Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:23 12.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Леонардо да Винчи - изложбатанови [re: harish_chandra]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано10.03.07 00:16



Колко си наивен-Щирлиц е закопал вече 19 двд-та с архива

Що перпета и сподвижни вакууми има скрити на сигурно място-ееееххххххх



Тема Re: Леонардо да Винчи - изложбатанови [re: Boлk]  
Автор Ra4OKowa4a (пристрастен)
Публикувано10.03.07 03:17



Здравейте ето устройството на една шашмалогия която мой колега в университета твърди че е направил.Снощи ми го разказа.
Вземал едно продълговато магнитче оформил го като стрелка на компас, после взел още три магнитчета ,пак така ги оформил След това ги раположил в формата на равностранен триъгълник и в средата на този триъгълник поставил най първото магнитче,резултат бил непрекъснато колебание на всичките 4 магнитчета.Нещо повече -изработил две еднакви и плоски бобини
които поставил под и над горе описаната система.Свързал ги последователно.
Доста си играл понеже се наложило да бавива голям брой навивки от твърде тънък проводик.Резултата бил че на изхода измерил едва 0.5 волта напрежение но то се появило и той го регистрирал категорично.
Ами това е.
Аз видях подобна машина в интернет направена от някой си Bogdan Surla но не и обърнах внимание защото не я и разбрах много много. А ето сега колегата Иван се казва ми сподели това дори ми каза ного си играх и мисля че ако магнитите са големи и мощни ще имам по добър резултат. Когато му показах видеото с Window motor-a на една дама с име заравих го в момента ,a Marcia Stockton се казва видях го токущо, коментара му бе "Значи има напредък в тези работи" Той дори и за миг не се усъмни не каза друго а именно това.Аз мисля че е хубаво заедно да помислим как и защо работи Window motor-а верно иска много жица но инак е съвсем прост като устройство.Нека помислим защо работи защо се върти .
дето са казва когато фактите говорят и боговете мълчат.
http://tech.ph.groups.yahoo.com/group/Bedini_Window_Energizer/photos
Има там един як кондензатор един 2N3055 едно реле и няколко свето диода
но върти се пущината и даже зарежда акумулатор.
Ми сега тук е форум физика тук са по добрите от тези които разбират електроника. За какво да не разсъдим ,кое, защо ,как.
Интересува ме този мотор .тои едва ли работи защото е боядосан еди как си сигурно си има физични причини за това.не че цвета на боята не е физично свойство пак.
Ще ви моля ще ви моля и накрая може като играчка да е но някой от вас ще си купи такова нещо от магазина помнете ми думата .Не ви карам да сваляте правителство нито да си сменяте пола моля ви за съдействие да видим защо е така защо работи .И пак за FEMM тази програма според мен не е коректна тя ту доказва че е невъзможна магнитната машна ту доказва че е възможна -зависи на кого в устата са сложени думите за нейните изчисления.

Всеки който не се занимава с далавери по Сапард, не е мутра и лешпер в някоя канцелария е своего рода Леонардо Може би Леонардо е събирателен образ на човешкия стремеж към осмисляне на битието и заобикалящата ни деиствителност и пригаждането на тази действителност към нашите потреби.
Що се отнася до мракобесието всеки може да бъде уличен и заклеймен
Човешкия живот е кратък а съдбата превратна. Мислил ли е Садам че ще си свърши живота с прегризано от въжето гърло. А каква власт е имал?
Човешкият живот е като глинено гърненце - крехък и незащитен
Специално за опасноста която виждам аз не са тероризмът и мракобесието а мога да пусна от сайта на един приятел ето това:
http://forum.beinsa.info/viewtopic.php?t=157

Редактирано от Ra4OKowa4a на 10.03.07 03:57.



Тема Re: Леонардо да Винчи - изложбатанови [re: Ra4OKowa4a]  
Автор geri® (циник)
Публикувано10.03.07 05:34



Рачо, FEMM не може да докаже че е възможна магнитна машина, просто защото е разработена въз основа на известните закони на електродинамиката които изискват запазването на енергията. Този закон може да бъде нарушен във FEMM само при сметки с числено моделиране, в резултат на закръглението и приблизителната апроксимация на числения алгоритъм. И ако някой изкарва с FEMM че магнитните машини са възможни, или не знае какво прави, или спекулира с грешката от числено моделиране.

И да са възможни магнитните машини, с FEMM няма да стане симулацията им.



