Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:07 25.06.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Молба до четящите тази теманови [re: Ra4OKowa4a]  
АвторR.K. (Нерегистриран)
Публикувано31.05.07 18:34



Имам една молба.
Тъй като аз лично трудно се справям с изискванията за време пари ,физични познания , и какво ли още не Моля МОЛЯ:
Малкото хора които влизат в тая тема да правят най вече коментари на линковете и въпросите ми или на евентуално някой поставил ги свързани с тези линкове.
Който не му харесва да гледа линкове да не гледа .
Ако искате да ,разумно да подходим към въпроса(въпросите) Нека дискутираме по същество.
Колкото и замазани да са кадритеот филмчетата те показват нещо.
Какво е то тепърва предстои да установим.
Щом Щирлиц не банва филмчетата значи че не са противозаконни.
Аз съобщавам адреси и сайтове навсякъде .Не искам и ни най малко съмнение че се опитвам да присвоявам чужди заслуги.
Моята цел е :
Евентуална реална постановка демонстрираща свойствата и възможностите на магнитни(гаусови) устройства на базата на V-track Както при Перендев, Гълуей,Аратия и другото момченце от Филипините

Евентуална реална постановка демонстрираща свойствата и възможностите на заслонени(екранирани) магнитни(гаусови) устройства на базата на стоманени сфери Както при Финсруд и другия човек-реализатора на СМОТ.
Моля ви коментирайте линковете впечатленията ви забележки виждания съвети, предложения критикувайте .
Както виждате това е една програма минимум която касае просто устройства
които , за които се твърди че работят.На базата на магнити
Важно допълнение: Аз приемам че магнитите са акумулатори на енергия.
Сега дали при взаимодействието им с земното магнитно поле се получават някакви "инфекции" които да доведат до съмнения за възможност да се създаде вечна машина не е наша работа не е моя работа НЕ РАзбирам Нямам такъв научен багаж.
Не ми е в възможностите да знам. Тука се иска само да си мълчите ако не сте съгласни да помагате
Друго важно критиките каквито и да са те, са желателни абсолютно!!!Те най много ми помагат.
Аз от своя страна ще събирам линкове както и необходими материали за реализирането на тези две концепции.Автомонтьор съм но Пантон процеса неясно защо и за мен самият не ме интересува не и на този етап.
Тръпка ми са магнитите Това е.
Най желани са критиките .Дамите като по наблюдателни и много аналитични са особено силно желани тук.
Не се вземам на сериозно не ви обещавам да си захранвате комповете с тези машини както бе едно време(Е,преди два месеца)
Но нека да се опитаме да направим и българска машина на базата на чисто магнитни сили Физиците май им викат консервативни сили.
1 въпрос) Магнитите с времето отслабват Според мен те не са консервативни сили точно поради това Земното притегляне отслабва ли? Всички знаем че не
следователно според мен магнитните полета от магнити от фабриките не са консервативни сили и следователно те могат да дават работа както нафтата и тока.
Аз ще имам грижата да намирам пари за опити и сайтове Вие имайте грижата да помагате ако ще и с каквото ще.
Чао



Тема Re: Молба до четящите тази теманови [re: R.K.]  
Автор geri® (циник)
Публикувано31.05.07 18:54



"Магнитите с времето отслабват"

Това не трябва да те тревожи. Ти направи машина която да работи до отслабването на магнита, пък ще видим :)

"Според мен те не са консервативни сили точно поради това"

Консервативна сила има друг смисъл. Ако такава сила извършва работа, то тази работа се определя само от началното и крайното положение, а не от пътя по който тази сила е прилагана. В това отношение и гравитационното, и магнитното и електростатичното полета са консервативни. Много бавната им промяна с времето в тоя случай може да се пренебрегне. Виж, бързата им промяна е съществена - чрез нея може да се влага допълнително енергия, и тогава работата вече не зависи само от крайните точки а от цялата история на преместването. Така че бавно отслабващите магните създават с много висока степен на точност консервативни полета.

"Земното притегляне отслабва ли? Всички знаем че не "

Тука въпроса е доста сложен, но да, мени се. Дори на всеки около 200000 години полюсите си разменят местата, така че в произволно избрана точка на земната повърхност полето се мени. Предполага се че в моменат на смяна магнитното поле може временно да изчезне дори. Наблюдават се и други изменения, например в момента Северния полюс се мести с около 40 километра на година (ако не бъркам...).

