Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:54 17.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Фотони по-бързи от "с"  
Автор mr.Chaos (somebody)
Публикувано17.08.07 07:27



Германските учени Гюнтер Нимц (Guenter Nimtz) и Алфонс Щалхофен (Alfons Stahlhofen) от Кобленцкия университет (University of Koblenz), обявиха, че са успели да ускорят фотони до скорост превишаваща скоростта на светлината...

източник на Български



първоначален източник





Тема Re: Фотони по-бързи от "с" [re: mr.Chaos]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано17.08.07 08:07



Еми, да де!
Петнайсет години да му плащат за глупост /пренасяне на инфо с надсветлинна скорост/ и да няма резултати?



Сега, поне още петнайсе години си е осигурил келепира, от неграмотността на работодателя Хитро!
........................

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема това за пореден път доказва [re: mr.Chaos]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано17.08.07 08:11



колко бързо деградира науката в днешно време, благодарение на масовото образование.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Абе не става много ясно, кое как е. [re: mr.Chaos]  
Автор Meл (пристрастен)
Публикувано17.08.07 08:52



...По принцип скростите са относително нещо и затова се сумират, като това се отнася и за светлината. Но в случая определящото ЕМП е Земното и относно него скростта си е Со. Но от гледна точка на подвижни малки обекти в това ЕМП скростта на С си се сумира с тази на подвижните обекти и относително тях може да е по-голяма от това Со.
Инак всякакви мошенничества са възможни, още от появата на СТО и КМ, които залагат началото на деградацията в науката.
И докато КМ е един вид статистическа физика, то СТО е пълен боклук.



Тема Re: Абе не става много ясно, кое как е. [re: Meл]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано17.08.07 12:57



...По принцип скростите са относително нещо и затова се сумират, като това се отнася и за светлината.
Не се отнася за светлината; нейната скорост е абсолютна, но не можем да се "хванем" за нея, като репер да я ползваме, че да си "отнесем" нашето движение към нея, т.е., не е относително нещо!
За репери ползваме вещеви обекти, а не полеви.



Но в случая определящото ЕМП е Земното и относно него скростта си е Со. Но от гледна точка на подвижни малки обекти в това ЕМП скростта на С си се сумира с тази на подвижните обекти и относително тях може да е по-голяма от това Со.

така нареченото "сумиране" от теб ... се осъществява в момента на поглъщане на фотон от вещева. Тя променя скоростта си ... този "момент" е ненаблюдаем, щото, все още няма излъчено, че да го регистрираме; после излъчва погълнатото-събитие1, като пак променя скоростта си, а излъченото е ... самостоятелно и принудено да се "движи" през средата си, с определената му от нея, постоянност. Като стигне до нас-датчик, поглъщаме фотона, демек - регистрираме събитие2. Като познаваме постоянността на "с", с изчисления, можем да върнем лентата назад и евентуално, по наш часовник, да кажем, кога се е случило събитие 1.

Инак всякакви мошенничества са възможни, още от появата на СТО и КМ, които залагат началото на деградацията в науката.

Да, всякакви мошенничества са възможни, непознавайки физиката на процесите. СТО и "противоречивата" на нея КМ, деградират старите знания, наречени наука. СТО и КМ съдържат в себе си старата наука!, ама са направили и крачка напред в разбирането за света.

И докато КМ е един вид статистическа физика, то СТО е пълен боклук.

Всички, дето не разбират СТО, говорят точно така!
Иска ми се да се отличаваш от тях ... , щото се опитваш да мислиш, а това е ценно!
.......................................
................................................

