Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:12 04.07.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | (покажи всички)
Тема Re: СТАТИЯТА НА АЙНЩАЙН ОТ 1905 г.нови [re: ГT]  
Автор geri® (циник)
Публикувано19.12.06 01:54



С обвиняване на другите не може да излекуваш себе си от самозаблудите. Трябва да потърсиш помощ.

"ти твърдиш, че и несветещата лампае източник на светлина"

Точно въпросът че не разбираш толкова елементарна истина накланя сериозно везните на моята хипотеза - че ти си имаш собствени истини, нямащи нищо общо с реалността.



Тема Re: СТАТИЯТА НА АЙНЩАЙН ОТ 1905 г.нови [re: geri®]  
Автор ГT ()
Публикувано19.12.06 01:57



Само кретен може да смята, че твърдението: "и несветещата лампа е източник на светлина" е елементарна истина. Ти си кретен.



Тема Re: СТАТИЯТА НА АЙНЩАЙН ОТ 1905 г.нови [re: ГT]  
Автор geri® (циник)
Публикувано19.12.06 02:02



Мнението си е твое и не ангажира никого. И не значи че е верно :))
Както и доказателството де





Тема Re: СТАТИЯТА НА АЙНЩАЙН ОТ 1905 г.нови [re: ГT]  
Автор ГT ()
Публикувано19.12.06 02:18



@Петков,

Шокиран съм от това, което се случи с @L.E.M., който най-неочаквано се оказа крайно неподготвен за този разговор. Не знам дали следиш моята размяна с него. Наистина, в началото като че ли дава вид на човек, който нещо извежда, но после като поговориш по-подробно се оказва, че той не е в течение на основни неща в СТО. Не знае например каква е ролята на общото време за А и В. Очевидно не е чел статията на Айнщайн, която се е заел да обсъжда. Да не говорим, че без да съзнава, твърди неща точно обратно на това, което се очаква от релативист и са неща, които ти аз твърдим -- например, че всички точки на пръчката съществували едновременно (което не е така, както знаеш, съгласно Лоренцовите трансформации). Не, нямам думи. Освен това, тези хора сякаш изпадат в амок, когато ги притиснеш в ъгъла и започват да ръсят невероятни глупости и да извъртат по най-безобразен начин. Искам да чуя мнението ти. То, безнадеждна работа, братче. След като професионалисти какъвто мислех, че е @Л.Е.М се държат по този начин какво да говорим за нещастните паленца дето се мотаят в краката и току изджафкат някоя нелепица. Докъде ще доведе всичко това? Каква е по-далечната перспектива? Това е някаква мрачна диктатура на посредствеността дето взима все по-застрашителни размери. Айде, @geri си го знаем, той си е селския луд, но проблемите били по-дълбоки, съдейки от последния инцидент с @Л.Е.М.



Тема Re: СТАТИЯТА НА АЙНЩАЙН ОТ 1905 г.нови [re: geri®]  
Автор ГT ()
Публикувано19.12.06 02:20



Всеки нормален човек ще ти каже, че си кретен, тъпак, изобщо, малоумник, когато почнеш да настояваш, че и несветещата лампа е източник на светлина. Ти си малоумник, защото си убеден, че горното малоумие е истина.



Тема ТОВА СА САМО ЕМОЦИИ, КАРАЙ ПО СЪЩЕСТВОнови [re: geri®]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано19.12.06 08:11



Здравей Гери ,


цитат:
Да бе, накрая ще останеш едиснтвения, който си мисли че най- познава СТО - само че някаква друга, неговата представа за СТО. Е такива най-трудно се лекуват...

Както виждаш, и човекът дето е професионалист ти резна главицата. Време е да се замислиш, а? :)

Вервай ми, ЕС не ходи по тея теми, иначе такава ругатня на руски ще ти тегли с английски букви, че свят ще ти се завие :)


край на цитата.


Това са само емоции и нищо по същество .. Моля ви давайте по темата..

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/


Тема ИСТИНАТА НЕ НОСИ ОТГОВОРНОСТ ЗА РАЗБИРАНЕТО Инови [re: geri®]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано19.12.06 08:18



Здравей Гери ,


цитат:
Истината в науката не се установява чрез гласуване. "

Но трябва да убедиш и останалите, иначе може да се окаже (както в случая) някаква гигантска самозаблуда.


край на цитата.


Казващият истината е отговорен да я сподели но не е отговорен за това ако другите не могат да я схванат..

