Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:09 25.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Още нещо от света на алтернативната енергетика  
АвторRA4o Kowa4a (Нерегистриран)
Публикувано15.02.07 05:51



http://www.fight-4-truth.com/Schematics.html



Тема Re: Още нещо от света на алтернативната енергетиканови [re: RA4o Kowa4a]  
Автор Ra4OKowa4a (пристрастен)
Публикувано15.02.07 17:21



Добавям очевидно става въпрос за устройство с много малки загуби.
То се въртислед като е бутнато с тъка и се върти с такава скорост каквато му е придадеба в определени граници.Мисля си как ли би се отразило на фективноста на стирлинг машина ако се куплира с нея.Загубите механичните никак не са малко те са около 3% но варират и се изменят с промяна на оборотите..
Поствал съм вече някъде и медия плейър фаила на който ясно се вижда как веднъж задвижено устройството не спира.Факт е според създателите че по време на работа транзисторите използвани за осъществяване на нужните токове и импулси забележимо се охлаждат.



Тема Re: Още нещо от света на алтернативната енергетиканови [re: RA4o Kowa4a]  
АвторPaчo koвaчa (Нерегистриран)
Публикувано15.02.07 20:49



http://video.google.com/videoplay?docid=553061720631716456&hl=en
и това ако не е работа на!



Тема Re: Още нещо от света на алтернативната енергетиканови [re: RA4o Kowa4a]  
АвторPaчo Koвaчa (Нерегистриран)
Публикувано15.02.07 21:15



Ама ква ми е файдата кат няма пари.
Нищо кълбото че се върти,
мква ми е файдата кат няма пари



Тема Re: Още нещо от света на алтернативната енергетиканови [re: Paчo koвaчa]  
АвторPaчo Koвaчa (Нерегистриран)
Публикувано15.02.07 21:34



Ееей погледнете в началото на филмчето е показан стирлинг който като че ли работи от температурните разлики между въздуха на пода и на въздуха метър по горе.Впечатляваш дебют за филм с вечна машина.



Тема Re: Още нещо от света на алтернативната енергетиканови [re: Ra4OKowa4a]  
АвторPжeвckи (Нерегистриран)
Публикувано15.02.07 23:31



Факт е според създателите че по време на работа транзисторите използвани за осъществяване на нужните токове и импулси забележимо се охлаждат.

Ржунимогу...


Без комент.



Тема Re: Още нещо от света на алтернативната енергетиканови [re: Paчo Koвaчa]  
АвторPalmRunner (Нерегистриран)
Публикувано16.02.07 10:34



Мдаа, Стирлинг машинка е, като моята. Теоретично може би е въzможно да се направи да работи от температурната раzлика между пода и 1м над пода. Особенo ако имаш подово отопление :)
Машинката zа която съм чувал да работи с най-ниска темепературна раzлика е таzи на проф. James Senft. Въртяла се само от 1.5 градуса раzлика. На моята и трябват към 2.5 - 3 град. zа да работи.
За останалата част от видеото не мога да коментирам. Представа си нямам как работи това чудо. Аz zа работещи магнитни двигатели чух от тоzи форум. Това е било мечта на всеки който е искал да прави вечни двигатели и то от стотици години. Не смея да ги отричам съвсем, но zнам че с видео клипчета и снимки може да се хитрува доста. Затова се надявам ти да подкараш твоя двигател. Поне ще zнам че няма да хитруваш





Тема Re: Още нещо от света на алтернативната енергетиканови [re: PalmRunner]  
Автор Ra4OKowa4a (пристрастен)
Публикувано16.02.07 20:58



Дадено!



Тема Re: Още нещо от света на алтернативната енергетиканови [re: Pжeвckи]  
Автор Ra4OKowa4a (пристрастен)
Публикувано16.02.07 21:05



Не е и необходимо да коментираш.Аз също не бих коментирал преди да направя нещо такова.Чувал съм че има НЛО но като не съм виждал какво да кажа.Странно е само защо тези които коментират НЛО го изобразяват по един много еднообразен начин.-летяща чиния а не пура или свети валентинско сърце например или да речем като водопад .
Има нещо което ме гложди :Казват че Хитлер ги измислил летящите чинии а се знае че летящи чинии е имало непосредствено преди обявяването на Първата световна война. Има документи в Русия които не подлагат това на никакво съмнение.