Тема Re: Леонардо да Винчи - изложбатанови [re: Ra4OKowa4a]  
Автор CATV ()
Публикувано10.03.07 09:26



Рачо казвах ти и по-рано Цялата енергия на този свят се произвежда от машини в които сме вложили по-малко енергия от колкото получаваме. Това си е факт противно на логиката. Чалъма е в това, че някой друг(слънцето примерно) е преобразувало дърветата и динозврите в земно масло преди много години.
Когато гледаш устриството на някоя въртяща се джаджа се интересувай кой върши работата. Ето в случая със стрелкичките нищо особенно при по-големи магнити ефекта би бил нулев. Земната атмосфера е наситена с всякакви електромагнитни полета и нищо чудно да трептят от някой предавател разположен на близо. Ето вземи един светодиод, намотаи няколко намотки (2-5), запоиваш и двата края на светодиода. Тури го до ГСМ-а и звънни на някой да видиш как ще светка. Всъщтност има и такива готови у-ва слагат си ги на врата на каишки децата и мацките, защото луд на шарено се радва

.
Такива ти ми работи, някой трябва да работи братче нищо не става от само себе си освен разпада (в пряк и преносен смисъл)



Тема Re: Леонардо да Винчи - изложбатанови [re: geri®]  
АвторRA4o Kowa4a (Нерегистриран)
Публикувано10.03.07 10:59



Ето дискусия по същество. Наистина е възможно някой предавател да пуска много мощно поле и то да ни заблуждава както казва CATV(Това пък от своя страна поставя въпроси от критична важност на какво е подложен градският човек в ежедневието)
И както ти пишеш Geri наистина FEMM няма начин да не е замислен съобразно закона за запазване на енергията в което няма нищо некоректно и в научният и в общоприетият житейски смисъл.
Благодаря това са изчерпателни мнения.Благодаря.



Тема Re: Леонардо да Винчи - изложбатанови [re: CATV]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано10.03.07 20:09



Такива ти ми работи, някой трябва да работи братче нищо не става от само себе си
Аз па мога да ти опонирам, че всичко става от само себе си -престави си, че няма такива "умни тикви" като нас да изкарват как едното било следствие от другото с цел да "разберат".Сичко си бачка от само себе си.Викаш му светодиодче -ми то такива мълнии си праскат облаците-и между себе си и към земята, че тва светодиодче е бледно и нищожно пред ориродата-квото и да значи това.Ми един вулкан?Лавина?Земетресение?Смърт или раждане на звезда?





Тема Re: Леонардо да Винчи - изложбатанови [re: Boлk]  
Автор Ra4OKowa4a (пристрастен)
Публикувано13.03.07 20:03



Здрасти Танасе :))) Ти и Зейфод сте ми най любимите съфорумци За вас бих дал много.Благодаря ви че не сте се се карали скоро защото много ви уважавам и ми е болно като чета такива работи между вас..
Танасе, знаеш ли какво четох ведно списание "Техника Молодьожи" то е много хубаво списание като нашето "Космос"! Та там пишеше една хипотеза как при триенето си плочите земните там дето Гондвана се разцепила и така нататък се образували континентите, та там четох една хипотеза как като се търкат междуконтиненталните плочи и се получвали тераватове статично електричество което пък при своето освобождаване в вид на -подземни мълнии било и първопричина за появяването на земетресение т.е то било всъщност онова което разтърсвало земята под краката ни и всява страх и ужас и разрушения и смърт. и още там пишеше че всъщност мълниите се движат от земята към облаците а не както на нас ни се вижда.Бе едни такива зашеметяващи работи.
Много ми се иска да попитам тебе а и всеки друг: добре де нали ядрото на земята е течно как тогава казват че геомагнитните полета биле вследствие на разните метали дето се съдържат в земята нали при 700 градуса желязото вече не е магнит?
и друго Какво все пак следва след абсолютната нула Какво ли е това може би отведнъж много топло знам ли на мисля си ги все едни такива нали ме знаеш колко съм загубен все глупости из главата ми безпределни глупости .
Аз сега готвя една презентация за университета ще асистирам на един мой преподавател така че не бързай да отговаряшБъди здрав и се моли Зейфод да ме наеме за тяхната лаборатория че ръцете ми се удължиха да мъкна ресьори .
Айде чао





Тема Re: Леонардо да Винчи - изложбатанови [re: Ra4OKowa4a]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано13.03.07 21:58



мълниите се движат от земята към облаците
Така де ма чудно кога тресне между 2 облака как го обясняват в списанието?





Тема математика -размити множестванови [re: нaив]  
Автор Ra4OKowa4a (пристрастен)
Публикувано19.03.07 22:26



някой знае ли нещо за размити множества с тях се решавали много и интересни задачи от областа на мениджмънта и управлението




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.