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: Фотони по-бързи от "с" [re: mr.Chaos]  
Автор geri® (циник)
Публикувано17.08.07 13:38



Мда, аз имам тука изрезки Работническо дело от 1963 година, когато някаква група съветски учену ускорила светлината до 9 пъти над скоростта на светлината. Не бяха от Магадан :))

В случая, както обикновено, фотонът е пристигнал преди да тръгне. Нормално. :))



Тема Няма абсолютна скорост. [re: 3opниk2]  
Автор Meл (пристрастен)
Публикувано17.08.07 14:48



...Това се отнася и за светлината. Виж времето е абсолютно. Относителни са само времеинтервали. Пространството е абсолютно, относителни са отсечки.
Светлината се състои от фотони. Те били частици, както електроните били вълни. А и по твоята хипотеза за вакум подложките е така. Т.е. по твоята хипотеза и по грешната представа за фотона няма разлика между вещеви и полеви обекти. Следователно светлината може да се използва за репер.
Сумирането е относитлност на движенията. Светлината се движи спрямо някаква среда (EMП видно от Максуел). Обаче ЕМП е вързано към създаващите го обекти и се движи с тях. Т.е. при опити с неподвижни установки спрямо Земята С=конст. Това се е изразило във резултата на ММ. Обаче при Синяк имаме движение на малък обект в ЗЕМП. Това автоматически води до разлика в резултата с ММ. Видно е, че светлината се увлича от движеща се среда, съгласно Физо, без да губи енергия фотона. Изследването на Доплеровият ефект при звукови или водни вълни ясно показва причината на пораждането му. Няма никакво основание да си мислим, че при светлината причината е друга. Всъщност дори и да има друга причина, то причината водеща до Доплеров ефект при вълните и трептенията на звука, пак си съществува, което би довело до двойствен ефект, а такъв просто няма. Въртенето на електрона циклично около ядрото при излъчващия преход (по опростено предсавено) е точно процес предизвикваш честотата на фотона.
Движението на предавателя или приемника, води до промяна на излъчваната честота, точно както става при звука примерно. Самото излъчване е промяна на ЕМП създавано от атома. Тази промяна се предава в ЕМП на другите обекти и не може да се разпространява със скорост по-голяма от скоростта на обектовото ЕМП, което е Со. Т.е. фотона не може да променя ЕМП на обекта по бързо от Со относно него си. Но това се отнася само и единствено за обекта в чието ЕМП е фотона. ЕМП-то се носи със скоростта на създаващия го обект и за външни обекти С=Vобект+Со(относно емп на обекта).
Та да те открехна леко: информация за събитие не носи само фотона, а и звука, гълъбите и т.н.

Да, всякакви мошенничества са възможни, непознавайки физиката на процесите.
Точно така е измислена и СТО без ясна представа какво е това фотона, как се излъчва, как се поглъща и разпространява.
Инак съм съгласен, че КМ съдържа "старата наука" представена статистически.
Процесите имат конкретен смисъл, а КМ им придава статистически, като ги приема за реални.
Пример: 30% от българските граждани са цигани. КМ го представя така: всеки български гражданин притежава 30 % свойството циганин. Та затова заключенията на КМ не са много верни.
СТО пък уж съдържа "старата физика", но е измама, явяваща се пречка за самата физика, за сметка на което дава простор на фантасмагориите.
Всички, дето не разбират СТО, говорят точно така!
Определено празна приказка, щото всички дето си мислят, че разбират СТО го твърдят, без изобщо да имат и най-малка представа за естеството на светлината. Има и такива дето я разбират и затова твърдят, че не е вярна
За разлика от 99.9999999999999999999 % от случаите, аз обаче не разбирам СТО, въпреки че ми е ясна повече, отколкото на 99.9999999999999999 % от разбиращите я, просто защото знам какво е светлината, а и не вярвам в магиите - представям си ги като фокуси и търся реалните обяснения на нещата от живота.



Тема Re: Няма абсолютна скорост. [re: Meл]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано17.08.07 16:09



Бързаш да ма опровергаваш!



...Това се отнася и за светлината. Виж времето е абсолютно. Относителни са само времеинтервали. Пространството е абсолютно, относителни са отсечки.

