физиката

Единствената възможност за движение на частицата "фотон" е да трепти (да се колебае, пулсира, осцилира..) около равновесното си положение.

Вж аналогията с фононите в твърдо тяло - не може да осцилира около равновесно място, ако е фотон (или фонон)- движи се с максимално възможната Ссреда, щото е "изтървано" - излъчено от мястото на случване- раждане.

...Това осцилиране може да става единствено в празното. Силата на привличане фотон-празно (липса на фотон) е единствената сила в природата. Тя причинява пространствената организация на полевата материя, а последната , на свой ред, стартира времето.

Споменах, че празно няма: има вакрешетка на физическия вакуум, върху която се реализират както фотоните, така и вещевите - вакрешетка са възлите на вакчастиците, които "размери" са недостижими за нас - нали сме ОГРОМНИ вещеви образувания, с сравнение с тях- те са неподвижни за нас и се образуваме върху тях, от промените на СПХ. Понятието "сила" е свързано със взаимодействия на леви и десни вакфотони (лявозавихрени и дяснозавихрени)- и ако към вещева пада поле от такива фотони, то - се влияе върху нейното образуване - значи и върху траекторията й на сърфиране - значи: казваме, че й действа СИЛА.
Да не забравя: всичко това е по хипотезата ми, а тя - нито е призната, нито доказана; единственото е, че поне не противоречи на известното във физиката, досега. Малко по-странни изглеждат тълкуванията, ама въпрос на "свикване" с нея...

Масата е основен атрибут на материята изобщо, а не само на веществото. Зарядът произтича от силата пълно-празно (е нейна вариация, подобно на разните видове взаимодействия).

Не - масата е само коефициент м/у силата и ускорението. "Зарядът произтича" от вътрешно неуравновесено най-външно образуващо смущение на вещева, а откликът (това дето му викаш "празно") на съседите вак частици - реакцията на околното - разтрептява околното на вещевата, с характеристика "заряд" - това става с лявозавихрени (протон) или дяснозавихрени (електрон) фотони на вакуума - те "изглеждат като фантоми, някои предпочитат да ги наричат виртуални фотони- но те не са "кратко-живущи", а са всъщност - огледално отражение на най-външната образуваща пулсация на вещева.
Тази вещева се държи като "бясна"

Историята може би не, но определена информация за частицата в момента на излъчването да.

Да, разбрал си ме - не е цялата история, а тази на танц: "последен валс"
.......



Тема Re:АКО НЕЩО НЕ СЕ ЗАПОЧНЕ,.....нови [re: Пeтkoв]  
АвторNNN (Нерегистриран)
Публикувано19.01.08 14:04



Здравей, Петков

Силните постинзи ни изядоха главите .. Видя ли сеги как прищипани релативистчетата се изпокриха в миша дупка и сеги нема кого вече да сапунисваме.. Настана скука !..


Изпокриха се щото, първо искаха да пробутат ОПП ефектите като верни, все пак Гери призна, че ОПП са илюзия .....”” Ми сбъркал съм.”””” .
Сега трябва пак да признава, че времето за двама симетрични близнака тече синхронизирано, само, че няма да го направи щото вече трябва да се хваща за големите пръсти на краката и тогава сбогом СТО... прасчай Григорий.... прости ми Генчо.

Колкото до скуката, ако я караме по български няма да стане, ще да се изпокараме помежду анти... Шегувам се разбира се.





Съгласен съм с йoвo, дори поста ми от 14.01.08 19:01. ... в ГРЕШКИ НА ЕДИН СРЕДНОСТАТИСТИЧЕСКИ РЕЛАТИВИСТ- 2 беше нещо такова.


”””””Петков и Мел - стига !

СТО не е верна - и сега какво правим ?!

Има толкова експерименти за анализиране .
Дали наши хипотези ги обясняват задоволително - моля заповядайте :
аберациите (надлъжни и напречни)
експерименти от типа на саняковите
на други ”””””””

Дори предлагам. Един от клуба да започне темата (всеки може да е, няма никакво значение, аз си давам отвод защото не съм постоянен в клуба), като разгледа един (или повече, но нека да не е едновременно) експеримент с който да се анализира какво отхвърля или доказва за верността на СТО и най вече нова теория, хипотеза която може да обясни разглеждания експеримент. По този начин след анализиране на всички експерименти ще остане една теория – хипотеза” която да обяснява досегашния експериментален резултат.


Предлагам и за да няма дълги постове и теми, в тази тема (може да се нарече, ЕКСПЕРИМЕНТИ, ТЕОРИИ, ХИПОТЕЗИ ), да се пише,
ПРИМЕРНО:

1.Експеримента със самолет.
Доказва:
1. Времето само за движещия се самолет се е забавило, т.е. часовника в движещия се самолет е изостанал.
2. Времето в покоящият се самолет не е променяло хода си.

