Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:25 20.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Предлагам г-н Петков да изложи теорията си за...нови  
Автор Taнac (търсещ)
Публикувано14.01.07 02:01



СПОДВИЖНИТЕ ВАКУУМИ която според мен в изключително напредничава и е може би единствения шанс на българин за Нобелова награда .
Много моля разни релативистчета,гимназистчета и сополиви мацки да си траят за да не опорочаваме тази наистина заслужаваща внимание и дълбочина на мисълта теза която може би ще обясни очевидните за всички парадокси на така наречената "Специална теория на относителността", а защо не и на"Общата теория на относутелността" както и някои неизяснени положения от "Квантовата механика".Г-н Петков заповядайте и изложете вашата теза-надявам се, че прочутия с невъзпитаността си българин ще снижи самолюбието и егоцентризма си и първо ще прочете с интерес преди да плюе по дифолт както е свикнал.Моля заповядайте.

Светът е пълен с тайни



Тема Re: Предлагам г-н Петков да изложи теорията си за...нови [re: Taнac]  
Авторpi (Нерегистриран)
Публикувано14.01.07 02:31



сеирджия



Тема Re: Предлагам г-н Петков да изложи теорията си за...нови [re: Taнac]  
АвторLogica (Нерегистриран)
Публикувано14.01.07 10:29



Г-н Петков! Не е задължително нашата ИК да Ви издава -ако не искате не го правете. Но Ви препоръчвам да намерите все пак издател, за да защитите своята публикация чрез вписване в системата на ISBN. Ако помолите издател да го стори, не вярвам да откажат. Помолете като начало да ви регват номерче за издание на CD. Условието е - изпращате заглавие на публикация, автор на публикацията и вероятен срок на написването й. После трябва да депозирате в Националната библиотека - мисля, че бяха 3 броя сидита:-).

Това е всичко. ПОжелавам Ви успех, мистър Петков! :-) Здраве и късмет и Бог с Вас.



Тема ХИПОТЕЗА ЗА СПОДВИЖНИТЕ ВАКУУМИнови [re: Taнac]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано14.01.07 11:39



Здравей Taнacе ,


цитат:
Предлагам г-н Петков да изложи теорията си за...

СПОДВИЖНИТЕ ВАКУУМИ която според мен в изключително напредничава и е може би единствения шанс на българин за Нобелова награда .


край на цитата.


Абе то чак за нобелова награда да не приказваме .. за наградите после ще приказваме .. по важното е първо да свършим някаква полезна работа.. А аз мисля , че можем да свършим такава работа .. имаме прекрасна идея вписваща се безконфликтно както в класическата механика така и във наблюдаемия факт С=const..
Е, не всичко е бир таман както се казва .. все още липсват опитни данни които да превърнат хипотезата в стройна теория.. Но всяко нещо с времето му .. както е казано и в библията "В НАЧАЛОТО БЕ СЛОВОТО!"




цитат:
Г-н Петков заповядайте и изложете вашата теза-надявам се, че прочутия с невъзпитаността си българин ще снижи самолюбието и егоцентризма си и първо ще прочете с интерес преди да плюе по дифолт както е свикнал.Моля заповядайте.


край на цитата.


Аз благодаря за поканата и с удоволствие ще се възползвам.. пък който иска нека си плюе.. научните хипотези и теории са за това за да бъдат оплювани.. Нещо повече .. колкото повече хора се включат в оплюването - толкова повече ще укрепне идеята тъй като самата хипотеза е още в "суров " вид и явно с времето ще претърпи доста доуточняващи корекции които не могат да бъдат предвидени още в самото начало ..
И така представям на вниманието на клубарите от клуб физика :


