Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:41 03.07.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
Тема КВАНТ СВЕТЛИНАнови [re: harish_chandra]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано23.11.07 08:09



Здравей harish_chandra ,


цитат:
Ами и аз това казвам. В постановкато дето описах по-горе ти с фенерчето излъчваш само една порция светлина. И според ХСВ аз няма до видя този проблясък защото някой си тичал някъде си, нали така.
край на цитата.


Точно така .. когато е излъчена само една порция светлина тя може да бъде уловена само от един наблюдател .. тоя който я хване хване .. другите духат супата.. Квант светлина не може да бъде делена че да стигне за целия китайски народ .. Ти какво?.. жалваш се против неудобната действителност ли ?



НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/

Тема Сравнително просто е...нови [re: Пeтkoв]  
Автор Meл (съзидател)
Публикувано23.11.07 12:04



...Но кое те кара да си уверен че променената честота от доплеров ефект се дължи на промяна на скороста на светлината спрямо наблюдателя ?.. Защо не допуснеш че доплеровият ефект се дължи на това че източникът на светлина се движи по време на излъчване спрямо средата в която се разпространява светлината с константна скорост спрямо наблюдателя..
Всичко зависи от представата. Та предсави си балон с източник на звук вътре в центъра. Сега си представи, че този балон се движи със скорост V относно външен източник, който пък се явява неподвижен за звуковата среда отвън.
Звука вътре в балона ще се движи със Сзо=конст относно източника и със скорост Сз=Сзо+V относно наблюдателя. В момента когато напуска балона звукът скоростта относно наблюдателя ще се промени на Сз=Сзо=конст.
Т.е. ДЕ се получава точно в този момент на преход от едната в другата среда, когато скороста на звука променя скоростта си относно наблюдателя.
За наблюдателя обаче това ще се дължи на скоростта на източника и ще е прав, само дето няма да е прав за момента на ДЕ. Ако обекта няма собствен балон то се получава твоят случай. Сега си представи обратната задача.
Наблюдателя е в собствен балон, а източника е външен. Пак ДЕ се получава на границата на собствения балон. Когато балона е прозрачен (невидим) представата е, че ДЕ се получава още в момента на излъчване и Сзо=конст, но явно това е самоизмама за наблюдателя. При малки обекти излъчватели с балон приблизително по "веществената граница", може да се приеме че самият обект излъчва направо в средата на наблюдателя. И сам можеш да си разгледаш различните възможни варианти, да не ги описвам всичките.

Ти обаче ще трябва да ми обясниш как светлината от гледна точка на КлФ според теб ще достигне съгласно опитната постановка за едно и също време до противоположните краища на съвпадналите взаимоподвижни пръчки като сме убедени че съгласно С=конст светлината разпространяваща се спрямо двете пръчки ще стигне до вторият край на всяка от пръчките за едно и също време по часовниците на всяка от пръчките ..
Пообъркал си се, приятелю! Според КлФ С=/=конст и се държи като всеки един обект по отношение на скоростите и относитлността. Т.е. ако е С=конст=Со за единият, то за другият ще е С=конст=/=Со.
Забележи при СТО са поумешани тези понятия. В действителност може да се каже С=конст, но за различните наблюдатели тази константа е различна, като за неподвижния относно средата С=конст=Со.
...т.е. след някакъв интервал от време еднакъв за двете пръчки щото пръчките са еднакво дълги и светлината фактически се движи тръгвайки от единият им край и стигайки другият със скорост С=конст което е опитен факт в земни условия надявам се и според теб...
За еднакъв интервал от време светлината ще измине различна относителна скорост отноно краищата на двете пръчки. Т.е. за КлФ когато светлината стигне края на едната пръчка, то тя няма да стигне и краят на другат пръчка.
Забележи и за двете пръчки С=конст, но С1=/=С2.
единният обект от съвместно движещ се пакет фотони НЯМА да се окаже в едно и също време на две места отделени дистанционно
За СТО пък отсечките и времената се скъсявали.



Тема ДВЕТЕ ПРЪЧКИ САДВА МАКРООБЕКТАнови [re: Meл]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано23.11.07 13:13



Здравей Мел ,


цитат:
За еднакъв интервал от време светлината ще измине различна относителна скорост отноно краищата на двете пръчки. Т.е. за КлФ когато светлината стигне края на едната пръчка, то тя няма да стигне и краят на другат пръчка.
Забележи и за двете пръчки С=конст, но С1=/=С2.

край на цитата.


Недоумявам .. Та нали не друг а ти твърдеше че всетлината се рапшространява не къде да е а във средата на макрообектите (пръчките с големината и масата на земята да речем)
Как ще обясниш дистанцията между краищата на пръчките при положение че двете пръчки са на разстояние когато светлината достигне краищата им в един и същ момент. Момента за двете пръчки е един и същ защото е равноотдеалечен с еднакъв времеви интервал за достигане на светлината в краищата на двата макрообекта ч чието електромагнитно поле се разпространява според теб светлината .. И как въобще ще обясниш като единен обект светлината след като тя в твоята хипотеза е вълна в две взаимоподвижни електромагнитни полета на макрообектите на пръчките.. Според твоята хипотеза това са просто две вълни в две взаимоподвижни среди..