А работата която може да даде един магнит при пълното си размагнитване е нищожна, тя е достатъчна да го нагрее с няколко градуса. За обикновените магнити от шкафчета с които работиш дори няма да се усети това. Не разчитай на тази енергия.



Тема Re: Молба до четящите тази теманови [re: R.K.]  
Автор щш ()
Публикувано31.05.07 21:57



@geri ти е отговорил много добре на въпроса. Много от критиците не са наясно с това, което @geri ти каза.

Това, което ще допълня е, че единственото работещо устройство, което произвежда допълнителна енергия и нарушава принципа за запазване на енергията вън от всяко съмнение е вече обсъжданият SMOT представен тук:

. Това устройство произвежда допълнителна енергия прекъснато, на порции.

Всичко останало от линковете са неуспешни опити за непрекъснато производство на допълнителна енергия. Както ти бях писал и устройството на Финсруд, което най-много се приближава до успешен експеримент в това отношение, все още може да се счита само за много ефективен преразпределител на първоначално вложена енергия, докато не се направят някои допълнителни опити, за да се докаже, че това не е така.

Така че, дерзай. Ако направиш такъв работещ двигател ти ще си първият в света. Както се вижда от SMOT съществуването му е възможно, но практическото му създаване е една много трудна инженерна задача. Дано успееш.



Тема магнитна теорема:)))нови [re: Ra4OKowa4a]  
АвторPaчo Koвaчa (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 00:00



Дано я разконспирираме:)))
Днес моите братя по перо Гери и ШЩ ме възхитиха.
Браво на вас двамата ШЩ и Гери
Явно сте много сериозни учени.
Дано се справя и аз както подобава, ако не - ще пием бира .Обещавам!
Лека нощ:))
П.С. В една съседна тема Зеифод е изнамерил начин да си захранва компа с ток.Честито на изобретателя Само не знам как ще ходи по тавана:))) Тавана му ще е целия на стъпки:))) О йеее:)))
Лека нощ :)))



Тема Re: магнитна теорема:)))нови [re: Paчo Koвaчa]  
АвторR.K. (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 21:23



Силата на магнитите е доста страховита.Въобще да няма шега с тях.





Тема Re: Мегнови [re: Maйkъл]  
Автор Ra4OKowa4a (пристрастен)
Публикувано01.06.07 22:58




Майкъл разгледай това!Хубаво е!
Благодаря пак з линковете и обясненията ще типратя и аз нещо за Флинн
Него ще го правим заедно не съм добре с електрониката.
Моля те дай и ти едно упътване как да постна картинки .Видях нещо от един чех ако се справя искам да постна картинка.И то е хубаво Чехите са отлични .От едно време го знам.



Тема Re: Мегнови [re: Ra4OKowa4a]  
Автор Maйkъл (____)
Публикувано01.06.07 23:16



правиш безплатна поща в дира.
там има дискета
слагаш картинката в дискетата
ако пощата ти е да речем racho@dir.bg и картинката е примерно 1.png
то URL то към нея е

http://mail.dir.bg/~racho/1.png или нещо подобно беше - има упътване

та като постваш тук картинки пишеш

[imаge]http://mail.dir.bg/~racho/1.png[/imаge]

на един ред без да натискаш ентер



Тема Re: магнитна теорема:)))нови [re: R.K.]  
Автор geri® (циник)
Публикувано01.06.07 23:32



Рачо, аз като се занимавах с научна работа, нанасяхме с лазер тънки свръхпроводящи слоеве. И за да изследваме определени свойства ни трябваше и силен магнит. Та от катедрата по твърдо тяло ни дадоха едно чудовище. Беше около 80 килограмов магнит. Ако му затвориш процепа с някакво желязо хващаше толкова яко, че държейки само за затварящото желязо можеш да повдигнеш магнита, без да пусне плячката си. Освен това запръв път видях тогава как магнит привлича месинг - едни стари ключове имаш, лепнаха се без проблем :)



Тема начин за употреба - прясно!нови [re: Paчo Koвaчa]  
АвторRRR (Нерегистриран)
Публикувано02.06.07 04:43







Тема Re: начин за употреба - прясно!нови [re: RRR]  
Автор geri® (циник)
Публикувано02.06.07 04:52



Рачо, ако се вгледаш внимателно, особено ако ползваш и секундомер, ще забележиш как към края на филмчето се забавя въртенето :)) Не са нужни магнити за да се снима такова фимче






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.