Изводи:
1. Двете ИС (движещ се и покоящ се самолети) не са равноправни и не можем да разглеждаме всяка от тях и за движеща се и за покояща се, т. с. равноправието на ИС разглеждано в СТО не е истина.
2. Не може само на основа относително движение между двата самолета да се опише правилно света и закономерностите, налага се и информация за предисторията на ИС.

++++++++++++++
Всеки който опонира да става в отделна тема,(може да се нарече, НЕ СЪМ СЪГЛАСЕН, ЗАЩОТО.. ) като в тази тема вече може да се пише (да се обяснява) надълго и на широко и дори с вицове. Като по този начин темата „ЕКСПЕРИМЕНТИ, ТЕОРИИ, ХИПОТЕЗИ” ще остане кратка (желателно е в нея дори да се пише с ДА или НЕ) и постепенно в нея ще се натрупват „съгласията” на всички клубари като на края ще остане „най вярната” ТЕОРИЯ- ХИПОТЕЗА.

Всичко това може да стане, ако и Щирлиц се съгласи да изтрива всичко което не е по темата ЕКСПЕРИМЕНТИ, ТЕОРИИ, ХИПОТЕЗИ, с цел да се запази кратка и ясна. (Ням ада е лошо дори да се направи нещо като таблица и там да се вписват достигнатите съгласия.)

Но затова и всички от клуба (поне постоянните) да се съгласят. Затова и предлагам на обсъждане . Дайте мнения и който има повече свободно време и желание нека започва.

П.П. Виждам, че има и нови никове (поне за мен са нови, но ако бъркам се извинявам защото аз не съм много постоянен в форума), sendy, Йoвo и то със сериозни знания.
АКО НЕЩО НЕ СЕ ЗАПОЧНЕ, НЯМА И ВЕРОЯТНОСТ ДА СЕ ЗАВЪРШИ!




Тема ЩЕ ИЗПЪЛЗЯТ КАТО ЛАЛУГЕРИ ОТ ДУПКИТЕ СИнови [re: NNN]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано19.01.08 15:13



Здравей NNN,


цитат:
"Силните постинзи ни изядоха главите .. Видя ли сеги как прищипани релативистчетата се изпокриха в миша дупка и сеги нема кого вече да сапунисваме.. Настана скука !.."


Изпокриха се щото, първо искаха да пробутат ОПП ефектите като верни, все пак Гери призна, че ОПП са илюзия .....”” Ми сбъркал съм.”””” .
Сега трябва пак да признава, че времето за двама симетрични близнака тече синхронизирано, само, че няма да го направи щото вече трябва да се хваща за големите пръсти на краката и тогава сбогом СТО... прасчай Григорий.... прости ми Генчо.


край на цитата.


Е, че то ако признаят дето времето за двамата близнака тече синхронно .. ако признаят че обръщането на двамата близнака намиращи се в две взаимоподвижни ИС то всичките изводи на СТО за относителна едновременност на събитията отиват на кино и с това се срива и цялата СТО из основи.. Те по скоро са съгласни да умрат отколкото да направят такива позорни признания нанасящи удар в самото сърце на СТО..


цитат:
Дори предлагам. Един от клуба да започне темата (всеки може да е, няма никакво значение, аз си давам отвод защото не съм постоянен в клуба), като разгледа един (или повече, но нека да не е едновременно) експеримент с който да се анализира какво отхвърля или доказва за верността на СТО и най вече нова теория, хипотеза която може да обясни разглеждания експеримент. По този начин след анализиране на всички експерименти ще остане една теория – хипотеза” която да обяснява досегашния експериментален резултат.



край на цитата.


Ми добре .. И аз съм съгласен да видим какво ни дават опитите .. Можем да почнем с опитите от които се стига до изводът че С=конст .. Да видим каква интерпретация може да се направи по отношение на установеното досега С=конст .. Да видим дали това е пределна скорост или е просто скорост на светлината в средата на наблюдателя


Или па да разгледаме как доплеровият ефект доказва по голяма относителна скорост на светлината :

Можем да разгледаме и ефекта на Саняк


цитат:
Колкото до скуката, ако я караме по български няма да стане, ще да се изпокараме помежду анти... Шегувам се разбира се.

край на цитата.


Няма да се налага да се караме антитата помежду си .. надявам се леко полеко релативистчетата да изпълзят като лалугери от дупките дето са се испокрили.. Ще има кого да сапунисваме .. не бой се..



НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/

Редактирано от Пeтkoв на 19.01.08 15:24.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.