Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:04 17.06.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема V -track и начин за употребанови [re: Ra4OKowa4a]  
АвторPaчo Koвaчa (Нерегистриран)
Публикувано29.05.07 23:02



Уважаеми съфорумци, нали помните че някога се пробвах да ви разкажа за V -track и защо е интересен
Ето и кулминацията на този момент от моите опити да изясня и на вас а и на себе си най вече това нещо.
Просто проследете линковете в порядъка който ви ги предлагам
и надявам се ще схванете онова което съм искал да ви разкажа в темата ми с заглавие "скучна тема" или нещо от сорта
:
А сега се абстрахирайте от всичко което ще ви разсее и постъпете както ви казвам.
Не ви карам да ми вярвате .просто се отпуснете и гледайте .













Това е всичко от мен.
Много ме умори следването но се възстановявам все пак не знам дали ще мога да си направя нещо такова скоро
Трябва да релаксирам. Надявам се да мине всичко благополучно и накрая и аз да се похваля с моя си магнитна машина. когато съм свободен - аз работя по въпроса.
Не съм забравил за моя приятел от град Неоумбуко в Мексико- Аратия но неговата система е друга и ще се объркаме ако разглеждаме двете системи паралелно.Той ми даде най много кураж може би наравно с Зейфод . по отношение на положителният и задоволителен изход в дадената ситуация.
Това е всичко Искам да знаете че работата с магнити не е лесна и не е безопасна не се знае много по въпроса за влиянието на магнитното поле върху здравето на човека и магнитите могат да ви премажат пръстите да ви попаднат в очите, те се разлитат с много голяма скорост, а това което сте научили за тях от телевизията и доктор Ливайн няма да помогне много.
Надявам се разбирате че от тук до създаването на реална машина на базата на магнитно взаимодействие в България има много малко крачки.
Кой ще е първият и каква ще е ползата не знам.Това са скъпи експерименти ако става въпрос за мощни устройства.Исках да си захранвам компа с такова чудо но ...явно няма да стане скоро.
Искам да добавя че Стеорн е една технология,Перендев е друга технология
Арратия е трета технология Има и така наречената технология GEM Нея не я знам Автора отказа категорично да сподели каквото и да е без пари..Но всички те без последната (?!) са базирани на ефекта на Ошаку -Бедини а именно че на входа енергията е по малка от тази на изхода това вече съм го описвал и илюстрирал.
Забравих Searl също не друга технология Зле съм с английският и не мога да я обясня,а и не само с англиския
След тези финални думи мисля че няма какво повече да се бутам тука
Аз съм за съжаление само един автомонтьор па макар и образован така да се каже .Голямата физика е за други хора. На времето исках да уча и да стана Kernрfizik но ниският ми успех по математика ме възпрепятства.Учех по 60 думи на немски на ден че и повече.Обичах лудо физиката,но това не бе достатъчно а и немския вече не помня:)))
Айде чао. Като си направя демонстрационно устройство ще ви го постна.
със сигурност ще си направя и непременно ще го постна.
Дано не ма утрепат преди това че може и да е опасно все пак тук става въпрос за кардинални промени в възгледи по фундаментални физични постановки.
То колкото е шега толкова е и истина.Трябва да се внимава.
Чао



Тема Re: V -track и начин за употребанови [re: Paчo Koвaчa]  
Автор щш ()
Публикувано30.05.07 00:23



Рачо, следя ти темата, въпреки че не пиша много много в нея. Хич да не те притеснява, че си автомонтьор (да не говорим, че ако искаш да учиш никога не е късно, а можеш и да се самообразоваш). Дай да видим топчето да се върти самО в кръг, пък тогава гледай каква приятна случка ще се случи. Засега нещо не го виждам и в линковете дето си дал. Кой линк по-точно имаш пред вид?



