Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:40 25.06.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Тема Re: Моята платформанови [re: Ra4OKowa4a]  
Автор geri® (циник)
Публикувано04.07.07 18:02



Рачо, гледам че за корички от прегоряла стомана говориш. Ръждата също е магнитна, при това не остава намагнитена след прилагане на магнитно поле. А идеалния случай е утаен химически железен хидроокис, той сам се окислява на въздуха и после само трябва да се поизпече за да изгуби водата. Аз навремето се опитвах от него да си направя сам магнитна лента, е, с доста плачевни резултати :))



Тема Re: Моята платформанови [re: geri®]  
Автор щш ()
Публикувано04.07.07 18:36



"Да бе да, твърдения на пълен некадърник :))"

Доказан лъжец и тъпак продължава да спами форума. Некадърник за който топче на маса нямало потенциална енергия спрямо пода и който твърди, че и несветещата лампа била източник на светлина има нахалството да нарича другите некадърници. Нищожество.



Тема Re: Моята платформанови [re: geri®]  
Автор Ra4OKowa4a (пристрастен)
Публикувано04.07.07 18:46



Опиши ми технологията за утаения хидроокис ако ,може по подробно.
Това ме интересува.



Тема Re: Моята платформанови [re: Ra4OKowa4a]  
Автор geri® (циник)
Публикувано04.07.07 19:03



Ами Рачо, просто е. Най-лесно се прави ако вземеш зелен камък (това е железен сулфат) и го утаиш със натриева основа (продава се в магазините, сода каустик, не е 100% чиста но за случая става). Дори да сложиш повече основа, няма страшно, важното е да се утаи всичката желязна сол - слагаш по малко докато спре реакцията (като изчакваш да се поутаи, бързо става), и няколко пъти да я промиеш от излишната сода - изливаш водата над утайката, наливаш нова, разбъркваш, утаяваш, пак... После е добре да оставиш железния хидроокис да се окисли на въздуха (от втора в трета валентност, в каквато ни трябва), ще видиш как от зеленикав на цвят става ръждивочервен. И после филтрираш, добре е с филтърна хартия или фин копринен плат. Е, получената утайка може да я сушиш и стриваш на прах, тя вече има магнитни свойства. Но е добре да я изпечеш на печка поне над 500 градуса, за да се получи само железен окис (това всъщност е ръждата). Ръждата е Fe2O3, а магнетита от плажа - Fе3О4. Само че магнетита се стрива много по-трудно.

Може да минеш и по-евтино. Аз например правех електролиза на готварска сол с електроди (анод) от пирони, които в процеса се разтварят. Та там в резултат на всичките процеси като утайка пада също зелен двувалентен железен хидроокис, който след време от кислорода на въздуха се окислява до ръждивокафяв тривалентен такъв. И процедурата е пак същата, промиване, сушене, печене, стриване.

С подръчни средства толкова.



Тема Re: Моята платформанови [re: щш]  
Автор Ra4OKowa4a (пристрастен)
Публикувано04.07.07 19:09



Проверих, има самолети само български - събота отиване неделя връщане
вечерта ще се спи на летището (и двата са сутрешни) това е най евтиният вариант Това евтина всъщност е ужасно скъпо 264 евро отиване и връщане и то ако има свободни места. друг варианта София Лондон е вечерта с Бритиш Еъруейс се връщам но цената е 431 Евро евентуално 499 в делнични дни.
Вероятно в самият Лондон ще има пътни, входни такси ,закуски, кафета . Аз в момента имам 150 лева в джоба. просто това е положението.
.Боя се че ще е много е трудно да влачиш още един човек.
Ако съм разбрал правилно бе няма какво да продължавам ...
Сега : Ето какво Бих желал да се наблегне на следното наблюдение там на демонстрацията. Устройството трябва да се върти това е ясно без да намаля и т.н .
Ако то бъде направено според очакванията то от него трябва да се извлича енергия която да е забележимо по голяма от енергията която е нужна за осигуряване на непрекъснатото му движение.
Какво искам да кажа От моите ...да ги наречем експерименти разбрах че или спира веднага (ако е с една "врата') или в зависимост от броя на "вратите" и прецизноста на изработка то бавно спира
Аз си направих извода (на първо време ) че всъщност колелото се върти докато изразходва оня импулс придаден му чрез "вкарването" на магнита "АКТУАТОР" и "заслоняващаото устройство" в работната зона.
С други думи аз непрекъснато търпя неуспехи в своите опити .
Ако, както все още съм уверен а и ти сам го подчерта няколко пъти се заложи на прецизноста на взаимното разположение на магнитите (Перендев, Вогел, Хауърд Джонсън,Минато...) то тогава тези мои неуспехи ще да са само вследствие на некачествената ми работа което може и да е съвсем реалната причина.
Всичко това го описвам защото ме занимава и ми е наистина дразнещ фактор.
Не бих искал дето се казва дори и даром да ти демонстрират устройството на Стеорн и да разбереш или почувстваш че всъщност нещата не са такива каквито ги казват и показват.
Ами, това е за сега.
Само спокойно каквото има да става ще стане.
Чао за сега

Редактирано от Ra4OKowa4a на 04.07.07 19:11.



Тема Re: Моята платформанови [re: щш]  
Автор geri® (циник)
Публикувано04.07.07 19:10



"Доказан лъжец и тъпак продължава да спами форума. Некадърник за който топче на маса нямало потенциална енергия спрямо пода и който твърди, че и несветещата лампа била източник на светлина има нахалството да нарича другите некадърници. Нищожество"

Бълнувания на халюциниращ ненормалник.



Тема Re: Моята платформанови [re: geri®]  
АвторPPP (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 19:21



Благодаря за помоща.
А стриването в хаванче ли бронзово имам ?
А колоидален разтвор за магнитна течност как да си направя?
Това за плажният пясък е добро че ми каза.Чудех се кой да питам.



Тема Re: Моята платформанови [re: PPP]  
Автор geri® (циник)
Публикувано04.07.07 19:30



За колоидния разтвор що не питаш ШЩ, той нали е химик :))



Тема Re: Моята платформанови [re: Ra4OKowa4a]  
Автор щш ()
Публикувано04.07.07 23:23



Рачо, тук е линка с четирите камери. При мен излиза само с Mozilla, фирефокса и ие-то не го отварят:



Редактирано от щш на 04.07.07 23:25.



Тема Re: Моята платформанови [re: щш]  
АвторPPP (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 16:58



Отворих ликнка за днес се извиняват че нещо има проблем. Ама тя изложбата е в същия музей Кинетика и това е много хубаво.
Между другото изгорелите корички от стомана вчера ги пробвах се привличат по слабо от иня пясък дето си го събирам от плажа.
пРОДЪЛЖАВАМ С ЕКСПЕРИМЕНТИТЕ .Чао за сега:)))




Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.