Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:56 03.07.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
Тема Re: ЧЕТЕНЕТО В НАШЕ ВРЕМЕ Е ЛЕСНОнови [re: Пeтkoв]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано27.11.07 03:44



Четох, никъде там не обесняват как е според ХСВ, но ти като нещеш да кажеш аз какво мога да направя.



Тема СЪЩОТО.. АМА СЪВСЕМ ДУГО НЕЩО..нови [re: harish_chandra]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано27.11.07 09:23



Здравей harish_chandra ,


цитат:
Четох, ...


край на цитата.


Коги сколаса бе ?.. Че аз бях ти дал за четене за цяла година!.. Явно си го претупал отгоре -отгоре..




цитат:
никъде там не обесняват как е според ХСВ, но ти като нещеш да кажеш аз какво мога да направя.


край на цитата.


Вярно че там не ортуват как е според ХСВ2 .. ама па за сметка на това обясняват как светлинната вълна се движи в тесен лъч под права линия .. не във всички посоки..само в линия.. А ти това питаше .. Ако си го разбрал ше ти кажа , че и в ХСВ2 е пак така само дето е в повечко СВ едновременно..

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/

Тема МИ ЩО ДА НЕ ОБЯСНЯВАМ ЩОМ ПИТА НАРОДАнови [re: geri®]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано27.11.07 09:29



Здравей Гери ,


цитат:
Мда, Петков, гледам си чучнал на тема в която се казват куп празни приказки без да се каже нищо съществено.
край на цитата.


Не е вярно .. чиляка пита .. иска да знае що е то ХСВ2 и има ли почва у нас .. Що да не му обясня .. А?.. Знанието трябва да е достъпно до всички !.. до целия народ!..




цитат:
А в темата в която ти показах точно как се дъни ХСВ не смееш да припариш :))
край на цитата.


Нема такава тема в която ХСВ2 се дъни .. това с дъненето на ХСВ2 са само несбъднати релативистки мечти..

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/

Тема Re: МИ ЩО ДА НЕ ОБЯСНЯВАМ ЩОМ ПИТА НАРОДАнови [re: Пeтkoв]  
Автор geri® (циник)
Публикувано27.11.07 16:50



Кво ще му обясняваш на човека за ланския сняг, ти докато му обясняваш, тохй взел че се стопил :))Умря ХСВ, не е на мода вече.



Тема МЕЧТИТЕ НА АЙНЩАНИЩЧЕТАТАнови [re: geri®]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано27.11.07 20:45



Здравей Гери ,


цитат:
Кво ще му обясняваш на човека за ланския сняг, ти докато му обясняваш, тохй взел че се стопил :))Умря ХСВ, не е на мода вече.
край на цитата.


Мечтииий !.. релативистки мечтания !.. Невярно ама затова пък готино !..



НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/

Тема Re: СЪЩОТО.. АМА СЪВСЕМ ДУГО НЕЩО..нови [re: Пeтkoв]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано28.11.07 19:53



"Коги сколаса бе ?.. Че аз бях ти дал за четене за цяла година!.. Явно си го претупал отгоре -отгоре.. "

Добър съм в четенето. Това дето другите го четат за една година, за мен е един ден работа.

"Вярно че там не ортуват как е според ХСВ2 .. ама па за сметка на това обясняват как светлинната вълна се движи в тесен лъч под права линия .. не във всички посоки..само в линия.. А ти това питаше .. Ако си го разбрал ше ти кажа , че и в ХСВ2 е пак така само дето е в повечко СВ едновременно.."

Не е така. Вълната там се разпространява във всички посоки. Но взависимост от какво се интересуваме в някои ситуации разглеждаме само един лъч. Същото е и с въздуха, звукът се разпространава във всички посоки, но ако те интересува какво ти чуваш може да рагледаш само правата свързваща твоето ухо и источника. Разликата между Кл.М. и ХСВ е че при ХСВ когато вълната е уловена от някой то тя спира да се разпространава , а Кл.М. във всички други посоки продължава. Ако ХСВ вълните се распространяват само в една посока то те не са като в Кл.М. и не виждам защо ме препращаш да чета там.



Тема А ЗАЩО В КИНОТО Е ОСВЕТЕН САМО ЕКРАНА?нови [re: harish_chandra]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано28.11.07 20:23



Здравей harish_chandra,


цитат:
"Коги сколаса бе ?.. Че аз бях ти дал за четене за цяла година!.. Явно си го претупал отгоре -отгоре.. "

Добър съм в четенето. Това дето другите го четат за една година, за мен е един ден работа.


край на цитата.


Аферим !




цитат:
"Вярно че там не ортуват как е според ХСВ2 .. ама па за сметка на това обясняват как светлинната вълна се движи в тесен лъч под права линия .. не във всички посоки..само в линия.. А ти това питаше .. Ако си го разбрал ше ти кажа , че и в ХСВ2 е пак така само дето е в повечко СВ едновременно.."

Не е така. Вълната там се разпространява във всички посоки.
край на цитата.


Будалкаш ме.. Пробвай с джобно фенерче .. И защо в киното е осветен само екрана .. И как въобще може да се фокусира светлината (има и такова чудо по светът бели ) ако се разпространява във всички посоки..
И разгеле ти се отдава да четеш бързо хващай се и чети още..


цитат:
Ако ХСВ вълните се распространяват само в една посока то те не са като в Кл.М. и не виждам защо ме препращаш да чета там.
край на цитата.


ХСВ вълните се разпространяват в една посока както в КлФ .. преди да станеш готов да схванеш ХСВ трябва да поучиш малко КлФ..

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/

Тема Re: А ЗАЩО В КИНОТО Е ОСВЕТЕН САМО ЕКРАНА?нови [re: Пeтkoв]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано28.11.07 23:05



"Будалкаш ме.. Пробвай с джобно фенерче .. И защо в киното е осветен само екрана .. И как въобще може да се фокусира светлината (има и такова чудо по светът бели ) ако се разпространява във всички посоки..
И разгеле ти се отдава да четеш бързо хващай се и чети още.."

Ако излъчваш светлина в тръба много ясно че като стигне трабата ще се отрази и ще продължи към екрана, а няма да мине през тръбата(естествено зависи от тръбата но в киното такава използват). Но от източника светлината се излъчва във всички посоки. Така че проблема си остава.



Тема ИЗТОЧНИЦИ ВСЯКАКВИнови [re: harish_chandra]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано29.11.07 01:11



Здравей harish_chandra ,


цитат:
Ако излъчваш светлина в тръба много ясно че като стигне трабата ще се отрази и ще продължи към екрана, а няма да мине през тръбата(естествено зависи от тръбата но в киното такава използват). Но от източника светлината се излъчва във всички посоки. Така че проблема си остава.


край на цитата.


това дето си видял че лампите осветяват навсякъде е измамно Това е така защото този вид източници излъчват много порции светлини .. за всяка посока по една .. Една порция светлина има за траектория права линия .. нема чалъм да хукне навсякъде..
Ама карай да върви .. я виж какво лафче си подкарахме с тебе .. като на седянка...



НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/

Тема С ТАЯ ТЕМА ШЕ БИЯ АЙНЩАНИСТИТЕ ПО ТИКВАТА ..нови [re: Пeтkoв]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано01.12.07 18:22



Напрееед !



НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.