Тема Re: V -track и начин за употребанови [re: щш]  
Автор Ra4OKowa4a (пристрастен)
Публикувано30.05.07 00:45





поглеждаш в Files и търсиш името което е дадено с черни буквички в долният сайт
ето този;


т.е."PseudoSolidRotorBalls.GIF"
Но разбирането на това нещо е силно свързано с разглеждането на линковете с имена
"Magnetic accelerator"
и аз не случайно съм ги дал в мои по предни постове защото само след като се види как се държи стоманената сферичка на праволинеен участък ще се схванат и и алтернативите.Не се притеснявам за учене вече аз съм с достатъчно титли. здраве да има и по добре заплатена и човешка работа.

Редактирано от Ra4OKowa4a на 30.05.07 01:09.



Тема Re: V -track и начин за употребанови [re: Ra4OKowa4a]  
Автор щш ()
Публикувано30.05.07 02:09



Рачо, не виждам нищо направено и работещо. Само на Буч Лафонте картинката. Ти ако знаеш колко картинки е представил вече Буч Лафонте, цял сайт може да запълни. Но нищо не съм видял да заработи. Единственото е, идеята за мотора на Paul Sprain е на Буч. Но там, нали знаеш, се прилага външна електрическа енергия, за да се преодолее the sticky spot. Това май е най-практичната идея засега, защото не е капризна, но устройството трябва да се направи самоподдържащо се.

Чакам с нетърпение да ме изненадаш с първото в света топче, което се движи в кръг без влагане на външна енергия. Успех.



Тема Re: V -track и Буч Лафонтенови [re: щш]  
АвторPPP (Нерегистриран)
Публикувано30.05.07 18:50



На по късен етап ще го опитам.Но сега просто не мога.
Аз всъщност не се съмнявам че това ще работи .Нали изгледахме лентичките с
magnetic accelerator Но физическа възможност да се хвърля тези дни там просто нямам..Искам да си довърша колелото на принципа на Бедини/ Ошаку
И тогава. Пък и нищо от себе си освен хамалогията да пробвам не влагам.Дори не съм го измислил. Този прийом с екраниране на магнити
ми е още далечен Не го схващам като идея .Не че не работят .
Там е добър споменатият от мен вече K_Pullo.Магнитът в Буч Лафонтевият мотор очевидно е "шейпед" -екраниран, заслонен.

Ще ми трябва време да осмисля полюсите накъде са защото важните подробности ги няма.Стоманата каква е мека или не.Това са важни неща
Говорим за кръгова орбита.Освен това материала на самите сачмички сферичките не е съвсем обикновен в това съм сигурен за да се избегне намагнетизирането им с времето.Бих се радвал ако дадеш в случай че си говорил за това с норвежеца Финсруд някаква ориентация за материала на сферите.



Тема Re: V -track и Буч Лафонтенови [re: PPP]  
АвторR. K. (Нерегистриран)
Публикувано30.05.07 20:28



Сега:)))
с мен се държиш както и Гери както и Пи както и Зейфод
:)))
Както и да е :)))
По важното е да спреш да възприемаш Гери като първопричината за Втората световна война.Той нагледно ти демонстрира какво ще ти се наложи да преглътнеш в случай че се окаже че че трябва да отстояваш позициите си пред обществото.Така е и не се опитвай да ме убедиш в противното.
Аз имах един разговор по такива теми с един смея да кажа велик човек.
Той когато аз тръгнах да говоря се държеше точно така както ти не понасяш в Гери и признавам си се разярих.Тогава той кротко ми каза Рачо Ти тук пред мен не се владееш смятай че ще те разболеят ако тръгнеш да се показваш пред аудитория с подобно държание Ти Рачо не си готов за това !!!
Каза ми го така че аз просто се отказах да продължавам.
За пореден път те упреквам за държанието ти с Гери а и с всеки несъгласен .Това е може би най правилният начин да не се наложим а може би и единственият начин но най подходящият.
Разбрах че си с отлична база по въпроси които много хора дори и не предполагат.
Истината не е еднозначна.Истината е конюнктурна най често.Но както казвабатстан Направи каквото можеш пък да става каквото ще
Сега по въпроса за Буч Лафонте Слязох разрових се в специалният ми шкаф в които си държа "вечните машини" и...намерих всичко за постановката на Буч
Трябва само да почакаш някой и друг ден ден за да подготвя и експериментирам концепцията. Смятам да сменям работата започвам в застрахователният бизнес ако не се откажа до утре:))) Нямам избор Вече съм на 50 и да вдигам 200 килограмови железа не е в мой интерес и ме съсипва.
Дано с новата работа имам повече свободно време и да не преработвам до полуда.Твърде напредналата ми възраст ме изключва от всякакви шансове в попрището което учих 6.5 години-Компютърните системи и технологии
Има един много показателен линк който разумно обяснява как и защо Буч Лафонтевата топкогонеща се система е работоспособна но не мога да го намеря.
Все пак мисля че Магнитните оръдия които показах по горе подсказват същото.
Бъди здрав и смело напред . Както виждаш аз се опитвам да ти съдействам доколкото мога.