ХИПОТЕЗА ЗА СПОДВИЖНИТЕ ВАКУУМИ
Както е известно имаме наблюдаем факт доказващ че светлината се разпространява във всяка ИС с константна скорост която за вакуумът е около 300000 км/сек .. Имаме основания да твърдим че направените опити в земни условия недвусмисленно доказват С=const относно кой да е наблюдател в коя да е ИС..
За съжаление този факт , фактът С=const не се вписва в представите на класическата механика и противоречи на принципите за събиране на скорости..
При това положение изниква вопиющата необходимост за съгласуване на феноменалния факт С=const и такъв опит е направен от Айнщайн преди около стотина години .. За да съгласува С=const с представите залегнали класическата механика (Нютоновата механика) Айнщайн преразглежда представите за пространството и времето .. накратко казано той въвежда относителноста на пространството , времето и едновременноста на събитията като приема , че пространството и времето са зависими от изборът на инерциална система ..
По такъв начин противоречията на С=const са замазани и цената която е платена за това видимо премахване на противоречието е субективизирането на науката .. приемането на въоръжение на научни представи почиващи на субективни основи .. Цената е загубата на обективната основа на обстоятелствата .. загуба на конкретиката на реалноста .. отричането на конкретиката на реалноста ..
При това СТО е дълбоко абсурдна и водеща до липса на конкретика в действителноста ..
Всичко това показва , че пътят избран от Айнщайн за съгласуване на С=const с останалите представи в физиката е скандален .. че замазвайки една пропбойна в науката отваря много други пробойни..
При това положение възниква въпросът СТО единственния възможен път ли е за съгласуване на факта С=const ? .. Може ли един проблем възникнал във връзка с представите ни относно светлината като явление да бъде решен в рамките на самото явление без да се променят работещите представи в науката ..? Отговорът е ДА! Противоречието на С=const с останалите представи в науката може да бъде премахнато чрез ревизия на някой от представите касаещи светоносната среда .. Тук ще пейстна потингът в който аз за пръв път изложих идеята си за сподвижните вакууми :

Гери .. колкото и да се мъчиш да ми обясняваш това аз братле няма да мога да те разбера .. Така е щот за теб времето е някаква наблюдаема възможност в светът.. За мен то е именно интензивноста на протичане на процесът в часовникът .. бил той механичен .. бил той кварцов .. бил той какъв да е почиващ на еталонната скорост на някакъв реален процес.. За теб времето е това което отмерваш с някакъв еталон.. в случая с някакъв часовник отдалечен и различнодвижеща се система от системата в която се извършва събитието .. От тук нататък ти почваш да преизчисляваш едновременноста използваики съмнителни методи за сверяване на часовници допускайки че може да не са синхронни поради това че времето и движението са взаимновлияещи си.. Съмнителните методи за сверяване се състоят в това че светлината се движи с равна скорост във всички посоки независимо от избора на скороста и посоката на движение на координатната система .. някаква недобре изяснена магия във физиката .. някакъв наблюдаем факт с неизяснена същност.. Божа му работа !.. окултна му история!..
Ами добре .. Ами ако се окаже един ден че : (Тук аз за първи път ще формулирам една хипотеза за вакуумът и светлината като имащи нелокален характер) Гери , ти си първия с който аз споделям тая моя лайняна хипотеза .. те я те :
Всяко частица вещество във вселената е свързано със своят вакуум кийто е винаги движещ се със частицата вещество .. Частицата вещество и неговата мантия (неговия вакуум ) са неделимо свързани в едно цяло .. всяко въздействие върху вакуумът на частицата се пренася като вълна из цялостния вакуум на частицата поглъщащ в себе си вселенското пространство .. Вакуумът на частицата е своего рода поле на частицата .. Това поле на частицата .. този вакуум на частицата е като безмасова желеобразна маса можеща да пренася из вътешноста си импулси на въздействие разпространяващи се като обемни вълни .. Тези импулси на въздеиствие могат да са на електромагниотна основа и по такъв начин да бъдат пренасяне на светлинни вълни .. вълни в среда свързана с частицата .. среда вакуум на частицата .. Подобна среда (вакуум) нека да притежава всяка частица.. Нека приемем че и всички тия среди вакуум са взаимно проницаеми помежду си .
Нека въздеиствието от светлинния импулс превурнат във вълна във собственния вакуум да индуктира вълнение другите взаимо прониквани вкууми така че в тях да се пораждат собственни вълнения в собственните им вакууми.. вълнения разпространявани с константна скорост и във всички посоки на тези вакууми начиная от мястото където е частицата излъчваща импулс.... По такъв начин вълнението предизвиквано от светлинния импулс ще бъде подобно на вълнения в много взаимнопроникващи се басейни взаимнодвижещи се един спрямо друг .. В този случай ще видим че пренасянето на светлината във всеки отделен вакуум ще бъде осъществявано с различна скорост .. скороста на движението на частицата спрямо някоя от останалите частици и собственната скорост на вълнение в собственната среда (в собственния вакуум) По такъв начин ще се реализират различни скорости на пренасяне на светлината винаги свързани с собственния вакуум .. в които е движещата частица от която се засича светлината.. Множеството от съвместно движещи се частици образуват мноцеството на вакуумите пребиваващи в неподвижно относително отношение в които се разпространява синхронно общия сноп лъчи които замерваме при всеки опит..
Е , много общо нахвърлях една недотам стройна моя си хипотеза .. но майната му (мен хипотези ми дай да градя.. хвани едната .. удари другата .. ама от друга страна са си и доста интересни.. ).. Важното е , че ако се допусне една такава хипотеза напълно отпада предишното схващане че светлината се разпространява съобразно скороста на движение на наблюдателя с една и съща скорост.. (де да бяха ми го казали по-рано що това е така че да не ме мъчат сам да го измислям .. )..при тази хипотеза отпада субективния елемент .. елемента на пълна и абстрактна относителност и се стига до една многопроявимост на явелвението разпространение на светлината в различните вакууми свързани с различните частици и частиците на измерващата система на наблюдателя.. една доста строга обстоятелственност в цялото..
Гери , при това положение изложено в тая хипотеза СТО не преде браче.. Ама чакай .. аз още загрявам ... ...
Мисля че такива хипотези могат да бъдат построени още много .. Във всеки случай няма да изглеждат толкова абсурдно моделите колкото според конвенционалния модел в който светлината има константана скорост във всяка движеща се система .. скорост независима нито от скороста източника .. нито пък от някаква среда в която да се разпространява (ефир)..

