Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:02 30.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: ако го направиш, световния рекорд по висок скокнови [re: zaphod]  
Автор vvva4 (непознат)
Публикувано30.06.05 20:27



Казах много хипотетично, което значи и много пъти АКО
Ако махнем всички АКО няма да е вече хипотетично и просто ще се разбиеш в шахтата



Тема Re: ако го направиш, световния рекорд по висок скокнови [re: vvva4]  
АвторCATV (Нерегистриран)
Публикувано30.06.05 21:05



Маслен асансъор с разгъваеми цилиндри е спасението, там няма кво да се скъса
Дори и да има пробив в хидравликата просто ще се спуснеш плавно долу
Иначе освен всичко писано, кабината трябва да е и с многократно по-голяма маса от теб за да може някаво тяло, да се отблъсне нагоре със значителна скорост, в противен случай все едно изстрелваш снаряд с маса колкото от голямата Берта , само че държиш оръдието на ръце



Тема Re: ако го направиш, световния рекорд по висок скокнови [re: CATV]  
Автор klapaucius (robot)
Публикувано30.06.05 23:14



кабината така или иначе е с доста по-голяма маса от мен. дали кабината ще тежи 500 кг или 500 тона е почти без значение. ако приемем, че аз тежа 100 кг, разликата в ефекта ще е малко над 25% - нищо работа. а за масления асансьор си казал пълни глупости и няма смисъл да се коментира ... никак не си в час с понятията надеждност и икономика.



Тема Re: ако го направиш, световния рекорд по висок скокнови [re: klapaucius]  
АвторCATV (Нерегистриран)
Публикувано01.07.05 00:46



Мразя да влизам в лични спорове, само че се прибери в час а не стой в междучасие
Новите и скъпи асансъори който се монтират са хидравлични, кабини има и по 200 килограма, проверявай преди да пишеш, щото освен че си 100 кила друго не стана ясно.
И ако и можеше да смяташ щеше да сметнеш, че 100 кила е една шеста от общото тегло а не една пета



Тема Re: Ама защо?нови [re: geri®]  
АвторИлиян (Нерегистриран)
Публикувано01.07.05 01:35



Гери, не забравяй, че човек е почти в безтегловност спрямо свободно-падащия асансьор и поради това може да отскочи с много по-голяма скорост (от 4.5 м/с ) спрямо асансьора в такъв момент :-)
Сещам се за условие на много интересна задачка... Нямам време (на работа съм, мамка му!) да я доизмисля в момента. :(



Тема Re: ако го направиш, световния рекорд по висок сконови [re: CATV]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано01.07.05 07:48



що ми се струва че къвто и да е асансьора, ако при повреда пада плавно надолу, то той ще харчи безумно много ток. освен това 100 кила е една шеста от пълното тегло, ако асансьора е 500 кила. всъщност дори да е 200 кила асансьора, отскока пак ще е 66% в полза на 100 килограмовия скачащ.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема дали?нови [re: Илиян]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано01.07.05 07:54



не мисля че може да скочи повече от 4.5м/с. когато човек започва скока си, почти цялата енергия която е набрал е кинетична. разликата ще дойде от потенциалната енергия, която се поема при разгъването краката при скока. тя всъщност не е много малка като дял, понеже човек при скок се вдига на височина да кажем същата като хода на краката. това значи че кинетичната енергия е колкото потенциалната, което ще рече че скороста в безтегловност ще е 4.5 по корен от 2, което е 6.3. това по много груби сметки разбира се.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Бре.нови [re: zaphod]  
Автор Илит в иrpaтa (променлива)
Публикувано01.07.05 09:04



Много интересно стана. Давайте юнаци, само ви чета, защото не разбирам много от физика и не мога да се включа с идеи.

Сега да ме види отнякъде г-н Тодоринов, ще се просълзи от умиление... колко часове съм му пропуснала, не съм била права.



Тема Re: Винаги съм се чудила...нови [re: Илит в нacтpoeниe]  
Автор bsb_2 ()
Публикувано01.07.05 09:05



Можеш да гледаш Mythbusters по "Дискъвъри", в момента пак повтарят стари епизоди. В един от епизодите се изпробваше точно тази идея - резултатът беше отрицателен и плачевен за манекена.

Боян
--
Кой, ако не ние? Кога, ако не сега?


Тема О,нови [re: bsb_2]  
Автор Илит в иrpaтa (променлива)
Публикувано01.07.05 09:07



е предполагам това изчерпва въпроса. Жалко, тъкмо стана интересно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.