Това - спокойно можеш да го изхвърлиш от верностите, на които може да се стъпи, за градеж на истина за света!
Преди време /време я, не нещо друго/ ти писах какво представлява времето, че и другаде съм го писал - гледай там!
За парадокс: дори и субективното усещане за време, "тече" относително; знаеш, Айнщайн се е майтапил: "Когато приказвам приятно с красива девойка, пет минути ми се струват като секунда, но ако случайно съм седнал на гореща печка, пет минути ще ми се видят като вечност!"
Та, бързината на повтаряне на някакъв процес, определя този процес като часовник. Вълните са такъв процес... Избран е като еталон за време, дължина на вълна на химелемент.../Гери скоро го описва, някъде/.
Тази вълна е електромагнитна. Прието е, че процесът на излъчване е стабилен и не зависи от малката промяна на физическите условия, покрай него. Най-точен еталон е от ... доскоро използваните.
Та, като погледнеш хипотезата ми /сериозно/, ще видиш, че всички вещеви обекти се "правят" непрестанно с огромна честота и ... тази честота зависи от скоростта на вещевата, спрямо неподвижната вакрешетка. Демек, всяка вещева е със собствен часовник!
Ако искаш да накараш няколко вещеви да образуват едно тяло /отправно/ то трябва всички те да се движат с една и съща скорост /минали са през различни ускорителни процеси за да си изравнят скоростите/, което означава, че часовниците им тик-такат по един и същ начин. А и е възможно да си направят обвивка, която да тик-така с различен период от вътре-излъчвателите.
Значи: всяка вещева система в относително движение с друга, е със собствен часовник /нали не им са изравнени скоростите, щом се движат относително/
Е, като си изберем една за неподвижна, то за да важат физ. закони и на друга ИС, трябва да им се корегират времеинтервалите за процесиране! Относително СКОРОСТТА, а не нещо друго.
Щастието ни се е усмихнало, че има една абсолютна скорост - на светлината, та да може, чрез съотнасяне с нея, да си напишем закончетата по един и същ тертип!.. Все едно, че тя е нулата е от нея надолу - смятаме ... дължина на интервал м/у две различни по време и място събития. Ако можехме да се хванем за нея ... вж предния ми постинг..., щяхме да си отчетем и абсолютната скорост спрямо физ. вакуум!!!

...Изследването на Доплеровият ефект при звукови или водни вълни ясно показва причината на пораждането му. Няма никакво основание да си мислим, че при светлината причината е друга.

отдавна трябваше вече да си разбрал, че Доплер не променя скорости, а честоти. Скоростта на излъченото /смесено/ е пак такава, каквато е за средата за пренос.
Но - докато звукът се движи в среда, която пък може и да се движи спрямо нас-датчик, то при при "Свак"- средата за пренос е ВИНАГИ неподвижна спрямо нас. Ние се движим спрямо нея, незнайно с ква скорост!

Та да те открехна леко: информация за събитие не носи само фотона, а и звука, гълъбите и т.н

сигурен ли си?.. Я помисли пак
...
Другото е ... за надприказване и губи интереса ми - не съм силен в надприказването, пък и много работа-а-а-а!
.....................................

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: Абе не става много ясно, кое как е.нови [re: 3opниk2]  
Авторщш (Нерегистриран)
Публикувано17.08.07 23:47



"...По принцип скростите са относително нещо и затова се сумират, като това се отнася и за светлината. ..."

@Зорник2, нишо не разбираш и затова пишеш кръгли глупости. Присъединил си се към хора на тъпаците и организираната пострдственост в този форум и не се усещаш.

Обяснил съм ти нещата, остава само да ги разбереш. Не пиши глупости.

Редактирано от Щиpлиц на 19.08.07 23:35.



Тема Re: Няма абсолютна скорост.нови [re: 3opниk2]  
Авторщш (Нерегистриран)
Публикувано17.08.07 23:49



"Бързаш да ма опровергаваш!..."

Хайде пак. Нова серия глупости си натворил. Момче, престани с глупостите.

Редактирано от Щиpлиц на 19.08.07 23:33.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.