Тема Re: Още нещо от света на алтернативната енергетиканови [re: Ra4OKowa4a]  
АвторPжeвckи (Нерегистриран)
Публикувано17.02.07 18:01



Абе що винаги всичките ти доказателствени писания са в стил "нерде Ямбул, нерде Стамбул"?
Аз ти казвам, че транзисторът НЕ Е елемент на Пелтие, и няма как да се охлажда когато тече ток през него, ти ми пишеш за летящи чинии. А сега кажи и нещо за Тесла, как примерно е открил сферата от души покрай земята и ще ме обориш тотално и окончателно.

Кое им е странното на летящите чинии? Че аз съм виждал летяща грамофона плоча, летяща ръчна количка (РК1К) и даже летяща Баба Яга. Ако не ми вярваш намери нейде из библиотеките стари броеве на "Моделист конструктор" и потърси снимки от състезанията по авио и ракетомоделизъм. А, сега се стих - и летящ чук съм виждал даже там. А на живо дори съм виждал вертикално летящ МИГ-29. И си лети изправен на "задни крака" колкото си иска. Щото тяговъоръжеността му е над единица. Всяко едно тяло снабдено с достатъчно як двигател може да лети. (Само хеликоптерите не могат. Те са толкова грозни, че земята ги отблъсква от себе си). На какво да ахкам и охкам при чиниите? На един му харесало чиния, утре някой и с тиган може да му се прииска да лети (каза абат Крос и моментално анатемоса всички кухненски прибори), ако трябва да цитирам по памет една от любимите си детски книжки.
Инак и аз съм сигурен, че Хитлер е измислил летящите чинии. Безсънни нощи е прекарал човека докато ги измисли. Пък Сталин е измислил Катюшите сигурно.... И мен обаче ме гложди това дето казват (кой го казва всъщност? Или кои?), че ги имало преди първата световна още. Пък любимия ни мистичен фюри тогаз ще да е ходел на училище, че може и прав под масата да е ходел... Пък като се замисля, те китайците барута, фоерверките таковата..... може и другаря Сталин да не е измислил баш Катюшите а? Ти к'во мислиш - какво ти казват по тоя въпрос? (И кои ти го казват? Звездите?)

Колкото до изстудяващите се транзистори - ако не си чел текста (аз не съм признавам си - нямам време да чета толкоз глупости) поне картинките да ги беше поогледал - за какво са нарисувани тия радиатори според теб там а? Сигурно за да топлят транзисторите, че да не умрът от студ.

Абе, я да те питам нещо - имаш ли идея защо повечето подобни вечнодвижения (елетронни) имат при себе си батерия/акумулатор и защо схемите им са все на ръка надраскани а? Тъй де, правят схемички, не може да имат скенер, пък да нямат една елементарна електронна чертилка за схеми.
На мен ми е известен само един човек, който си позволява/му позволяват/ да драска и публикува в официална научна литература схеми на ръка, и всички му се кланят като на бог, щото той наистина е такъв областта на аналоговата схемотехника. Е, ексцентрик е малко, ама е бог. Тия пишман-откриватели не са на неговото ниво. А схемичките ти ги драскат на ръка, за да убеждават балами като теб, че нещото наистина е пипано с ръка и работи, та да можете евентуално да си го поръчате, и платите. Е, да де, ти не можеш, щото си балама от бедна държава, но на запад има мноооого повече богати балами, които не е лошо да бъдат оскубани. Впрочем, ако това е целта на тия юнаци - шапка им свалям. За глупостта си хората са длъжни да плащат. Те с пари, ти със загубено време. Да живеят всичките Бендеровци по всичките земни кълбета!






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.