Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:24 27.09.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
Тема Re: Моята платформанови [re: PPP]  
Автор Ra4OKowa4a (пристрастен)
Публикувано05.07.07 21:40



Само да допълня в логото на фирмата е наблегнато на листо от дърво .
Картинките са ясни и в реално време. Отваря го и Интернет Експлорър.Не добивам никаква предства за работата и механизма на взаимодействията в устройството.Не знам дали в музея ще има някаква форма на обяснение за причините предизвикващи това устройство да е възможно да работи.Това за листото от дърво е логично наистина в подредбата на листата на едно дърво има някаква обща част с структурата на подредбата на магнитите в блока (работната част) на машината Знам че не казвам нищо съществено но не веднъж в парка съм забелязвал приликата на тая подредба с начина на подреждане на магнитите в (конкретно) V-траковете а и в машината на Ерик Вогел или както там се чете в успешният му опит да повтори експеримента на Перендев ,който опит той е нарекъл "Orbo" и който опит излиза като демонстрация в гугъла- You Tube под шапката на Стеорн .
Ами това е положението.



Тема Re: Моята платформанови [re: Ra4OKowa4a]  
АвторPPP (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 17:25



В понеделник вадя задграничен паспорт инак не можело да се иде в Англия.Днес работих по Ошаку .



Тема Re: Моята платформанови [re: PPP]  
Автор щш ()
Публикувано06.07.07 17:31



Чакай, не бързай, че нещо май им мина котка път.



Тема Re: Моята платформанови [re: щш]  
АвторPPP (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 17:44



Случва се, ще го преодолеят . Разбира се че ще си чакам.Може пък през това време да направя и аз нещо та да им помогна дето се казва.



Тема Re: Моята платформанови [re: PPP]  
АвторPPP (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 17:55







Тема Re: Моята платформанови [re: щш]  
Автор Ra4OKowa4a (пристрастен)
Публикувано06.07.07 18:24



Сега , в сайта на Ж Надин има един тороидален прибор (тороид с налепени по повърхноста му дори помня числото 1024 магнита. Там се споменаваше за излитане на искри ,Разбира се това е моя хипотеза и може би искричките които съм виждал вече неведнъж при работата ми с магнити да са просто от електростатично естество. но се сетих за тази подробност днес по едно време и реших да я споделя с теб а и с който се интересува, въобще.
Много съм щастлив че Стеорн излязоха на светло и не се побояха да демонстрират. Въпреки неудачите на първо време.Явно искат да се представят най категорично ,Защото макар и да не мога да го докажа с личен експеримент за мен е ясно вече че няма да покажат по старата си машина с заслоняване Явно, искат да демонстрират само нещо от класата на Перендев
ако не и по добро.
Ееех като птичка бих литнал нататъка да се зарадвам и успокоя че все пак това е истина. Дано само технологията по нататъка попадне в добри ръце
които да не злоупотребяват и не преиначават реалните изгоди в политически врътки както често става. Чао ЩШ Благодаря за линка на Стеорн отново и най вече за старанието ти да ми покажеш демонстрацията им.Бъди здрав.



Тема Re: Моята платформанови [re: PPP]  
Автор Ra4OKowa4a (пристрастен)
Публикувано07.07.07 07:39



Това е моторчето на Кундел но то е само за разтуха.
А това е пирит:


П.С. ЩШ Прочетох ти онова нещо за физика и пръчката с часовниците- много ми хареса.
Езика който е използван е просто добър. Ти много хубаво пишеш. Аз чакам да видя в 11 часа какво става с "нашите" магнитни машини в Лондон Надявам се да отстранят проблемите с демонстрацията.
Не се притеснявай на хапливите забележки в другата тема за физика младия.
ти много им се връзваш, и много се разстройваш нали ти писах каквото има да става ще става.Разказчето е повече от хубаво Аз лично теория в областа Физика написана по такъв начин с удоволствие бих се наел да чета.
Сега да видим какво става с Стеорн
Лек ден ти желая

Редактирано от Ra4OKowa4a на 07.07.07 11:43.



Тема Re: Моята ...нови [re: RRR]  
Автор Ra4OKowa4a (пристрастен)
Публикувано07.07.07 16:28



Очаквам с нетърпение.да пуснат филмчето с записите в реално време.
Има нещо не е наред, с организацията.Какво ли е то?
Дразня се от такива неуредици.Но няма как ще чакам.



Тема Re: Моята ...нови [re: Ra4OKowa4a]  
Автор Ra4OKowa4a (пристрастен)
Публикувано07.07.07 20:43




Доколкото разбирам ще има насрочени други дати за демонстрацията.
Ще чакам да кажат кога.Все пак първата стъпка е направена.
Азв тия жеги хич не ми се занимава но все пак в фонов режим ми идват някои неща на ума и едното от тях е че (не съм убеден е е така) има значение ъгъла на така наречените "врати" в смисъл при ъгъл няколко градуса джаджата ще работи но в режим на намаляване на енергията.
В режим на поддържане и свръх пройзводство на енергия ъгъла (на разкрача )на V- track- а трябва да е доста по голям- поне 40-70 градуса а и разстоянието между "вратите да е много прецизирано.Трябва да има и определено съотношение в обемите на магнитите на статичната и подвижната част от устройството.
И всичко това го пиша без да съм направил или видял на живо такава машина
А, да не забравя не е много от значение дали в СМОТ- а ще естоманена сферичка или дори магнитна сферичка може да е подходящо намагнитена
ефекта дори щее по забележим в втория случай.
ХАйде дано Стеорн по скоро направят втората демонстрация и дано тя е по добре организирана.На времето и с самолета на Сикорски в Америка е имало подобна ситуация ама Сикорски е трябвало да бяга с случайно попаднал му под ръка мотоциклет Имал е късмет човекът. Сега уж са по интелигентни времена.



Той тука какво казва?
До скоро в очакване на Стеорн


<
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Ra4OKowa4a на 07.07.07 21:04.</EM></FONT></P>

Редактирано от Ra4OKowa4a на 07.07.07 23:26.



Тема Re: Моята ...нови [re: Ra4OKowa4a]  
АвторRRR (Нерегистриран)
Публикувано07.07.07 23:44




Не ми остава нищо друго освен да пробвам това .




Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.