Такааа.. сега още малко пояснение .. още малко наглед за осмисляне на предлаганата идея за многоефирност..
Ето един подходящ наглед :
Нека си представим един под друг множество басейни с вода разположени в подвижни платформи една спрямо друга в най различни посоки и с най различни скорости..
Нека сега си представим един предизвикан импулс на движение във всичките тия платформи .. нещо подобно на изстрел през всичките предизвикващ вълнение във водата .. кръгово разпространяващо се в дадения басейн от мястото на прострелване спрямо всеки даден басеин.. Естественно при това положение разпространяващите се в различните басеини кръгови движения ще имат епицентрове на разпространение подвижни един спрямо друг.. но най важното е че от който и басейн да се опитаме да мерим скороста на разпространение на вълните в басейна ще имаме винаги един и същ резултат..
Мисля че това до някъде илюстрира магията с абсолютната скорост на распространение на светлината предизвикваща толкова обърквания във физиката чрез своят факт .. факта че във всяка подвижна система тя се разпространява в увлечения от опитната материална система вакуум с една и съща скорост..
Вижда се че абсолютната скорост на светлината е само една заблуда .. едно не познаване на корените на това явление и в края на краищата неразбирането защо всичко опитно се потвърждава като е логически противоречиво когато го използваме в старите си представи за един общ вакуум изпълващ пространството помежду веществото.. От тук и доста абсурдното схващане че светлината е разпространяваща се с абсолютна скорост във всички посоки в коя и да е инерциална координатна система в това число и във координатната система на източника на светлината..
Забележка :
Съжалявам за главоболията които ще създам на всички физици които се опитват да създават модели на вакуумът с тази си идея за взаимопроникващо се множество от вакууми образуващи общо вакуумно пространство.. В това число се извинявам и на г-н RJM .. на моя приятел Малоум2 .. и на всички останали знайни и незнайни фенове на вакуумните модели..


Ето и линкове към предишните дебати на тема сподвижни вакууми :




НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/

Редактирано от Пeтkoв на 14.01.07 13:23.



Тема НЕКА ВАШАТА ИК МИ ПОМОГНЕ АКО Е ВЪЗМОЖНОнови [re: Logica]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано14.01.07 11:52



Здравей Logica ,


цитат:
Г-н Петков! Не е задължително нашата ИК да Ви издава -ако не искате не го правете. Но Ви препоръчвам да намерите все пак издател, за да защитите своята публикация чрез вписване в системата на ISBN. Ако помолите издател да го стори, не вярвам да откажат. Помолете като начало да ви регват номерче за издание на CD. Условието е - изпращате заглавие на публикация, автор на публикацията и вероятен срок на написването й. После трябва да депозирате в Националната библиотека - мисля, че бяха 3 броя сидита:-).

