Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:01 02.07.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема АЗ КАЗВАМ ДА СЕ УЧСТВА В ТЕМАТА А ТИ СЕРЕШ ТУКАнови [re: Пeшo]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано18.12.06 08:39



Здравей Пешо ,


цитат:
Твойта тема е за клуб алфизикаАз не знам що щирлиц ти не закове една тема най-отгоре "петков бори СТО" -целия форум изпонасра с твойте лирични отклонения -така барем ще е в една тема-и за теб удобно и за психоаналитика ти
край на цитата.


Действително за психоаналитиците би било удобно да намерят по такъв начин на едно място всичките откачалки шутове -папараци дето се мъкнат след мъдите на Петков ..
Но задачата е неизпълнима байновите ми папарачета щото темите на бай ви Петков стават за няколко дни по със няколкостотин постинга и почват да не сеотварят .. не са като вашите шугави темички за прахосмукачки дето с оная си работа да ги сочи чиляк и дет са място за тренировка в дебати на отвергнатите от основните теми в клуба .. нещо като спортна площадка на "Б"-отбора .. Такива ти ми работи..





цитат:
Деба и тупан смотан-пише един път участвайте сички после беги ми от темата понеже не си съгласен
край на цитата.


Ама аз призовах за участие в дебата .. апа ти вместо да участваш доде само се изака тука и нищо по повдигнатите въпроси не каза..
НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/

Редактирано от Пeтkoв на 18.12.06 08:55.



Тема АБЕ И НАСИРАНЕТО Е ОТНОСИТЕЛНО:-)нови [re: Пeтkoв]  
АвторПeшo (Нерегистриран)
Публикувано18.12.06 08:48



За мене ти си омазан от главата до петите ама и това е относително -спрямо моята отправна система -спрямо твоята ти може да си сладък като мед





Тема За ГТнови [re: ГT]  
АвторПeшo (Нерегистриран)
Публикувано18.12.06 08:50



Ей педал аре лапай и се потапяй , че ща думна вече деба и дебил 2-но спиносан





Тема Re: АБЕ И НАСИРАНЕТО Е ОТНОСИТЕЛНО:-)нови [re: Пeшo]  
Автор ГT ()
Публикувано18.12.06 08:50



"За мене ти си омазан от главата до петите ама и това е относително -спрямо моята отправна система -спрямо твоята ти може да си сладък като мед"

Ти си идиот и не трябва да се обаждаш. Обаче идиот може ли да схване, че е идиот и трябва да мълчи.



Тема АБЕ ТИ НОРМАЛЕН ЛИ СИ ,нови [re: Пeшo]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано18.12.06 09:02



Пешо .. войводо мамин сладък .. Ората са дошли тука да дебатират по научни проблеми а не да гледат как ти искрейзваш.. Никой не е длъжен да ти чете тука писаните простотии.. Като си некъдтрен да вземеш отношение по темата върви в клуб некъдърници и не ми замърсявай тука темите..

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/


Тема АЙНЩАЙН КАЗАЛ ЧЕ БЕЗ ГЛУПАЦИТЕ СВЕТЪТ ЩЕ Е СКУЧЕНнови [re: Пeшo]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано18.12.06 09:07



.. Ей го на .. пзнал е чиляка .. Стой тука да ни веселиш клубът.. Един шут в повече не е зарар..



НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/

Тема ВСЕКИ ДА СЕ САМООПРЕДЕЛЯ ПО ЕТНОС , РЕЛИГИЯ И НИКнови [re: Hинa.]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано18.12.06 09:17



Здравей Нина,


цитат:
Регистрацията ми е само една и това лесно можеш да установиш, ако сега кликнеш на "Тих ужас", който вече го няма - докато си го върна, де.
.............................................................
А се върнах към този свой ник, тъй като реших да откликна на призива ти да бъдем по-сериозни в дебата. Все пак "Тих ужас" е подчертано шеговито, нали?


край на цитата.


Сега вече разбирам .. слагаш ново начало и сменяш никът си ..




цитат:
"Далавера" щеше да има, ако опитвах да се прикрия, т. е. да се представя за друга личност под "новия" ник, който всъщност ми е първия и е моето истинско име. В случая обаче далавера няма
край на цитата.


Жалко .. а аз се надявах да се възползвам ако има далавера да си сменя и моя ник..


цитат:
Но ако има някаква надежда за мен да ти стана по-симпатична чрез Тихия ужас, веднага ще си го върна. Ти само кажи!


край на цитата.


Какъвто и ник да си избереш все ще ми харесваш..

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/

Тема Re: ДАЙ ДА ГОВОРИМ ПО СЕРИОЗНОнови [re: ГT]  
Автор geri® (циник)
Публикувано18.12.06 09:26



"1. Основният извод на СТО, относителността на едновременността, всъщност следва от класическата физика, което веднага инвалидира СТО. "

Ще ми е много любопитно да го видя това :)) Щото си е върло противоречие с принципа за абсолютност на времето. Ма обясни го на Петков, аз ще чета :))

"2. СТО не може да изведе Лоренцовите трансформации защото, за да се изведат трябва в подвижната система да е валидно tB – tA = t’A – tB, докато Айнщайн доказва, че в подвижната система е валидно tB – tA =/= t’A – tB. "

МИ този израз не е нужен за да се изведат ЛТ. Той е нужен само като критерии да се сравняват дали часовници са синхронни или не. И си работи перфектно при разглеждане на едновременността. Така че пак си се объркал.

"3. Резултатите от прилагане на първият постулат са в конфликт с резултатите от прилагне на Лоренцовите трансформации. Наистина, според първия постулат масата m на дадено тяло се представя като същата маса m във всички отправни система, докато съгласно Лоренцовите трансформации..."

Нищо подобно. Първия постулат гласи, че законите са еднакви по форма във всички ИС. Никъде във физиката няма такъв закон, който да изисква масата да е еднаква във всички ИС. Пак си се объркал. Не че ти е за пръв път, но напоследък няма изключения...

"Искаш ли още, тъпако. Не продължавай с подобни въпроси към @Петков, защото така ще те подбера, че място няма да си намериш, наглец. "

Аз с Петков сам ще се оправя, той ако те слуша какви ги ръсиш като тея по-горе ще затъне по-бързо отколкото очаквам. А за подбирането, не схващаш ли че вече не ти обръщат сериозно внимание :)



Тема Re: ВТОРИ РЕГИСТРИРАН НИК , ЗА ВСЕКИ СЛУЧАЙ.. :)нови [re: Пeтkoв]  
Автор geri® (циник)
Публикувано18.12.06 09:28



"Чудна работа каква ти е далаверата от толкова много регистрирани никове .. "

И аз имам няколко регистрации, по исторически причини. За разни клубове разни. Пък и Дира понякога създава проблеми. Така че не е за чудене.



Тема Re:нови [re: ГT]  
Автор geri® (циник)
Публикувано18.12.06 09:30



"Според @geri, когато движеща се лампа проблесне в точка А и след точка А лампата загасне, то фотонът, който е излъчен в точка А и пристигнал в точка С (при което несветещата лампа е в точка В) изминавал път равен на разстоянието между точка В и точка С."

Така е, като ми вадиш думите от контекста и премълчаваш за коя ИС става дума :))
А и какво общо има източника с несветещата лампа в случая? Дето не ти дава мира?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.