Тема Още малко стрелби:)))нови [re: R. K.]  
АвторR.K. (Нерегистриран)
Публикувано30.05.07 20:44



http://www.youtube.com/watch?v=BxkZaYYSHFs&mode=related&search=



Тема Re: V -track и Буч Лафонтенови [re: R. K.]  
Автор щш ()
Публикувано30.05.07 21:24



“Той нагледно ти демонстрира какво ще ти се наложи да преглътнеш в случай че се окаже че че трябва да отстояваш позициите си пред обществото.”

Добре го каза. Само в едно не си прав. Няма да преглътна подобни глупости откъдето и да идват.

“Тогава той кротко ми каза Рачо Ти тук пред мен не се владееш смятай че ще те разболеят ако тръгнеш да се показваш пред аудитория с подобно държание Ти Рачо не си готов за това !!!”

И това добре го каза. Ти, Рачо, си мъдрец. Но и тук, знай поне, че няма да ме разболеят. Иначе много добре го каза.

“Истината не е еднозначна.Истината е конюнктурна най често.”

А тук не си прав. Истината е само една. Това че някой я масажира и я прави конюнктурна е негов проблем. Току-що прочетох “The Assault on Reason” на Ал Гор, вицепрезидентът. Даже онзи ден беше дошъл тук в книжарницата до нас да си я представя и го посрещнаха като рок-звезда. Ако я преведат на български я прочети. Доста е казал по въпроса.



Тема Re: Още малко стрелби:)))нови [re: R.K.]  
Автор щш ()
Публикувано30.05.07 21:28



"http://www.youtube.com/watch?v=BxkZaYYSHFs&mode=related&search="

Благодаря за линка. Знам го този линк, но за съжаление не върши работа. Както виждаш, тази магнитна пушка функционира само когато няма топче от страната на удара. Веднъж появило се, край. Така че, чакам с нетърпение твоите експерименти и ти желая успех. Дано в новото поприще ти остане повече време за тези много важни опити.



Тема Re: Още малко стрелби:)))нови [re: щш]  
АвторPaчo Koвaчa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.07 22:30



Тоя линк бе за разнообразие.другия съществения не го помня но знам и помня какво демонстрираше.
Отказах се от Застрахователния бизнес Хората са бедни инфлацията изяжда всичко няма работа следователно нямам и шансове да уговоря когото и да било.Още повече че аз самият не мога да сколасам пари настрана за застраховки за себе си.Ето бях болен Здравната каса си прави пас кой знае кога ще ми се изплатят болничните.Не съм се обадил в офиса им още но трябва да им кажа че не искам.То е и работа за жена по скоро Жените са по умели в уговорките.
Благодаря за добрите пожелания. Работим вече по въпроса и другата машина ще построя V-track-а
Ей има люде много напред с материала да ти кажа.и повечето са много млади явно те имат повече време и са по безпристрастни и не че искам да го кажа но не намирам по подходяща дума са по необременени.
Та продължавам си с ресьорите.
До:)))






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.