Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:43 16.06.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема `Частицата Бог` от Л. Ледерманнови  
Автор JaXonFireGirl (INVINCIBLE)
Публикувано29.12.04 15:27



Здравейте!
Някой чел ли е тази книга?
Подариха ми я и казаха, че е хубава.
Много е увлекателна, авторът е забавен...
Но дали си струва четенето?

Ще бъда благодарна на мнения...



Тема Re: `Частицата Бог` от Л. Ледерманнови [re: JaXonFireGirl]  
Автор Jennifer (Оптимистка:))
Публикувано29.12.04 16:25



Повдигаш много интересен въпрос.
Веднага ми дойде на ум, че не знам кои са критериите, според които едно четене си струва или не.
Би ли ми ги казала?



Тема Re: `Частицата Бог` от Л. Ледерманнови [re: Jennifer]  
Авторrjm (Нерегистриран)
Публикувано29.12.04 19:23



Женифер, аз мисля че знам кои са критериите, според които едно четене си струва или не. Това е истинността. Книгата за частицата бог е написана от способен псевдо учен. Тя би била прекрасна,ако частицата бог съществуваше. Но за съжаление много от теоретиците не са физици, а само набедени математици, аматьори както във физиката, така и в математиката. Болшинството от тях не знаят какво описват.Именно поради това те описват бозоните с апарат на фермиони и обратно, не знаят как трябва да получат уравненията на Максвел за да опишат потенциалите и интензитетите на собствените електрически и магнитни полета и поради това не могат да разбират какво е това собствена енергия на микро частиците или тяхна маса в покой. Поради това те си измислят вакуум като кондензирана материя, способна да претърпява фазов преход вследствие на взаимодействие с хиггс бозоните, частиците богове според много псевдо учени. Тъй като такива богове няма, то и препоръчаната книга е безполезна за четене
Доволна ли сте от отговора ми,питаща? Ч Н Г !



Тема Re: `Частицата Бог` от Л. Ледерманнови [re: rjm]  
Автор JaXonFireGirl (INVINCIBLE)
Публикувано04.01.05 18:57



Благодаря за мнението, но не смятам, че човек посветил живота си на експерименталната физика може да е псевдо учен.
Книгата ми харесва и за сега смятам да я чета.



Тема Може ли човек,посветил се на физиката, да е псевдонови [re: JaXonFireGirl]  
Авторrjm (Нерегистриран)
Публикувано05.01.05 07:51



Извинете ме,но много хора са сец посветили,но и какво от това? Аз не желая никого да разубеждавам да прочете нещо, което силно желае! Знаете ли че сега
се дават милиарди за да се построи мощен ускорител за търсене на хиггс бозони? Знаете ли каква е разликата между бозоните и фермионие,но все пак се твори и развива суперсиметрия! Има много псевдо само защото не са открили истината.Но истината не се открива само с желание. За целта са необходими широки и задълбочени познания, много от псевдото ги нямат. Няма никакви фазово преходи, които да разелят бозоните от фермионите, защото причината за тяхното различие е вътрешна, а не външна. Това за факти, които не могат да се скрият с грандоманство. Но вие можете да четете каквото си пожелаете.



Тема Re: `Частицата Бог` от Л. Ледерманнови [re: JaXonFireGirl]  
Автор Yassen ()
Публикувано06.01.05 18:51



Прекрасна книга

Много хумор, ала научната страна изобщо не е за подценяване. Авторът е нобелов лауреат.



Поздрав
Ясен

Красотата ще спаси света...


Тема Re: `Частицата Бог` от Л. Ледерманнови [re: Yassen]  
Автор** (Нерегистриран)
Публикувано06.01.05 19:43



Кой каза, че един физик трябва да бъде математик? Ми, Айнщайн е бил математик, ама на кукуво лято. Едно е да можеш да мислиш, друго е хамалогията на математиката.



Тема Re: `Частицата Бог` от Л. Ледерманнови [re: Yassen]  
Автор JaXonFireGirl (INVINCIBLE)
Публикувано06.01.05 22:50



Мерси.
Авторът е наистина веселяк.
И ги ръси много готини.
А научната страна, дори да не е на висотата на някои господа, със сигурност е доста интересно написана и пали ентусиазма у хората.



Тема Re: `Частицата Бог` от Л. Ледерманнови [re: JaXonFireGirl]  
Автор** (Нерегистриран)
Публикувано06.01.05 23:27



Моля.
Кой аспект научен не ти е ясен?
Айнщайн е една много интересна книга, с малко вероятностни решения, които от своя страна ни навеждат на мисълта дали Айнщайн е станал мистик към края на живота си, или е повярвал в Бог.
Ако имаш неясноти по въпроса - моля. А що се отнася до математиката - да те светна за коя по -точно се интересуваш, щот има няколко модела математически. И докато модела е вероятностния - физиците ще требва само да мислят, т.к. математиците са изостанали откъм този аспект научен.



Тема За физика и математиканови [re: **]  
Авторrjm (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 09:07



Извинете ме, но Айнщаин не е бил нито физик, нито математик.Защото физиката му е подсказана от първата му жена, а математиката му е написана от приятел.Интересно защо Айнщайн няма съществени резултати цели 50 години?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.