Това е всичко. ПОжелавам Ви успех, мистър Петков! :-) Здраве и късмет и Бог с Вас.
край на цитата.


Аз и преди споменах че съм съгласен да издавам чрез вас .. Считай това ми заявление като официално предложение от моя страна.. Пиши ми точно какво трябва да направя във тая връзка .. Мога ли да ви представя материали които не са перфектно отредактирани и след това при вас да бъдат доотредактирани .. Изобщ пиши ми какво трябва да се направи .. надявам се , че си запознат в най общи черти с хипотезата ми за сподвижните вакууми и с другата ми хипотеза относно пулсираща вселена с подкритична средна плътност.. Предварително благодаря..

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/

Редактирано от Пeтkoв на 14.01.07 11:59.



Тема Re: НЕКА ВАШАТА ИК МИ ПОМОГНЕ АКО Е ВЪЗМОЖНОнови [re: Пeтkoв]  
АвторJonson (Нерегистриран)
Публикувано14.01.07 12:19



Като сте тръгнали с безумните идеи, ето ви още една:

Вече бях споменал веднъж, че теорията за резонанса не описва вярно опитните данни - според нея всяко тяло би трябвало да отлети или да се разпадне при достигане на резонансната си честота, пък ей на, в повечето случаи това не става така. Ами ако предположим, че скоростта на светлината е резонанса на праволинейното движение (каквото и по дяволите да означава това)? Всъщност фотоните си се движат с по-висока скорост, но ние можем да измерим максимално с. Тогава резултатите няма ли да са точно това, което наблюдаваме? А как става така, че след като премине през прозрачна среда със скорост по-ниска от с, светлината, попаднала във вакуум пак си се ускорява до с? Ами и в двата случая тя преминава със скорост >с, но резонансната честота в двете среди е различна и затова ние отчитаме скорост <с.

Не ми се карайте много, не бих се заклел в тази хипотеза.



Тема МИСЛЯ, ЧЕ ВСИЧКИ СТО-ПАДЖИИ В НАУКАТА ТРЯБВА ДА...нови [re: Пeтkoв]  
Автор Taнac (търсещ)
Публикувано14.01.07 12:28



си посипят главата с пепел след това блестящо изложение и да преразгледат из основи грешното си становище.Покръстването започва-засега е доброволно -после ще бъде късно и вие СТО-паджии в науката ще бъдете изоставени защото влакът на науката се придвижва неумолимо напред -той е направил завой и се е върнал назад със 100 км. в час но вече машинистът има вярната карта и скоро ще излезе на финалната права и Вие уважаеми 100-паджии както предсказа уважаемият ГТ ще се окажете забравени от науката, историята и вселената-като цяло.Осъзнайте се!Има време!

Светът е пълен с тайни

Редактирано от Taнac на 14.01.07 12:30.



Тема Re: НЕКА ВАШАТА ИК МИ ПОМОГНЕ АКО Е ВЪЗМОЖНОнови [re: Пeтkoв]  
АвторLogica (Нерегистриран)
Публикувано14.01.07 12:44



logica.mail@mail.com

:-)

Ние сме извън "Сферата" :-)



Тема Re: Предлагам г-н Петков да изложи теорията си за... [re: Taнac]  
АвторLogica (Нерегистриран)
Публикувано14.01.07 12:59



Нашата ИК ще ви осигури коректура на статията относно синтаксиса. Също така се гответе за сериозна "отбрана" при търсенето на слаби места в теорията си.

За общите стилови изисквания за статията Ви, пишете на нашата електронна поща.



Тема Re: ХИПОТЕЗА ЗА СПОДВИЖНИТЕ ВАКУУМИ [re: Пeтkoв]  
Автор geri® (циник)
Публикувано14.01.07 13:49



"Съмнителните методи за сверяване се състоят в това че светлината се движи с равна скорост във всички посоки независимо от избора на скороста и посоката на движение на координатната система .. някаква недобре изяснена магия във физиката .. някакъв наблюдаем факт с неизяснена същност.. "

Петков, който се плаши от мечки не ходи в гората. На който са му неясни нещата не се занимава със физика :) Ти сам малко по-нагоре се оплакваш, че колкото и да ти го обяснявам не мож го разбра. Сигурно и аз не обяснявам добре, но чак пък толкоз...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.