Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:40 26.09.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: Ако е спам според вас пишете минови [re: RRR]  
Автор щш ()
Публикувано25.06.07 22:51



Рачо, не мога да ти отворя линковете нещо. Но, пак ти казвам, единствената машина днес, доказваща нарушение на принципа за запазване на енергията без всякакво съмнение е SMOT. Това е уникално устройство, при което е възможно установяване на точното количество вложена и получена енергия. В никое друго устройство това не може да се постигне така директно и то трябва бепременно да се демонстрира като самоподдържащо се, за да е убедително. От гледна точка на науката SMOT е феноменално откритие, макар и без практическо приложение засега. Ако те интересува науката, SMOT е достатъчно. Така както един Комптънов ефект или опита на Дейвисън и Джърмър нямат практическо значение, но значението им в науката е неоценимо.

Повечето от тези, които се занимават с конструирането на перпетуум мобилета не се интересуват от наука изобщо. Главно ги интересува нещо да си построят там да им намали сметките за тока или пък да продават тези машини и да станат богати. Все неща от скучни по-скучни и посредствени. Инженерните проблеми да се направи такъв мотор обаче са големи и някой така с прости средства е успял да го направи. Това е все едно през петдесетте, когато вече се е знаело, че компютрите са възможни, някой да седне в работилницата си и да си мисли, че може ей така на да си направи компютър, за да си води домакинското счетоводство. Е, не става.

Разбира се, и тогава, през петдесетте е имало тъпаци и некадърници като @geri, дето даже са имали и власт (нещо типично за тъпаците) и са уволнявали и изхвърляли на улицата светлите умове на човечеството. Спомняш си историята с Басов и Прохоров, дето ги уволнили, защото фантазирали глупости, а именно че можело да се постои някаква си глупост, наречена “лазер”. Как си мислиш, лесно ли им е било да ги издържат жените им в къщи в продължение на години?



Тема Re: Ако е спам според вас пишете минови [re: щш]  
Автор geri® (циник)
Публикувано25.06.07 23:07



хехе, глупости били, а? :))



Тема Re: Ако е ....нови [re: geri®]  
Автор Ra4OKowa4a (пристрастен)
Публикувано26.06.07 04:46



Имам спорадични броеве Аз под 60-те разбирам периода 1961 -1969
в ученическата библиотека която бе към Свободният университет има с сигурност стари броеве и то в голямо количество-
БТА-Наука и техника за младежта
Наука и Техника
Космос
Техника молодьожи
тя обаче се премести не знам къде може би към библиотеката на ХТИ-Бургас
В последната библиотека(на Химикотехнологичния институт има грандиозна библиотека но достъпът до не я е ограничен може там да има точно което търсиш.В самото БСУ книгите са нови а цените за ползването и солени
В градската библиотека също има много нещо но и много е затрито.
Аз самият нбе мога да ти обещая нищо за търсене навсякъде изискват или пари или преференции от някой.Някои книги са консервирани и въобще не се дават.Ако все пак установя нещо ще ти пиша.Но сега в жегите е трудна работа да ходя.Мисля да запиша преподавателска правоспособност -два семестъра.ако това стане ще имам следващата зима повече допир с тези библиотеки.Ако запиша няма да мога да сменя работата си защото ще трябва пак да се пестят пари. А с моите 50 години не мога да намеря подходящо платена работа.която да ми дава и развитие в посоката която съм се учил.
Днес животът в България е повече от труден и ....
Добре ще изчета горният ти пост за видовете възможни решения и ще се ориентирам.Благодаря за подсещането за Милен.Тая тема е много интересна лично за мене

Искаш ли да ти изпратя всичките си броеве ? Но може би имаш някои от тях и не е нужно?

Редактирано от Ra4OKowa4a на 26.06.07 04:53.