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/


Тема При макрообекти много трудно ще постигнешнови [re: Пeтkoв]  
Автор Meл (съзидател)
Публикувано23.11.07 15:14



...достатъчен диаметър на лъча. Но да речем, че си го достигнал. Тогава лъча се "разцепва" на два обекта и вече имаш два лъча, като всеки се разпространява в полето на тази "пръчка" в която е. Тези два лъча няма да се движат с еднаква относителна скорост относно трети налюдател. Но явно не това те вълнува, а защо тези два лъча ще стигната двата края на "пръчките" едновременно по абсолютното време. И след като са тръгнали едновременно, как двата края на пръчките се намират на значително разстояние един от друг.
Ми сравнително просто е С=конст не значи С=Со, т.е. всеки от лъчите придобива преносната скорост на полето в което се разпространява. Т.е. относно обекта притежател на полето в което е лъчът С1=конст=Со и едновременно с това притежава относителна скорост спрямо другият обект С2=конст=/=Со.
И как въобще ще обясниш като единен обект светлината след като тя в твоята хипотеза е вълна в две взаимоподвижни електромагнитни полета на макрообектите на пръчките.
Светлината не е вълна в смисъла, в който ти си я представяш. Вълна е в смисъла на Максуел, на принципа на излъчване разпространение и поглъщане, но има и съществени различия. По същество представлява "пренасяне" (трансиране) на локалната промяна на електрическото поле, като магнитен моноимпулс. Затова разпространението и е линейно, а не сферично. Заради въртенето на електрона всяка следваща във времето промяна на електрическото поле е завъртяна на ъгъл. Така че формата на фотона е със форма на статична спирала, но минавайки през точка от пространството става като "на кино" илюзия, че около теб нещо се върти. Периода на въртене определя честотата на фотона, т.е. честотата на фотона пряко зависи от честотата на въртене на електрона. Като това не е хипотеза, а чисто математическо следствие.
Съгласно законите на Нютон, Кулон и т.н. математическият резултат е че:
rn= r1.n
зrn=n
Vn =vn/2 - т.е. съществува точна зависимост между абстрактната излъчена максимална (хроматически доминираща) честота Vn и ъгловата скорост на въртене на електрона vn за всяко n-стационарно потенциално орбитално ниво на една атомна диполна система. Което също е доказателство, че излъчва дипола електрон-протон, т.като и протона се върти със същата честота. М/у впрочем това е открил и Бор, че при образуването на водородния атом, „електрона изпуска монохроматично лъчение с честота v равна на половината от честотата на въртене върху неговата крайна стационарна орбитала . Но постулатите му са били малко посбъркани и това е довело до .....КМ ;))))).
М=h/2п=constante, т.е. ъгловият момент за всеки орбитален електрон е еднакъв (постоянен) за всяко потенциално ниво, независимо от атомния номер Z на химическият елемент и квантовото число n.
Защо обаче СТО не е вярна
Има следните случай: а), относно наблюдение от неподвижната земя на отсечка върху движещо се със скорост v спрямо нея тяло, б) относно наблюдение на движещата се със скорост v земя от пункт, неподвижно свързан към извънземно тяло. Уравнението обобщено изразява редукцията на една отсечка, мащабно представляваща параметър на конкретен физичен обект, разположен например върху една космическа материална система, наблюдавана от друга такава, при относителната скорост v на едната спрямо другата, в съответствие с принципът за относителност на параметрите на Г. Галилей.
При ъгъл Q=0 се получава първият и основен принцип на Доплер случай a) за редукция на честоти, което представлява квадратно уравнение c два корена, тъй като информационната скорост е само в посока на излъчването, при което знакът минус пред корена отпада, като при v>c дава имагинерна стойност, поради невъзможност информацията да достигне физичната система.
От имагинерните корени за v>c (излъчващото или осветено тяло на основния принцип на динамично-полевите редукции Айнщайн заключава, че е невъзможно да има по-голяма скорост от светлинната и едностранчиво, неизчерпателно и нелогично дефиннира своя фатален (за развитието на науките) “постулат” (хипотеза) за скоростта на светлината:
“Скоростта на светлината не зависи от движението на източника”.
Тъй като принципите за електродинамично-полеви и акустичните редукции са аналогични, би следвало и скорост по-голяма от акустичната също да не е възможна, което е явен абсурд. Освен това скоростта на светлината е по-голяма в по-редките среди. В никое пространство между два космически обекта няма абсолютен вакуум, поради което винаги С<Со - която е електродинамична константа за абсолютния вакуум, но дори и в безвъздушното космическо пространство не е абсолютен вакуум.

Т.е. съгласно КлФ няма такъв факт: Скоростта на светлината не зависи от движението на източника. Както и това дето Гери го пусна за импулса на фотона. Явно е че импулса зависи от скоростта и посоката на движение на източника.



Тема Re: КВАНТ СВЕТЛИНАнови [re: Пeтkoв]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано23.11.07 22:56



"Точно така .. когато е излъчена само една порция светлина тя може да бъде уловена само от един наблюдател .. тоя който я хване хване .. другите духат супата.."

