Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:55 25.06.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
Тема Re: Моята магнитна теорет.платформанови [re: Ra4OKowa4a]  
АвторPPP (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 18:00




Колеги , смятам да се заинтересувам от работа в чужбина като общак , не че тук не съм де, но ...заплащанетооо... иии ... какво ще кажете за Ирландия и Норвегия в смисъл расова дискриминация ,езикови проблеми, коректност при заплащането на труда и възможни инфекции от страна на нашите фирми които изпращата в смисъл дали няма само да искат пари а да не стане работа. и въобще каквото ви хрумне.
Благодаря!



Тема Re: Моята магнитна теорет.платформанови [re: PPP]  
АвторPaчo Koвaчa (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 18:04



А , още нещо знам че някои пластмаси и гумата също имат интертесни свойства
като да речем с малко вложена енергия да се получаВАТ ГОЛЕМИ ИЗМЕНЕНИЯ В ТЕХНИТЕ ФИЗИчЕСКИ РАЗМЕРИ ПРИДРУЖЕНИ С МНОГО НЕСЪТРАЗМЕРНО ГОЛЯМА СИЛА(ОПЪН/НАТИСК)
Например каучука при 1 млн цикъла и съвсем малко затопляне се свива
а и разни пластмаси го могат.
Просто искам да съчетая това с магнитно управление на колелото на Стеорн да речем или Минато



Тема Re: Моята платформанови [re: Ra4OKowa4a]  
Автор щш ()
Публикувано04.07.07 06:28



Рачо, това за изключително трудното позициониране на магнитите еточно така. Бях ти го споменал на няколко пъти. В домашни условия трябва голяма сръчност, а и голяма доза късмет, за да може да се получи оптимална конфигутациа и да заработи.

Относно Лондон, тези си имат нямамви корпоративни интереси, които ни най-малко не ме интересуват и играят някакви техни си игри. За мен въпросът от научна гледна точка е решен -- пеинципът за запазване на енергията може да се наруши, допълнителна енергия може да се получава прекъснато. Другото са някакви подробности и, ако някой направи и демонстрира открито, както се прави в науката, непрекъснато получаване, добре. И до Лондон ще прескоча, и до където и да е. Ако няма такава демонстрация, все тая, нарушението е налице. Разбира се, много искам ти да си пръв, ако някой ще демонстрира непрекъснато получаване. Така че, дерзай.

А за работата. Гледай да си осигуриш работа още от България. Не разчитай, че първо ще отидеш и като си там ще си намериш. Тези BG фирми, за които говориш, че осигурявали работа, не ги знам какви са. Но, ако някой ти осигури работа, свържи се със самата компания в съответната страна и изискай те лично на теб да ти пратят потвърждение, че те назначават. Така, да тръгнеш и да си търсиш работа като пристигнеш на място е бош лаф работа. И, да, има дикриминация, не си прави илюзии. Не ти казах кой знае какво, то тези неща си ги знаеш и сам, но просто не се сещам какво друго да добавя.

Успех.



Тема Re: Моята платформанови [re: щш]  
Автор geri® (циник)
Публикувано04.07.07 13:02



"За мен въпросът от научна гледна точка е решен -- пеинципът за запазване на енергията може да се наруши, допълнителна енергия може да се получава прекъснато."

Блажени са верующите :)



Тема Re: Моята платформанови [re: щш]  
Автор щш ()
Публикувано04.07.07 15:05



Рачо, стягай се за път:





Тема Re: Моята платформанови [re: geri®]  
Автор щш ()
Публикувано04.07.07 15:29



""За мен въпросът от научна гледна точка е решен -- пеинципът за запазване на енергията може да се наруши, допълнителна енергия може да се получава прекъснато."
Блажени са верующите :)"

Ти първо вземи се оправи с прогимназиалната физика после учи другите.



Тема Re: Моята платформанови [re: щш]  
Автор geri® (циник)
Публикувано04.07.07 15:45



Аз съм си добре с физиката, ма ти с такива пропуски да си мислиш че имаш нещо общо с физиката, си е чиста самоизмама :))



Тема Re: Моята платформанови [re: geri®]  
Автор щш ()
Публикувано04.07.07 16:14



"Аз съм си добре с физиката, ма ти с такива пропуски да си мислиш че имаш нещо общо с физиката, си е чиста самоизмама :))"

Ти не само с физиката не си добре, а си и лъжец и подлец, което е още по-непростимо.



Тема Re: Моята платформанови [re: щш]  
Автор geri® (циник)
Публикувано04.07.07 16:37



Да бе да, твърдения на пълен некадърник :))



Тема Re: Моята платформанови [re: щш]  
Автор Ra4OKowa4a (пристрастен)
Публикувано04.07.07 17:52



Ето това :

нагледно показва колко огромни ако не непреодолими са проблемите с нагласянето на магнитите.
Устройствата на филипинеца и чеха които съм дал по горе само осигуряват по забавено спиране не моментално както е в днешният линк.
Това ме кара да мисля че Стеорн са намерили начин да заобиколят тази ужасна гадост наречена "Лепкаво петно" Същото е направил и Ерик Вогел
а имам все пак сериозни надежди че и колелото на Перендев не е някакъв майтап с лековерни. Искрено казано най ме окуражават работите на Бедини
Аз с тях не се занимавам ще ми дойде много.но виждам как ентусиастите в сайта на Бедини всеки по нов ден докладват за все по сериозни мощности.
Почнахаот четвърт ват , после ват после два а вчера прочетох за 60 ватова конструкция от един от ентусиастите. Говоря за неща днес и реално работещи в момента. не за коментари по снимки от преди 20 години (макар че там чепатата конструкция бе озаглавена "12 киловатова ...."
От поста ти разбирам че няма да си сам в Лондон и че вероятно другият ще съм аз .Какво трябва да приготвя ,задграничен паспорт ли? Пари нямам но въпреки нескромните ми аспирации бъди сигурен че разходите ще ти бъдат върнати в всички случаи и непременно.За мен това е изключителна възможност по толкова щекотлива тема (като магнитните машини)да изърша изследователско пътуване . Това няма да е първото е първото но ще е най . най интересно пътуване в чужбина за мен в целият ми живот до сега.
Знам че звуча почти грозно но нека си кажа това както си го мисля.
За чужбина имам вече ориентация .Ще бъда внимателен и максимално предпазлив. А и колкото и да е в най лошия случай ще запиша както казах на есен преподавателска правоспосоност което не е никак лоша идея . По добре беден но жив и здрав. Инак за чужбина ме базни и това че да понауча малко разговорният английски. (Ако стане работа) Много ме мъчи не знанието а езика ама много .
Това е за днес сега ще проверявам една идея на Ошаку в къщи намерих едни подходящи материали ((корички от прегоряла стомана ) мислех че не ги хваща магнита , а то била тъкмо обрата работа хваща ги.
Чао и извинявай ако не съм те разбрал коректно.
Бе каквото и да става в общи линии аз си продължавам експериментите както и колкото мога и когато мога.
Пак ще погледна линка за да разбера кога е конференцията изложението демонстрацията илио каквото е там.
Благодаря за хубавото писмо.

Редактирано от Ra4OKowa4a на 04.07.07 17:56.




Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.