Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:05 17.06.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: платформанови [re: Ra4OKowa4a]  
Автор 3opниk (неспасяем)
Публикувано06.06.07 08:45



Това ми напомня ... контсрукцията на Стоунхендж!


Ако преди 2500г тези камъни са съдържали магнетит - така в кръг наредени, а в центъра на кръга е била направена дървена въртележка с ... други, захванати за нея камъни ... също магнетит?

Може и да се е въртяло тва чудо!- от време на време, са му шибвали по един камшик в посоката на въртене и ... то си върши работата: реже, мели и т.н.!?!- с по-малко роби, за единица работа.
може и за забавление да е било - каруселчето?
Хубаво ще е да се изследват остатъчните магнитните свойства на камънаците- нова тема, може и да се финансира- на национално ниво!, ако се "защити" такава хипотеза...
колко му е да го направиш като моделче, мащабирано на Стоунхендж?.. и да го зъвъртиш, разбира се...
......................................................

Животът е стар, тъп виц, а Човекът е смешната му част!

Тема Re: платформанови [re: 3opниk]  
АвторCircus World 2 (Нерегистриран)
Публикувано06.06.07 22:51



Хауърд Джонсън (howard Jonson) точно така е нарекъл една от конструкциите си за магнитен моторТочно тя обаче се здвижва чрез приложено от ръката усилие.
Според New Scientist от петдесетте той е построил мотор който не се нъждае от"презареждане" с ръка.Напоследък са правени опити да му се повтори постижението но неуспешно.
Що се отнася до мен ще се пробвам пак с наличните материали твърдо и ще покажа до къде съм успял да стигна
Работя по въпроса бавно но не спирам.Каквото такова.Разчитам само на себе си най вече!
До когато





Тема Re: платформанови [re: щш]  
Автор Ra4OKowa4a (пристрастен)
Публикувано07.06.07 18:40



Ти си мил човек.Благодаря:)))
Работя по въпроса.Надявам се! Въпреки всичко!
Няма какво повече да пиша.
Очаквай резултата.Какъвто и да е ще бъде споделен тук.
Бъди здрав а и всички които се интересуват от експеримента. Сложен и тежък експеримент е .Няма никакъв спор.



Тема Re: Моята магнитна теорет.платформанови [re: Ra4OKowa4a]  
АвторRRR (Нерегистриран)
Публикувано08.06.07 01:48



Това не е интересно за енергетиците, но е забавно за всеки.





Тема майтапи само време да имаш да гледашнови [re: Ra4OKowa4a]  
Автор Ra4OKowa4a (пристрастен)
Публикувано08.06.07 02:12







Тема Re: "Стоунхендж" на Джонсъннови [re: 3opниk]  
Автор Ra4OKowa4a (пристрастен)
Публикувано09.06.07 01:14







Тема Re: "Стоунхендж" на Джонсъннови [re: Ra4OKowa4a]  
Автор geri® (циник)
Публикувано09.06.07 01:28



Рачо, това там на последната снимка прилича като изровено от боклука :) Що ли са го пратили там?



Тема Re: "Стоунхендж" на Джонсъннови [re: geri®]  
Автор Ra4OKowa4a (пристрастен)
Публикувано09.06.07 02:08



Здравей :)))
Сигурен съм че си изчел за Ed Leedskalnin of Coral Castle Той си имма теория тоя Ед не я разбирам но е станал известен с нещо грамадни многотонни блокове е местил с тази машина тя не е реставрирана има много писано за него.Не знам кое е вярно кое не.
Аз си следя днешните постижения на ентусиасти и по напреднали такива
Забелязвам как прогнози биват опровергавани няма да влизам в подробности Достатъчно е да се изчетат коментарите към линковете които тук давам
Пример
'''Бе ти ще прекараш няколко врати и толкова...."
и на следващото видео виждам че е прекарал всички врати
.наистина движението е затихващо но ...
Много ме радват картинките от музея Kinetica в
Лондон дано си ги погледнал. има линк някои от нещата са си впечатляващи
Лека нощ:)))



Тема днес до къде стигнахнови [re: Circus World 2]  
Автор Ra4OKowa4a (пристрастен)
Публикувано09.06.07 19:18



Днес определено няма да се оплаквам
Работя по чешката конструкция която съм дал с линк
Седемте врати са в права линия за да мога по лесно да се досещам кое какво как Като се справя с линейната конструкция ще направя и кръгова

1 успях категоричнода премина и седемте врати
нещата са много засукани
магнита трябва да е
а)лек и с голям инерционен момент
или
б)колкото може по тежък.
някакси успях да се съобразя с златното сечение като че ли подредбата бе съобразена с него и нещата потръгнаха струва ми се.
вратите ми са ного дълги като че ли трябва да ги правя по къси
3 и 6 врата не са добре там магнита запъва
днес работих 14 часа определено съм доста уморен нои и доволен.
!!!Странно!!! при работата на магнитите се отделят...искри много наситено жълто
видях ги няколко пъти а бях на двора посред бял ден?! не знам но ми се струва че искричките са от магнитните взаимодействаия Направо шаш .
.Дрехите ми са дочени работнически
Чао за сега



Тема Re: днес до къде стигнахнови [re: Ra4OKowa4a]  
Авторщш (Нерегистриран)
Публикувано09.06.07 19:50



Рачо, бе, какви са тия искри, какво е това чудо? Дай нещо филмче със селфона да го видим това нещо. Качи го там някъде из ютюба.




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.