Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:14 29.06.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Токови контури в магнитно поле  
АвторXeй, Caтe (Нерегистриран)
Публикувано01.09.05 10:32



Не се обиждай. Учили сме от различни учебници.
КОгато имаме достатъчно висок електростатичен заряд между него и .. респ. другата незаредена плоча на кондензатора БЛАГОДАРЕНИЕ на йонизацията на въздуха се създават токови импулси, които са с такава дължина, че създават основно магнитно поле. ТУк вече имаме условия да си отворим учебниците на урока за токови контури в магнитно поле. Ако не можеш да видиш веригата... помисли.
КОгато човека зададе въпроса аз се зарадвах, т.к. той не бе повярвал на твоето обяснение, което го пише навсякъде. Няма логика. Йоните не могат да преместят нищо. Може само магнитното поле. И от емпиричността на това знание можеше да си намериш и сам контура, който се намира в зоната на едно магнитно поле.
Това знание се използва ... в много "чудесата" за добиване на енергия.

КОгато в един проводник тече ток, около него се създава магнитно поле и в него се отделя топлина. Сметни енергията на магнитното поле, топлинната енергия и енергията, която е полезна вследствие на търсеното КПД и ще ме черпиш

И аз си мислех за йоните и йонизацията. Но когато има гръмотевици , т.е. когато ти написах гръм и мълнии исках да те предпазя от този път на размисъл. Защото когато гърми нищо не се мести. Не се ли получава един много голям кондензатор при гръмотевиците? Ха. Ако поставим стъклена плоскост между плочите на един въздушен кондензатор, капацитетът му се увеличава. Все едно е дали ще намалим разстоянието или ще сложим стъкълце, нали? Резултатът е един и същ.

Имаме ли движение, търсим магнитното поле. Това е принцип.

Там, в твоята енциклопедия само където не са намесили и Бог.

И Сате, не се обиждай. По-добре, мисли.

А дали се местят проводниците? Със сигурност искат. Особено на завоите. И ако си имат другарче. Един иска да бяга, друг - не. Тоци и полета. Флуиди.....

Не вярвай на всичко от учебниците и енциклопедиите. Те не са по-умни от теб.



Тема Re: Токови контури в магнитно поленови [re: Xeй, Caтe]  
АвторCATV (Нерегистриран)
Публикувано01.09.05 11:51



Далеч си от физиката мадам.
Не само йоните дори елктроните могат да местят ( да ти припомням ли експеримента с въртележката и заострените краища) , дори фотоните могат да придават импулс на твърди тела, според твоята логика ако обърнем кондензатора той ще почне да се мести към отрицателния полюс .
Да ти припомням ли че магнитната сила, не е в посоката на тока, има си правила за ръце (леви и десни), има и за крака ма там е друга работата.. Твоята логика (бе не е точно логика ма като и да е), че като тече ток и проводника тръгва в посоката на тока от магнитната сила, е достойна за публикуване в една друга популярна книга, дет се чете кат пие човек бира (за Гинес става реч).
И наистина сме учили от различни учебници, мойте бяха по физика, а твойте са били по окултни науки.
В крайна сметка писах това е Наука не е религия, направи експеримент и ще разбереш



Тема Re: Токови контури в магнитно поленови [re: CATV]  
АвторXeй (Нерегистриран)
Публикувано01.09.05 14:22



Ха, ха, ха.
Полетата, приятелю, полетата местят. В оня случай е магнитно, ако и да си изядеш...

Електрона бута ли, а фотона, те да не играят на бутни ме тук и тук.....

Полетата. Детерминираните полета са далеч от теб. Учил си грешно и не само си го научил грешно, но не можеш да видиш по-далеч от носа си. Видно много си лъгал като малък, та ти е порастнал повече.

Я, марш до огледалото в профил

Полетата местят. Затова и онея от Наса правят опити с полета, с магнитни полета, бе, тъп!!!!!!!
Ще те бутне електрона.. ха, ха, ха. Електрона трепти и има спин /без да е спал безразборно с колежки :)/ и създава полета и те се предават..... ха, ха. Вдяваш от визика колкото вуйчо ми по бабина линия, който е брат близнак на леля ми по калекова линия, но са от различни майки.

Чети повече. Как са направени онези нещица, които дърпат евтина енергия? Ааа? Има ли написано в енциклопедиите как действат? Ха. Няма написано как действат. Защо? Щото като ти кажат, че физиката ти е с пропуски и ти викаш - окултисти, олелеееее! Къв окултизъм к'ви пет лева, бе? Магнетизъм, магнетизъм. И полета. детерминирани. Ще почакаш и ще дочакаш мига, когато това ще го пише в учебниците и ще си кажеш.... "колко съм бил тъп..'



Тема фотона + твърдо тялонови [re: Xeй]  
АвторXeй (Нерегистриран)
Публикувано01.09.05 14:33



Фотона според теб бута твърдото тяло и то иска да се мести, лиии? Ти си изперкал физик.
Фотонът има маса равна на нула и доста енергия... за да бъде масата му нула...