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/


Тема НЕ ГО ХОКАЙ , ТОЙ НЕ Е ФИЗИКнови [re: ГT]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано19.12.06 08:29



Здравей ГТ,


цитат:
Шокиран съм от това, което се случи с @L.E.M., който най-неочаквано се оказа крайно неподготвен за този разговор. Не знам дали следиш моята размяна с него. Наистина, в началото като че ли дава вид на човек, който нещо извежда, но после като поговориш по-подробно се оказва, че той не е в течение на основни неща в СТО. Не знае например каква е ролята на общото време за А и В.
край на цитата.


Не му се сърди на L.E.M. .. той не е физик .. той просто не разбира че физиката и математиката не са една и съща наука .. той не схваща че погрешните постулати във физиката водят и до погрешни представи дори и при прилагане на точна математика в анализа базиран на погрешни постулати..

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/


Тема Re: НЕ ГО ХОКАЙ , ТОЙ НЕ Е ФИЗИКнови [re: Пeтkoв]  
Автор ГT ()
Публикувано19.12.06 09:38



@Петков,

Пак за @L.E.M. Големи думи, “аксиоматика на теорията” не знам си кво си. Да се правим на учени. А той не знаел елементарни неща за това, което се обсъжда. Остави другото, ами не знаел какво точно да защищава от теорията и най-безгрижно си твърди неща, които хич, ама хич не му идва на ума, че са обратните на това за което е седнал да адвокатства.

Имам чувствовто, че съм попаднал във второ весело. Ти им говориш като ги считаш за хора с разум, а те гребат с лъжици супата и не могат даже устата си да уцелят, камо ли да кажат нещо членоразделно. Все едно говориш на идиоти. За един селски идиот @geri знаем и, няма как, търпим му глупостите, нали е демокрация. Но се оказва, че това е цяла плеяда. Говоря ти за професионалистите, тези от които се очаква да се придържат към по-високи критерии, към максимална честност и отдаденост на истината.

Беше споменал за други форуми. Сигурен съм, че и там нещата не са по-различни от тук. Какъв е смисълът в общуването с такива хора? Егото ли си чешем, за какво ни е всичко това? Споменах ти преди няколко дни, че трябва да се премине на ново ниво и сега отново се замислям по въпроса. Не трябва да се позволява на воинстващата посредственост на @geri-тата да победи. Това е все едно питомците на второ весело да вземат властта в училището и да тържествуват с идиотията си. Не знам доколко форумите могат да помогнат за връщане към рационалното и истината. Все повече ми изглежда, че май пречат. Наистина, група работливи безумци обсебват форума и задушават къде-що видят разум. И така обърканите Нини стават все по-объркани.

Преди време участвах в една приятелска група, в разширен състав от някъде към 30-40 души, с която се събирахме в някое кафене и обсъждахме предварително зададена тема. Нареждахме масите в кръг, поръчвахме си сандвичи и салати и почвахме обсъждането. Целта беше всеки да си каже каквото там мисли по въпроса и накрая в никакъв случай да не се прави заключение кой крив кой прав. Е, да ти кажа, не издържах. Най-голяма полза от това имаше румънеца и жена му, който организираха събитието (много фини млади хора иначе), които използваха тези събирания, за да се представят пред разни благотворителни организации и църкви, че осъществават някаква социална дейност. С парите събирани по този начин си поддържат книжарницата в Хобокен, Ню Джързи. Та и тук. Никаква полза нито за науката, нито за обществото (каква полза може да има науката от мненията на идиоти -- никаква). Просто някакво чесане на езици и чисто губене на време.



Тема Re: ОТНОСИТЕЛНОСТА НЕ Е ПАТЕНТ НА СТОнови [re: ГT]  
Автор CATV ()
Публикувано19.12.06 10:05



Наистина не знаеш. Просто е нелепо човек като теб, който не знае за какво става дума да се опитва да участва като пълноправен участник в подобен разговор. Нямаш ли елементарно чувство на неудобство, когато така категорично се включваш в дискусия от която имаш само някаква периферна представа?

Защо ме караш да ти тегля енда маина??????
Питам от те къде от ММ следват твоите писания?
Ти вместо да отговориш пишеш общи приказаки?
Или не си наясно какъв е експеримента ММ или незнаеш да тълкуваш резултати?

Иначе да ви имам самочувствието на вас с Петков, наясно съм че няма какво да ви се обеснява нито с формули нито без формули. След толкова постинги дето ти ги писа Гери и Пи дето ти посочи очевадната грешка в твойте писания и ти пак драскаш едно и също няма кво да се каже повече.
Писах ви специална тема за експерименти дето потдвърждават СТО файда няма. Извода е само едни коне с капаци.
Ето сега те питам просто все едно никой не е писал СТО, какъв е извода от експеримента ММ, ти като пълен глупак ми пишеш някакви формули от труда на Айнщаин все едно не вдяваш за кво ти пее радиото. Явно е така.

Редактирано от CATV на 19.12.06 10:11.




Страници по тази тема: << 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.