Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:37 01.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема "Вакуумна теория" на инж. полк. Р. Дзаневнови  
Автор Ra4OKowa4a (пристрастен)
Публикувано26.04.07 03:38







Тема Re: "Вакуумна теория" на инж. полк. Р. Дзаневнови [re: Ra4OKowa4a]  
Автор geri® (циник)
Публикувано26.04.07 03:50



Рачо, хвани се с нещо по-сериозно :)



Тема Re: "Вакуумна теория" на инж. полк. Р. Дзаневнови [re: geri®]  
Автор Ra4OKowa4a (пристрастен)
Публикувано26.04.07 03:55



Вярвам ти Гери че може да е слабо но в него има и хубави неща Аз лично си карам магнитките.Дадох книгата за да я знаят повече хора .Може пък за Петков да е важна той нали се занимава с вакуум а и Зорник .

Редактирано от Ra4OKowa4a на 26.04.07 03:56.



Тема Re: "Вакуумна теория" на инж. полк. Р. Дзаневнови [re: Ra4OKowa4a]  
Автор Totopet (познат)
Публикувано27.04.07 15:39



Благодаря ти за линка,Рачо!Книгата е интересна и дълбока!!!Сега сте я гледам.Военните работят с много техника и ако не оглупеят от уставите са чудесни изследователи."Ефекта на кръстев" ,е излъчване на електромагнитни вълни от мощен взрив.Автора е анализирал грешките на звукова пеленгация на оръдия от втората световна война.Впоследствие ефекта се използва за локализиране на далечни ядрени изпитания и дълго време не е бил коментиран.Мисля че е работел в военна академия преди 44 та А тогава софтуер е нямало,а хардуера е бил сметачна линия с човешки ръст;-))



Тема Re: "Вакуумна теория" на инж. полк. Р. Дзанев [re: Ra4OKowa4a]  
Авторtotopet (Нерегистриран)
Публикувано27.04.07 15:39



Благодаря ти за линка,Рачо!Книгата е интересна и дълбока!!!Сега сте я гледам.Военните работят с много техника и ако не оглупеят от уставите са чудесни изследователи."Ефекта на кръстев" ,е излъчване на електромагнитни вълни от мощен взрив.Автора е анализирал грешките на звукова пеленгация на оръдия от втората световна война.Впоследствие ефекта се използва за локализиране на далечни ядрени изпитания и дълго време не е бил коментиран.Мисля че е работел в военна академия преди 44 та.А тогава софтуер е нямало,а хардуера е бил сметачна линия с човешки ръст;-))



Тема Re: "Вакуумна теория" на инж. полк. Р. Дзаневнови [re: Ra4OKowa4a]  
Авторprasenceto (Нерегистриран)
Публикувано27.04.07 19:47







Тема Re: "Вакуумна теория" на инж. полк. Р. Дзаневнови [re: Ra4OKowa4a]  
Автор щш ()
Публикувано27.04.07 20:40



Рачо, не си струва да и губиш времето с тази книга. Ще ти спомена основния й недостатък. Авторът не се е задълбочил достатъчно, за да разбере, че Лоренцовите трансформации не следват от Теорията на относителността. Всъщност няма никаква връзка между Теорията на относителността, която е само една компилация от къгли глупости и Лоренцовите трансформации, които са формули постулирани от Лоренц, без да ги извежда. Опитът коректно да се изведат довежда до парадокси. Освен това, самите Лоренцови трансформации, сами по себе си, нямат физически смисъл и прилагането им във физични задачи довежда единствено до погрешни отговори. Така че и всяка друга теория, напр. “вакуумната теория” на Дзанев, която е основана на въпросните безсмислици не може да е нищо друго освен безсмислица.

Това, че Теорията на относителността е чисто и просто компилация от глупости и, че Лоренцовите трансформации са нефизични беше обсъдено и доказано вън от всяко съмнение в хиляди постинги и не ми се повтаря сега.



Тема Re: "Вакуумна теория" на инж. полк. Р. Дзаневнови [re: Totopet]  
АвторPaчoKoвaчa (Нерегистриран)
Публикувано27.04.07 21:19



От къде да започна?
Да ! Военните са страхотни! Имах един командир-полк. Боримечков Ако знаеш как обясняваше този човек ...а си беше някакъв полковник само Дето се вика старшината от склада за обувки е по голям от него...
Радвам се че си харесал едно от малкото неща които са ми поискани и съм успял да предоставя....
Полк.Дзанев е направил много той е успял да се пребори с хиляди неща които цивилният няма как дори и да си представи че е възможно да съществуват като пречка за издаване на книга и е издал тази книга лоша или добра такава каквато е.Приемам критиките на Гери и ШЩ те не са случани хора и могат да преценят достатъчно справедливо,но на фона на трудностите които стоят пред кадрови военен да издаде книга на такава тема... Аз се радвам че ти е харесал материала.
Сега имам една книга за Стирлинг машините Абсолютна е от руски военен пък е тя- онези дето са ходили по света и са "крали"ноу хау но файла е огромен почти гигабайт и няма как да я изпратя на Майкъл да речем а и той не вярва че тази книга ще го осветли по най добрия начин .
Аз твърдя това защото гледам какво е публикувано в интернет и какво е писано в тая книга .Ако знаеш само какъв термодинамичен баланс е направен
Всичко от интернет до което съм се докопвал бледнее пред това.
Така е! Има върхови постижения и в областа на издадената литература .Все едно да сравниш Стивън Хокинг с мой пост по астрофизика:)))
Чао чао до когато!



Тема Re: "Вакуумна теория" на инж. полк. Р. Дзаневнови [re: Ra4OKowa4a]  
АвторTom (Нерегистриран)
Публикувано27.04.07 22:46



Nekaf ujas, nekaf ad....



Тема Re: "Вакуумна теория" на инж. полк. Р. Дзаневнови [re: PaчoKoвaчa]  
Автор щш ()
Публикувано28.04.07 06:07



Рачо, ако с книгата на полк. Дзанев не си струва да се занимаваш още повече не си струва да се занимаваш със Стивън Хокин. Единственото, което трябва да направиш с такива хора като Хокин е да ги отминеш с презрение.

А за военните, те са дали големи умове. Самият Сади Карно е бил офицер, така че не това, че полк. Дзанев е офицер ме кара да ти говоря тези неща за книгата му. Не знам доколко си усетил, но аз съм готов да застана и зад привидно най-абсурдната идея, стига да има научни аргументи, които да ме убедят във валидността й. Дано в бъдеще открия нещо за което да си струва да се хванеш в писаното от Дзанев. Засега, за съжаление, не виждам такова.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.