Тема Re: Ако е спам ....нови [re: щш]  
Автор Ra4OKowa4a (пристрастен)
Публикувано26.06.07 05:14



Здравей,
Аз ти написах името на английски залагаш го в Гугъла и изскачат.
Патента на Nathan Stubblefield е от 1800 и не знам коя година
Някаква цинкова плоча се поставяла в вакуум и се заравяли в земята свързани намотки и акумулатор и така нататък има описано подобно устройство правено от българин в Беинса форума постигнал е 100 вата Това са скъпи експерименти
А ето това виж


То е друго то е по Том Бердън

Виж ясно ми е че на мене не ми се отдават много работи. може би и с вечните машини ще стане както стана с Стирлинга който мъчих 20 години.Аз вече се интересувам но някак си по спокойно с повече разбиране че вероятноста за тях при мене е по скоро да не успея да направя да речем магнитният мотор на Стеорн и дори нищо да не успея да направя.Но ти ако не ти бърка на разходите и грижата за семейството мини и виж тези неща в Лондон.
За Прохоров и Басов не знаех че са страдали така много.
Мъчно се ражда градивната идея.И както ми писа веднъж Арратия от Мексико "много хора са дали и здравето и живота си по осъществяване на някоя идея.
Важно е да не се спира а не да се работи като за последно"
Малко момче а мъдро.
За Торбай и СмОТ работим по въпроса полека лека Инак не ставаПросто с бързане не се получaва
Май ще ми се наложи по рядко да влизам в нет-а имам поражения на очите
а и е скъпо.ще видим.но ще ми се наложи да се овладея.
Моля те само пак бъди по вежлив с Гери знам че и той не е цвете за мирисане но трябва да спрете с това взаимно дразнене то прави лоша услуга на климата в форума напоследък.Жегите също се отразяват на добрите взаимоотношения.
Просро не знам какво повече мога да пиша по тези въпроси , а устройството с мотора от видеомагнетофон внася страшно много смущения в околната среда радиосмущения.. и още Том Бердън има едно странно устройство вградено в ракетите "Минитмън"
За него се твърди че е с КОП>1
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Ra4OKowa4a на 26.06.07 05:20.</EM></FONT></P>

Редактирано от Ra4OKowa4a на 26.06.07 05:51.



Тема Re: Ако е ....нови [re: Ra4OKowa4a]  
Автор Ra4OKowa4a (пристрастен)
Публикувано26.06.07 18:38





това е само обща схема няма каквито и да е насочващи указания.Сложна работа.
Мисля все пак да почна онова от по горният линк.Там с мотора от видеомагнетофон.
Айде ръкопляскайте ми:)))

Редактирано от Ra4OKowa4a на 26.06.07 21:25.



Тема Re: Ако е ....нови [re: Ra4OKowa4a]  
Автор Ra4OKowa4a (пристрастен)
Публикувано27.06.07 18:14



Уауъ страхотен съм днес беше над 40 и още съм жив бе българска работа.
Сега разглеждаме с Светльо една комбинация от Тесла и Стъблфийлд об аче ще ни трябват 2 милиарда буркана стъклени за компот.
Бачкам си иначе по магнита къде реално къде в фонов режим.Жегите са страшни тая година Май това с глобалното затопляне е вярно.
Специални поздрави на Гери и ЩШ .работата с очите ми се нарежда но трябва да се мотая по малко пред компа заплашва ме глаукома.
Чао ви работя по въпроса не спирам както вече писах( до тези които им е интересно).



Тема Re: Моята магнитна теорет.платформанови [re: Ra4OKowa4a]  
Автор Ra4OKowa4a (пристрастен)
Публикувано30.06.07 22:24



днес работих върху СМОТ
е ползвам специален пясък вместо стомана.утре ще балансирам системата.
Въобще не знам какво ще излезе
Чао .



Тема Re: Моята магнитна теорет.платформанови [re: Ra4OKowa4a]  
Автор щш ()
Публикувано30.06.07 23:04



Рачо, успех в опитите. Не знам какъв е този пясък, за който говориш, ама по-нататък ще обясниш. Не мога да разбера какво става със Стеорн, ще показват ли, няма ли да показват чудото в Лондон. Вече е Юли. Ако чуеш нещо, драсни ред. Чакам с нетърпение да чуя за резултата от опитите ти.



Тема Re: Моята магнитна теорет.платформанови [re: щш]  
Автор geri® (циник)
Публикувано01.07.07 01:25



Че защо Рачо да ти пише, ти нали си във форума на Стеорн, що просто не попиташ там? Или вече не ти е удобно? :))



Тема Re: Моята магнитна теорет.платформанови [re: geri®]  
Автор щш ()
Публикувано01.07.07 19:51



"Че защо Рачо да ти пише, ти нали си във форума на Стеорн, що просто не попиташ там? Или вече не ти е удобно? :))"

Малоумник, на теб не би трябвало да ти е удобно да пишеш тук, но ти си гьонсурат. Нахален гьонсурат.




Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.