Именно, в ситуациата която описах по-горе този дето бяга ще хваща всяка излъчена от теб порция светлина. Което противоречи на опита.

"Ти какво?.. жалваш се против неудобната действителност ли ?"

Не, жалвам се против противоречивата ХСВ2, с действителноста проблеми нямам.



Тема МИ ДОКАЖИ ГОнови [re: harish_chandra]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано24.11.07 02:02



Здравей harish_chandra,


цитат:
"Точно така .. когато е излъчена само една порция светлина тя може да бъде уловена само от един наблюдател .. тоя който я хване хване .. другите духат супата.."

Именно, в ситуациата която описах по-горе този дето бяга ще хваща всяка излъчена от теб порция светлина. Което противоречи на опита.


край на цитата.


Ми докажи го.. за сега имаш само някакво твърдение..


цитат:
"Ти какво?.. жалваш се против неудобната действителност ли ?"

Не, жалвам се против противоречивата ХСВ2, с действителноста проблеми нямам.


край на цитата.


Че ХСВ2 била противоречива си плаче за доказателство..

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/


Тема Re: МИ ДОКАЖИ ГОнови [re: Пeтkoв]  
Автор geri® (циник)
Публикувано24.11.07 02:23



"Че ХСВ2 била противоречива си плаче за доказателство.."

Ти нещо се уплаши от другата тема, в която доказвам че противоречи на наблюденията? :)) И с основание, Петков, и с основание бягаш от нея, щото слага край на илюзията "ХСВ" и на ХСВъщината като цяло.



Тема Re: МИ ДОКАЖИ ГОнови [re: Пeтkoв]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано24.11.07 06:06



"Ми докажи го.. за сега имаш само някакво твърдение.. "

Ами нали го доказах. Даже експериментално. Аз, Пешо и Гошо излязохме на двора и тичахме така като го описах в началото и не се получава това което ХСВ казва, ако не вярваш излез и ти и порбвай.



Тема ТИ МНОГО ПОМАГАШ НА ХСВ2 ДА СЕ ДОРАЗВИЕнови [re: geri®]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано24.11.07 10:33



Здравей Гери ,


цитат:
"Че ХСВ2 била противоречива си плаче за доказателство.."

Ти нещо се уплаши от другата тема, в която доказвам че противоречи на наблюденията? :))
край на цитата.


Не .. не съм се уплашил .. Просто ти си по производителен във въпросите отколкото аз съм в състояние да намеря отговорът им и то от гледна точка на една нова теотия която сега си проправя път между фактите .. Винаги може да се намери факт който изисква задълбочен анализ на обстоятелствата .. Винаги мога да бъда затрупан с въпроси около факти и наблюдения свързани пряко или косвенно с ХСВ2.. Не отричам че такива въпроси могат да ме сварят без готов отговор както е и в момента.. Аз нямам готов отговор по въпросите свързани със преизлъчването при преминаване на светлината през различни от вакуумът среди.. Не съм готов с отговорът дали при преизлъчването има интервал на забавяне или се преизлъчва мигновенно с поглъщането .. Не съм готов с отговора къде се преизлъчва .. само във вакуумът в който се гаси светлината или във всички останали вакууми .. Не съм готов и с отговорът дали въобще има преизлъчване или има удължаване на пътят на светлината при отражение в часиците на такава среда вследствие на което се появява и коефициента "n"..
Но въпросите които повдигаш са полезни и аз съм ти благодарен .. Чрез тези въпроси ти спомагаш да се доразвива ХСВ2.. Нищо чудно ако благодарение на теб се появи ХСВ3.. нищо чудно..


цитат:
И с основание, Петков, и с основание бягаш от нея, щото слага край на илюзията "ХСВ" и на ХСВъщината като цяло.

край на цитата.


Това, че съм бягал е фолклор .. Аз със свещ търся трудните за ХСВ2 въпроси а ти ми разправяш че съм бягал .. Та нали именно заради тези трудни въпроси си плащам интернета и си троша пръстите по клавитурата .. вярвам си наясно дето не стоя тук в клубът за да си разменям "любезности" с човечета като ps ?.. Тук в клубът съм именно заради такива като теб иначе отдавна да съм си дигнал чукалата..


Затова ти си мой приятел и като на приятел ще ти пошепна на ушенце , че на теб е съдено не да събориш ХСВ2 а да я доизградиш още по силна .. още по укрепнала..

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/

Тема ЯВНО ДРУГ ФИЛМ СИ ГЛЕДАЛ ..нови [re: harish_chandra]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано24.11.07 10:38



Здравей harish_chandra,


цитат:
"Ми докажи го.. за сега имаш само някакво твърдение.. "

Ами нали го доказах. Даже експериментално. Аз, Пешо и Гошо излязохме на двора и тичахме така като го описах в началото и не се получава това което ХСВ казва, ако не вярваш излез и ти и порбвай.


край на цитата.


Напразно сте тичали момчета .. Опитната ви постановка няма нищо общо с ХСВ2 .. Но пък сте си направили хубава физарядка .. всяко зло за добро дето се вика..



НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.