Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:22 02.07.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: В ЗАХЛАС...нови [re: Hинa.]  
Авторнaив (Нерегистриран)
Публикувано18.12.06 16:55



"на мен тия теми за СТО продължават да са ми интересни. Просто защото все още не я разбирам тая теория."

Да, това го разбирам. А и няма много свестни източници, особено на български.:(



Тема Re: ДАЙ ДА ГОВОРИМ ПО СЕРИОЗНОнови [re: ГT]  
Авторpi (Нерегистриран)
Публикувано18.12.06 16:57



Ти за една година не разбра ли, че не-светещата лампа няма дължина?



Тема КАКВО ТЕ БЕЗПОКОИ ?нови [re: CATV]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано18.12.06 17:00



Здравей CATV,


цитат:
Ако разсъждаваме, все едно го няма Айнщайн и имаме пред вид резулатата от опита на Майкелсън-Морли заключаваме, че не може въз основа на извеждането на формулите tB – tA = rAB/(c – v) и t’A – tB = rAB/(c + v) да вадим заключение за относителност на едновременността предвин на нарушаване пишман-определение за едновременност tB – tA = t’A - tB,

Е аз незнам как точно от опита на ММ заключаваме подобни неща???
От ММ заключаваме, че скороста на светлината е еднаква в двете посоки.
Питаме се също така как да си обясним този факт?


край на цитата.


Ами така ше си го и обясним, че скороста на светлината е еднаква във всички посоки и не зависи от скороста на отразяващото светлината тяло така както не зависи и от скороста на източникът.. Какво те безпокои всъщност ?

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/


Тема Re: В ЗАХЛАС...нови [re: нaив]  
Автор Hинa. ()
Публикувано18.12.06 17:06



"А и няма много свестни източници, особено на български."

То и да има, полза за мен няма да има

понеже и пред най-простата формула се стъписвам. Самите обозначения не са ми ясни...

А тук вие като обяснявате... с повече думи нещата, все вдявам по-малко :))



Тема А КАК ВИ ДОЙДЕ НА УМ ВЪПРОСЪТ ЗА НЕСВЕТЕЩАТА ЛАМПАнови [re: geri®]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано18.12.06 17:09



Здравей Гери ,


цитат:
Посочи ми КЪДЕ във въпроса ми става дума за някакво репериране? Смешен ставаш с такива извъртания.


край на цитата.


Също като в оня виц дето попа като чел десетте божи заповеди и като казал непрелюбодействай и се сетил къде си е забравил колелото..
Та и ти сега .. Като почнеш да спрягаш глагола кога и как с ГТ стигнахте до спора светещата лампа източник ли е и ще се сетиш къде е ставало въпрос за репериране .. Същотото е и с въпросът има ли пръчката дължина когато не е мерена ..



НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/

Тема ВЪЗМОЖНО Е ВСИЧКО, ПТОЛОМЕЕВИЯ УНЕС Е ТРАЯЛ ПОВЕЧЕнови [re: Hинa.]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано18.12.06 17:15



Здравей Нина,


цитат:
Виж какво се получава, ГТ. Ти всъщност оплюваш не само Айнщайн, но и десетките хиляди физици, които през тия СТО години са приемали СТО, както впрочем и десетките хиляди физици, които пък не са я приемали и НАПРАЗНО са се мъчили да й открият ахилесовата пета.

Е, питам те, възможна ли е чак такава изобилна - СТОгодишна - тъпота?


край на цитата.


Не е тъпота а е унес .. Птоломеевия унес е траял повече .. Ше гледаме Айнщановия колко ше ги държи..



НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/

Тема THANKS:-)нови [re: нaив]  
АвторПeшo (Нерегистриран)
Публикувано18.12.06 17:19



.....и определено е по-забавен.

Благодаря

Е те това го кажи на петков и ще се окажеш идиотка,нищо не разбираща и т.н. и то ще го твърди едно говедо което ту се съгласява, че c=const, ту не се и не може да зацепи с пилешкия си мозък, че а се съгласи а приема СТО понеже следствията са изведени от далеч по-умни и надарени хора



Тема Re: КАКВО ТЕ БЕЗПОКОИ ?нови [re: Пeтkoв]  
Автор CATV ()
Публикувано18.12.06 17:22



Защо не се сумира или изважда със скороста на източника???
Ето отговора на тоз въпрос различен от този на Айнщаин може да ти доведе световна слава, почит и уважение.
Отговори защо c = constanta, но по такъв начин, че да не задраскаш цялата физика преди това.



ПП със сподвижните вакуми, не става има много дупки и окултизъм в хипотезката.



Тема СЛЕДИ КАКВО ТИ ОРТУВА ГТнови [re: geri®]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано18.12.06 17:23



Здравей Герим ,


цитат:
"Отношението на Айнщайн по въпроса е, че не е забелязал, че глупостите му водят до заключения в класическата механика, каквито той приписва на СТО като някакви потресаващи открития на СТО."

От казаното от тебе излиза, че относителна едновременност имало и в калсическата механика, или че Айнщайн с прилагането на СТО е довел до противоречие в кл. механика? Ту едно твърдиш, ту друго. Спри се на едното де :))





край на цитата.


Явно не вникваш какво ти ортува ГТ .. А той ортува че ако Айнщайн е прав то векове наред учените са грешили в класическата механика по отношение на неедновременност .. излиза че са проспали да видят неедновременноста въпреки че тя следва от самата класическа механика .. А там браче са били такива титани като Нютон дето не проспиват на пияна глава таквиз работи ..

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/


Тема Re: THANKS:-)нови [re: Пeшo]  
Авторнaив (Нерегистриран)
Публикувано18.12.06 17:24



Бре, той Петков още ми говори в друг род. Не е много сигурно, че изобщо чете постингите на другите. Ти много бързо ме разкри.:(




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.