КОгато се блъсне нещо с маса нула в нещо с маса, онова с масата му е през оная работа, че нещо се е блъснало в него.

И тук си започнал да мислиш от грешна позиция. Ако искаш ще те светна и по тоя въпрос. Знаем резултата, търсим решението. Какво по-лесно от това? Само, че ти май не щеш да се занимаваш с физика на детерминираните полета.
Ако енергията на фотона отслабне вследствие на сблъсъка.. какво става? Знаеш ли? А, аааа! Или само се надуваш. И дали енергията на фотона отслабва след сблъсъка? Аааа? И какво става, аа? Знаеш трънки.



Тема Re: Токови контури в магнитно поленови [re: Xeй]  
АвторCATV (Нерегистриран)
Публикувано01.09.05 14:40



Физиката е много опасна наука в буквалния смисъл на думата. Трябва да се учи систематично да не се прескачат уроци и да се бяга от лекции. Ти явно не си учила Физика затова внимателно!!!!!!!!!!!!!!!!!

ВСИЧКИ ПОСТОЯННИ НАПЪНИ НА НЕГРАМОТЕН ЧОВЕК ДА РАЗБЕРЕ ФИЗИКАТА, могат да доведат само до едно, ТРАЙНО И НЕПОПРАВИМО УВРЕЖДАНЕ НА ЦЕНТРАЛНИЯ МОЗЪК.

Видимо е, че дори не знаеш за какви основни експерименти ти говоря. Така не става, ако не си учила методично в главата ти ще си остане голяма каша и всеки следващ напън да обясниш природата, ще води само до едно

ТРАЙНО И НЕПОПРАВИМО УРЕЖДАНЕ НА ГЛАВНИЯ МОЗЪК

Ако не знаеш, да ти кажа, засега се присажда само гръбначен мозък, така че си пази главицата.

Айде стига съм ти писал ти явно не си физик и няма как да вденеш, кулбчето е все пак за физика, а не за глупости.



Тема Re: Токови контури в магнитно поленови [re: CATV]  
АвторXeй (Нерегистриран)
Публикувано01.09.05 17:35



Не се нерви толкова, объркал си токовия контур. С правилото на ръката или с това на винта - е все тая.

Дори емитирането на фотон от атом, който преминава в по-ниско енергетично ниво се описва с ПОЛЕ.
Когато йонизирания въздух при гръмотевица премести облака , ще си изям всички дипломи - аз.

И понеже Гери разбира от физика малко повече от теб, бих искала да му кажа да разгледа старите звездни карти и новите и да види какво е открил Айнщайн при слъчево затъмнение и да открие още неоткритото.

Ти, Сате, си достоен за музея.



Тема Re: Токови контури в магнитно поленови [re: Xeй]  
АвторCATV (Нерегистриран)
Публикувано01.09.05 18:06



Ти няма какво да изядеш, не е възможно да имаш университетска диплома по ФИЗИКА.
Човек които не прави разлика между електростатика и елктродинамика, дори не трябва да го приемат за студент.



Тема Re: xaxaнови [re: Xeй]  
Авторdri6lio (Нерегистриран)
Публикувано01.09.05 20:19



"Ще те бутне електрона.. ха, ха, ха. Електрона трепти и има спин /без да е спал безразборно с колежки :)/ и създава полета и те се предават..... ха, ха. Вдяваш от визика колкото вуйчо ми по бабина линия, който е брат близнак на леля ми по калекова линия, но са от различни майки" -tova be6e dobro izkazvane



Тема Re: Токови контури в магнитно поленови [re: CATV]  
АвторXeй (Нерегистриран)
Публикувано01.09.05 20:41



Човече, не те мразя, бе. Даже си ми симпатичен. Има дори статии от такива, които са титулувани в тези науки за това, бе човек.

Между два електростатично заредени електрода има токови импулси, ако са достатъчно заредени. И ако са достатъчно дълги създават магнитно поле. Дори и титулуваните хора са го написали черно на бяло. И това са гранични случаи. Разбери, не те мразя. Даже си ми симпатичен.

Дипломи имам колкото си щеш

Но к'во значи дипломата?



Тема Re: Токови контури в магнитно поленови [re: Xeй]  
АвторCATV (Нерегистриран)
Публикувано01.09.05 21:21



Ти пък що реши, че те мразя.
Понятието "статичен", означава непроменящ се анадън му(на турски пък да пробвам га разбереш), текат ли токове зарядите се променят. Имаш ли поне малка идея за какви токове става въпрос???????????
Описаните кондензатори са с капацитет от порядъка на пикофаради, токове от порядъка на микроампери са лукс в случая. Имаш ли поне някава представа за какво нищожно магнитно поле става въпрос??????
Ако при ток от такива порядъци има видим ефект на преместване, то джобното фенерче дето протича около 1 Ампер (няколко милиона пъти повече), когато свети би трябвало да лети бе !!!!!!!!!!!!!!
Тапии имай квито щеш ма тук се хвали с тая по ФИЗИКА дето явно ти липства.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.